Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

No to ja też się pochwalę :D A jest czym (tak mi się wydaje)

Polski:
ustny -> 75%
pis. podst. -> 56%
pis. rozsz. -> 28%

Angol:
ustny rozsz. -> 90%
pis. podst. -> 98%
pis. rozsz. -> 84%

Fiza:
pis. podst. ->84%
pis. rozsz ->42%

A teraz UWAGA - MATMA:
pis. podst -> 100%
pis. rozsz -> 96%

YAY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wpiszę :P Nie jest źle, choć tak jak spodziewałem się, estetyka pracy miała znaczenie i stąd słaby wynik z rozsz. matmy, w której, w przynajmniej 4 zadaniach połowę strony pokreśliłem xD Ale kto by się tym przejmował, ważne, że na PWr będzie dla mnie miejsce :) W końcu 343.3/440 nie jest złym wynikiem :D

Polski:
ustny: 90
podst: 79

Anglik:
ustny: 80
podst: 98
rozsz: 56

Matma:
podst: 94
rozsz: 64 :(

Fizyka:
podst: 80
rozsz: 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no brawo Latniak :D
Matma podobno prosta była :)

Ja mam tak:

Polski:
ustny --> 100%
pisemny --> 61%

Angielski:
ustny --> 80%
pisemny --> 94 i 57%

Geografia: 76 i 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 11:46, vBoguSv napisał:

To i ja się wpiszę :P Nie jest źle, choć tak jak spodziewałem się, estetyka pracy miała znaczenie
i stąd słaby wynik z rozsz. matmy, w której, w przynajmniej 4 zadaniach połowę strony pokreśliłem
xD Ale kto by się tym przejmował, ważne, że na PWr będzie dla mnie miejsce :) W końcu 343.3/440
nie jest złym wynikiem :D


Heh, no to ja mam 348.6/440 (przez fizykę ;P ), ale jak ludzie spojrzą na moje 100% z matmy to... :]

Może i matura z matmy była prosta... zaraz,... na pewno była :) To pierwsza matura z matmy która poszła mi tak dobrze (jak robiłem w klasie testowe matury to zawsze miałem ~90% z podstawy i ~85% z rozszerzenia)

Polski to pisałem aby zdać, no i się udało :) Angola całkiem nieźle wymiotłem, tylko ciekawe gdzie walnąłem ten jeden błąd w podstawie.... Ale jednak najmniej się przygotowywałem do fizyki, więc 42% z rozszerzenia mnie nie dziwi. Niestety wpadłem na pomysł żeby zacząć powtarzać CAŁĄ fizykę tydzień przed maturą ;D O ile na podstawie to się sprawdziło, bo wszystko można było robić z karty wzorów to na rozszerzonej odpadłem gdy zobaczyłem zadanka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku z tymi wynikami maturalnymi to chyba lekkie przegięcie :| ! 21 % uczniów z całej Polski nie zdało matury O.O (szok normalnie!). Czyżby "nowa" była aż taka trudna ? Dobrze, że ja jeszcze męczyłem się ze "starą" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 14:25, Velociraptor napisał:

No w tym roku z tymi wynikami maturalnymi to chyba lekkie przegięcie :| ! 21 % uczniów z całej
Polski nie zdało matury O.O (szok normalnie!). Czyżby "nowa" była aż taka trudna ? Dobrze,
że ja jeszcze męczyłem się ze "starą" :P


Z całym szacunkiem dla uczniów techników i liceów profilowanych, ale w zdecydowanej mierze to oni zawyżają średnią oblanych matur. Matura sama w sobie była banalna jak cholera, naprawdę jak ktoś jest w miarę inteligentny to nawet opieprzając się przez 3 lata w LO może ją zdać z palcem w d.. w tyłeczku.

Chociaż jako etatowy "chómanista" to sam bym raczej matmy nie zdał :P Chwała Bogu, że ten kretyński przedmiot przez te kilka lat nie był obowiązkowy ;) Współczuję przyszłym pokoleniom :P

No i żeby nie było :)

Ustne:
Polski 85%, Angielski poszerzony 80%

Pisemne:
Polski podstawowy 64%, poszerzony 55%
Angielski podstawowy 94%, poszerzony 51%
WOS podstawowy 76%, poszerzony 62%
Historia podstawy 69%, poszerzony 62%

Mogło być lepiej, ale biorąc pod uwagę intensywność moich przygotowań oraz ogólną średnią krajową to nie jest tragicznie ;)

Aha - no i Małopolska rzecz jasna przoduje :P Widać, gdzie mieszka inteligencja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 14:20, Latniak napisał:

Heh, no to ja mam 348.6/440 (przez fizykę ;P ), ale jak ludzie spojrzą na moje 100% z matmy to... :]


Pod warunkiem że spojrzą xD W końcu pewnie jakiś skrypt uszereguje kandydatów malejąco i nie będzie co porównywać - bo wątpię, że będą powtarzające się ilości punktów. A wszystko przez dziesiąte części punktu, dzięki mnożeniu angielskiego i polskiego przez 0,1.

Dnia 11.07.2006 o 14:20, Latniak napisał:

Może i matura z matmy była prosta... zaraz,... na pewno była :)


Trudno się nie zgodzić. Prawdę mówiąc na podstawie zrobiłem 2 błędy – w jednym źle przeczytałem treść, a w nie umiem pomnożyć 1/2*1/2*4 xD A do rozszerzonej podszedłem zbyt nerwowo - efekt - pierwsze rozwiązania trzeba było skreślić, a na nowe brakowało miejsca. A sprawdzający pewnie nie lubią czytać prac, w których rozwiązanie jest w wierszach między skreśleniami xD Nie mówiąc już o wykresach sinusoidy.

Dnia 11.07.2006 o 14:20, Latniak napisał:

Angola całkiem nieźle wymiotłem, tylko ciekawe gdzie walnąłem ten jeden błąd w podstawie....


Pewnie w interpunkcji albo ortografii listu. Tak jak ja i sporo innych osób, bo w końcu ta podstawka to był kolejny banał.

Dnia 11.07.2006 o 14:20, Latniak napisał:

Ale jednak najmniej się przygotowywałem do fizyki,
więc 42% z rozszerzenia mnie nie dziwi. Niestety wpadłem na pomysł żeby zacząć powtarzać CAŁĄ
fizykę tydzień przed maturą ;D


To znowu tak jak ja. Za fizykę na dobre wziąłem się dopiero dzień po maturze z matmy. Ale widocznie miałem lepsze notatki ;)

Dnia 11.07.2006 o 14:20, Latniak napisał:

O ile na podstawie to się sprawdziło, bo wszystko można było
robić z karty wzorów to na rozszerzonej odpadłem gdy zobaczyłem zadanka ;)


Tu się z kolei nie zgodzę, tak naprawdę, tylko dorysowanie diod w obwodzie i znajomość siatki dyfrakcyjnej (no i może reszty tego zadania z laserem^^) wykraczało poza podstawy każdego działu i informacje zawarte we wzorach. No i pewnie na tych zadaniach poległem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hyhyhyh, az sie pochwale :D :

Polski- ustny 100$, pisemny podstw. 60% (zdalem, taki byl moj cel :P)

J. Angielski- Ustny roz. 90%, pisemny- podstw. 98%, rozsz. 92%
J. Niemiecki- Ustny podstw. 100%, pisemny podstw. 100%
Matematyka- podstw. 96%, rozsz. 86%
Geografia- podstw. 94%, rozsz. 92%

Dziekuje, to tyle, pozamiatane, witajcie Studia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 11:33, Latniak napisał:

A teraz UWAGA - MATMA:
pis. podst -> 100%
pis. rozsz -> 96%


Byłem blisko 100% i 94% :)

A co do reszty Polski podst. 66%
Angol podst 100, rozsz 75
Fizyka podst 94, rozsz 70

Ustny ang rozsz - 100
Ustny polak - 100

Także jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski:
ustny - 100%
podst - 74%

Angielski:
ustny - 95%
podst - 92%
rozsz - 84%

Historia:
podst - 81%
rozsz - 66%

WOS (lepiej nie mówic ^^):
podst - 78%
rozsz - 32%


Jestem ciekaw jakie są ogólne wyniki z historii, bo obawiam się ciut czy łącznie 147/200 to nie jest zbyt mało, aby dostać się na dzienną historię. Wszyscy narzekali, że podstawowa była trudna, a nauczyciele mówili, że rozszerzone wypracowanie poszło fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2006 o 15:18, krapeczek napisał:

Geografia- podstw. 94%, rozsz. 92%


Mam nadzieje, że nie jesteś wyznacznikiem średnich wyników z geografii a jedynie wybitną jednostką.
Jeśli jest więcej osób z takim wynikiem, to raczej mam małe szanse na studia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 16:32, Jozeph napisał:

Mam nadzieje, że nie jesteś wyznacznikiem średnich wyników z geografii a jedynie wybitną jednostką.
Jeśli jest więcej osób z takim wynikiem, to raczej mam małe szanse na studia :D



Na szczescie jestem wybitna jednostka :P Joke :] tu masz cale wyniki- http://matura.onet.pl/1346309,informacje.html w skali polskiej ofkooz. Twoj wynik (76% i 60%) plasuje Cie na obu poziomach w klasie wysokiej. Czyli 10% jest lepszych od Ciebie 77% gorszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ze swoich wynikow jestem zadowolony. powinienem sie dostac tam gdzie chce:
polski: 46% (ustny 100)
ruski: pisemny podst 96% (ustny 100)
angol: 100/83 (ustny roz 70%)
matma: 100/74
geografia 94/80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 18:17, ukash napisał:

ja ze swoich wynikow jestem zadowolony. powinienem sie dostac tam gdzie chce:
polski: 46% (ustny 100)
ruski: pisemny podst 96% (ustny 100)
angol: 100/83 (ustny roz 70%)
matma: 100/74
geografia 94/80



hmm, idziesz na SGH? Bo przedmioty by na to wskazywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 11:33, Latniak napisał:

A teraz UWAGA - MATMA:
pis. podst -> 100%
pis. rozsz -> 96%

Wow... Gratulacje :-) Mnie też się udało coś takiego osiągnąć, ale... z angielskiego :D

Ja w sumie jestem całkiem zadowolony...

Polski:
ustny -> 85%
podst. -> 70%

Angielskil:
ustny rozsz. -> 100%
podst. -> 100%
rozsz. -> 96%

Matemtyka:
podst. -> 80%
rozsz. -> 58%

Informatyka:
rozsz. -> 17% :D

Podsumowując: polski pisemny zgodnie z planem - czyli zdany :D W sumie tyle mi było trzeba. Ustny polski to był mój wielki sukces, bo prezentację przygotowałem w całości w niedzielę wieczorem, a prezentowałem w poniedziałek przed południem :D Angielski... Chciałem poprawić wynik z próbnej (gdzie miałem 100% z podst. i 95% z rozsz.), co mi się z resztą udało, choć po cichu liczyłem, że może się uda osiągnąć maksa. Gdzieś zgubiłem 2 punkty ;-) Do matematyki się nie przygotowałem praktycznie w ogóle, stąd taki, stosunkowo słaby, wynik. Gdybym się przyłożył i przygotował (a nie tylko przeglądnął zeszyty na kilka dni przed egzaminem), to pewnie bym powalczył o znacznie wyższy rezultat, bo rzeczywiście zadania nie były trudne. A informatyka? Co tu dużo mówić, trudna była i tyle, a ja jakimś wymiataczem jeśli chodzi o te tematy nie jestem.

Chciałem iść na informatykę na AGH albo na UJ, ale z takim wynikiem nie mam się tam specjalnie co pchać. Chyba jednak złożę na AGH, gdzie liczą matematykę i język obcy (angielski :-] ), a UJ sobie odpuszczę, bo tam z kolei decyduje matematyka i informatyka. Nie spodziewam się dostać, ale co mi szkodzi spróbować? A nuż się uda. Za to z moim wynikiem z angielskiego mam praktycznie załatwione miejsce na filologii angielskiej na Akademii Pedagogicznej - planuję tam przeczekać rok (żeby uniknąć wojska - mam nadzieję, że te rewelacje, które planuje MON nie wejdą w życie), a potem poprawić maturę z matematyki i znowu startować na moją wymarzoną informatykę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie skille przedstawiają się znaczniegorzej :P

Polak:
- ustny: 55%
- pisemny podstawowy: 61%

Angol:
- ustny: 70%
- pisemny podstawa: 92%
- pisemny rozszerzenie: 60%

Chemia:
- podstawa: 86%
- rozszerzenie: 66%

Ciekawe czy z takimi wynikami z chemii dostanę się na SGGW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil, dasz radę ;) Wszystko zależy od Twojego nastawienia :) Mów sobie że się dostaniesz. Podobno to pomaga :)

Mnie matura czeka za 2 lata niecałe... I już mogę powiedzieć jedną rzecz. Zaczynam się bać :) Bo myślę nad zdawaniem matmy i fizy, a jak widziałem arkusze maturalne z zeszłych lat to tylko się nogi zaczynały trząść... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 22:57, PolishWerewolf napisał:

Mnie matura czeka za 2 lata niecałe... I już mogę powiedzieć jedną rzecz. Zaczynam się bać
:) Bo myślę nad zdawaniem matmy i fizy, a jak widziałem arkusze maturalne z zeszłych lat to
tylko się nogi zaczynały trząść... ;)


Bardziej to ja się bałem w domu jak się uczyłem do maturki. A jak przyszła kolej na jakiś egzamin to aż nadto spokojny byłem, jak po melisce (a nie piłem!... meliski). Tylko przed ustnym polakiem miałem cykora, a najmniejszego o dziwo przed wynikami matur... Dziwne, prawda ? Bać się najbardziej myśląc o tym co nastąpi za dłuższy czas, a jak przychodzi co do czego to spokój i opanowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować