Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Lepszy Warhammer 40k niż Zmierzch

Do Ultramarines podszedłem jak to niskobudżetówki dla fanów...i nie zawiodłem się. Jak Nagaroth pisał-klimat wgniatał w ziemię, muzyka jeszcze była fajna, a na grafę nie zwracałem uwagi. Jedynie fabuła częściowo nie przypadła mi do gustu, ale nie wolno skreślać z powodu 1 sceny całego filmu. Mi się jako tako podobał i jeśli ktoś orientuje się w realiach Młotka 40k to może obejrzeć.

I miło, że widzę pozytywne głosy, bo większość już ostrzy siekiery na Codex Pictures.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu film Ultramarines. O ile jakość wykonania pozostawia sporo do życzenia to nie oglądało się tego tak źle pomimo faktu, że fabularnie nie było to nic specjalnego. Klimat WH40k został zachowany - ten ogromny krążownik Ultramarines i te przesadnie duże wnętrza. Spora część efektów była też pokryta pyłem. Niemniej, produkcja ta daje nadzieję, że może w przyszłości wyjdzie coś jeszcze. Z większym budżetem na pewno dużo więcej by mogli zdziałać. Jeśli nie było by to możliwe, w takim przypadku osobiście nie obraził bym się gdyby zrobili animację w 2D, co najwyżej tylko trochę wspomaganą 3D. Efekt myślę byłby dużo lepszy niż przeciętna animacja komputerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajnego moda dodającego do DoW2:Retribution sporo nowych schematów kolorystycznych różnych zakonów. Problem w tym, że są one po angielsku, a oryginalne w grze są spolszczone. Nie lubię hybryd ang-pol więc pokusiłem się o tłumaczenie. Sporo z tego jest niefluffowe, ale czy mógłby mi ktoś rzucić fachowym okiem i podzielić uwagami?

Poza tym mam pytanie o floty roje Tyranidów (ostatnie linijki tabeli załącznika) - czy to "prawdziwe" roje? Skąd one biorą nazwy - od planet, układów? Czy, i jak je tłumaczyć?

Były bardzo wdzięczny za pomoc.
http://hostuje.net/file.php?id=4284937ae9e2e25e2ad7dbabb46af1eb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

ale czy mógłby mi ktoś rzucić fachowym okiem i podzielić uwagami?

Już rzucam i komentuje ;)

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Legion Alpha [Pre-Heresy]

Legion Alfa [Przed Herezją]

Tak się przyjęło tłumaczyć, tekst w nawiasach mówi że to kolorystyka Legionu jaką miał przed Herezją Horusa.

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Angels Encarmine

Karminowe Anioły

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Angels Vermillion

Cynobrowe Anioły

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Avenging Sons

Mszczący Synowie

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Black Consuls

Czarni Konsulowie

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Death Guard [Pre-Heresy]

Gwardia Śmierci [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Emperor''s Children [Pre-Heresy]

Dzieci Imperatora [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Emperor''s Warbringers

Sprowadzający Wojnę Imperatora

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Flame Eagles

Płomieniste Orły

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Hawk Lords

Władcy Jastrzębi

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Imperial Habringers

Imperialni Zwiastuni

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Iron Lords

Władcy Żelaza

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Iron Warriors [Pre-Heresy]

Żelaźni Wojownicy [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Luna Wolves [Pre-Heresy]

Wilki Luny [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Marines Errant

Błędnii Marines

To jest odniesienie do mitu o błędnych rycearzach (knights errant).

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Night Lords [Pre-Heresy]

Władcy Nocy [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Sable Swords

Czarne Miecze

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Skull Bearers

Nosiciele Czaszek

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Sons of Horus [Pre-Heresy]

Synowie Horusa [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Soul Drinkers

Spijający Dusze

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Subjugators

Podbijający

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Thousand Sons [Pre-Heresy]

Tysiąc Synów [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

War Bearers

Głosiciele Wojny

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Warmongers

Wojujący

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

White Consuls

Biali Konsulowie

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Word Bearers [Pre-Heresy]

Głosiciele Słowa [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

World Eaters [Pre-Heresy]

Pożeracze Światów [Przed Herezją]

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Chaos Legions

Legiony Chaosu

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Black Legion

Czarny Legion

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Death Guard

Gwardia Śmierci.

Strażą Śmierci nazywamy Deathwatch, czyli Kapitułę Zbrojną Ordo Xenos.

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Extinction Angels

Anioły Eksterminacji

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Iron Warriors

Żelaźni Wojownicy

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Skulltakers

Łowcy Głów

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

The Purge

Czystka

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Thousand Sons

Tysiąc Synów

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Word Bearers

Głosiciele Słowa

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Tyranid Hives

Tyranidzkie Roje

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Apophis

Apofis

Dnia 13.03.2011 o 21:05, ChrisBgnr napisał:

Harbringer

Zwiastun

I tak, te Roje (poza Molagiem, o którym pierwsze słyszę) są oficjalne, to pomniejsze Floty Roje, jest ich nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, i oo do nazw. We fluffie nie jest ustalone skąd się biorą te nazwy, jest jasne za to że to nazwy kodowe które Imperium przydziela Flotom Rojom, autorzy z GW 90% z nich wzięli od różnych mitycznych potworów które coś pożerały. (Np. Apofis w Egipskiej mitologii to bóg-wąż który co zmierzch pozera słońce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, już zaczynam sobie korekty nanosić. Powiedz mi jeszcze tylko, czy te polskie tłumaczenia to oficjalne nazwy? Czy jest coś takiego w ogóle jak oficjalne tłumaczenie nazw zakonów? Czy po prostu przyjęło się takowego używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 22:11, ChrisBgnr napisał:

Dziękuję, już zaczynam sobie korekty nanosić. Powiedz mi jeszcze tylko, czy te polskie
tłumaczenia to oficjalne nazwy? Czy jest coś takiego w ogóle jak oficjalne tłumaczenie
nazw zakonów? Czy po prostu przyjęło się takowego używać?


Niektóre tłumaczenia jak Avenging Sons podałem ci moje własne, po prostu bardziej odpowiadające oryginałowi. Inne zaś podałem oficjalne z polskich tłumaczeń książek i Codexów. Jakaś jedna, konkretna, oficjalna lista nie istnieje ale kiedy Copernicus Corporation wydawało książki Black Library starali się kontaktować z tłumaczami Codexów i wypracować w miarę spójną terminologię żeby nie konfundować fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2011 o 23:12, Hubi_Koshi napisał:

A nie raczej Anioły Wymarcia ??


Oczywiście, językowo było by to bardziej poprawne, ale po prostu podałem jeden z możliwych synonimów który imho, lepiej brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 23:22, Nagaroth napisał:

Oczywiście, językowo było by to bardziej poprawne, ale po prostu podałem jeden z możliwych
synonimów który imho, lepiej brzmi.

W sumie tak, po prostu taka mocna różnica w znaczeniu mi nie pasuje, no ale to tylko moja opinia ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2011 o 23:24, Hubi_Koshi napisał:

W sumie tak, po prostu taka mocna różnica w znaczeniu mi nie pasuje, no ale to tylko
moja opinia ^^;


Może Chris wybierze twoją wersję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 23:30, Nagaroth napisał:

Może Chris wybierze twoją wersję ;)

Pożiwim Uwidim, ja w sumie i tak zawsze wole oryginały ^^; Angielski ma to... Epickie brzmienie które często ciężko na Polski przełożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 23:33, Hubi_Koshi napisał:

> Może Chris wybierze twoją wersję ;)

Zaglądając w słownik obie formy są poprawne. "Ekstermiacji" podoba m się subiektywnie bardziej;p

Dnia 13.03.2011 o 23:33, Hubi_Koshi napisał:

Pożiwim Uwidim, ja w sumie i tak zawsze wole oryginały ^^; Angielski ma to... Epickie
brzmienie które często ciężko na Polski przełożyć.

Też bym wolał, ale wydawca spolszczył całość i postawił mnie w dość niewygodnej sytuacji. Bo na pełnej angielskiej grać nie mam zamiaru, a hybryd tekstowych nie trawię. Na szczęście nie jestem specem od fluffu i się nim nie interesuję, aby mi przeszkadzały drobne nieścisłości. To co "stworzyłem" po kilku konsultacjach i naniesieniu uwag Nagarotha powinno mi wystarczyć w zupełności.

A tak na marginesie jeszcze dwa pytania skoro już tu jestem - możecie mi podać jeszcze kilka oficjalnych nazw flot rojów (w grze użyto Krakena, Lewiatana, Behemota i kilka ich macek) - to na przyszłość jak mnie weźmie na tworzenie w painterze czegoś nowego. (btw kolorystyka tyranidów to wymysł Relica na potrzeby gry, czy poszczególne roje mają też swoje barwy?)

I druga kwestia. Hangar (autor moda) stworzył kilka armi z logiem poszczególnych bóstw Chaosu i takową nazwą - czyli Khorne, Slaanesh, Tzeenth i Nurgle. Domyślam się, że nie istnieje coś takiego jak legiony Chaosu bez konkretnej nazwy z przynależnością tylko do danego bóstwa? Ech pokręcone to nieco, rozumiecie co mam na myśli?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A tak na marginesie jeszcze dwa pytania skoro już tu jestem - możecie mi podać jeszcze
> kilka oficjalnych nazw flot rojów

Oficjalne Floty Roje to: Kraken,Lewiatan, Behemot, Dagon, Tiamat, Ouroboros, Colossus, Apofis, Zwiastun, Perseusz, Szarańcza, Scarabus, Ophidia, Moloch, Jormungandr, Naga, Meduza, Gorgona, Scylla, Charybda i Megalodon

> (btw kolorystyka tyranidów to wymysł Relica na potrzeby gry, czy poszczególne roje mają
> też swoje barwy?)
Różne Floty Roje mają swoje różne barwy, to pomysł GW który ma pozwalać graczom na różnorodne malowanie figurek i dorabianie własnego fluffu.


> Domyślam się, że nie
> istnieje coś takiego jak legiony Chaosu bez konkretnej nazwy z przynależnością tylko
> do danego bóstwa? Ech pokręcone to nieco, rozumiecie co mam na myśli?;p

Legiony Chaosu to ogólne określenie na Kosmicznych Marines Chaosu, a konkretniej na Zdradzieckie Legiony. Są cztery Legiony które przynależą do konkretnego bóstwa - Dzieci Imperatora do Slaanesha, Pożeracze Światów do Khorna, Gwardia Śmierci do Nurgla i Tysiąc Synów do Tzeentcha.

Armie nie-Marines służące Chaosowi składające się z kultystów, mutantów, czarowników itp. określa się mianem Zagubionych i Potępionych (The Lost and the Damned), kiedyś można ich było wystawiać jako armie na turniejach bo mieli swoją rozpiskę w którymś White Dwarfie (aczkolwiek figurek nie było, trzeba było konwertować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wspomniane frakcje-bóstwa przerobiłem na "Zabubieni i Potępieni (bóstwo)". Myślę, że jest ok, tym bardziej, że gra z góry i tak nagina różne fakty fluffowe. No ale to już nie temat na dyskusję o grze.
Jeszcze raz dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę... warmongering raczej rozumie się jako podżeganie do wojny, ergo - abstrahując od tego, jak ich się zowie na polskiej scenie, bo tego zupełnie nie wiem - Warmongers chyba lepiej by tłumaczyć jako Podżegaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 19:38, Arcling napisał:

Dnia 01.04.2011 o 19:38, Arcling napisał:

Grey Knights jako osobna armia. Niezły żart? Wyszło im to całkiem autentycznie.


To nie jest żart. Demonhunters zostali "zastąpieni" przez Grey Knights. Podobno w ten sposób GW chciał zmneijszyć udział Inkwizycji w epickich starciach, ale mi nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szarzy Rycerze to żaden żart, ta armia zastępuje Daemonhunters i Witchhunters Inkwizycja nie jest organizacją militarną ale świat nie był by kompletny bez jakiegoś jej udziału dlatego DH i WH zlano w jedno i dodatkowo na czoło wysunięto samych Szarych Rycerzy i Inkwizytorów dano jako dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować