Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2007 o 19:05, Nagaroth napisał:

Jeśli mam być szczery to jest brzydka, zwłaszcza to menu po lewej stronie, ono jest obrzydliwe.

o co ci chodzi?

dla czego ja nie trafiam na prawdziwych wyznawców chaosu ? :(
gra typowa chaos
go go go rapty-> tech t2,5->stranie zerków->nieszczyciele->dorzucamy herosów->robimy princa i tego drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 20:12, Iroks1 napisał:

dla czego ja nie trafiam na prawdziwych wyznawców chaosu ? :(
gra typowa chaos
go go go rapty-> tech t2,5->stranie zerków->nieszczyciele->dorzucamy herosów->robimy
princa i tego drugiego


To czemu chama nie rushujesz?? Może nie robić gena na początku na przykład, tylko zainwestować w SMów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 20:12, Iroks1 napisał:

dla czego ja nie trafiam na prawdziwych wyznawców chaosu ? :(
gra typowa chaos
go go go rapty-> tech t2,5->stranie zerków->nieszczyciele->dorzucamy herosów->robimy
princa i tego drugiego


ja wlasnie wygralem cala gre 4 defilerami nize zrobilem zadnej piechoty poza kultystami - defiler tech - IMBA

Iroks to po kiego wala grasz SM zamiast blaszakami ?! niech twoj przeciwnik sie martwi co robic z FO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi o jedno ze cokolwiek będziesz robic to chaos tak samo bedzie grał i do tego samego bedzie dążył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 18:24, Teokrata napisał:

- Defiler zadaje w CC duzo wieksze obrazenia DPS niz Drednota i ma ten sam pancerz choc mniej
hp


Bzdura.

Dnia 05.05.2007 o 18:24, Teokrata napisał:

- Defiler ze swego dzialka automatycznego zadaje wiecej DPS niz predator ze wszystkich dzial


Bzdura.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 00:37, Jaracz napisał:

> - Defiler zadaje w CC duzo wieksze obrazenia DPS niz Drednota i ma ten sam pancerz choc
Bzdura.

Dnia 06.05.2007 o 00:37, Jaracz napisał:

> - Defiler ze swego dzialka automatycznego zadaje wiecej DPS niz predator
Bzdura.


a jakas argumentacja panie jaracz ?! tutaj masz Damage Per Second tych 3 jednostek porownaj sobie...

Defiler - http://wiki.reliccommunity.com/Defiler
Drednot - http://wiki.reliccommunity.com/Dreadnought
Chaos predator - http://wiki.reliccommunity.com/Chaos_Predator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrażenia drednota mnożysz razy 2, bo w cc walczy dwoma łapami, a predator zadaje większe obrażenia od autocannona defilera. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 01:05, Jaracz napisał:

Obrażenia drednota mnożysz razy 2, bo w cc walczy dwoma łapami, a predator zadaje większe obrażenia
od autocannona defilera. :>


Khym, Defiler też ma 2 ręce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 01:07, Everial napisał:

Khym, Defiler też ma 2 ręce :P


Czytajcie ze zrozumieniem. U drednota jest wyraźnie napisane, że obrażenia w cc odnoszą się tylko do jednej pięści (bo drugą może wymienić na uzbrojenie). U defilera nie ma takiej możliwości i jego obrażenia podane są jako całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą gdyby było tak jak mówicie, to drednot byłby chyba najgorszym pojazdem kroczącym w grze. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 01:13, Jaracz napisał:

Czytajcie ze zrozumieniem. U drednota jest wyraźnie napisane, że obrażenia w cc odnoszą się
tylko do jednej pięści (bo drugą może wymienić na uzbrojenie). U defilera nie ma takiej możliwości
i jego obrażenia podane są jako całość.


Ja tego nie czytałem, tylko powiedziałem, że Def ma też 2 ręce. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 01:05, Jaracz napisał:

Obrażenia drednota mnożysz razy 2, bo w cc walczy dwoma łapami, a predator zadaje większe obrażenia
od autocannona defilera. :>


predator z dwoch bolterow i dziala zadaje jakies 85 dps sredniej ciezkiej piechocie zas sam autocannon defilera tylko 10 mniej ale ma wieksza celnosc - jesli doliczyc pozostale bronie defilera ostral jest na korzysc plugawiciela ;-PPP poza tym predator nie spowolni i nie porozrzuca piechoty tak jak defiler dzialem bitewnym po patchu nie polamie jej morale ciezkim miotaczem ognia i nie ma takiego wygaru w zwarciu na wszystko jak plugawiciel...

zas co do drednota to faktycznie jego dmg trzeba liczyc podwojnie zas defiler ma juz chyba policzone za obie - jednak uzborojenie drednota w assault canon upadabnia do do defilera i pozbawia jednej lapy - choc tu masz jednak racje - drednot jest lepszy w zwarciu od defilera, podobnie jak wraithlord eldarow i rzeziblacha orkow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 01:50, Teokrata napisał:

jednak uzborojenie drednota w assault canon upadabnia do do defilera i
pozbawia jednej lapy


Ale jest to szalenie nieopłacalne, bo nie dość, że traci się jeden atak wręcz, to na dodatek, aby w pełni wykorzystać jego autocannonan należało by Dreada przestawić na walkę strzelecką, a to już strata drugiego ataku wręcz. No i Predator spisuje się dużo lepiej w tej roli ze względu na 3 działa, a Drednotom lepiej pozostawić walkę CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 10:33, Mroku21 napisał:

> jednak uzborojenie drednota w assault canon upadabnia do do defilera i
> pozbawia jednej lapy

Ale jest to szalenie nieopłacalne, bo nie dość, że traci się jeden atak wręcz, to na dodatek,
aby w pełni wykorzystać jego autocannonan należało by Dreada przestawić na walkę strzelecką,
a to już strata drugiego ataku wręcz. No i Predator spisuje się dużo lepiej w tej roli ze względu
na 3 działa, a Drednotom lepiej pozostawić walkę CC.


A ja zawsze dawałem im działko, bo nie wiedziałem, że to obniżna dmg w CC. Teraz na przyszłość będę wiedział, jak mi się SM trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 10:33, Mroku21 napisał:

> jednak uzborojenie drednota w assault canon upadabnia do do defilera i
> pozbawia jednej lapy

Dnia 06.05.2007 o 10:33, Mroku21 napisał:

Ale jest to szalenie nieopłacalne, bo nie dość, że traci się jeden atak wręcz, to na dodatek,
aby w pełni wykorzystać jego autocannonan należało by Dreada przestawić na walkę strzelecką,
a to już strata drugiego ataku wręcz. (ciach)


w pelni sie z tym zgadzam - Dredy to potega w CC i niech takie beda - u SM do ostrzalu lepszy jes LS, Drednot Wsparcia czy Predator w T3 a najlepszy - Whirlwind choc dopiero w T4 ale gniecie piechote ostro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając chaosem robienie pojazdów na t2 mocno zwalnia techa. Lepiej wskoczyc na t3 zrobić niszczycieli + opętani + deamon prince i klękajcie narody ;) I na dodatek jak zrobi się to sprawnie to wróg jest o jeden tier do tyłu więc nie ma praktycznie szans. Pojazdy można/należy zrobić gdy dojdzie do wyrównanej walki t3/t4 bo wtedy kasa nie idzie już w rozwój technologiczny tylko w same wojsko ;) Co do defilerów to świetnie spisują się w sytuacji gdy wyśle się grupkę 2-4, osobno z innej strony niż idzie główna armia, do bazy wroga. Powiem tylko że defilery niszczą budynki jakby były z papieru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 13:06, Mauser47 napisał:

Grając chaosem robienie pojazdów na t2 mocno zwalnia techa. Lepiej wskoczyc na t3 zrobić niszczycieli
+ opętani + deamon prince i klękajcie narody ;)


Nic odkrywczego, w sumie taktyka ta ma 100% skuteczność, więc stosuje ją większość "pro" chaosplajerów. Mogli by chociaż przywrócić u Possestów konieczność wykupywnia upgrade''u do szybkiego biegania, bo teraz to jest porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO chaos powinien dostać nerfa. Zapewne panowie balansatorzy z Relica stwierdzą, że chaos i tak jest za słaby i w następnym patchu dadzą mu mega buffa. -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chaos t3 może być za mocny, ale grając przeciwko chaosowi trzeba umieć wykorzystać ten fakt. Jak sam napisałeś większość graczy stosuje tą taktykę, ale jest ona skuteczna tylko z dobrym zapleczem ekonomicznym. Im szybciej gracz chaosu wchodzi na t3 tym słabsze ma poprzednie tiery, jeżeli sprytnie pozabija mu się heretyków i kultystów oraz decapuje jego punkty to gracz chaosu stanie w sytuacji gdy nie ma ani wojska (no bo leciał w tech) ani zasobów. Jeżeli zostawisz chaosowi wolną ręke i conajmniej 2-3 lp2 to wystarczy mu to żeby cię zgnieść. Dlatego tłumaczenie się że chaos jest imba to przyznanie się do braku zdolności pokonania bądź co bądź średniej rasy t1-t2.

Kolejne rzecz z którą czesto się spotykam to stwierdzenie, że zerki są imba. Ludzie którzy tak twierdzą nie zasługują na miano pro. Zerki są zerami w walce z pojazdami kroczącymi i budynkami. Jeden turret i pole minowe może rozwalić 2 oddziały zerków bez hero. IG wrzuca wojsko do budynków i plazma kosi "nieubłaganą powódź zerków". Orkowie powstrzymują ten atak dobrze ustawionymi bannerami i nie tracą prawie nic. Jeżeli wróg zdecyduje się na oddział horrorów to będzie go to kosztowało 250 rekiwzycji, a to jest prawie cały koszt rekwizycji na przejście na t3 ;) Nie taki diabeł zły jak go malują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak napisales panie Mauser47 - efektywne wejscie na T3 chaosem wymaga po pierwsze rozbudowanej ekonomi (zwlaszcza duzych ilosci energii) oraz po drugie zabezpieczenia swego tylka na wypadek ataku, bo bez energi i rekwizycji albo budynkow produkcyjnych na nic sie ten T3 nie przyda, zas Zerki sa dobre tylko na noobow ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować