Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2008 o 10:12, geralt z rivii7 napisał:

ja przed zdawaniem prawka grałem cały czas w colina czy nfs i lajcik był potem ;D


A później siędziwią, że mamy piratów na drogach ;P

Ostatnio mój kolega zdał prawko. Podobno bardzo lajtowy był więc zdał spokojnie. Dzisiaj ma inny mój kolega egzamin ale on już weteran jest bo 3 raz będzie zdawał ;) A następny ma 30 stycznia.

I jeszcze krótka historyjka ale nie wiem czy jest prawdziwa ;) Kolega mojego kolegi miał egzamin zaraz po sylwestrze jakoś. No i jechali, jechali... i w końcu zaczął siędziwić, że na wszystkich skrzyżowaniach prosto i prosto... Patrzy na egzaminatora a on się zdrzemnął :D Zjechał na parking i go obudził i od razu do ośrodka wrócili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem egzamin i... ZDAŁEM :) bardzo sie ciesze . To był taki stres ale sie udało jeszcze nigdy tak sie nie denerwowałem ale wszystko pozytywnie teraz tylko 2 tygodnie i odbiorę dokument :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 20:19, mattex napisał:

Dzisiaj miałem egzamin i... ZDAŁEM :) bardzo sie ciesze . To był taki stres ale sie udało jeszcze
nigdy tak sie nie denerwowałem ale wszystko pozytywnie teraz tylko 2 tygodnie i odbiorę dokument
:)


Gratuluję :)
Ja prawko odebrałem po 7 dniach a było już po 6 nawet tylko mi się iść nie chciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Dzisiaj mi się udało. O dziwo już za pierwszym podejściem - po łącznie 5 miesiącach czekania zdałem egzamin praktyczny na kategorię B. Teraz jeszcze tylko odczekać na wyrobienie dokumentu, i można od ojca brać samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 13:12, PolishWerewolf napisał:

Ha! Dzisiaj mi się udało. O dziwo już za pierwszym podejściem - po łącznie 5 miesiącach
czekania zdałem egzamin praktyczny na kategorię B. Teraz jeszcze tylko odczekać na wyrobienie
dokumentu, i można od ojca brać samochód.



Witaj w gronie posiadaczy prawa jazdy. Ja sie takowym ciesze juz ponad rok. Przez ten czas zrobilem jakies 10tys km i o dziwo bez zadnych punktow karnych i spotkan z policja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio odebrałem prawo jazdy z urzędu i przed wczoraj pierwszy raz jechałem po mieście w normalnym samochodzie i nikt mnie nie kontrolował ale było fajnie teraz pełny luz na drodze tak to można jeździć a nie jak instruktor mówi ci gdzie masz jechać i od czasu do czasu naciśnie ci na hamulec teraz tylko muszę gdzieś w dłuższą trasę pojechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie istnieje możliwość wyboru samochodu, na którym zdaje się egzamin (kat. B), czy też jest on losowany? Czy też zależy to od konkretnego ośrodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:46, Treant napisał:

Czy obecnie istnieje możliwość wyboru samochodu, na którym zdaje się egzamin (kat. B),
czy też jest on losowany? Czy też zależy to od konkretnego ośrodka?


Przede wszystkim zależy to od ośrodka, w którym zdajesz. No bo jak mają tylko Corsy to na Corsie będziesz zdawał. U mnie była jedna Toyota Yaris w ośrodku i to ją wybrałem bo mniejsze kolejki były.
Losowany nie jest na pewno.
A wybrać możesz jeżeli jest więcej niż jedna marka dostępna :) Tak jak było u mnie.
A na jakim aucie masz naukę jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, czy trzeba mieć 18 lat aby ZDAWAĆ na prawo jazdy?
Podobno Prawko można posiadać od 16 roku życia (z wieloma ograniczeniami - wiem, ale nie o to mi chodzi) a kumpel 3 miesiące przed 18-stką zapisał sie na kurs, ale czy nie mając 18 lat (będzie dopiero za pół roku) można przystąpić do egzaminu końcowego?


I jeszcze jedno pytanko - Jakie szkoły byście polecili na terenie Wrocławia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do pytania MTSMAFIOSO, i dodatkowo pytam: kiedy maja powstac powiatowe osrodki ruchu drogowego, bo cos slyszalem? Mam nadzieje ze troche sie rozluzni, jak zdawac mozna bedzie nie tylko w WORD-ach. A od 16 lat to chyba tylko kategoria B1 - do 650 ccm (tak mi sie zdaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:50, jakoktochce napisał:

Przede wszystkim zależy to od ośrodka, w którym zdajesz.

Czyli tam muszę uderzyć.

Dnia 24.02.2008 o 21:50, jakoktochce napisał:

A na jakim aucie masz naukę jazdy?

To wybiorę dopiero po zasięgnięciu wiedzy na temat ośrodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:59, Treant napisał:

> A na jakim aucie masz naukę jazdy?
To wybiorę dopiero po zasięgnięciu wiedzy na temat ośrodka.


Ano też prawda :) Ja początkowo jeździłem na Corsie... 25h dokładnie. Potem okazało się, że została rozbita przez kogoś. I dowiedziałem się, że w moim ośrodku jest Toyota dostępna a do mojej szkoły w zastępstwie za Corsę przysłali właśnie Toyotę. 5h zdążyłem tylko wyjeździć ale i tak egzamin za pierwszym zdałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie pójdziesz. ja na przykład miałem 30 godzin wykładów teorii a po tym egzamin wewnętrzny który uprawniał dopiero do zaczęcia jazd. Kumpel miał znowu tak że dostał płytę z pytaniami testowymi i miał sie sam uczyć i kiedy stwierdził że umie zgłaszał się na egzamin wewnętrzny i jak przeszedł pozytywnie to zaczynał jazdę a jazdę miało się kiedy odpowiadało tobie i instruktorowi
swoje prawko odebrałem w ten piątek 10 dni po egzaminie a było dostępne na drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 22:03, jakoktochce napisał:

5h zdążyłem tylko wyjeździć ale i tak egzamin za pierwszym zdałem :)

Może masz dobre wyczucie samochodu i dlatego. Pobieżnie zorientowałem się w ofertach łódzkich szkół jazdy i widzę, że do dyspozycji jest Opel oraz Toyota - czyli to, co na egzaminie. Jednak na który z nich jest mniejsza kolejka, to pewnie tylko na ulicy Smutnej można spytać. A może lepiej zdawać np. w Sieradzu (mniejsze miasto szansą na mniejsze kolejki)? Tylko nie mają żadnej strony i musiałbym wszystkiego się wywiedzieć przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:53, MTSMAFIOSO napisał:

(...)czy nie mając 18 lat (będzie dopiero za pół roku) można przystąpić do egzaminu końcowego?


Nie można. Do egzaminu państwowego można przystąpić najwcześniej dzień po 18 urodzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 22:10, MTSMAFIOSO napisał:

Jak w ogóle wygląda taki kurs? Chodzi się kilka razy w tygodniu i robi się jakieś testy,
czy jak? :D


Mozesz albo zdac w jednym dniu egzamin teoretyczny i jeśli go zdasz to z jazde albo pojedynczo w odstępach czasowych.Ja zdałem najpierw teorie (tuz po skończeniu wykłądów) a po miesiącu jazdy (30h) egzamin z jazdy i było spoko.Jedyne co to siedzenie źle sobie ustawiłem i jak stałem na światłach to chciałem je sobie odsuną do tyłu ,ale kiedy pociągnąłem wajche pod siedzeniem to pojechałem na max do tułu <lol> ,cud ze mnie nie oblał ,i dobrze ze było jeszcze czerwone światło bo jak bym nie przyjechał na zielonym to by mnie oblał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdałem miesiąc temu :) Nawet instruktor nic nie mówił, tylko że zdałem i w porządku :]
Teorii na kursie nie miałem, bo robiłem u znajomego i mi odpuścił. Dał mi tylko książkę i testy, żeby się przygotować do egzaminu z teorii.
BTW: Zdałem za 3 razem :P Za 1 była moja wina, za 2 od początku chciał mnie oblać, chyba mu się gdzieś śpieszyło :|, ale i tak dotrzymałem do 36 minut :P, za 3 razem się zawziąłem i poszło prawie bezbłędnie i jest prawko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 14:08, MastAlol napisał:

Zdałem miesiąc temu :) Nawet instruktor nic nie mówił, tylko że zdałem i w porządku :]
Teorii na kursie nie miałem, bo robiłem u znajomego i mi odpuścił. Dał mi tylko książkę
i testy, żeby się przygotować do egzaminu z teorii.
BTW: Zdałem za 3 razem :P Za 1 była moja wina, za 2 od początku chciał mnie oblać, chyba
mu się gdzieś śpieszyło :|, ale i tak dotrzymałem do 36 minut :P, za 3 razem się zawziąłem
i poszło prawie bezbłędnie i jest prawko :)


Wykłady nie są tak potrzebne ,sam spałem na nich (jak większośc moich znajomych ) a zdałem wszystko za 1 podejściem.Do nauki wystarczą testy i sprawny samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować