Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O Gothicu 3 słów kilka

366 postów w tym temacie

Aż mi się śmiać chce... Każdy wymienia jakiego ma kompa albo płacze, że mu nie pójdzie gierka, albo się cieszy, że na LOW mu się odpali.
Nie uważacie, że to śmieszne? Ludzie wszędzie piszą, że muszą "kąpa upgrejdnąć". Można taki lament zastąpić słowami: "Uważam, że wymagania są zbyt wysokie. Wiem, że nie ja jeden nie będę mógł się cieszyć grafiką w tej grze", albo "Wcale mi nie przeszkadzają wymagania tej gry, wręcz przeciwnie - bardzo się cieszę, że takie coś widzę. W końcu nie kupiłem kompa za 6 tys - 60 tys. złotych aby oglądać grafikę "

Trzeba zrozumieć, że nawet w Polsce są ludzie, którzy kupują *lepsze komputery*. Na całym świecie jest wielu ludzi, którym jak tylko spadnie kilka punktów w 3D MARK XX to kupują nowe częśći do kompa i wywalają takie *śmieci* jak SLI z GF7950 GTX . Twórcy gier muszą się liczyć z tym, że jest takich ludzi coraz więcej, muszą też wiedzieć, że każdy zawodowy gracz staje się coraz bardziej wymagający. Znam kilku Polaków, którzy grają na MONITORACH za 20tys. złotych... nie mówiąc o komputerach. Czego wszyscy wymagają? Dobrej grafiki, a jak wiecie - dobra grafika = wysokie wymagania. I pod takich ludzi są robione gry. (A ja dalej czekam na CryEngine2 - Crysis Game)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 19:11, Misiekolxp001 napisał:

A wiesz czy radeon 9550 byłby dobry?


Obsługuje shadery 2.0, ale ma trochę słabą wydajność. Pograłbyś w Gothica 3 co najwyżej na niskich detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć CryEngine2= BARDZO wysokie wymagania. Żeby pośmigać na maksa trzeba mieć co najmniej dwurdzeniowy procek, 1,5 GB RAM, Viste, i Geforce 7800 GTX. Ale i tak Crysis zapowiada się wspaniale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam nadzieje ze mi pojdzie,mam kompa athlona 64 3200,2048 mb ramu,geforce 6600gt.jak widze w gothicu na razie jest skopana walka,taka sztuczna,lepsza byla w oblivionie,ciekawe czy gothic bedzie lepszy od niego,graficznie na pewno nie ale wydaje sie ze wymagania bedzie mial wieksze,bo tak bylo np z gothicem 2 imorrowindem,jak myslice bedzie chodzic?A spellforce chodzi mi gorzej niz oblivion,normalnie szok ale grafika klasy okolo gothica 3 naprawde,jak zrobicie widok tpp to oczy wylatuj,cos pieknego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 i Oblivion są tworzone na tym samym silniku graficznym tylko dowolnie przez twórców zmodyfikowanym na potrzeby gry. Grałem w Obliviona i patrząc na screeny to Gothic wypada gorzej. Co nie oznacza że musi mieć mniejsze wymagania. Gothic wygrywa z Oblivionem pod względem realności świata. Każdy robi co musi np. pracuje w dzień a nie śpi jak w Oblivionie. Świat będzie mniejszy w Gothicu ale za to będzie lepiej wszystko wyglądało. Ciekawe jak zrobią stolice. Według artworków będzie to coś podobnego jak w Oblivionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.8amd athlon xp + 896 (chcem wymienic 128 na 512 by miec 1280) i karte radek 9600 128mb/128bit

Yennefer - czy ty masz mozg ?? 3-11 osob w miescie polskim (zlodzieje tacy jak politycy - np.: lepper niby uprawia ziemie ciekawe kiedy - przeciez niedawno byly zbiory a on byl w tedy w Brukseli - moze to jego ci talibowie ;P i dostaje 200k tys. - gdybym tyle dostawal za free to bym mial sprzet taki ze ci by galy z orbity wylecialy... pozatym nie wiem jak komus moze spadnac kilka pkt w tetach 3d marka jak tam nic nie kracil albo w niego nie stukal) - jenifer sie ciesz ciesz sie ci mowie bocie okradna ze wzystkiego jak tak dalej bedziesz sie chwalil to zobaczysz jak bedziesz musial kompa za 2-3k kupic pozatym komp (same pudlo) za 4k tys to jest juz smoczek... - idz dalej krasc tam w sejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 19:26, bazylewicz napisał:

Kurde mam nadzieje ze mi pojdzie,mam kompa athlona 64 3200,2048 mb ramu,geforce 6600gt.jak
widze w gothicu na razie jest skopana walka,taka sztuczna,lepsza byla w oblivionie,ciekawe
czy gothic bedzie lepszy od niego,graficznie na pewno nie ale wydaje sie ze wymagania bedzie
mial wieksze,bo tak bylo np z gothicem 2 imorrowindem,jak myslice bedzie chodzic?A spellforce
chodzi mi gorzej niz oblivion,normalnie szok ale grafika klasy okolo gothica 3 naprawde,jak
zrobicie widok tpp to oczy wylatuj,cos pieknego.


Nie chwal ani nie gań dnia przed zachodem słońca. Dopiero gdy Gothic 3 osiągnie status Goldmaster będzie można ocenić system walki. Chociaż nie wiem czy porównywanie go z walką w TES4 będzie miało sens. Tam walka skupiona była na FPP a G3 to TPP.
Co do grafiki to każdy ma własne gusta. Mnie osobiście bardziej podoba się grafika Gothica 3 i mówię to z całą pewnością. Zdecydowanie wole ten styl i klimat, stonowane odcienie. A Varrant wygląda cudownie. Niech się skryją lasy i łąki TES4. Zabudowania, miasta Gothica 3 są dla mnie inspirujące. Świat jest o wiele żywszy i bardziej szczegółowy oraz ma niezwykły klimat (o czym pisali ludzie z GameSpotu w swej zapowiedzi). Jest zróznicowany i każda kraina ma charakterystyczne krajobrazy, topografię , faunę i florę. Nie mogę się doczekać.

PS Bazylewicz myślę że Ci pójdzie G3. Gra ma wykorzystywać nowe optymalizacje i myśle że wymagania są adekwatne do tych rzeczywistych. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Grafa w TES''ie IV nie ma swojego klimatu. Gothic go ma. Przez dwie części go czuliśmy. Żyliśmy w mieście które żyło a nie pare ludzików po nim chodziło. TES''a IV oceniali po grafice, a Gothica za fabułe i klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 21:20, marcinlaska napisał:

Właśnie! Grafa w TES''ie IV nie ma swojego klimatu. Gothic go ma. Przez dwie części go czuliśmy.
Żyliśmy w mieście które żyło a nie pare ludzików po nim chodziło. TES''a IV oceniali po grafice,
a Gothica za fabułe i klimat.


Ośmiele się nie zgodzić - gram w Oblivion i uważam,że to świetna, klmatyczna gra. Gothci się do niej nie równają. No może ten trzeci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2006 o 22:29, Huksi napisał:

Ośmiele się nie zgodzić - gram w Oblivion i uważam,że to świetna, klmatyczna gra. Gothci się
do niej nie równają. No może ten trzeci ;)


Ja również ośmielę się nie zgodzić :). Oblivion ma piękną grafikę, ale nic więcej. Na dłuższą metę jest nudny, ma sporo bugów, rozmowy z NPCami są nieciekawe, a klimat jest o wiele gorszy niż w którymkolwiek Gothicu. Oczywiście jest to tylko moje, osobiste zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 22:33, Mr Black napisał:


> Ośmiele się nie zgodzić - gram w Oblivion i uważam,że to świetna, klmatyczna gra. Gothci
się
> do niej nie równają. No może ten trzeci ;)

Ja również ośmielę się nie zgodzić :). Oblivion ma piękną grafikę, ale nic więcej. Na dłuższą
metę jest nudny, ma sporo bugów, rozmowy z NPCami są nieciekawe, a klimat jest o wiele gorszy
niż w którymkolwiek Gothicu. Oczywiście jest to tylko moje, osobiste zdanie.


Co do klimatu to sie zgodze - ale łatwiej jest go uzyskać tylko w Górniczej Dolinie i okolicach niż w w ogromnym świecie. Nudne są misje "kampanijne" - zadania w gildiach mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować