Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2007 o 16:48, Gottfried napisał:

Ponawiam swoje pytanie
Po którym evencie można popłynąć do ameryki i podbić Azteków?
Mam nadzieje, że teraz ktoś na nie odpowie.

Hmm....hmm...hmm!

Mam! Musi zostać odkryta przez Krzysztofa Kolumba, tego sławnego Polaka!(żart dla wtajemniczonych)
Tak trudno się tego domyśleć? Poczekaj do 1410 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 16:53, Darkstar181 napisał:

Poczekaj do 1410 roku.

ups... chyba ci sie daty pomieszał... to troche później.. sam niepamietam kiedy chyba 15xx
ps:1410- bitwa pod grunwaldem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 17:48, Bartek 93 napisał:

ups... chyba ci sie daty pomieszał... to troche później.. sam niepamietam kiedy chyba 15xx
ps:1410- bitwa pod grunwaldem :)

O ile dobrze pamiętam, to było to w 1492 roku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 17:51, Bartkula napisał:

O ile dobrze pamiętam, to było to w 1492 roku :p

no może i tak (ja pamiętałem że coś koło 1500)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 17:58, Bartek 93 napisał:

> O ile dobrze pamiętam, to było to w 1492 roku :p
no może i tak (ja pamiętałem że coś koło 1500)

Nie no, na pewno :p a dokładniej 12 października 1492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medieval II jest świetny. Gram w wielką kampanie Cesarstwem Niemieckim (narazie:-)).Jest to moja ulubiona strategia (nie liczącz Settlers Dziedzictwo Królów). Piękna grafika,ekscytujące bitwy.Jednym słowem wszystko czego potrzeba idealnej strategi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. (nie liczącz Settlers Dziedzictwo Królów)
o wtym momęcie sie nie popisałeś gustem, ale to nie ja lubie tego gniota chańbiącego wspaniałą serie BluBayta

Dnia 06.02.2007 o 20:13, Sebix 31 napisał:

Piękna grafika,

dalej o osadnikach- jak "to coś" ma dobrą grafe to je jestem Cejlończykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mimo tego ze mam w drzewie genealogicznym wolną panne w wieku22 lata poniewaz odrzucałem propozycje mężów dla niej. nie pokazuje się w wykazie agentów ani nigdzie indziej co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w instrukcji wyraźnie pisze że można zapisac przebieg bitwy i później go odtworzyc. Na karcie rozstrzygnięcia bitwy powinna byc ikonka kamery. Problem w tym że u mnie nie ma. Jak zrobic zeby była?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 10:54, Daniel Janowski napisał:

w instrukcji wyraźnie pisze że można zapisac przebieg bitwy i później go odtworzyc. Na karcie
rozstrzygnięcia bitwy powinna byc ikonka kamery. Problem w tym że u mnie nie ma. Jak zrobic
zeby była?

Zdaje się, że można nagrywać tylko bitwy własne i historyczne. Nic nie wiem, żeby dało się nagrać bitwę z kampanii (jakoś z konsoli?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 06:16, tajut napisał:

mimo tego ze mam w drzewie genealogicznym wolną panne w wieku22 lata poniewaz odrzucałem propozycje
mężów dla niej. nie pokazuje się w wykazie agentów ani nigdzie indziej co robić?

Księżne mogą być tylko curkami królów lub curkami Dziedziców tronu ale pużniej


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak mają 16 lat to mogą być księżniczkami
Wię wszystkie które nimi nie są trzeba zaręczać
Jednak ślub nie wiąrze państwa na wieczność
A najpierw jest lepiej zawiązać sojusz
a potem zaślubić dziedzica tronu np. Ces. NIemieckiego z księżniczką angli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tłumaczeniu zauważyłem pewne błędy, jeden dość rażący i jedną literówkę. Pod jaki adres wysłać uwagi? W wątku technicznym jest podane, żeby zgłaszać różne rzeczy w tym wątku, więc podam tutaj może ktoś z CD Projektu zwróci na to uwagę.

Mianowicie w zwoju wykazu, w zakładce "agenci" przeglądając kupców, którzy handlują jakimś zasobem, nazwa tego zasobu jest po angielsku. Po wyborze zasobu na mapie kampanii jego nazwa jest po polsku. Trochę to razi (wool - wełna, silver - srebro itd.).

Oprócz tego znalazłem też jeszcze literówkę przy jednym z męskich członków rodziny. Z racji swoich cech charakteru miał +1 do cen za stawianie budynków. Zamiast "budowy" było "pudowy". Przy jakiej dokładnie postaci to było musiałbym sprawdzić, w ferworze walki nie było czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Medievala II powraca po nieudanym szturmie na rodziców przed Świętami zakasałem rękawy i zacząłem zbierać pieniądze... na razie kiepsko mi idzie. :) Mam zamiar kupić EK. I jeszcze pytanko, czy silnik jest dobrze zoptymalizowany i czy gra będzie działać płynnie na:
Intel Celeron 2,4Ghz
256MB RAM
Radeon 9200SE 128MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:18, Melchah napisał:

W tłumaczeniu zauważyłem pewne błędy, jeden dość rażący i jedną literówkę. Pod jaki adres wysłać
uwagi?

Zresztą już nieważne. Poczytałem w necie i okazuje się, że tak świetna gra aż pęka w szwach od nielogiczności w tłumaczeniu. Cóż wobec tego znaczy jakaś literówka... Ech... :(. Żeby tak można było włączyć oryginalną angielską wersję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:31, Woko11 napisał:

czy gra będzie działać płynnie na:
Intel Celeron 2,4Ghz
256MB RAM
Radeon 9200SE 128MB

powinna na niskich i średnich detalach lecz raqdze sprawdzić na demie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest boska...;) Po prostu tylko grać i płakać...ale ze szczęścia ! Najlepiej chyba się gra Szkocją...Polską też, ale Mongołowie jak mnie napadli to mi całą Rosję odebrali =( Nawet Kraków mi podbili, ale jakoś stworzyłem kilka armii i zacząłem ich niszczyć ;D strasznie truuuudni do pokonania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 14:39, Oskar24 napisał:

Gra jest boska...;) Po prostu tylko grać i płakać...ale ze szczęścia ! Najlepiej chyba się
gra Szkocją...Polską też, ale Mongołowie jak mnie napadli to mi całą Rosję odebrali =( Nawet
Kraków mi podbili, ale jakoś stworzyłem kilka armii i zacząłem ich niszczyć ;D strasznie truuuudni
do pokonania...

Szkocja ma średnią piechote i słabą jazde (rycerze feudalini) . Osobiście polecam Francje . Najwięcej najlepszych jednostek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Francją też grałem i to prawda, że ma najlepsze woisko...ale w pewnym momencie atakują ze wszystkich stron niestety i trzeba wealczyć na cztery fronty już około 50-60 tury...;P Polska najlepsza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować