HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Windykacja za książki. Rekordziści zalegają od 10 lat
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/windykacja-za-ksiazki-rekordzisci-zalegaja-od-10-l,1,4885498,region-wiadomosc.html
Biblioteka publiczna na warszawskiej Woli szuka firmy windykacyjnej, która zdyscyplinuje czytelników i spowoduje oddanie przez nich wypożyczonych książek oraz zapłacenia za ich przetrzymywanie – informuje "Życie Warszawy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 11:58, kerkas napisał:

Windykacja za książki. Rekordziści zalegają od 10 lat


No i bardzo dobrze. Niech sobie ludzie wbiją do tępych głów, że jak się coś wypożycza to trzeba oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 15:42, HumanGhost napisał:

No i bardzo dobrze. Niech sobie ludzie wbiją do tępych głów, że jak się coś wypożycza
to trzeba oddać.


Mnie to po protu dziwi że można książki nie oddawać nawet 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!.Moja kuzynka pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej i to od niej wiem,jakie miewa nieraz kłopoty z czytelnikami.Dyrektorka naciska z jednej strony,aby się wzięła za nieuczciwych czytelników,a ona i tak nie może się nieraz doprosić zwrotu książki,chociaż ponaglenia i monity wysyła dwa razy w tygodniu.Do usłyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Generalnie nie ma siły aby rozbijać tego posta na odpowiednie tematy także będzie off-top

Nie pamiętam gdzie napisałaś że nie masz pieniędzy na to aby kupować wszystkie książki jakie warto lub trzeba przeczytać czy jakoś tak.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=6729
O ile nadal przebywasz w Polsce to Mogłabyś sprzedać ten pomysł lokalnemu skupowi makulatury.
A ludzie naprawdę wartościowe książki na skup przynoszą.

Zmieniając temat istnieje stereotyp jakoby kobiety na poprawę nastroju m.in. nowych ciuch , ja na poprawę nastroju kupuję sobie jakąś książkę a patrz punkt wyżej teraz mam zdecydowanie łatwiej bo literaturę wysoką mam za grosze.

O książkomatach Słyszałaś ?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=7065

Ps. Co słychać tak ogólnie ? nie rozważasz powrotu z gs-em na gram.pl ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, fajne, ja tam czasem zastanawiam się czy by nie sprzedać mojej małej kolekcji, no bo czytać nie będę 3 razy, byłaby kasa na nowe, ale znów mi szkoda sprzedać Wiedźmina czytanego 5 razy, i coś musi zostać dla moich dzieci;]

Nauczyciel od elektrotechniki nam opowiadał, że jak zamykali jego miejsce pracy, to kupił ponad pół metra książek technicznych, płacąc złotówkę za centymetr, kurde też tak chce;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 21:19, zerohunter napisał:

Heh, fajne, ja tam czasem zastanawiam się czy by nie sprzedać mojej małej kolekcji, no
bo czytać nie będę 3 razy, byłaby kasa na nowe, ale znów mi szkoda sprzedać Wiedźmina
czytanego 5 razy, i coś musi zostać dla moich dzieci;]


Tania książka ot co
http://dedalus.pl/s/0/0/0/0/0/doyle/0/0/0/0/0/0/0/0/doyle/0.html

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=5555

Dnia 22.10.2011 o 21:19, zerohunter napisał:

Nauczyciel od elektrotechniki nam opowiadał, że jak zamykali jego miejsce pracy, to kupił
ponad pół metra książek technicznych, płacąc złotówkę za centymetr, kurde też tak chce;]


I śmieszno i straszno , z jednej strony to dobrze że ktoś te książki ocalił od zniszczenia z drugiej jakże nisko podchodzimy do literatury niczym do worka ziemniaków.

Ps.Nakręć lokalny skup makulatury aby sprzedawał książki po 2zł sztuka zamiast je mielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 21:14, kerkas napisał:

/.../
Nie pamiętam gdzie napisałaś że nie masz pieniędzy na to aby kupować wszystkie książki
jakie warto lub trzeba przeczytać czy jakoś tak.


Akurat z tego co wymieniłam mam wszystko, poza "Stanem Niewolności", ale to z racji braku w księgarni a nie braku kasy.

Dnia 22.10.2011 o 21:14, kerkas napisał:

nie rozważasz powrotu z gs-em na gram.pl ?.


Nie. Not now, not ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś ciekawe książki opisujące Afrykę i jej mieszkańców - oprócz twórczości Kapuścińskiego i Coetzee''ego? Dobrze by było gdyby były to pozycje ukazujące ją z różnych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :]
Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś fajną książkę o tematyce Fantasy, fantastyka.. Bo chętnie bym coś nowego przeczytał ale nie mam jakoś pojęcia co było by ciekawe.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sagę "Pieśni Lodu i Ognia".
"Gra o Tron" jest świetna, "Starcie Królów" też niezłe, a teraz czeka na mnie "Nawałnica Mieczy: Stal i Śnieg" :)

Z innej beczki:
Z komiksów (też swojego rodzaju książki ;) polecam "The Killing Joke" i "Batman: Year One". Tego drugiego co prawda nie skończyłem jeszcze, ale czuć mocny, dojrzały klimat i bardzo dobrze się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś jest dobrze(lub chociaż przyzwoicie) obeznany z sytuacją e-booków w PL? Do nie dawna byłem przeciwnikiem, teraz mógłbym sobie czytnik kupić w tym momencie, ale martwi mnie, że jest tak niewiele tytułów na te czytniki. Czy to ja nie umiem dobrze szukać, czy rzeczywiście w tej dziedzinie jest póki co bieda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 11:57, darth_16 napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś jest dobrze(lub chociaż przyzwoicie) obeznany z sytuacją e-booków
w PL? Do nie dawna byłem przeciwnikiem, teraz mógłbym sobie czytnik kupić w tym momencie,
ale martwi mnie, że jest tak niewiele tytułów na te czytniki. Czy to ja nie umiem dobrze
szukać, czy rzeczywiście w tej dziedzinie jest póki co bieda?


Z tego co widziałem to Empik silnie wspiera ebooki, sprawdź ich stronę, widziałem, że nawet mają jakąś związaną z tym promocję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 23:51, muniok napisał:

Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś fajną książkę o tematyce Fantasy, fantastyka.. Bo chętnie
bym coś nowego przeczytał ale nie mam jakoś pojęcia co było by ciekawe.. ;)


''Malazańska Księga Poległych'' Erikson
''Malowany Człowiek'' Peter V. Brett

Coś ze Świata Dysku też nie zaszkodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 14:25, muniok napisał:

A możesz mi tak w skrócie powiedzieć o czym jest ta książka "Malowany Człowiek"??


Tak się składa że ja również czytałem oba tomy "Malowanego Człowieka". W skrócie książka opowiada historię 3 dzieci (oczywiście im dalej w książkę tym są starsi) którzy żyją w świecie, gdzie nocą pojawiają się demony. Ludzie nie potrafią z nimi walczyć, jedynym sposobem ochrony są runiczne znaki, malowane na domach, zagrodach itp.
Książka może różnić się od klasycznego fantasy, nie ma tam przesadnej "epickości", drużyny pokonującej każde problemy itp. Ale i tak polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 14:25, muniok napisał:

A możesz mi tak w skrócie powiedzieć o czym jest ta książka "Malowany Człowiek"??

W każdym razie książka godna polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się