HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2009 o 13:18, oOreVenOo napisał:

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Co do czytanych przeze mnie dzieł to: Władca
Pierścieni, Wiedźmin ale nie wszystkie tomy, Harry Potter (niby dziecinada ale wciągnęła
jak cholera),


Tam zaraz dziecinada, kawałek całkiem niezłej literatury młodzieżowej. Lekki, łatwo przyswajalny styl i niezgorsze tłumaczenie, któremu tę lekkość udaje się zachować.

Dnia 02.01.2009 o 13:18, oOreVenOo napisał:

a teraz kończę trylogie Thrawna Timothego Zahn''a (Star Wars). O podstawach
nie wspominam jak Krzyżacy, Potop etc.


No, SW to też taka literatura masowa, chociaż akurat o trylogii Thrawna słyszałem raczej dobre rzeczy, aczkolwiek sam nie czytałem. Z Forgotten Realms niezłe są "Krainy Chwały" - zbiorek opowiadań każde innego autora, w tym jedno bardzo dobre Salvatore''a właśnie. Niestety stare i może być ciężkie do dostania. Z samego Salvatore''a pięcioksiąg Cadderly''ego jest ok, zwłaszcza pierwszy, trzeci i piąty tom, bo parzyste to raczej wypełniacze. Ewentualnie z podobnej literatury polecałbym "Legendę o Humie" Richarda A. Knaaka z serii DragonLance. Jest nietypowa dla tego gatunku, bo jej postacie nie dokonują wielu chwalebnych i nadludzkich czynów. Oni są właśnie zupełnie normalni i jedynie robią to co uważają za słuszne.
O, skoro o legendach wspomniałem, "Legenda" i w ogóle wszystko Gemmella. Też fantasy, w sztafażu przypomina taką RPGową literaturę, a taki Druss jest lepszy niż zwykli ludzie (mniej więcej tak jak Conan). Ale Gemmell ma bardzo dobry styl i wszystko przemyślane, nie leje wody i unika absurdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 13:56, pkapis napisał:

No, SW to też taka literatura masowa, chociaż akurat o trylogii Thrawna słyszałem raczej
dobre rzeczy


Ja również i kończąc tą trylogie jestem utwierdzony w tym, iż autor "spłodził" trzy świetne tomy. :) Jeżeli jesteś fanem Star Wars''a szczerze polecam, świetne wypełnienie dalszej historii bohaterów, do tego masa nawiązań i ciąg dalszy przygód Luke''a i Hana. Jak na literaturę masową dla mnie pierwsza klasa.

Co do Forgotten Realms przyjrzę się tytułom, które podałeś, na pewno postaram się coś poszukać i kupić na allegro. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Kanon Barbarzyńców tom I" antologia opowiadań upamiętniająca 75 lecie narodzin najsłynniejszego barbarzyńcy Conana.
Czytelniku przekonaj się sam czy jesteś barbarzyńcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 21:36, Arlik napisał:

odyseje kosmiczne 2001, 2010, 2061, 3001 Arthura C. Clarke ?

To są książki s-f, a wydaje mi się, że Lukas813 szuka czegoś bardziej naukowego.
Ale...:Lukas813--> chodzi Ci o s-f, czy nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 21:50, kitek0101 napisał:

> odyseje kosmiczne 2001, 2010, 2061, 3001 Arthura C. Clarke ?
To są książki s-f, a wydaje mi się, że Lukas813 szuka czegoś bardziej naukowego.
Ale...:Lukas813--> chodzi Ci o s-f, czy nie? ;)

No o naukowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba Ci, za bardzo, nie pomogę. Jedne z nielicznych książek, związanych z fizyką, które znam to te napisane przez Hawkinga (zresztą zacząłem czytać tylko jedną jego książkę - "Krótką historię czasu"). Ale w nich nie ma wielu informacji dot. magnetyzmu czy grawitacji.
Aha, mam "Encyklopedię kosmosu" - dużo informacji, na różne tematy, wszystko związane z wszechświatem, fizyką, ale też innymi dziedzinami nauki. Tę pozycję Ci mogę polecić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :) niedługo skończę czytać sage Sapkowskiego o Wiedźminie (wszystkie 7 książek sagi + "cos sie konczy cos sie zaczyna". przeczytałem większość). Dodam, że uwielbiam czytać te książki bo sa... nie powtarzalne. Sapkowski stworzył arcydzieło. No dobra, ale żeby nie cukrzyć dalej zadam pytanie. Czyje ksiązki polecacie czytać dalej o podobnym charakterze i równie ciekawe. Sapkowski w końcu nie napisał wszystkich książek świata i mam raczej mały wybór bo nie jestem oczytany jak niektórzy.

Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 22:21, FoZz napisał:

Prosze o pomoc :)

Jeżeli lubisz fantastykę, to polecam książki z serii Forgotten Realms. Zwłaszcza autorki Eleine Cunningham.
A jak wolisz fantastykę na wesoło, to koniecznie Świat Dysku Terrego Prtachetta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 22:21, FoZz napisał:

Mam pytanko :) niedługo skończę czytać sage Sapkowskiego o Wiedźminie (wszystkie 7 książek
sagi + "cos sie konczy cos sie zaczyna". przeczytałem większość). Dodam, że uwielbiam
czytać te książki bo sa... nie powtarzalne. Sapkowski stworzył arcydzieło. No dobra,
ale żeby nie cukrzyć dalej zadam pytanie. Czyje ksiązki polecacie czytać dalej o podobnym
charakterze i równie ciekawe. Sapkowski w końcu nie napisał wszystkich książek świata
i mam raczej mały wybór bo nie jestem oczytany jak niektórzy.

Prosze o pomoc :)


książki p. Piekary o Inkwizytorze, są chyba w stylu mistrza Sapkowskiego tytułu to Sługa Boży, Młot na Czarownice i coś jeszcze, ale osobiście tych książek nie czytałem, więc wiem tylko z opowieści :) A z resztą nie ma nic tak wspaniałego jak Wiedźmin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 22:24, Abi Dalzim napisał:

> Prosze o pomoc :)
Jeżeli lubisz fantastykę, to polecam książki z serii Forgotten Realms. Zwłaszcza autorki
Eleine Cunningham.
A jak wolisz fantastykę na wesoło, to koniecznie Świat Dysku Terrego Prtachetta.


Świat Dysku czytałem... konkretnie Faust Eryk. Nie za bardzo przypadła mi do gustu chociaż była troche podobna, ale taka... dziwna :P. Zastanawiałem się jeszcze, bo kupuje Sapkowskiego z wyd. Super Nowa i tam na końcu są inne ksiązki tego wydawnictwa i powiem, że mogą być ciekawe (chyba o podobnej tematyce) np. "Odmieniec" i inne. Będąc w EMPIKu też widziałem ksiązki pt. kurde... nie pamiętam ;p ale był/ła na okładce taki jakby mag z laską i coś o zakonie, magii ... nie pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...sam nie wiem czy Tobie to polecić, bo nie jestem pewien czy Ci to się spodoba, trudno, poczytaj o tym. Wiedźmina czytałem jak co.

Cykl "Księga Nowego Słońca" Gene Wolfe`a. I tom "Cień Kata" właśnie co skończyłem. Książka bardzo mi się podobała i choć odchodzi trochę od Wieśka, to jednak wydaje mi się że czułem tam ten klimat ;D
Proponuje zapoznać się z recenzjami i opisami, jak i kupić I tom na spróbowanie, zwłaszcza że można dostać w Empikach za 15 zł (kieszonkowe wydanie). Mam 4 pozostałe tomy i niezadługo zapoznam się z dalszymi przygodami Severiana. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wielu rozważaniach postanowiłam w nadchodzącym czasie rozpocząć moją przygodę z książkami p. Sapkowskiego, tylko jedno pytanie: Od czego zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne pytanie, oczywiście że od opowiadania Wiedźmin potem pierwszy zbiorek "ostatnie życznie", "miecz przeznaczenia" dalej to już z górki czyli Saga o wiedźminie: "Krew elfów" "Czas pogardy""Chrzest ognia""Wieża Jaskółki""Pani Jeziora"
na koniec Trylogia husycka:
Narrenturm
Boży bojownicy
Lux perpetuno i może jeszcze deser ?
Świat króla Artura. Maladie.
Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 10:12, kedzior141 napisał:

Jakie książki napisał Terry Pratchett?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett

Dnia 03.01.2009 o 10:12, kedzior141 napisał:

I od której zacząć, czy warto?


Nie, nie warto.

Ok, żartowałem. WARTO!!! Dobra zabawa zapewniona, potrafią wyciągnąć z największej depresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 10:12, kedzior141 napisał:

Jakie książki napisał Terry Pratchett?
I od której zacząć, czy warto?


Warto- zacząć możesz klasycznie od świata dysku, czyli "Kolor Magii", "Blask Fantastyczny", "Równoumagicznienie" itd itp.
Ja szczególnie polecam książki o Straży Miejskiej, możesz też od razu od nich zacząć, bo w zasadzie chronologia jest w casłej serii dość lużna ;]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Świat_Dysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 01:29, blue flower napisał:

Po wielu rozważaniach postanowiłam w nadchodzącym czasie rozpocząć moją przygodę z książkami
p. Sapkowskiego, tylko jedno pytanie: Od czego zacząć?



Ja kupiłem to i naprawdę polecam za tą cenę.


http://selkar.pl/wiedzmin_szescioksiag_sagi_o_wiedzminie_andrzej_sapkowski_wydanie_kolekcjonerskie_p_63675.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się