HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2011 o 21:35, Erton napisał:

[...]

Wow, brzmi ciekawie, szczególnie kiedy człowiek obserwuje niekończące się wojny patentowe Apple''a i podobne temu rzeczy :)

Dnia 04.10.2011 o 21:35, Erton napisał:

Nie wiem, chyba nie za wiele Ci pomogłem.

Gdzieżby! Chyba się "Atlasem" na serio zainteresuję w najbliższym czasie, bo skoro da się to czytać i do tego jest ciekawe, zmusza do myślenia, to musi być dobre. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukuje ksiazki na temat rodow wloskich ( rod : Doria/ Gonzago / Medici / Orsini / Colonni / Sforza / Viscontich ). Najlepiej zeby ksiazka posiadala informacje na temat wszystkich tych rodow aczkolwiek ksiazka traktujaca tylko o jednym z wyzej wymienionych rowniez mnie usatysfakcjonuje :'') serdecznie prosze o pomoc i z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę ,,Zimna Góra". Kto oglądał film ,,Wzgórze Nadziei" wie o czym pisze. A kto nie, krótko zarysuję fabułę. Kończy się wojna secesyjna, 24 letni Inman, postanawia uciec z wojska i wrócić do swojej ukochanej, Ady.
Jego podróż jest bardzo długa, a czy dojdzie do celu? Momentami jest to powieść szkatułkowa. Dobra pozycja na te jesienne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z "Tańcem ze smokami"? Szukając daty wydania kilkukrotnie trafiłem na 15 listopada. Problem w tym, że na chomiku znalazłem pdfa po polsku...
E: dobra, odkryłem taka opcję jak komentarze do pliki, to jakiś fake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Może ktoś czyta tutaj książki pisane przez Toma Clancy''ego? Szukam na początek jakiś jego dobrych książek w temacie "Wojna USA vs Rosja", atomowa, szpiegowska, cokolwiek. Ktoś już polecił mi "Suma wszystkich strachów". Jest coś jeszcze godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 14:06, Damianuss1 napisał:

Witajcie. Może ktoś czyta tutaj książki pisane przez Toma Clancy''ego? Szukam na początek
jakiś jego dobrych książek w temacie "Wojna USA vs Rosja", atomowa, szpiegowska, cokolwiek.
Ktoś już polecił mi "Suma wszystkich strachów". Jest coś jeszcze godne polecenia?



Czerwony Sztorm

Polecam, dokładnie w tych klimatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak kolega Erton polecam "Czerwony Sztorm" napisany przy udziale Larryego Bonda.
Książka jest o wojnie w Europie w latach 80tych pomiędzy siłami NATO i Układu Warszawskiego, a ona sama była pierwowzorem dla genialnej strategii Harpoon.

Oprócz tego mogę polecić dwie książki wspomnianego współautora.
Larry Bond ma na swoim koncie całkiem fajny "Kocioł" opisujący wojnę... pomiędzy Polską, a Niemcami wspomaganymi przez Francję, gdzie nam pomaga USA. ;)

Drugi ciekawy twór Bona, to "Wir", w którym na terenie Angoli i RPA, walczą Kubańczycy wspierani przez Rosję z RPA wspieranymi przez USA. W książce tej, mamy też jedna ładnie wybuchająca atomóweczkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 14:06, Damianuss1 napisał:

Witajcie. Może ktoś czyta tutaj książki pisane przez Toma Clancy''ego? Szukam na początek
jakiś jego dobrych książek w temacie "Wojna USA vs Rosja", atomowa, szpiegowska, cokolwiek.
Ktoś już polecił mi "Suma wszystkich strachów". Jest coś jeszcze godne polecenia?


Czerwony królik a potem Kardynał z Kremla - te dwie są bardziej nastawione na akcje szpiegowskie/wywiadowcze USA vs ZSRR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 23:13, Sigu napisał:

Polecilibyście kilka tytułów fantasy? Ostatnio nic nowego się na mojej półce nie pojawiło
:/


Kłamstwa Locke''a Lamory :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 23:13, Sigu napisał:

Polecilibyście kilka tytułów fantasy? Ostatnio nic nowego się na mojej półce nie pojawiło
:/


Pewnie głupio proponować bo czytałeś ale Pieśń Lodu i Ognia

Ja właśnie skończyłem Uczte dla Wron i mimo że nie trzyma miazdzacego poziomu Nawałnicy to czytalo sie przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 23:13, Sigu napisał:

Polecilibyście kilka tytułów fantasy? Ostatnio nic nowego się na mojej półce nie pojawiło
:/

Steven Erikson - Ogrody księżyca
Matthew Stover - Bohaterowie umierają
Brandon Sanderson - Z mgły zrodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 23:13, Sigu napisał:

Polecilibyście kilka tytułów fantasy? Ostatnio nic nowego się na mojej półce nie pojawiło
:/


Feno i Asthariel polecili już to co sam bym polecił (MKP rządzi :)), ale dorzucę do tego cykl o Świecie Dysku i z rodzimego podwórka "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem tutaj o takie życiowe książki, które dają do myślenia, opowiadają jakąś ciekawą historię, najlepiej pozytywną. Znacie coś takiego? Polecaliście wtedy "Pamiętam jak biegłem" i przeczytałem to, ale muszę przyznać, że jak na bestseller lekko mnie ta książka rozczarowała, choć taka zła nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Podbijam ''Jądro Ciemności'', szczególnie, że jestem w trakcie lektury nowej powieści Llosy i tematyka afrykańska zdecydowanie odświeżyła mi pamięć. Warto bez wahania, tylko, że pozytywna historia to nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się