HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2011 o 21:19, Gregario napisał:

może jest i na pęczki ale lubimyczytac.pl jest jednym z większych i bardziej przyjemnych
tego typu portali w naszym kraju. a porównywanie z fantasta.pl jest trochę dla mnie śmieszne
ponieważ baza książkowa jest kilkukrotnie mniejsza. jeśli już to biblionetka.pl ale przyjemniejszy
wydaje mi się lubimyczytac.pl


Podpisuje się pod tą opinią ^^

Korzystałem z biblionetki, goodreads, nakanapie i lubimyczytać.pl; najbardziej przekonał mnie ostatni portal, czemu?

Wygodny, intuicyjny i ładny (wiem, subiektywna ocena). Nie ma problemu z wyszukiwaniem książek, łatwo się je dodaje do bazy.

goodreads vs lubimy czytac ?

liczba ksiązek w katalogu : 120 000 000 vs 2 163 516

liczba uzytkownikow(moje szacunki): 4 500 000 vs 32274

Hmm, to chyba wszystko co najwazniejsze. Mimo, ze liczby dzialaja na ogolnowswiatowego giganta, to bardoz malo jest tam ksiazek wydanych u nas ( bedacych jednoczesnie dzielami np amerykanskich pisarzy), a dziela stricte polskie.. szkoda gadac.

Dlatego pomimo, ze korci, zostaje przy lubimyczytac i ten portal polecam wszystkim ( nie, nie dostaje nic za ich reklame); jesli cos sie ruszy na goodreads ( w koncu NASI internauci sa bardoz atkywni w sieci), to przemysle sprawe.

Temat zakonczony? No i nadal nikt nie odpowiedzial na moja prosbe z ksiazkami ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 28.03.2011 o 22:46, Surven napisał:

Temat zakonczony? No i nadal nikt nie odpowiedzial na moja prosbe z ksiazkami ^^


Teoria grafów eee... nooo... tego.... rybka panie święty "Graf zero" Williama Gibsona , szczerze nie wiem.

Natomiast jeśli chodzi o twoją drugą prośbę rozumiem iż chodzi o alternatywną historię:

"Operacja „Proteusz" James P. Hogan
"SS-GB" Len Deighton
"Thor spotyka Kapitana Amerykę" David Brin
"Człowiek z Wysokiego Zamku" Philip K. Dick
"Brunatna rapsodia" Otto Basil
"Dźwięk Rogu" - Sarban
"Vaterland" - Rober Harris
"Wszystkie Nasze Jutra" Ted Allbeury
"Ja , Gelerth" Władysław Pasikowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak mało podałem książek o alternatywnej historii tu znajdziesz więcej:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.amazon.com/Top-SF-and-Alternate-history/lm/3W4BYPCGDRL4X

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Science_fiction

Historia alternatywna

Alternate (or alternative) history stories are based on the premise that historical events might have turned out differently. Zastępca (lub alternatywne) opowiadania historii oparte są na założeniu, że wydarzenia historyczne mogły się inaczej. These stories may use time travel to change the past, or may simply set a story in a universe with a different history from our own. Historie te mogą korzystać z czasu podróży, aby zmienić przeszłość, czy może po prostu ustawić w historii wszechświata z inną historię od naszych. Classics in the genre include Bring the Jubilee by Ward Moore , in which the South wins the American Civil War , and The Man in the High Castle by Philip K. Dick, in which Germany and Japan win World War II . Klasyka tego gatunku to Bring Jubileuszu przez Ward Moore , w której wygrywa South American Civil War i The Man na Wysokim Zamku Philipa K. Dicka, w której Niemcy i Japonia wygrać II wojny światowej . The Sidewise Award acknowledges the best works in this subgenre; the name is taken from Murray Leinster ''s 1934 story " Sidewise in Time ." Harry Turtledove is one of the most prominent authors in the subgenre and is sometimes called the "master of alternate history". [ 59 ] [ 60 ] Nagroda Sidewise uznaje najlepsze prace w tym podgatunek, nazwa pochodzi od Murray Leinster s 1934 story "" Sidewise in Time ". Harry Turtledove jest jednym z najwybitniejszych twórców w podgatunek i jest czasami nazywany "mistrzem alternatywnej historii ". [59] [60]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem choćby w tym, że jest to portal tylko polski, a nie międzynarodowy jak goodreads.com. Posiada większą liczbę użytkowników niż lubimyczytać i ma lepszy design. Ma też znacznie lepsze perspektywy.

Dnia 28.03.2011 o 19:01, Gregario napisał:

Hmm, czytasz glownie po angielsku

Jakie to ma niby znaczenie w jakim języku jest podany tytuł? Równie dobrze można się czepiać tłumaczenia oryginalnych tytułów książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2011 o 12:49, In_The_End napisał:

> Hmm, czytasz glownie po angielsku
Jakie to ma niby znaczenie w jakim języku jest podany tytuł? Równie dobrze można się
czepiać tłumaczenia oryginalnych tytułów książek.


Takie, jak dostępność takowych tytułów chociażby i upierdliwość szukania ich. Przykładowo weź starą książkę, mającą oryginalnie rosyjski tytuł - będziesz szukał pod polskim tytule w necie, by znaleźć angielski, by ten wklepac na goodreads? Zakładam oczywiscie, ze tej ksiazki nie ma w bazie danych tego obcojezycznego portalu.

