HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 18:20, Lukasaz napisał:

> zacznij od pierwszej.
> Ostatnie Zyczenie, Miecz Przeznaczenia, Krew Elfow, Czas Pogardy, Chrzest Ognia,
Wieża
> Jaskółki, Pani Jeziora.
Wielkie dzięki :) Teraz to wszystko przeczytać...

Ale te książki bardzo szybko je się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:23, piotreqqq napisał:

jest fajne i szybko sie czyta ;) sapkowski w przeciwieństwie do tolkiena nie zanudza
opisami

Jak czytałem tolkiena to nie czułem chęci czytania i dlatego przeczytałem tylko silmarillion czy jakoś tak :) Sapkowski wywarł na mnie duże wrażenie po jednym opowiadaniu i chciałem przeczytać więcej z jego twórczości a najbardziej interesuję mnie Wiedźmin gdyż też gram w grę o tym samym tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 15:40, Daviochlebak napisał:

Witam. Kolega kupił sobie już dwa tomy z cyklu "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka i mówi,
że czyta się to bardzo przyjemnie. Co możecie mi o tym powiedzieć? Z góry dzięki.


Ja mogę tylko powiedzieć to co usłyszałem podczas rozmowy dwóch starszych panów w sklepie... Nie dość, że ten wychwalający był słyszany w całym sklepie to w między czasie zdążył wstępnie umówić się ze sprzedawczynią co do kupna mebli od jego kolegi i coś jeszcze, ale książki zachwalał "pod niebiosa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie czytam teraz książkę Jeremiego Clarksona "Wściekły od urodzenia". Zbiór chyba 180 opowiadań czy felietonów raczej. Książkę fajnie się czyta, autor ma zajefajne poczucie humoru i podejście do życia. Polecam zwłaszcza fanom programu "Top Gear" i miłośnikom motoryzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem newsweeka z wywiadem z Sapkowskim. Oczywiście konkretów brak ale tego można się było spodziewać. Ciekawi mnie jak wypadnie ta zamiana mieczy na karabiny, mam nadzieję, że Sapek sobie z tym tematem poradzi. Ogólnie rzecz biorąc już nie mogę się doczekać premiery tej książki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 15:40, Daviochlebak napisał:

Witam. Kolega kupił sobie już dwa tomy z cyklu "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka i mówi,
że czyta się to bardzo przyjemnie. Co możecie mi o tym powiedzieć? Z góry dzięki.


Naprawdę dobre książki - czytałem już 3 tomy i ostrzę zęby na czwarty.powiem tyle - robi się coraz ciekawiej :) polecam z czystym sumieniem - mojej mamie też się podobało, coby nie było, ze tylko mi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 18:57, Lex napisał:

Dla spragnionych nowej książki AS-a polskiej fantastyki - Andrzeja Sapkowskiego - fragment
"Żmii" + okładka:
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/exclusive/-fragment-powiesci-zmija,35403,1


Po przeczytaniu tego fragmentu mam złe przeczycie - troszkę wydaje mi się to nudnawe... Oby nie było tak, że jak Narrenturm mnie znudził (nie doczytałem nawet do końca) tak i żmija nie przypadnie mi do gustu... Z kolei wiedźmin mi się bardzo podobał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam trylogię Achaja Andrzeja Ziemiańskiego.
Obcowanie z tą pozycją to niezwykłe doznanie. Można się nieźle ubawić, miejscami nawet popłakać.
Historia księżniczki Achaji, która ze słodkiej damy dworu, przeżywając burzliwe losy staje się "RYCERZEM NATCHNIONYM".
Naprawdę warto.
A dla miłośników sinologi (kultury chińskiej) polecam książki Jose Freches''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 15:31, Assassin9 napisał:

A ja polecam trylogię Achaja Andrzeja Ziemiańskiego.
Obcowanie z tą pozycją to niezwykłe doznanie. Można się nieźle ubawić, miejscami nawet
popłakać.
Historia księżniczki Achaji, która ze słodkiej damy dworu, przeżywając burzliwe losy
staje się "RYCERZEM NATCHNIONYM".
Naprawdę warto.
A dla miłośników sinologi (kultury chińskiej) polecam książki Jose Freches''a.


Mi również się ta trylogia podobała, przyjemna lektura, choć nie wybitna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sagę "Miecz prawdy" Terry''ego Goodkind''a. Naprawdę ciekawa historia. Wciąga jak cholera i tu jest jej wada, bo jest coś kolo 10 tomów. Więc jak zaczniesz czytać to zostaw sobie kasę na następne częsci ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 17:13, Philipo16 napisał:

Ja polecam sagę "Miecz prawdy" Terry''ego Goodkind''a. Naprawdę ciekawa historia. Wciąga
jak cholera i tu jest jej wada, bo jest coś kolo 10 tomów. Więc jak zaczniesz czytać
to zostaw sobie kasę na następne częsci ;P


prawda jest taka, że książki owszem nie najgorsze ale mi się znudziło to w okolicach 7 tomu... Po prostu Terry za bardzo przedłużał przez co pojawiała się niejaka wtórność a co za tym idzie nuda. Np. ostatnio Gildia magów mi się podobała bardziej... z resztą jest wiele książek lepszych, ale te złe nie są:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę kupiłem zbiór opowiadań pod tytułem "Niesamowite opowieści , klasyka powieści grozy tom 1"
tom II drugi miał się ukazać ale się już nie ukaże.

Z kolei natknąłem się na wydanie wszystkich opowiadań plus drugie tyle w języku angielskim okładka z taką samą postacią ale na innym tle , niestety nie miałem pieniędzy aby ją kupić i okazja przepadła , mam pytanie czy ktoś posiada owe wydanie a jeśli tak mógłby napisać jakie opowiadania i czyjego autorstwa się tam znajdują?.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


20090108223822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem czytać książkę " Orki - Powrót Orków". Powiem tak, zbyt ambitną fantasy to ta książka nie jest, więc pewnie ie jest to literatura dla starych wyjadaczy fantastyki. Mimo to przyjemnie, szybko i lekko się czyta, nie ma zbyt dużych opisów. Najbardziej podobał mi się humor np.

Spoiler

kiedy ork walczący z trolem miedzy jego nogami musiał uważać żeby przyrodzenie wielkiej besti go nie zabilo

. Właśnie na taką książkę miałem ostatnio ochotę, o bohaterach wędrujących po świecie ludzi, elfów, krasnoludów, orków gnomów i tym podobnym.

Teraz zabieram się za "Zmierzch" mojej siostry i może za tydzień do kina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się