HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2011 o 18:30, meryphillia napisał:

Książki Wojciecha Roszkowskiego traktujące o historii Polski są dość ciekawie napisane,
nie przynudzają i jednocześnie w pełni opisują dane wydarzenia.
Szczególnie polecam kompleksową "Historia Polski 1914-2005".


Dzięki. Może jeszcze coś tylko nastawionego na samą IIWŚ/okres międzywojenny

Zainteresowałem się jeszcze Stalingradem Beevora i Europa walczy 1939 - 1945. Z tym, że o tej drugiej czytałem różne recenzje - jedne pochlebne, a drugie krytykujące przekręcanie niektórych faktów. Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 23:06, Orionov napisał:

Dzięki. Może jeszcze coś tylko nastawionego na samą IIWŚ/okres międzywojenny

Ja polecę.

"Od niepodległości do niepodległości" IPNu, młodzi historycy pisali w hołdzie Kurtyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojoj błąd.
Myliłem się co do tego, że Trylogii Thrawna nie ma w sklepach. Można znaleźć wszystkie książki i to w nawet niezłej cenie na Allegro. Dobrze, że sprawdziłem bo byłem niemal pewny, że nigdzie tego nie będzie. Cóż, pozostaje kupować i czytać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 23:06, Orionov napisał:

> Książki Wojciecha Roszkowskiego traktujące o historii Polski są dość ciekawie napisane,

> nie przynudzają i jednocześnie w pełni opisują dane wydarzenia.
> Szczególnie polecam kompleksową "Historia Polski 1914-2005".

Dzięki. Może jeszcze coś tylko nastawionego na samą IIWŚ/okres międzywojenny

Zainteresowałem się jeszcze Stalingradem Beevora i Europa walczy 1939 - 1945. Z tym,
że o tej drugiej czytałem różne recenzje - jedne pochlebne, a drugie krytykujące przekręcanie
niektórych faktów. Jak to z tym jest?


Takich książek,które opisuj ą Historię Polski jest cała masa,choćby- Wojny Polsko-Krzyżackie /Mikołajczaka/,Tajemnicze Dzieje Polski/Besala/, Władysław Łokietek.Niezłomny czy Nikczemny?/Zielińskiego/,Królów Polskich przypadki/Stomma/,lub Polska Jagiellonów/Jasienicy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dzięki. A może wiesz gdzie jest opowiedziana historiaa jakiegoś smugglera, albo coś w deseń. Teraz w dobie SWTOR chciałbym troche rozszeżyc swoja wiedze o uniwersum i o smugglerach właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to możesz poczytać o samym Hanie Solo w trylogiach "Przygody Hana Solo" Briana Daley''a i "Trylogia Hana Solo" Ann C. Crispin. Pierwsza trylogia ma miejsce przed wydarzeniami z "Nowej Nadziei", natomiast druga w 10 lat po bitwie o Yavin.
Są jeszcze książki o przygodach Hana i Lando, ale nie pamiętam tytułów w tej chwili. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 23:06, Orionov napisał:

Zainteresowałem się jeszcze Stalingradem Beevora i Europa walczy 1939 - 1945. Z tym,
że o tej drugiej czytałem różne recenzje - jedne pochlebne, a drugie krytykujące przekręcanie
niektórych faktów. Jak to z tym jest?

Znacznie lepszym wyborem od książki Daviesa będzie "Kalendarium wydarzeń II wojny światowej" Janusza Piekałkiewicza. Naprawdę świetna książka, która przedstawia dokładnie wszystkie wydarzenia konfliktu, a do tego jest napisana naprawdę fajnym językiem. Gorąco polecam, podobnie jak wszystkie książki tego autora o II wojnie światowej.

A jeżeli chodzi o historię Polski w okresie międzywojennym to polecam książkę "Gorzka chwała. Polska i jej los 1918-1939" Richarda M. Watta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 17:33, JC_Denton1 napisał:

> Zainteresowałem się jeszcze Stalingradem Beevora i Europa walczy 1939 - 1945. Z
tym,
> że o tej drugiej czytałem różne recenzje - jedne pochlebne, a drugie krytykujące
przekręcanie
> niektórych faktów. Jak to z tym jest?
Znacznie lepszym wyborem od książki Daviesa będzie "Kalendarium wydarzeń II wojny światowej"
Janusza Piekałkiewicza. Naprawdę świetna książka, która przedstawia dokładnie wszystkie
wydarzenia konfliktu, a do tego jest napisana naprawdę fajnym językiem. Gorąco polecam,
podobnie jak wszystkie książki tego autora o II wojnie światowej.

A jeżeli chodzi o historię Polski w okresie międzywojennym to polecam książkę "Gorzka
chwała. Polska i jej los 1918-1939" Richarda M. Watta.


Wielkie Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, gdyby mi ktoś doradził do zakupu jakąś książkę podobną w klimacie do Metro 2033. Metro moim zdaniem było bardzo fajną książką i chciałbym przeczytać coś właśnie w takich post-apokaliptycznych klimatach, trzymającą w napięciu równie dobrze.
Z góry dziękuję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 22:23, Xjumpaytech napisał:

Byłbym wdzięczny, gdyby mi ktoś doradził do zakupu jakąś książkę podobną w klimacie do
Metro 2033. Metro moim zdaniem było bardzo fajną książką i chciałbym przeczytać coś właśnie
w takich post-apokaliptycznych klimatach, trzymającą w napięciu równie dobrze.
Z góry dziękuję :).


Najlepiej sięgnąć po reszte książek z tego uniwersum - Metro 2034 i Piter. Drugiej nie czytałem, ale pierwsza zdaniem wielu to porażka, imo czyta się dobrze jeśli jesteś ciekaw tła całej sytuacji; wojny, ocalonych itd. Dołożyłbym jeszcze Piknik na skraju drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2011 o 22:57, Evertsen_Dante napisał:

Najlepiej sięgnąć po reszte książek z tego uniwersum - Metro 2034 i Piter. Drugiej nie
czytałem, ale pierwsza zdaniem wielu to porażka, imo czyta się dobrze jeśli jesteś ciekaw
tła całej sytuacji; wojny, ocalonych itd. Dołożyłbym jeszcze Piknik na skraju drogi.


Mi się Metro 2034 podobało - ale co prawda, to prawda - w drugiej części nie ma już gnania na złamanie karku za akcją jak w pierwszej części. Fabuła jest prowadzona bardziej na spokojnie i nie ma dużo "intensywnych" akcji, jest większy nacisk na przemyślenia bohaterów i sytuację w metrze. Druga część nie jest gorsza, jest po prostu inna.
Piknik na skraju drogi też polecam z rosyjskiej fantastyki.

Inną dobrą książką post-apo jest "Droga" Cormaca MacCarthy''ego, ale to zupełnie co innego niż Metro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecę "jestem legendą". książka inna i dużo lepsza od filmu więc jak nawet widziałeś film z W. Smith''em to śmiało można zabrać się za książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 22:23, Xjumpaytech napisał:

Byłbym wdzięczny, gdyby mi ktoś doradził do zakupu jakąś książkę podobną w klimacie do
Metro 2033. Metro moim zdaniem było bardzo fajną książką i chciałbym przeczytać coś właśnie
w takich post-apokaliptycznych klimatach, trzymającą w napięciu równie dobrze.
Z góry dziękuję :).


"Wiadro Powietrza" Fritz Leiber - opowiadanie
http://allegro.pl/rakietowe-dzieci-antologia-science-fiction-bukato-i1917375330.html
"Nie mam ust a muszę krzyczeć" Harlan Ellison - opowiadanie
http://allegro.pl/ptak-smierci-harlan-ellison-nowa-fantasy-i1960968862.html
reszta to powieści
"Szkarłatna dżuma" Jack London
"Kantyczka dla Leibowitza"
"Ostatni brzeg" Nevil Shute
"Śmierć trawy" John Christopher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że bawię się świetnie przy pisaniu tej książki. Nie sądziłem, że to może sprawiać taką frajdę. :D
Ktoś się może orientuje jak to jest z objętością strony w edytorze tekstu w stosunku do ilości tekstu na stronie książki juz drukowanej? Chodzi o to ile w książce oddanej do druku wyjdzie objętości z jednej strony w Open Office. Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Pytam, bo nie chcę przedobrzyć w żadna stronę. Jak zauważę, że będzie za mało to nie ma problemu w dorzuceniu kilku scen. I odwrotnie - jak za dużo zacznie zajmować to trzeba będzie coś wyciąć żeby mój debiut pisarski nie był zbyt "ciężki" do strawienia. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 18:16, HumanGhost napisał:

Powiem szczerze, że bawię się świetnie przy pisaniu tej książki. Nie sądziłem, że to
może sprawiać taką frajdę. :D
Ktoś się może orientuje jak to jest z objętością strony w edytorze tekstu w stosunku
do ilości tekstu na stronie książki juz drukowanej? Chodzi o to ile w książce oddanej
do druku wyjdzie objętości z jednej strony w Open Office. Mam nadzieję, że wiecie o co
chodzi. Pytam, bo nie chcę przedobrzyć w żadna stronę. Jak zauważę, że będzie za mało
to nie ma problemu w dorzuceniu kilku scen. I odwrotnie - jak za dużo zacznie zajmować
to trzeba będzie coś wyciąć żeby mój debiut pisarski nie był zbyt "ciężki" do strawienia.
;]


Tak z ciekawości. Co piszesz? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 19:43, HumanGhost napisał:

> Tak z ciekawości. Co piszesz? ;d

Political-fiction wymieszany z wątkami szpiegowskimi okraszone sosem si-fi. :D


Yay, nie moje klimaty, ale życzę sukcesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak przez mgłę ale pamiętam iż kiedyś rozmawialiśmy o ekranizacjach książki Inwazja porywaczy ciał Jacka Finney-a.
Było ich kilka z 1956 , 1978 , Władcy marionetek / Puppet Masters, The (1994) , Inwazja / Invasion, The (2007).
Pamiętam jak mówiłeś że chciałbyś obejrzeć pierwszą z nich tyle że z polskim lektorem.
Przy okazji http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=23414&pid=1304
znalazłem inwazję z 1956 r.
http://www.tvfilmy.eu/4065,inwazja-porywaczy-cial.html

Ps. Obejrzałeś I uderzył grom ?
http://www.ekino.tv/film,I-uderzyl-grom-A-Sound-of-Thunder-2005-Lektor-PL,15469.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 22:31, kerkas napisał:

Ps. Obejrzałeś I uderzył grom ?

Tak, obejrzałem. To jest jednak coś innego niż serial Spielberga. W "I uderzył grom" mamy podróż w przeszłość, ale film koncentruje się na możliwych konsekwencjach takich podróży. U Spielberga mamy natomiast motyw kolonizacji naszej planety poprzez podróż w przeszłość. Jedynym elementem łączącym oba filmy jest podróż w czasie w przeszłość, ale na takiej zasadzie to można by powiedzieć, że również "Powrót do przyszłości" (komedia z 1985 r) jest podobny a przecież nie o to chodzi.
Ciekawe, że temat poruszyłeś akurat w tym wątku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się