HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2011 o 18:14, Outlander-pro napisał:

W Warszawie? Nigdzie takich nie widziałem, a podany link mówi o Hamburgu.


W przejściu podziemnym środkowy peron kolejki SKM-ki w Warszawie róg Alei Jerozolimskich i Marszałkowskiej obok kiosku z goframi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobili dodruk pierwszych czterech tomów, ale z tego co słyszałem dodruk jest limitowany i nie będzie tego zbyt dużo.
Radzę też uważać na dodruk, szczególnie na drugi tom serii, bo jak pisałem, mój zakupiony w EMPiKu miał niezadrukowane strony i raczej więcej takich egzemplarzy mogło zostać przeoczonych przez wydawcę.
Czekam na zastępczy egzemplarz, ale właśnie z racji limitowanego dodruku, nie wiem czy go nawet dostanę. :/

kerkas >>> Pomysł może i dobry, choć w Warszawie automatu nie widziałem i ciekawe niby co będzie nam oferował do wyboru, bo nie spodziewam się zbyt ambitnych pozycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 20:33, meryphillia napisał:

kerkas >>> Pomysł może i dobry, choć w Warszawie automatu nie widziałem
i ciekawe niby co będzie nam oferował do wyboru, bo nie spodziewam się zbyt ambitnych
pozycji...


Ha mam Cię waść :)
Dzień Szakala Fredericka Forsytha
Cujo Stephen King

Znalazłem fotkę książkomatu
http://www.wykop.pl/link/910369/warszawski-ksiazkomat/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 20:33, meryphillia napisał:

/cut/


Na szczęście podobnie jak Ty mam skompletowaną MKP do "Przypływu nocy". Poza 1 tomem "Wspomnienia Lodu" resztę zakupiłem bez problemów. A "Bramy Domu Umarłych" są fantastyczne z miażdżącą końcówką :).
Trzymam kciuki, że jednak dostaniesz egzemplarz bez żadnych braków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To super, bo ja od jakiegoś czasu nie mogę znaleźć pierwszego tomu 4 części ("Dom Łańcuchów" bodaj). To muszę lecieć pędzić kupować, bo mi zabiorą.

Chociaż i tak przede mną potężne "Zagłada Czarnej Kompanii" i "Bóg Imperator Diuny", a ja cały czas nad "Atlasem Zbuntowanym" siedzę i szybko mi się nie zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi brakowało do kolekcji "Dawne Dni", pierwszego z trzeciej części i "Bramy Domu Umarłych", wszystkie zamówiłem lekko ponad tydzień temu w EMPiKu i nie licząc owych wybrakowanych "Bram", to mam już komplet do piątej części. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście trafiłem parę miesięcy temu na Allegro na aukcję ze wszystkimi częściami MKP, jakie na razie wyszły w Polsce za 400 złotych. :D Aktualnie jestem w trakcie czytania drugiego tomu szóstej części i jestem zdecydowanie zachwycony. MPK to najlepsza seria fantasy jaką miałem jak na razie okazję czytać. :)
I tak przy okazji - mam mały dylemat. Sądzę, że dziewiątą część skończę czytać w okolicach końca tego roku, także na wydanie "Okaleczonego boga" chyba będę musiał trochę poczekać. I tak sobie myślę, czy nie kupić ostatniej części w oryginale. Tylko nie wiem, czy sobie poradzę z językiem. Niby coś tam umiem, ale skoro podczas czytania po polsku trzeba się porządnie skupić, to co będzie w przypadku angielskiego. :D Na pewno ogromnym plusem wersji oryginalnej jest cena - niecałe 7 funtów na Amazonie za wersję z miękką okładką (która będzie dostępna w połowie stycznia - na razie można kupić tylko opcję z twardą okładką za 11 funtów) to przecież połowa ceny u nas (pewnie będą to dwie książki po 35 złotych). Także nie wiem, sądzę, że kupię sobie wersję angielską, a jak sobie z nią nie poradzę, to poczekam na tłumaczenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 22:22, matiz123 napisał:

/cut/

Kiedy nie mogłem kupić "Wspomnienia Lodu" to zdecydowałem się na wersję angielską. Ogółem dość sporo po ang. przeczytałem (i nowych książek i klasyków), ale przy takim natłoku nazw własnych, imion było mi naprawdę ciężko i w końcu sobie jednak darowałem xD.
PS. jak chcesz zamawiać książki za granicą to kupuj przez http://www.bookdepository.co.uk/. Darmowa wysyłka zawsze i wszędzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 22:36, drblase napisał:

Ogółem dość sporo po ang. przeczytałem

A ja właśnie zbyt wiele po angielsku nie czytałem niestety. Dlatego też się boję, że sobie nie poradzę. Najwyżej będę czytał tę część przez jakieś pół roku. :D

Dnia 16.10.2011 o 22:36, drblase napisał:

PS. jak chcesz zamawiać książki za granicą to kupuj przez http://www.bookdepository.co.uk/

O, dzięki za adres. :) Widzę, że to wydanie, które się pojawi 19 stycznia jest tutaj po €7.68, czyli praktycznie tyle samo, co na Amazonie. Przy czym w tym drugim sklepie zamówienie musi być przynajmniej za 25 funtów, żeby mieć darmową wysyłkę, także musiałbym coś jeszcze do tego dorzucić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat nowej książki Jarosława Kaczyńskiego, tytuł to bodaj '''' Polska naszych marzeń ''''. Czy to kolejny zbiór mrzonek, do jakich przyzwyczaili nas politycy czy też może rzeczowe przedstawienie swoich argumentów na określony sposób budowania Polski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 02:36, MSPRISON napisał:

Witam. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat nowej książki Jarosława Kaczyńskiego, tytuł
to bodaj '''' Polska naszych marzeń ''''. Czy to kolejny zbiór mrzonek, do jakich przyzwyczaili


Zbiór mrzonek , pomówień oczywiście nie wprost żeby "wodza rewolucji" nie można było pozwać , innych pomysłów typu zupa na gwoździu .
Szkoda pieniędzy , dobrą literaturę 2zł za książkę możesz kupić o ile mieszkasz w Warszawie lub okolicach w Pruszkowie na skupie makulatury zaraz za cmentarzem Pruszkowskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę Ciebie z tematu o polityce i dobrze wiem, że sympatią do pana Kaczyńskiego nie pałasz. Dlatego też pytam - miałeś styczność z tą książką czy też swoją opinie opierasz na dotychczasowych, tych mniej lub bardziej udanych wypowiedziach tego polityka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 16:13, MSPRISON napisał:

Kojarzę Ciebie z tematu o polityce i dobrze wiem, że sympatią do pana Kaczyńskiego nie
pałasz. Dlatego też pytam - miałeś styczność z tą książką czy też swoją opinie opierasz
na dotychczasowych, tych mniej lub bardziej udanych wypowiedziach tego polityka ?


Przekartkowałem książkę w empiku zatrzymując się przy smakowitszych pomówieniach.
Ta książka to koncert życzeń Jarosława Kaczyńskiego o tym jak Polska powinna wyglądać i jak cudnie by się żyło gdyby on znów był premierem.
Naprawdę szkoda pieniędzy na tę chałturę obliczoną na kampanię wyborczą ale jeśli nie szanujesz własnych pieniędzy możesz ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zwisają sympatie polityczne, więc jeśli nie jesteś wielkim fanem Jarosława Kaczyńskiego to nie trać czasu i pieniędzy na ta książkę. Co chwile w necie wychodzą artykuły wytykające "autorowi" różne niedorzeczności. Według mnie pozycja tylko dla wielbicieli teorii spiskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 17:47, HumanGhost napisał:

Mnie zwisają sympatie polityczne, więc jeśli nie jesteś wielkim fanem Jarosława Kaczyńskiego
to nie trać czasu i pieniędzy na ta książkę. Co chwile w necie wychodzą artykuły wytykające
"autorowi" różne niedorzeczności. Według mnie pozycja tylko dla wielbicieli teorii spiskowych.

Zahaczyłeś o drażliwy temat, mianowicie teorii spiskowych.. co by nie mówić, teorie o bombie, która wybuchła nad samolotem są szalone lecz czy mamy 100 % pewność, że był to wypadek ? Zawsze pojawią się wątpliwości. Pamiętajmy też o jednej zasadzie - często to media kreują rzeczywistość, nierzadko zresztą kłamliwą, skierowaną do osób, które nie posiadają zdolności samodzielnego myślenia bądź też tych, którzy nie potrafią wykorzystać potęgi umysłu, ludzi, wedle których opinia mediów jest najbardziej zgodna z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 20:31, MSPRISON napisał:

Zahaczyłeś o drażliwy temat, mianowicie teorii spiskowych.. co by nie mówić, teorie o
bombie, która wybuchła nad samolotem są szalone lecz czy mamy 100 % pewność, że był to
wypadek ?


Tak , mamy taką pewność.
Po pierwsze prezydent Lech Kaczyński był łatwo manewrowany wystarczyło powiedzieć cokolwiek niepozytywnego o nim lub jego bracie aby się obrażał.
Po drugie wystarczyło wyskoczyć z nawet najbardziej absurdalną historią np. Rosyjski "historyk" który stwierdził iż to Polacy są odpowiedzialni za wybuch II wojny światowej by prezydentowi Kaczyńskiemu puszczały nerwy , obrażał się , nie pojawił na tam gdzie powinien np. na spotkaniu trójkąta weimarskiego.
Nieważne że prezydent chciał dobrze przekaz jaki szedł w świat był mniej więcej taki:
Chcielibyśmy się porozumieć w tej czy innej kwestii z prezydentem Kaczyńskim tyle tylko popatrzcie jak on się zachowuje z nim nie można porozmawiać.
Polityk to taki zawód gdzie nerwy się trzyma na wodzy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 21:42, HumanGhost napisał:

W takim razie życzę przyjemnej lektury. ;D

Źle mnie zrozumiałeś.. nie jestem wyznawcą teorii spiskowych, jedynie nie wykluczam, że w każdej z takich teorii jest ziarnko prawdy.. to tyle. Kwestia mediów - myślę, że mam do czynienia z kimś więcej, aniżeli moherowy beret czy wyznawca Palikota, dlatego też nie sądzisz, że media kreują rzeczywistość.. trzeba szukać wiedzy a następnie ją nabywać, by mieć swoje własne przekonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się