Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2011 o 14:19, Darkstar181 napisał:

Czy jak mam prawko jazdy na samochody osobowe, a nie zdałem na ciężarowe, to myślisz
że mogę pracować jako kierowca TIRa ?

Owszem, ale...<cośtam>? Wnioskuję z odp. poniżej....

Dnia 02.07.2011 o 14:19, Darkstar181 napisał:

Owszem, jest brany, ale punktowany dosyć nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 13:30, dzej_bi napisał:

Opłaty rekrutacyjne ? Jakbys znał próg i wiedział, że nie masz szans, to bys nie startował
i nie płacił ;) Dla porównania AGH 70 zł/5 kierunków (progi z poprzednich lat ogólnodostępne)
i UJ 75zł/1 kierunek (progi tajne).

No ale przecież oni nie ujawnią Ci progu nawet jak wniesiesz opłatę:) A po za tym co
roku progi wyglądają inaczej. Różnie ludzie zdają maturę, różna liczna zdaję, a co za tm idzie
i progi często skaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:19, Darkstar181 napisał:

>/.../ > Czy jak mam prawko jazdy na samochody osobowe, a nie zdałem na ciężarowe, to myślisz
że mogę pracować jako kierowca TIRa ? /.../

Też Ci odpowiem: możesz, jak będziesz w wojsku i prowadził wojskowego TIR''a ;-D
To znaczy, w nagłej potrzebie liczy się tylko to, co jest najważniejsze. Ale ogólnie masz rację, a młodzi czasem mają zbyt wiele złudzeń, że "jakoś to będzie". A tu trzeba po prostu brać się do roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2011 o 15:44, Dark_elves napisał:

No ale przecież oni nie ujawnią Ci progu nawet jak wniesiesz opłatę:)

Oczywiście, bo potem mógłbyś ta info umieścić w internecie.

Dnia 02.07.2011 o 15:44, Dark_elves napisał:

A po za tym co roku progi wyglądają inaczej. Różnie ludzie zdają maturę, różna liczna zdaję, a co za
tm idzie
i progi często skaczą.

Ok, ale jak widzisz że w tamtym roku próg był np. 90 pkt, a ty masz 30 to się chyba dwa razy zastanowisz zanim wpłacisz im 80 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2011 o 14:12, ziptofaf napisał:

Notabene - pomoże ktoś w wyborze którejś z politechnik jeśli chodzi o studiowanie infy,
najlepiej bez 10 osób na jedno miejsce (maturka poszła znośnie ale bez rewelacji)? ;)
Wstępnie myślę nad Wrocławiem, Gdańskiem bądź Toruniem.


W Gdańsku w zeszłym roku był próg na infę 55%, ale możesz się wycwanić pójść na pokrewny kierunek i po roku się przenieść, ja np wybrałem elektronikę i w razie czego miałem i ciągle mam możliwość przejścia na infę na 2 rok, tylko musiałbym nadrobić różnice programowe których aż tak wiele po 1 roku nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 19:14, kindziukxxx napisał:

W Gdańsku w zeszłym roku był próg na infę 55%, ale możesz się wycwanić pójść na pokrewny
kierunek i po roku się przenieść, ja np wybrałem elektronikę i w razie czego miałem i
ciągle mam możliwość przejścia na infę na 2 rok, tylko musiałbym nadrobić różnice programowe
których aż tak wiele po 1 roku nie ma :)


Przez 55% masz na myśli ten ich system punktowania że infa, fiza lub matma rozszerzona z mnożnikiem 1.0 + 0,1* język polski i 0,1*drugi język? I wtedy 55/120 już wystarczało? :D Bo jeśli tak (i progi w tym roku nie będą duuuużo wyższe)... to już się dostałem bezproblemowo ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\

Dnia 02.07.2011 o 20:42, ziptofaf napisał:

Przez 55% masz na myśli ten ich system punktowania że infa, fiza lub matma rozszerzona
z mnożnikiem 1.0 + 0,1* język polski i 0,1*drugi język? I wtedy 55/120 już wystarczało?
:D Bo jeśli tak (i progi w tym roku nie będą duuuużo wyższe)... to już się dostałem bezproblemowo
^_^

tak chodzi o progi z punktów ujednoliconych, no i jest jeszcze jeden plus jak się dostaniesz to Cię nie wyrzucą, będą kazali powtarzać przedmioty, płacić, wyślą na urlop dziekański ale nie wyrzucają :), no i jeszcze jedno nie jestem pewien czy to 100% prawda ale średnia na inżyniera to 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2011 o 18:36, dzej_bi napisał:

Oczywiście, bo potem mógłbyś ta info umieścić w internecie.

Ja i tak uważam, że głównym motywem takiego działania jest możliwość kręcenia wałków. Ja jak startowałem
3 lata temu, to mimo tego, że progi z poprzednich lat były jawne i tak było ok 12 osób na jedno miejsce, a jak się potem patrzyło na listę rankingową na ostatnie miejsca, to zachodziłem w głowę na co Ci ludzie liczyli.

Dnia 02.07.2011 o 18:36, dzej_bi napisał:

Ok, ale jak widzisz że w tamtym roku próg był np. 90 pkt, a ty masz 30 to się chyba dwa
razy zastanowisz zanim wpłacisz im 80 zł ;)

Jakbym miał 30 to zrezygnuję nawet wtedy jak będą niejawne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2011 o 09:03, Dark_elves napisał:

> Ok, ale jak widzisz że w tamtym roku próg był np. 90 pkt, a ty masz 30 to się chyba
dwa
> razy zastanowisz zanim wpłacisz im 80 zł ;)
Jakbym miał 30 to zrezygnuję nawet wtedy jak będą niejawne:)

Dlaczego ? Znam kierunki na których przyjmują wszystkich ;) np. fizyka techniczna na politechnice krakowskiej (0,75 kandydata na miejsce). W ogóle na kierunki techniczne dostać jest się bardzo prosto, zawsze mnie śmieszy jak patrzę na AGH i widzę, że najwięcej osób na miejsce na całej uczelni mają na kulturoznawstwie i socjologii xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:48, zalamana320 napisał:

Cholera.... Podałam bratu dane do zapłaty na UW i zapomniał dopisać tytuł zapłaty...
Dojdzie po mimo tego? ;/

To można w ogóle wysłać przelew bez tytułu ? Ja w sumie wysyłam tylko internetowe, a tam to jest niemożliwe. Bez tytułu zapłaty, raczej nie zapiszą tego na twoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:48, zalamana320 napisał:

Cholera.... Podałam bratu dane do zapłaty na UW i zapomniał dopisać tytuł zapłaty...
Dojdzie po mimo tego? ;/


Dojdzie. Masz indywidualny numer rachunku i jak tam dojdzie odpowiednia kwota to znaczy, że to nic innego jak Twoja opłata rekrutacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:59, Evertsen_Dante napisał:

> Cholera.... Podałam bratu dane do zapłaty na UW i zapomniał dopisać tytuł zapłaty...

> Dojdzie po mimo tego? ;/

Dojdzie. Masz indywidualny numer rachunku i jak tam dojdzie odpowiednia kwota to znaczy,
że to nic innego jak Twoja opłata rekrutacyjna.



Już zaczełam się martwić, ale jak widać nie potrzebnie:) Co prawda jeszcze nie zmienił się status, ale mam nadzieje że to kwestia czasu. Opłaty dokonałam 4lipca, choć to był ostatani termin na szczęście w banku. Oby doszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2011 o 12:04, zalamana320 napisał:

Już zaczełam się martwić, ale jak widać nie potrzebnie:) Co prawda jeszcze nie zmienił
się status, ale mam nadzieje że to kwestia czasu. Opłaty dokonałam 4lipca, choć to był
ostatani termin na szczęście w banku. Oby doszło...

chciałbym przestrzec, bo na uczelniach często jest taki bałagan że lepiej im na maila wysłać, potwierdzenie bo potrafią aktualizować do 6-10 dni , a jak nie będą mieli potwierdzenia na czas mimo iż pieniądze zostały wysłane mogą pominąć w rekrutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 12:11, kindziukxxx napisał:


> Już zaczełam się martwić, ale jak widać nie potrzebnie:) Co prawda jeszcze nie zmienił

> się status, ale mam nadzieje że to kwestia czasu. Opłaty dokonałam 4lipca, choć
to był
> ostatani termin na szczęście w banku. Oby doszło...
chciałbym przestrzec, bo na uczelniach często jest taki bałagan że lepiej im na maila
wysłać, potwierdzenie bo potrafią aktualizować do 6-10 dni , a jak nie będą mieli potwierdzenia
na czas mimo iż pieniądze zostały wysłane mogą pominąć w rekrutacji.


Jeżeli chodzi o UW to teraz i tak już za póxno... Czytałam gdzieś w terminarzach że do 7lipca ściągają te opłaty... A jak np ktoś spóźnił się z opłata to podobno po zakończeniu rekrutacji mają oddać pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 13:00, zalamana320 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy się przesyła zdjecia ? Przed zakończeniem rekrutacji
czy można później?

z tego co się orientuje to od razu jak składasz już oryginały papierów, kilka zdjęć w formie analogowej a w cyfrowej to chyba do września tak przynajmniej było na PG, a przy płaceniu sam miałem niezłą zabawę, bo w tydzień oni pieniędzy nie mieli ;/ ale po przesłaniu skanów jakoś cudownie pieniądze się znalazły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 12:11, kindziukxxx napisał:


> Już zaczełam się martwić, ale jak widać nie potrzebnie:) Co prawda jeszcze nie zmienił

> się status, ale mam nadzieje że to kwestia czasu. Opłaty dokonałam 4lipca, choć
to był
> ostatani termin na szczęście w banku. Oby doszło...
chciałbym przestrzec, bo na uczelniach często jest taki bałagan że lepiej im na maila
wysłać, potwierdzenie bo potrafią aktualizować do 6-10 dni , a jak nie będą mieli potwierdzenia
na czas mimo iż pieniądze zostały wysłane mogą pominąć w rekrutacji.

Ja bym się martwił o to czy poczta na czas wszystko dośle (mimo iż na UW wysłałem 1 lipca, a i te same miasto to poczta polska potrafi i takie rzeczy skopać)

Uhh zalamana nie chce nic mówić, ale ostateczny termin wysyłania pieniędzy jest do 2 lipca, przy czym liczy się termin wysłania, a nie zaksięgowania wpłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 15:59, Hydro2 napisał:

>
> > Już zaczełam się martwić, ale jak widać nie potrzebnie:) Co prawda jeszcze
nie zmienił
>
> > się status, ale mam nadzieje że to kwestia czasu. Opłaty dokonałam 4lipca,
choć
> to był
> > ostatani termin na szczęście w banku. Oby doszło...
> chciałbym przestrzec, bo na uczelniach często jest taki bałagan że lepiej im na
maila
> wysłać, potwierdzenie bo potrafią aktualizować do 6-10 dni , a jak nie będą mieli
potwierdzenia
> na czas mimo iż pieniądze zostały wysłane mogą pominąć w rekrutacji.
Ja bym się martwił o to czy poczta na czas wszystko dośle (mimo iż na UW wysłałem 1 lipca,
a i te same miasto to poczta polska potrafi i takie rzeczy skopać)

Uhh zalamana nie chce nic mówić, ale ostateczny termin wysyłania pieniędzy jest do 2
lipca, przy czym liczy się termin wysłania, a nie zaksięgowania wpłaty



tzn, miałam na myśli że zapłaciłam na UW 2lipca;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować