HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Czytałam ostatnio książkę "Kawaler mieczy". Niestety nie miałam okazji jej skończyć... Przeczytałam tylko połowę... I musiałam oddać...
Książka fajna choć na początku kiepsko się czytało. Tak niefajnie była napisana :D Jakby pisana przez moją kuzynkę, czyli tak niby ciekawie, ale ciężko (sorry Velana, ale taka prawda). Ale później się rozkręciło.
Znalazłam właśnie w pdf tą książkę, więc może w końcu skończę ją czytać :D Bo na str empiku i merlina oczywiście nie ma! A ja wolę na papierze.

20110319093933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to stare wydanie, które nigdy nie było wznawiane później. książka należy do sześciotomowego cyklu o Corumie, z których u nas wydano tylko trzy pierwsze.
Dość łatwiejszy do zdobycia jest inny, całkiem fajny cykl tego autora, o Elric''u. Fajne, staroszkolne Fantasy, choć fakt, nie każdemu musi się podobać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 10:04, meryphillia napisał:

Niestety jest to stare wydanie, które nigdy nie było wznawiane później. książka należy
do sześciotomowego cyklu o Corumie, z których u nas wydano tylko trzy pierwsze.
Dość łatwiejszy do zdobycia jest inny, całkiem fajny cykl tego autora, o Elric''u. Fajne,
staroszkolne Fantasy, choć fakt, nie każdemu musi się podobać.



Domyśliłam się :D Na szczęście jest już u mnie na pulpicie. Dzięki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 19.03.2011 o 11:02, KrwawaMary napisał:

Domyśliłam się :D Na szczęście jest już u mnie na pulpicie. Dzięki za info ;)


Aneks do wypowiedzi @meryphillia

Cześć z tych książek do zdobycia na allegro i to za naprawdę śmieszne pieniądze.
Zresztą kliknij w link poniżej.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=kawaler+mieczy

Spoiler

Ps. poszukiwanie trudno dostępnych pozycji zawsze zaczynaj od allegro.



Saga o Elryku[edytuj]

Elric of Melnibone (1972) (Elryk z Melnibone)
The Fortress of the Pearl (1989) (Perłowa Forteca)
The Sailor on the Seas of Fate (1976) (Żeglarz Mórz Przeznaczenia)
The Weird of the White Wolf (1977) (Los Białego Wilka znana także jako "Śniące Miasto")
The Sleeping Sorceress (1970) (Znikająca Wieża znana także jako Śpiąca Czarodziejka)
The Revenge of the Rose (1991) (Zemsta Róży)
The Bane of the Black Sword (1977) (Kronika Czarnego Miecza)
Stormbringer (1977) (Zwiastun Burzy)
The Stealer of Souls (1961) (Złodziej Dusz)
The Singing Citadel (1970) (Śpiewająca Cytadela)
The Jade Man's Eyes (1973)
The Return to Melnibone (1973)
The Dreamthief's Daughter (2001)

Część również dostępna
Spoiler

na allegro.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 20:02, kerkas napisał:

Dlaczego ?.


Nie wiem, po prostu nie mam przekonania do allegro. Fajne tam rzeczy można znaleźć ale nigdy nie wiadomo kto wystawia i co Ci przyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 20:35, KrwawaMary napisał:

Nie wiem, po prostu nie mam przekonania do allegro. Fajne tam rzeczy można znaleźć ale
nigdy nie wiadomo kto wystawia i co Ci przyśle.

Patrzy się na opinie?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 21:05, KrwawaMary napisał:

Wiem, ale nie jestem ciągle do tego przekonana...

Jeśli ktoś ma z 200 pozytywów to jest praktycznie zerowe prawdopodobieństwo że będą jakieś felery. Ale to już Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 21:08, Infinitas napisał:

Jeśli ktoś ma z 200 pozytywów to jest praktycznie zerowe prawdopodobieństwo że będą jakieś
felery. Ale to już Twój wybór.


Kiedyś coś może kupię. Ale to musi być na prawdę super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę książkę Tęcza Sześć Toma Clancy''ego. Aktualnie jestem w połowie drugiego tomu i bardzo fajnie się czyta :) Zna ktoś inne książki tego autora, godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 22:05, Szynkars napisał:

Ja od siebie polecę książkę Tęcza Sześć Toma Clancy''ego. Aktualnie jestem w połowie
drugiego tomu i bardzo fajnie się czyta :) Zna ktoś inne książki tego autora, godne polecenia?

Czerwony Sztorm. Dla fanów militariów idealna książka- masa wątków, masa sprzętu wojskowego, statków, łodzi podwodnych, czołgów i ogólnie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wciągnąłem się w kryminały Agathy Christie. Zacząłem dość przypadkowo od morderstwa w orient express. Akurat w empiku rzuciła mi się w oczy, mieli dużo ładnych egzemplarzy a ja potrzebowałem nowej książki. Następnie przeczytałem w bardzo krótkim okresie(co kilka dni) Dziesięciu murzynków[i nie było już nikogo], Śmierć na Nilu, 4:50 z Paddington. Dlaczego akurat tak? Tylko takie duże wydania mieli w sklepie, reszta poza A.B.C, którego dotąd nie przeczytałem to wydania kieszonkowe, z których jak na chwilę obecną czytam Tajemnica bladego konia. Muszę jednak przystopować bo zbyt szybko przy Agacie wydaje się pieniądze.

Ostatnio, a dokładnie wczoraj, dokonałem wiekopomnego odkrycia. W wznowili Kroniki Amberu... rok temu:P Ja zorientowałem się o tym dopiero teraz i już swoje Kroniki zamówiłem, tom 1 http://www.empik.com/kroniki-amberu-tom-1-zelazny-roger,prod49000005,ksiazka-p . Kilak lat temu starałem się kupić 10 tomów z allegro. Nigdy jednak nie było wszystkich dostępnych, wiec ostatecznie nie kupiłem nic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 21:11, KrwawaMary napisał:

Kiedyś coś może kupię. Ale to musi być na prawdę super...


Allegro temat-rzeka.
Jest tak ja powiedział @Infinitas jeśli ktoś ma te 100 czy 200 pozytywów to można spokojnie kupować.
Po drugie można zamówić przesyłkę za pobraniem z możliwością sprawdzenia przesyłki.
Po trzecie odbiór osobisty.
Zresztą jest kilka tematów dotyczących allegro na gram.pl poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 22:27, In_The_End napisał:

1 http://www.empik.com/kroniki-amberu-tom-1-zelazny-roger,prod49000005,ksiazka-p . Kilak
lat temu starałem się kupić 10 tomów z allegro. Nigdy jednak nie było wszystkich dostępnych,
wiec ostatecznie nie kupiłem nic:/


Trzeba było kupować pojedynczo ja tak robiłem w przypadku
http://allegro.pl/wehikul-czasu-7-w-poszukiwaniu-zrodel-nilu-i1523612089.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, czy może ktoś mi powiedzieć kto przetłumaczył na język polski książkę p.t "1001 filmów, które musisz zobaczyć" (Steven Jay Schneider) Bo szukam wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć...
Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się