HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2010 o 21:15, Infes napisał:

Pytanko. Jedyną książką jaka powstała i jest powiązana z AC jest "Assassin''s Creed:
Renesans"?

Wg Wikipedii - tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 22:36, Infes napisał:

A jest jakaś książka mówiąca, poruszająca temat Assassynów? Czy nie bardzo? :)


Może mogę pomóc. "Łzy Nemezis" Rafała Dębskiego chyba nie poruszają spraw asasynów, lecz akcja powieści dzieje się w trakcie trzeciej krucjaty na ziemi świętej. Mamy zatem krzyżowców i Saracenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 22:36, Infes napisał:

A jest jakaś książka mówiąca, poruszająca temat Assassynów? Czy nie bardzo? :)


http://merlin.pl/Droga-Cienia_Brent-Weeks/browse/product/1,698696.html

Trafiłem przypadkiem :-)
Na różnych serwisach ją chwalą, więc może to dobra opcja.
Nie wiem czy to tom pierwszy ale wiem, że całość ma 3 tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma na oku kilka książek. Byłoby fajnie gdyby ktoś, kto je czytał, mógł zarekomendować lub odradzić.

- "Bohaterowie Umierają" Stover Matthew Woodring
- "Czaropis" Charlton Blake
- "Heretyk" Nassise Joseph
- "Wewnętrzny Wróg" Lee Byers Richard
- "Wędrowiec" Buchanan Col

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym dość przypadkiem (bardzo odosobnionym od codzienności ) otrzymałem stare książki z serii Historia Runestaffa i wg mnie są naprawdę dobre ciekawe wciągające a gdzieniegdzie opisy przypominają tzw górniczą kotlinę a Baragony są niczym orkowie. Niestety nie miałem ost. 4 części więc zacząłem szukać na Allegro i serce mi pękło gdy zobaczyłem całą serię za niecałe ponad 20 zł.

Jeśli ciekawa literatura jest w tak niskiej cenie to najprostsza nasuwająca myśl ma to nie fakt lecz przypuszczenie, że są to pozycje niskich lotów... ALE TAK NIE JEST!!! bo po głębszym już w głębokim zastanowieniu zdałem sobie sprawę ,że za mało czytamy w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każda sytuacja ma swoje plusy i minusy , plusem jest to że można kupić perełki literatury za małe pieniądze co jest szczególnie cenne dla osób nie posiadających zbyt zasobnych kieszeni zwłaszcza w dobie kryzysu.
Zresztą popatrz na ceny na allegro:

"Książę" Niccolo Machiavelli 12zł
"Wojna światów" Herbert George Wells 9zł90gr
"Moby Dick" Herman Melville 11zł
"Faust" Johann Wolfgang von Goethe 12zł
"Jądro ciemności" Joseph Conrad 9zł10gr

i wiele wiele innych książek wartych przeczytania takich jak:
"Niezwyciężony" Stanisław Lem
"Piknik na skraju drogi" A. i B. STRUGACCY
"Jestem legendą" Richard Matheson
"Inwazja porywaczy ciał" J. Finney

I wymieniać mógłbym jeszcze długo.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 16:14, Ichibanboshi-kun napisał:

Poleciłem, bo uważam to za jednąz najlepszych(a wsrod dickowskich, najlepsza)knjig SF :)

Ale zdajesz sobie chyba sprawę z tego, że sam Dick jest dosyć kontrowersyjnym pisarzem i ma sporo przeciwników nie mogących go strawić. Uważają oni, że należy go czytać tylko w takim stanie fizycznym, w jakim on najczęściej pisał swoje powieści :-)
Więc z polecaniem Dicka byłbym wstrzemięźliwy, bo możesz natrafić na takiego właśnie czytelnika, i nabierze on niezbyt pochlebnych podejrzeń co do Twojego gustu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam, to raczej ja o takim czytelniku, że tak o moich gustach pomyśli ;-D
Zresztą, w takich powieściach ja w/w czy "Płyncie łzy moje..." nie widzę, żadnych odchyłów :)
Model #2 tak samo.

A Ty lubisz powieści Dicka :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz przy Dicku jestesmy... Czytalem kiedys jedna ksiazke Dicka, konkretnei Ubika (jak sie rymuje :D), warto przeczytac pozostale ksiazki? Ubik byl calkiem calkiem. Albo cos w tych klimatach innych autorow?
z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie nietypowe pytanie... Słuchał ktoś wczoraj trójki około godziny 22.00? Była tam audycja w której gościł pewien izraelski pisarz, dość mądrze gadał, chętnie bym przeczytał jakiś jego tytuł. Jeżeli ktoś pamięta to prosiłbym o jego nazwisko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:00, Ichibanboshi-kun napisał:

A Ty lubisz powieści Dicka :)?

No ja właśnie należę do tych czytelników, do których twórczość Dicka nie trafia. :-)
I chociaż "Valis" jeszcze nie czytałem, to po tych kilku pozycjach które już zaliczyłem, nie sądzę aby mnie nią jednak do siebie przekonał ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że Ubik jest przereklamowany, dobry, ale nie aż tak jak się o nim mówi. Polecam te tytuły, które wyminiłem w postach powyżej plus "Czy androidy śnią o elektronicznych owcach"(na podstawie tej książki powstał Blade Runner).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 01:14, A-cis napisał:

No ja właśnie należę do tych czytelników, do których twórczość Dicka nie trafia. :-)
I chociaż "Valis" jeszcze nie czytałem, to po tych kilku pozycjach które już zaliczyłem,
nie sądzę aby mnie nią jednak do siebie przekonał ;-)


Mi się Valis nie podoba to Tobie pewnie też nie będzie, pogmatwany i bardzo biograficzny.
Nawet "Człowiek..." Ci się nie spodobał? Zawsze myślałem, że to taka bardzo przystępna powieść i jedyna Dickowska o której mogę powiedzieć "wspaniała" bo właśnie pozbawiona tych ćpunowatych wizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 01:50, Ichibanboshi-kun napisał:

Nawet "Człowiek..." Ci się nie spodobał? Zawsze myślałem, że to taka bardzo przystępna
powieść i jedyna Dickowska o której mogę powiedzieć "wspaniała" bo właśnie pozbawiona tych ćpunowatych wizji.

Do "Człowieka z Wysokiego Zamku" mam akurat niewiele zastrzeżeń. Tylko po prostu nie przepadam za historiami alternatywnymi [nie każdy przecież musi je lubić :-)] i chyba w tym konkretnym przypadku autor i jego styl pisania ma mniejszy wpływ na mój osąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 10:12, A-cis napisał:

Do "Człowieka z Wysokiego Zamku" mam akurat niewiele zastrzeżeń. Tylko po prostu nie
przepadam za historiami alternatywnymi [nie każdy przecież musi je lubić :-)] i chyba
w tym konkretnym przypadku autor i jego styl pisania ma mniejszy wpływ na mój osąd.


Jeszcze właśnie "Płyncie łzy moje..." jest takie strawne dla większej grupy(no i Raport Mniejszości), no ale wiadomo, nie każdy musi to lubić. Ja lubię Bill Bohatera Galaktyki inni nie muszą :D
Osobiście polubiłem "Człowieka" bo właśnie w jednej chwili ma czytelnik trzy światy. Z książki, z książki tytułowego "Człowieka" i nasz. To takie moje małe odczucie z knjigą tą związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się