HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Przyjaciele, szukam jakiś książek, który były inspiracją do powstania jakichś gier. Póki co przykłady, które znalazłem to nasz Wiedźmin, "Metro 2033", "Piknik na skraju drogi", oraz "Władca Pierścienia". Gdybyście znali jakieś tytuły to byłby wdzięczny. Wiadomo, im większe powiązanie z grą tym lepiej, no ale jeżeli jest to tylko delikatna inspiracja, jak w przypadku "Pikniku...", to również może być. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 14:12, JakubG napisał:

Przyjaciele, szukam jakiś książek, który były inspiracją do powstania jakichś gier.


Tak szybko do głowy co mi przychodzi, to np opowiadania Lovecrafta i gra na ich podstawie: Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. No i na podstawie serii Świat Dysku Pratchetta powstały chyba ze dwie przygodówki kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Game of Thrones RPG" powstawało na podstawie książki. "Game of Trones Genesis" tym bardziej, ale to mniej udana gra. Można jeszcze podciągnąć do tej grupy Harry''ego Pottera, ale te gry żerowały raczej na popularności filmu.

Powstało też wiele gier bazujących na przygodach bohaterów literackich i mitologicznych (Robin Hood: Legenda Sherwood, Zeus Pan Olimpu, American McGee''s Alice, seria o Sherlocku Holmesie itp.), ale zazwyczaj były to tylko poszczególne elementy zaczerpnięte z oryginału, a nie całe historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 18:25, darth_16 napisał:

A jedną najlepszą? Taką od której można by rozpocząć przygodę ze Światem Dysku?


Polecę Ci co 90% fanów Świata Dysku: zacznij albo od pakietu "Kolor Magii" + "Blask fantastyczny" (to jedna historia podzielona na dwa tomy), albo od powieści "Straż, straż!", albo "Morta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 14:12, JakubG napisał:

Przyjaciele, szukam jakiś książek, który były inspiracją do powstania jakichś gier.


Frank Herbert - Diuna

Philip Dick - Ubik

Agatha Christie - Morderstwo w Orient Expressie
Zło, które żyje pod słońcem
I nie było już nikogo

J. K. Rowling - cykl o Harrym Potterze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką książkę o świecie przestępczym polecacie? Ostatnio kręci mnie temat mafii oraz dużych grup przestępczych. Chodzi o typową sensację, nie żaden dokument (chociaż "Prawdziwy gangster" prezentuje się całkiem ciekawie jak na biografię). Wymagam jedynie, żeby książkę się przyjemnie czytało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 17:35, wojcio102 napisał:

Jaką książkę o świecie przestępczym polecacie?

NIE dokumentalna? Szkoda, bo mógłbym polecić "Twardych Żydów" Richa Cohena. Al Capone, prohibicja, Ameryka na początku XX wieku i tym podobne klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 17:35, wojcio102 napisał:

Jaką książkę o świecie przestępczym polecacie? Ostatnio kręci mnie temat mafii oraz dużych
grup przestępczych. Chodzi o typową sensację, nie żaden dokument

Oczywiście "Ojca chrzestnego" Mario Puzo już czytałeś? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez "dokument" rozumiem nudną książkę, której content przypomina to, co znajdziemy w podręcznikach do historii. Chcę się rozerwać, nie edukować (od tego mam szkołę) :)

A-cis - znam (jak mógłbym nie :P), nie czytałem. Wolałbym jednak coś innego, pewnie dlatego, że niedawno widziałem film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2012 o 22:28, wojcio102 napisał:

A-cis - znam (jak mógłbym nie :P), nie czytałem. Wolałbym jednak coś innego, pewnie
dlatego, że niedawno widziałem film.


Całą trylogię? Nawet jeśli to i tak warto przeczytać. Ew. przeczytaj inne ksiązki Puzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam Krew, którą nasiąkła Asa Larsson. Królową kryminałów to ona nie jest;(
Nie będę za bardzo narzekał bo książka jest pożyczona. Mógłbym oddać i się nie męczyć, ale przeczytałem już z połowę. Dam radę.
Początek potrafi zniechęcić mniej wytrzymałe osoby. ( ciekawy zabieg na zainteresowanie czytelnika ;). Liczyłem na nagrodę za wytrwałość i dostałem, ale zwykły ochłap. Przewracając kolejne strony czeka się z zapartym tchem na na ciekawsze fragmenty. Czy tak powinno być w "międzynarodowym bestsellerze"? (liczba mnoga, więc ciekawe gdzie oprócz Szwecji tak dobrze się sprzedała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 23:05, In_The_End napisał:

Czy tak powinno być w "międzynarodowym bestsellerze"?


A czemu miałoby nie być? Przecież bestseller nie jest równoznaczny z dobrą książką. Największym bestsellerem ostatnich lat przecież jest "50 shades of grey" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie przeczytałeś, że to bestseller ? Z tyłu książki czy w krótkim opisie pozycji na stronie sklepu (choć często pisze w tych dwóch miejscach jedno i to samo.)?. Teksty z tyłu książki piszą goście od marketingu z wydawnictwa a oni, jak wiadomo, upiększają rzeczywistość, aby przyciągnąć kupujących. Zresztą nawet gdyby wydawnictwo chciało napisać chciało napisać prawdę, to bestseller jest pojęciem względnym i jedni napiszą to po sprzedaniu kilkunastu tysięcy egzemplarzy a inni dopiero po milionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czytał ktoś z Was "Cmentarz w Pradze" Umberta Eco? Na razie przebrnąłem przez pierwsze 150 stron i nie jest różowo. Nie wiem, czy jest specjalny zabieg, ale główny bohater strasznie odpycha swoją osobą. Opisy są nudne, nawet nie chce mi się zastanawiać o co chodzi w tej politycznej intrydze. Jest to moje drugie podejście do twórczości Eco, pierwszym było "Imię róży", które bardzo mi się spodobało. Tym razem jednak mistrz(?) zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst pochodzi z okładki. Podszedłem do niej z lekkim dystansem. Miałem nadzieję, że książka będzie lepsza bo mój znajomy dostał całą serię kryminałów tejże autorki i bardzo mu się podobały.
Pozostało mi 100 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 12:04, In_The_End napisał:

Pozostało mi 100 stron.


Pozostaje mi życzyć, żeby reszta książki było lepsza od tego, co na razie przeczytałeś.
Przeczytałem różne opinie czytelników i recenzje na temat tej książki i ogólnie wychodziły na dobre. W kilku pisało nawet, że rzeczywiście na początku jest zła, ale później się rozkręca. Więc może możesz mieć nadzieję na dobrą końcówkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się