Ogólnie widząc takie zainteresowanie postanowiłem zrobić porównanie- recenzje paru portali, zapraszam do mnie by podać które z portali powinienem zamieścić, jak ktoś ma jeszcze jakies pomysły, pisać posty we wpisie. Zajme się tym w czasie ferii światecznych.

@kerkas - szło mi o klimat (coś ala Piknik na skraju drogi), nie o sposób prowadzenia fabuły, ale też dziękuje, chetnie przejze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 12:49, In_The_End napisał:

Problem choćby w tym, że jest to portal tylko polski, a nie międzynarodowy jak goodreads.com.
Posiada większą liczbę użytkowników niż lubimyczytać i ma lepszy design. Ma też znacznie
lepsze perspektywy.

dla mnie lepszy jest lubimyczytac.pl właśnie dlatego że jest polski, szybko się rozwija i ma bardziej przyjemny wygląd :) ale nic na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziś w salonie prasowym biografie - Aleksandra Wielkiego, Balzaca, itd. Warto się zainteresować? Ciekawie napisane? 4 książki za 30zł to w koncu nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś poradzić, który przekład "Alicji po tamtej stronie lustra/po drugiej stronie zwierciadła" jest najlepszy? Chciałem się wziąć za tę książkę, ale nie wiem którą wersje tłumaczenia najlepiej chwycić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 22:15, Erton napisał:

> /.../ Dla fanów militariów idealna książka- masa wątków, masa sprzętu wojskowego,
statków, łodzi podwodnych, czołgów i ogólnie wszystkiego.

Jeśli tematyka Ci odpowiada, to polecam książki Lee CHILID''a, o przygodach emerytowanego majora wywiady wojskowego Jacka Reachera. Łodzi podwodnych czy czołgów tam nie ma, ale Jack to taki prawie Rambo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.03.2011 o 17:00, Surven napisał:

- szło mi o klimat (coś ala Piknik na skraju drogi), nie o sposób prowadzenia
fabuły, ale też dziękuje, chętnie przejże.


A konkretnie przez ten klimat rozumiesz , kontakt z obcą cywilizacją ? , artefakty obcych ? tajemnica ? humanizm a sf ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 21:39, kerkas napisał:

/.../
> - szło mi o klimat (coś ala Piknik na skraju drogi), nie o sposób prowadzenia
> fabuły, ale też dziękuje, chętnie przejże.

A konkretnie przez ten klimat rozumiesz , kontakt z obcą cywilizacją ? , artefakty obcych
? tajemnica ? humanizm a sf ?.


Klimat "budowania świata na nowo" coś ala Fallout, postapokalipsa ( w pewnym sensie w "Soplu" mamy taki obraz).
No i motywy militari, smakowity dodatek ( ale dodatek, nie główna forma) też mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem czytać książki, które mają coś do przekazania, a nie są tylko zwykłymi "czytadłami". Przeczytałem Władcę Much, Zabić Drozda i Króla Szczurów. Jakie inne książki w tym stylu możecie mi polecić?
Dodam, że chciałbym, aby akcja rozgrywała się do połowy XX wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:45, Robhaal napisał:

Ostatnio zacząłem czytać książki, które mają coś do przekazania, a nie są tylko zwykłymi
"czytadłami". Przeczytałem Władcę Much, Zabić Drozda i Króla Szczurów. Jakie inne książki
w tym stylu możecie mi polecić?
Dodam, że chciałbym, aby akcja rozgrywała się do połowy XX wieku.

"Lot nad Kukułczym Gniazdem"? Akcja toczy się raczej po wojnie, ale definitywnie ma coś do przekazania. Ewentualnie "Lód" Dukaja, ale to już dla twardzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:47, Erton napisał:

"Lot nad Kukułczym Gniazdem"? Akcja toczy się raczej po wojnie, ale definitywnie ma coś
do przekazania. Ewentualnie "Lód" Dukaja, ale to już dla twardzieli.

Obie propozycje wyglądają naprawdę ciekawie. Dlaczego jednak stwierdziłeś, że "Lód" jest dla twardzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2011 o 18:59, Robhaal napisał:

Obie propozycje wyglądają naprawdę ciekawie. Dlaczego jednak stwierdziłeś, że "Lód" jest
dla twardzieli?


Bo "Lód" jak i wszystkie inne teksty Dukaja, to powieść bardzo ciężka, nie jest to łatwa lektura a wielka i wymagająca księga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imie Rozy
1984
Zbronia i kara
Fahrenheit 451
Archipelag gulag
Folwark zwierzecy
Piec lat kacetu
48 laws of power

Sa to znane pozycje i wszystkie maja jakis ''przekaz'', ale jesli dopiero przeczytales Wladce Much, mozliwe ze ktoregos z wyzej wymienionych tytulow nie przeczytales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:45, Robhaal napisał:

Ostatnio zacząłem czytać książki, które mają coś do przekazania, a nie są tylko zwykłymi
"czytadłami". Przeczytałem Władcę Much, Zabić Drozda i Króla Szczurów. Jakie inne książki
w tym stylu możecie mi polecić?
Dodam, że chciałbym, aby akcja rozgrywała się do połowy XX wieku.

"nowy wspaniały świat", "rok 1984", "droga", "jestem legendą", "farhrenheit 451", "nostalgia anioła", "uznany za fundamentalistę", "monachium. zemsta"
te książki mam na swojej półce więc przychodzą mi do głowy w pierwszej kolejności :) jeszcze jest tyle fajnych i wartościowych książek sf których akcja dzieje się trochę później bo w trochę dalszej przyszłości np. książki Zajdla czy Strugackich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się