Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Czołem wszystkim maturzystom!! :D
Tak sobie przeglądam te posty i widzę, że niektórzy gadają o znanych mi uczelniach. W związku z tym śmiem twierdzić, iż jest w tym wątku trochę userów z Warszawy (no albo przynajmniej z okolic). A ponieważ w wątku "Forumowiczu z jakiego jesteś miasta???" nie zauważyłem tak szczytnej ideii, jaka miała miejsce tutaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=315&pid=1264 więc wyszukiwanie miejsca zamieszkania niektórych z Was może być nieco utrudnione. o rany! ale zamieszałem;) dobra - przechodzę do meritum
Mam nadzieję, że niektórzy - nawet pomimo wakacji - zaglądają do tego wątku i będą mogli spełnić moją małą prośbę: Chodzi mi o to, aby każdy wedle własnych chęci napisał, którą szkołę ukończył. Może się nawet okazać, że jacyś Forumowicze chodzili do tej samej budy/(klasy?).
Mi udało się skończyć XXIII LO (i to tylko w 3 lata;) w Warszawie. Komuś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 20:27, jackp napisał:

Mam nadzieję, że niektórzy - nawet pomimo wakacji - zaglądają do tego wątku i będą mogli spełnić
moją małą prośbę: Chodzi mi o to, aby każdy wedle własnych chęci napisał, którą szkołę ukończył.
Może się nawet okazać, że jacyś Forumowicze chodzili do tej samej budy/(klasy?).
Mi udało się skończyć XXIII LO (i to tylko w 3 lata;) w Warszawie. Komuś jeszcze?


Pomimo wakacji temat ten funkcjonuje o tyle często, że można dzielić się wrażeniami z matur i nieciekawie przeprowadzanej rekrutacji :].

Mi również udało się osiągnąć po 3 latach status absolwenta - w XLI LO im. Joachima Lelewela w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 23:40, Backside napisał:

Pomimo wakacji temat ten funkcjonuje o tyle często, że można dzielić się wrażeniami z matur
i nieciekawie przeprowadzanej rekrutacji :].


Szczególnie u mnie w Lbn, gdzie wynik przyjętych po odwołaniach będzie dostępny dopiero po terminie potwierdzania studiów na innych uczelniach :/
I teraz chce walczyć o uczelnie na która bardzo chce iść, a mam miejsce już pewne na innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 23:43, Mistic napisał:

Szczególnie u mnie w Lbn, gdzie wynik przyjętych po odwołaniach będzie dostępny dopiero po
terminie potwierdzania studiów na innych uczelniach :/
I teraz chce walczyć o uczelnie na która bardzo chce iść, a mam miejsce już pewne na innej


W Wawie są 2 państwowe, humanistyczne uczelnie. Na jednej rekrutacja przebiegła od 14 do 22 lipca. Na drugiej zaczęła się 22 a skończy 7-9 sierpnia :/. Najgorsze jest to, że osoby którym poszło średnio będą musiały czekać aż do września, kiedy ostatecznie ludzie podecydują się na studia i zwolnią po kilkaset miejsc na każdym kierunku.

Ja mam takie szczęście, że dostałem się na "alternatywną" administrację, ale koledzy są w ciut gorszej sytuacji.


Nie wiem jak było w poprzednich latach, ale wydaje mi się, że po wprowadzeniu nowych matur system rekrutacyjny jest wyjątkowo uciążliwy i "nieintuicyjny" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja jestem w kropce, bo mam sporą szanse dostać się tam gdzie chce naprawde, ale jakby co to przepadnie mi druga pewna uczelnia. Powinno to wszystko odbywać się wcześniej i w większych ramach czasowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 23:55, Mistic napisał:

Dokładnie, ja jestem w kropce, bo mam sporą szanse dostać się tam gdzie chce naprawde, ale
jakby co to przepadnie mi druga pewna uczelnia. Powinno to wszystko odbywać się wcześniej i
w większych ramach czasowych


Jestem ciekaw komu na takim utrudnieniu zależy. I tak i tak te uczelnie będę miały "full". Może jak będe habilitowanym doktorem zwyczajnym prestiżowej uczelni to zrozumiem :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 23:49, Backside napisał:

Nie wiem jak było w poprzednich latach, ale wydaje mi się, że po wprowadzeniu nowych matur
system rekrutacyjny jest wyjątkowo uciążliwy i "nieintuicyjny" ;p


W zeszłym roku np. w Dolnośląskiem ponad 700 osób miało zwalony przez komputer wynik z matury z historii. A sprawa wyszła na jaw na 1 (jeden) dzień przed końcem rekrutacji! Ahów i ohów było bez liku, Uniwersytet Wrocławski nawet wstrzymał rekrutację na kilka kierunków, tak więc sam widzisz, że w zasadzie nic się nie zmieniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W drugiej kwesti masz racje to błąd.

Ale jesli chodzi o moralność i praworządność to jestem dalej przy swoim zdaniu chciałem kiedyś taki być i dostałem pare razy po dupie i mi przeszło dlatego tak myśle to jest moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do maturzystów i tych co maturę już skończyli, otóż tak nie wiem za bardzo gdzie się wybrać na studia jeszcze mam na zastanowienie się rok w sumie ale warto już pomyśleć nad tym co chcę robić i tak zastanawiam się nad ekonomią a potem ewentualnie specjalnością bankowość czy ktoś mi może powiedzieć i rozjaśnić sytuację w tym kierunku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 17:06, Puszkin napisał:

Mam pytanie do maturzystów i tych co maturę już skończyli, otóż tak nie wiem za bardzo gdzie
się wybrać na studia jeszcze mam na zastanowienie się rok w sumie ale warto już pomyśleć nad
tym co chcę robić i tak zastanawiam się nad ekonomią a potem ewentualnie specjalnością bankowość
czy ktoś mi może powiedzieć i rozjaśnić sytuację w tym kierunku ??


Jasne w Poznaniu jest Akademia Ekonomiczna - http://www.ae.poznan.pl/
To jest jedna z uczelni na które chciałbym isc. Poczytaj tam bo wszystko jest napisane, co jest wymagane na każdy kierunek, wydział, jakie są kierunki, info o uczelni itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee tam, jak znam moją klasę to przełożą ;) A tak poważnie, to się nie ma czym przejmować, ja się nie nastawiam na dobty wynik bo nie ma takiej fizycznej możliwości. Jeśli w listpadzie miałbym zadowalający wynik, to by mnie chyba do maja w szkole nie widzieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 16:00, gaax napisał:

(...)


A czy ja się przejmuję? Po prostu nie mogę się doczekać :) Przynajmniej będę szybciej w domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największa beka u mnie w szkole jest taka, że kończymy pisać tą próbną i idziemy na lekcje ;P I na przykład jest taka sytuacja, że większość u mnie pisze jako przedmiot dodatkowy rozszerzoną matmę no i kończymy pisać, idziemy na piątą godzinę lekcyjną i co mamy? No ba że matmę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to się dziwie czemu tak nie jest w innych szkołach, w końcu to tylko próbna. No, ale powstają problemu natury technicznej - w połowie sal nie ma ławek, a tam gdzie są, siedzą już pierwszo i drugoklasiści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podchodzić do tego tak jak Wy - czyli na luzie. U nas pan dyrektor postanowił, że próbna matura będzie oceniana i ocena z matury, będzie miała zasadniczy wpływ na ocenę półroczną. Początkowo ja też do tej matury podchodziłem na luzie, człowiek sobie mówił - próbna, co tam jakoś się napisze. A tu w zeszłym tygodniu na radzie zapadła decyzja o ocenianiu matury. Ma to swoje dobre i złe strony, ale złych jest zdecydowanie więcej - niestety. Pocieszające jest to, że będzie oceniany materiał, który już był. Ale różne klasy różnie idą z programem i jeżeli będzie to uogólnione mogą być problemy. Osobiście specjalnie się tym nie przejmuje, bo nasza klasa jest chyba najdalej z programem z przedmiotów, które będę zdawał, ale osoby z innych klas zapewne tak optymistyczne już nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee tam :) Pewnie takie straszenie, zeby uczniowie potraktowali ją poważnie. Właśnie z powodów które wymieniłeś nie moze mieć decydującego wpływu na ocenę końcową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 19:31, gaax napisał:

Ee tam :) Pewnie takie straszenie, zeby uczniowie potraktowali ją poważnie. Właśnie z powodów
które wymieniłeś nie moze mieć decydującego wpływu na ocenę końcową.


Dokładnie tam samo uważam ja. Niestety nasz kochaniutki pan dyrektor uważa troche inaczej, zresztą taką samą decyzję podjął rok i dwa lata temu, tylko że wtedy matury próbne były później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A szkoła uchodzi za jakąś elitarną? Albo chce uchodzić? No wiesz, czy podobne absurdu już przechodziły ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o.k. Dzisiaj nastał pierwszy dzień żniw. Matura próbna już za 30 minut:) Nie dajmy się zjeść. Zresztą zobaczymy co dały nam te lata edukacji. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować