Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2007 o 21:46, Joannita napisał:

Eehh mi ostatnio wogóle gra nie idzie. Na pocieszkę wrzucę obrazek.


To zapewne polska wersja LS''a :P Zagraj z n00bami to Ci się humorek poprawi :P Oczywiście z n00bami po przeciwnej stronie barykady. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2007 o 21:12, Kerigun napisał:

na Nec => plazmy

tak - plazmy

Dnia 29.04.2007 o 21:12, Kerigun napisał:

na Tau => plazmy czy snajpery ??

jedno i drugie jest dobre - choc plazma jest bardziej uniwersalna

Dnia 29.04.2007 o 21:12, Kerigun napisał:

na IG => flamery i snajpery

na IG tylko i wylacznie miotacze oraz marines z HB

Dnia 29.04.2007 o 21:12, Kerigun napisał:

na ChSM => plazmy (chyba)

plazmy ale pamietaj ze chaos ma duzo detekcji wiec infiltracja nie pomoze

Dnia 29.04.2007 o 21:12, Kerigun napisał:

na Eldy => snajpery (chyba)

jesli robi ripperow to snajpery jesli banshee to miotacze a potem plazmy

Dnia 29.04.2007 o 21:12, Kerigun napisał:

na Orki => snajpery czy plazmy ??

napierw miotacze a potem zdecydowanie plazmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając Scoutów, to u SMa warto robić przede wszystkim HB, ponieważ ma większe obrażenia niż plazma. Plamy tylko jeśli spodziewamy się dużej liczby jednostek CC, nie muszą sie rozstawiać przez co łatwiej z nimi micrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 23:56, Mroku21 napisał:

Pomijając Scoutów, to u SMa warto robić przede wszystkim HB, ponieważ ma większe obrażenia
niż plazma. Plamy tylko jeśli spodziewamy się dużej liczby jednostek CC, nie muszą sie rozstawiać
przez co łatwiej z nimi micrować.


Jak mam 3 oddziały SMów to co ?? 2 z HB i 1 z LR ??

BTW mi w sumie udało się micrować 2 pełne oddziały Fo 2 oddziałami SM z HB. Ale dużo lepiej było by mieć plazmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 09:45, Kerigun napisał:

Jak mam 3 oddziały SMów to co ?? 2 z HB i 1 z LR ??


Ja ostatnio robie 2 HB na odział, a z dalszym wyborem broni czekam jak sie rozwinie sytuacja, czyli: przeciwnik idzie w pojazdy to robię 2-3 LR na oddział, jak w jednostki CC to plazmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 10:11, Mroku21 napisał:

Ja ostatnio robie 2 HB na odział, a z dalszym wyborem broni czekam jak sie rozwinie sytuacja,
czyli: przeciwnik idzie w pojazdy to robię 2-3 LR na oddział, jak w jednostki CC to plazmy.


Sprytne. JA wole mieć jeden oddział z jednym rodzajem broni :P Ale twój pomysł jest kuszący :P ja myślę że 2 oddziały z 5 HB i jeden z RL i dodatkowo GK z FC poradzą sobie początkowo/ Jak CC to GK związują walką a HB kosi. Jak pojazdy to te z t2 i LR je szybko wykoszą. Ale twój sposób dość ciekawy i chyba się na niego przerzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 10:11, Mroku21 napisał:

> Jak mam 3 oddziały SMów to co ?? 2 z HB i 1 z LR ??

Ja ostatnio robie 2 HB na odział, a z dalszym wyborem broni czekam jak sie rozwinie sytuacja,
czyli: przeciwnik idzie w pojazdy to robię 2-3 LR na oddział, jak w jednostki CC to plazmy.


Chaos ma plazmy dopiero w T3 dla marines wiec jak juz pisalem na niektore rasy warto zrobic kilku kultystow dla ich plazmy, wykrywania oraz niewidzialnosci - bez problemu wycinaja tez np FW czy Zniwiazy w CC a nawet GM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plazme i snajpy da się łatwo zniwelować FW(czyt. tarcza energetyczna). Ja nie nawidze GLów od IG i Kejoza :/. To jest taki uber pwnage na FW że zgroza(na DRki też), nim zdąża wstać i się rozstawić to już dostają kolejną salwą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kultyści z plazmą nie są zbyt skuteczni. Mają tylko 40%celności, a ich karabiny plazmowe mają się do tych, które mają CSM jak pistolet na wodę do GAU 8 (A-10 "nosi" to cacko :P ). Zdecydowane wolę granatniki.
Duży dmg, duży zasięg i duży disrupt (i dużo lepsza celność).

Co do SM - ja zawsze robię grupy wyspecjalizowane, 5x HB, 5x LR itp. Chyba, że sytuacja jest krytyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:26, Lord Avatar napisał:

GAU 8 (A-10 "nosi" to cacko :P )


Co do Gau 8, to właściwie A-10 go nie ma, tylko to działko ma ma A-10 :P, takie działko to by HH wariant przeciw piechocie mógłby mieć :D, chociaż BB by i tak rozbijałby w ciągu 10 sekund :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:26, Lord Avatar napisał:

Kultyści z plazmą nie są zbyt skuteczni. Mają tylko 40%celności, a ich karabiny plazmowe mają
się do tych, które mają CSM jak pistolet na wodę do GAU 8 (A-10 "nosi" to cacko :P ). Zdecydowane
wolę granatniki.
Duży dmg, duży zasięg i duży disrupt (i dużo lepsza celność).


...ale te "pistolety na wode" sa naprawde skuteczne - znam atuty GL ale czasami naprawde potrzebna jest plazma - kazdy oddzial kultystow w T2 to niewidzialne 5 karabinow plazmowych + champion z plasma pistolem i rekawica ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie do mojego klanu. Nie dziwcie się , że tak mało członków bo wczoraj zmienialiśmy nazwę i nikt od nowa się nie zarejstrował. Forum również zmieniliśmy więc za dużo tego nie będzie tyle że na stronie coś jest.

http://www.phoenix.o33.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:50, Everial napisał:

> GAU 8 (A-10 "nosi" to cacko :P )

Coś w tym jest. W zasadzie, to Warthog jest "zbudowany" wokół Avengera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 19:18, Teokrata napisał:

...ale te "pistolety na wode" sa naprawde skuteczne - znam atuty GL ale czasami naprawde potrzebna
jest plazma - kazdy oddzial kultystow w T2 to niewidzialne 5 karabinow plazmowych + champion
z plasma pistolem i rekawica ;-)


No cóż, każdy ma swoje preferencje. Ja wolę granatniki. Jedną z sytuacji, w których przestawiam się na plazmy, jest gdy przeciwnik idzie mocno w CC i przy tym umiejętnie micruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2007 o 11:32, Lord Avatar napisał:

No cóż, każdy ma swoje preferencje. Ja wolę granatniki. Jedną z sytuacji, w których przestawiam
się na plazmy, jest gdy przeciwnik idzie mocno w CC i przy tym umiejętnie micruje.


wlasnie o tej sytuacji mowilem Lordzie Avatarze ;-P ja robie Kultystow na ChSM, SM, Orki oraz Tau - na trzech pierwszych uzbrajam ich w plazme bo walka wymaga sporo microwania (raz walka ostrzalem raz w CC) oraz zwalczania wrogich jednostek CC + dowodcow, zas na Tau generanie robie granatniki, ale na krooty, wszystkie pancerze bojowe (Broadside, Crisis) i pojazdy lepsza jest plazma. Poza tym FW sa nieliczna ciezka piechota wiec plazma zbiera wsrod nich smiertelne zniwo a kiedy aktywuja oslone to kultysci w berserk fury masakruja ich w CC ];->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 11:06, Kerigun napisał:

Powstaje fajny mod. Dogs of war. Popatrzcie na screeny:

http://forums.relicnews.com/showpost.php?p=2048929&postcount=124



To się nazywa CACY ROZWAŁKA ;-p a ja czekam aż Tyranid Moda dopracują... bo na razie to nie chodzi z polską wersją(chyba, coś tak słyszałem). A te "tytany" to nie są czasem jakieś pojazdy IG z figurkowca wzięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A te "tytany" to nie są czasem jakieś pojazdy IG z figurkowca wzięte?

Tak to Tytany z figurkowca. Sądząc po wyglądzie - Imperialne Warhoundy. W swojej klasie są to pojazdy zwiadowcze. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować