Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2006 o 13:28, Don Lizak napisał:

Ale wiesz, że był limit słów 200-250 +/- 10%?


A wiem :)

Dnia 16.11.2006 o 13:28, Don Lizak napisał:

Ja pisałem rozprawkę. 247 słów ;p


Miałem ok. 270 słów :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 06:41, gaax napisał:

Gimnazjum to faktycznie strata czasu, ale nowa matura chyba jednak łatwiesza ;)


Byc moze Was ucza jakos inaczej, bo dla mnie - po starym systemie - stara matura wydaje się jednak prostsza. Chociaż jak widzę skalę punktową, zaliczenie od 30%, to chyba jednak masz rację :) Nie rozumiem jak można w ogóle nie zdać czegokolwiek na 30% :/ Przecież to się bez żadnego przygotowania powinno zaliczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, przyznam, że matura była zadziwiająco trudna. O ile część pierwsza była po prostu banalna, to na drugiej miałem niezłą zagwozdkę. Nie tylko przez tak demonizowane przez wszystkich słuchanie (które nota bene poszło mi całkiem nieźle i 12 pkt powinienem wyciągnąć) ale przede wszystkim przez to, co było później :P Trudne było przede wszystkim ostatnie zadanie, gdzie no przyznam się, że strzelałem po prostu. Zakładałem przed pisaniem dziś co najmniej 80%, teraz z takiego wyniku będę szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 14:08, Mroczny Elf99 napisał:

wiecie gdzie moge znalezc odpowiedzi z anglika??/


Jutro na pewno będą w Wyborczej, gdzie znaleźć je dzisiaj - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mówić do czego mi poszedł ten rozszerzony niemiecki, bo to niecenzuralne słowo :) W zasadzie zadowoleni z matury byli tylko CI, którzy mieszkali w Niemczech lub wybierają się na germanistykę. To chyba jakies pocieszenie dla mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 00:00, Quatre napisał:

> Mam to szcescie, ze jeszce 2 lata mam do matury :PP
> Ale i mnie to dosięgnie oj tak :((

Jakie to szczęście, że maturę pisałem 2 lata temu :) I to jeszcze starą maturę, czyli szczęście
podwójne ;] Nawet nie wiecie jak ja się cieszę, że nie musiałem się męczyć w gimnazjum żadnym
^_^

A najgorsse, ze my po gimie wg naszych "profesorow" nic nie umiemy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 17:17, sony ericsson napisał:

A najgorsse, ze my po gimie wg naszych "profesorow" nic nie umiemy!!!


Najgorsze, to że ci profesorowie mają sporo racji... Rzeczywiście od wielu nauczycieli ze szkół średnich słyszałem, że młodzież pogimnazjalna ma raczej niewielkie umiejętności i wiadomości. Po prostu program nauczania w tych szkołach jest wadliwy wg mnie. A poza tym w liceum sie wszystko powatarza, co było w gimnazjum :/ Po co takie dublowanie - nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 17:17, sony ericsson napisał:

A najgorsse, ze my po gimie wg naszych "profesorow" nic nie umiemy!!!


Mam jakieś dziwne wrażenie, że mają rację. W gimnazjum się nic nie uczy. Tylko wiedza odwórcza na poziomie podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A poza tym w liceum sie wszystko

Dnia 16.11.2006 o 17:20, Quatre napisał:

powatarza, co było w gimnazjum :/ Po co takie dublowanie - nie rozumiem.


A no właśnie dlatego, że po gimnazjum się i tak nic nie umie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 17:20, gaax napisał:

> A najgorsse, ze my po gimie wg naszych "profesorow" nic nie umiemy!!!

Mam jakieś dziwne wrażenie, że mają rację. W gimnazjum się nic nie uczy. Tylko wiedza odwórcza
na poziomie podstawówki.

Oj tak---:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 17:22, gaax napisał:

A no właśnie dlatego, że po gimnazjum się i tak nic nie umie :)


Napiszmy petycję do Giertycha, aby zlikwidował ten zbędny szczebel polskiego systemu edukacji! :)
A w sumie to sam ''koń, który mówi'' Giertych coś podobno przebąkiwał, że gimnazja to zły pomysł i można by je zlikwidować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 17:27, Quatre napisał:

A w sumie to sam ''koń, który mówi'' Giertych coś podobno przebąkiwał, że gimnazja to zły pomysł
i można by je zlikwidować...


A potem mu ktoś powiedział ile to kosztuje i mu przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 17:35, gaax napisał:

A potem mu ktoś powiedział ile to kosztuje i mu przeszło :)


A ile głupoty wśród młodzieży i problemów wychowawczych kosztuje to teraz? Niech lepiej dadzą sobie spokój z becikowym, a zajmą się porządnym wychowaniem tych młodych ludzi, którzy juz zostali poczęci i urodzeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 17:17, sony ericsson napisał:

A najgorsse, ze my po gimie wg naszych "profesorow" nic nie umiemy!!!


Oni tak mówią, bo sami nic nie robili przez 3 lata kiedy pierwszy rocznik (1986) zaczynał gimnazjum. U mnie z polaka kobieta miała półroczne opóźnienie, z historii zakończyliśmy na 2 wojnie światowej. Nauczyciele szli z programem trybu 4-letniego, bo im się nie chciało programu nauczania zmienić. Mimo to zadałem maturę i Wam zdającym też tego życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie Szlachta i Panie Szlachcianki, jutro oficjalnie ide na ścięcie ~~

rozszerzona matma

ale wykosi jutro moja klase, a potem awantury na lekcjach itepe itede, modle sie tylko, zeby tak jak giertych rozpieprzyl mi cale plany odnosnie zdawania matury rozsz, tak sie nabor na uczelnie ciut posypie :\ Rozsz to kamikadze, a podst bedzie traktowana jako gorszy (mimo wyniku) :\ Coraz czesniej nachodza mnie mysli, ze lLO to blad byl, ze poszedlbym do jakiegos porzadnego technikum, zdal mature dla picu, ale mial fach w reku. Bo teraz to mnie (podobnie jak i tysiace innych w Polsce) G. udupil dajac do wyboru tylko podst. v rozsz. :\

Musialem ponarzekac, bo jutro to juz tylko bluzgac bede :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować