Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Cześć mam problem z NWN2, gdy kupiłem sobie kartę graficzna dostałem razem z nią NWN2 zainstalowałem działała wszystko ładnie pięknie, ale gdy sobie ostatnio ją zainstalowałem gra mi włącza się 5 minut co nigdy sie nie zdarzało i mi sie ostro zacina.
Mój sprzęt to:
AMD Athlon 64 4200+ X2 dual core
2x 1024 MB
GeForce 8600 Gt 256 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem, z NWN 2, jestem po procesie, ale jeszcze czeka mnie proba walki, zostałem wysłany do świątyni tyra na rytułał , przyjaciele wychodzą, zostaje sam z kapłąnem , ktory mowi : "chodz za mną " po czym stoi w miejscu i nigdzie nie idze , i co ja mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 20:42, Nif21 napisał:

Znowu mam problem, z NWN 2, jestem po procesie, ale jeszcze czeka mnie proba walki, zostałem
wysłany do świątyni tyra na rytułał , przyjaciele wychodzą, zostaje sam z kapłąnem ,
ktory mowi : "chodz za mną " po czym stoi w miejscu i nigdzie nie idze , i co ja mam
zrobić ?

O ile dobrze pamiętam, to musisz jeszcze potwierdzić swą gotowość zagadując do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 20:42, Nif21 napisał:

Znowu mam problem, z NWN 2, jestem po procesie, ale jeszcze czeka mnie proba walki, zostałem
wysłany do świątyni tyra na rytułał , przyjaciele wychodzą, zostaje sam z kapłąnem ,
ktory mowi : "chodz za mną " po czym stoi w miejscu i nigdzie nie idze , i co ja mam
zrobić ?

To prawdopodobnie błąd w grze. Po tym jak kapłan mówi "chodź za mną" powinieneś mieć cut scenkę z Khelgarem ( zaproponuje ci że to on będzie walczył z Lornem plus dostaniesz zadanie Wizja Khelgara: Próba Sprawiedliwości)...spróbuj wejść ze świątyni, wejść do niej jeszcze raz i od nowa porozmawiać z kapłanem albo zacznij od ostatniego zapisu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to super, bo khelgar znikną mi z dróżyny i nie wiem gdzie jest, słyszałem ,ze jest taki błąd, ta gra to kał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 23:55, Nif21 napisał:

ta gra to kał...


Zaktualizowałeś grę do najnowszego patcha? U mnie nawet na patchu 1.06 ta scenka się zainicjowała.
Poza tym, rozwiązanie tego problemu można dość łatwo znaleźć w sieci; cutscenka nie zainicjuje się, jeśli brak Khelgara w drużynie, a tego można przywołać z powrotem używając np. konsoli, ew. nie dopuszczając do jego zniknięcia z drużyny - a to było już w tym temacie kilka razy omawiane.

No ale przecież wygodniej powiedzieć, że gra jest do kitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 23:55, Nif21 napisał:

no to super, bo khelgar znikną mi z dróżyny i nie wiem gdzie jest, słyszałem ,ze jest
taki błąd, ta gra to kał...



Nie przesadzaj że to kał. Miałem ten problem też ale format dysku pomógł. Ale jest też inne wyjście. Wystarczy że plik z Khelgarem z save-a gdzie był wkleisz do tego przed rozmową z Hlamem a pojawi się. Ja to miałem też z Grobnarem przed walką z Królem Cieni. Pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 01:51, Zelgadis napisał:

> ta gra to kał...

Zaktualizowałeś grę do najnowszego patcha? U mnie nawet na patchu 1.06 ta scenka się
zainicjowała.
Poza tym, rozwiązanie tego problemu można dość łatwo znaleźć w sieci; cutscenka nie zainicjuje
się, jeśli brak Khelgara w drużynie, a tego można przywołać z powrotem używając np. konsoli,
ew. nie dopuszczając do jego zniknięcia z drużyny - a to było już w tym temacie kilka
razy omawiane.

No ale przecież wygodniej powiedzieć, że gra jest do kitu...



Tak ta gra to kał, znikające savy, znikające postacie, problemy sprzętowe, wydają niedorobiony produkt ktorego normalnie nie można użyć i chcą za to pieniędzy, sorry ale jeżeli do przejścia gry , tzeba pytać po forach co z robić aby omjiaćbłędy to coś tu jest nie tak, ale przez takich jak ty co wszystko łykną właśnie wychodzą taki buble, co z tego ,ze musisz patchować, co z tego ,ze tzeba zrobić format dla samej gry, co z tego ,ze ciagle siie tzeba pytać jak przejsć jakis problem skoro ty itak masz banan na tważy. GRA POWINNA BYĆ W 100% sprawna od momęty przyniesienia jej ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 16:03, Nif21 napisał:


Ta gra TO NIE KAŁ.
Przeszedłem ją 3 razy, czyli grałem jakieś 100h. I przez ten czas miałem ze 2 błędy góra, więc z twoją wersją gry jest raczej problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Ja jestem już przy końcu i jak na razie miałem tylko 1 błąd. Save mi nie znikają, tak samo postacie i nie miała żadnych problemów na moim sprzęcie. Raczej dostałeś wadliwy egzemplarz, a teki rzeczy się niestety zdarzają. Dla mnie świetna gra ze świetna fabułą. Gdybym miał wystawić ocenę byłoby to 8+/9 na 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 16:03, Nif21 napisał:

Tak ta gra to kał, znikające savy, znikające postacie, problemy sprzętowe, wydają niedorobiony
produkt ktorego normalnie nie można użyć i chcą za to pieniędzy, sorry ale jeżeli do
przejścia gry , tzeba pytać po forach co z robić aby omjiaćbłędy to coś tu jest nie tak,
ale przez takich jak ty co wszystko łykną właśnie wychodzą taki buble, co z tego ,ze
musisz patchować, co z tego ,ze tzeba zrobić format dla samej gry, co z tego ,ze ciagle
siie tzeba pytać jak przejsć jakis problem skoro ty itak masz banan na tważy. GRA POWINNA
BYĆ W 100% sprawna od momęty przyniesienia jej ze sklepu.


Zastanów się trochę, co piszesz. Żadna gra nie jest w stu procentach sprawna, w każdej zdarzają się błędy. Jeśli ty musisz robić format tylko dlatego, że w grze jest jakiś błąd, to żal mi cię.
Rozwiązanie każdego problemu można bez problemu znaleźć tutaj, czy w internecie, wystarczy poszukać. No chyba że się jest leniwym.

Ja, podobnie jak Santino93, ukończyłem tę grę kilka razy i łącznie natknąłem się na może 3-4 błędy - które notabene rozwiązywał patch.

P.S. Jakbyś chciał wiedzieć, to nie "łykam wszystkiego", jestem dość wymagający. I na pewno nie mówię o grze "kał" tylko dlatego, że nie mogę sobie z czymś poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 23:55, Nif21 napisał:

ta gra to kał...


Ja także się nie zgodzę, akurat gram w NWN2. Nie zauważyłam żadnych błędów, bynajmniej u mnie. Jestem przy końcówce i nie narzekam. (a w międzyczasie pogrywam też w Jade Empire xD). Może cała sprawa wynika z wadliwej płyty, jak już wspomniał Santino93, bądz problem tkwi w oprogramowaniu itp. nie będę dalej wymieniać, bo aż tak się nie znam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 16:44, Zelgadis napisał:


P.S. Jakbyś chciał wiedzieć, to nie "łykam wszystkiego", jestem dość wymagający. I na
pewno nie mówię o grze "kał" tylko dlatego, że nie mogę sobie z czymś poradzić.



czy to ,ze khelgar mi znikną znaczy ,ze nie moge sobie z czymś poradzić ?
a to ,ze gra raz działa szybciej a raz wolniej pomimo zainstalowania najnowszych driverów i patchy
to tez moja wina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 23:55, Nif21 napisał:

no to super, bo khelgar znikną mi z dróżyny i nie wiem gdzie jest, słyszałem ,ze jest
taki błąd, ta gra to kał...

Jak nie masz Khelgara w zapisie gry przed rozmową z kapłanem użyj konsoli i komendy rs kr_roster_edit powinno ci się udać dodać Khelgara do drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiecie może gdzie znajde NPC Pentina bo potrzebuje go do rudy żelaza która znalazłem a nie wiem gdzie on jest, jak by co jestem w III Akcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jeszcze zostaje ta góralka z Port Llast... mam rację? Bo nie wiem, czy w III Akcie ona nadal tam jest.
Wg. mnie jest lepsza od Pentina... ten prawie zawsze mnie opuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować