Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

No, więc po jakimś czasie czytania o wh40k, grania w dowa postanowiłem ze znajomym rozpocząć zabawę z bitewniakiem. Jak narazie na początek zestaw "inwazja na czarną grań", ale zamierzam zbierać gwardię imperialną. I tu jedno pytanie- shock troopers, poborowi i regularni gwardziści to są przedstawiani przez te same modele, ale mając inne statystyki czy jest to związane z czymś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 21:57, Hydro2 napisał:

No, więc po jakimś czasie czytania o wh40k, grania w dowa postanowiłem ze znajomym rozpocząć
zabawę z bitewniakiem. Jak narazie na początek zestaw "inwazja na czarną grań", ale zamierzam
zbierać gwardię imperialną. I tu jedno pytanie- shock troopers, poborowi i regularni
gwardziści to są przedstawiani przez te same modele, ale mając inne statystyki czy jest
to związane z czymś inny?


Shock troopers to określenie Cadiańskich gwardzistów (tych najbardziej pospolitych w bitewniaku), czyli w zasadzie to jedno i to samo (chyba że o czymś nie wiem), a poborówka, to trochę inne modele (U Cadian mają białe paski na hełmach) i różnią się głównie tym, że się do niczego nie nadają :E

Choć jak wspominałem, mogę czegoś nie wiedzieć, bo sam nie gram w bitewniaka. Coś tam wiem, nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko i mam nadzieję że ktoś odp...

podczas Herezji Horusa największy Eldarski mistyk Eldrad Ulthran próbował ostrzec inperatora co się dzieje z Horusem i że ten go zdradzi w co imperator nie wierzył że jego ukochany syn mógłby stanąć przeciwko niemu. Ponoć wtedy uznano że próba ostrzeżenia to herezje i nabrano jeszcze większego dystansu do innych ras...

więc moje pytanie jest takie jak imperium odnosi się do innych ras skoro np: wyczytałem że jedyną rasą z którą imperium utrzymuje jako taki kontakt to dominium Tau...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 13:01, Kpt_Severus napisał:

podczas Herezji Horusa największy Eldarski mistyk Eldrad Ulthran próbował ostrzec inperatora
co się dzieje z Horusem i że ten go zdradzi w co imperator nie wierzył że jego ukochany
syn mógłby stanąć przeciwko niemu. Ponoć wtedy uznano że próba ostrzeżenia to herezje
i nabrano jeszcze większego dystansu do innych ras...


To nie do końca tak było, Eldrad nawiązał kontakt z Primarchą Fulgrimem z Legionu Dzieci Imperatora i przekazał mu ostrzeżenie, jednakże Fulgrim był już wtedy pod wpływem Chaosu.

Dnia 08.06.2011 o 13:01, Kpt_Severus napisał:

więc moje pytanie jest takie jak imperium odnosi się do innych ras skoro np: wyczytałem
że jedyną rasą z którą imperium utrzymuje jako taki kontakt to dominium Tau...


Ludzie "jako taki" kontakt utrzymują z wszystkimi rasami galaktyki, jednakże z żadną nie mają przyjacielskich czy sojuszniczych stosunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź no w sumie masz rację Fulgrim był pod wpływem Chaosu

zauważ kwestię ksenofobii w swiecie Hammera i wpajanie ludziom nienawiści do innych ras a np tacy Tau potrfią mieć kolonię na jednej planecie z ludźmi. I nie dochodzi do sytuacji że owi ludzcy osadnicy koniecznie muszą przechodzić na wiarę większego dobra :)

Dobrze że to ty mi odp przeglądałem forum i zauważyłem ze twoje wypowiedzi i może jeszcze 3-4 osób sa naprawde wyczerpujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 13:25, Kpt_Severus napisał:

zauważ kwestię ksenofobii w swiecie Hammera i wpajanie ludziom nienawiści do innych ras


Ludzie mają bardzo dobre powody do nienawiści dla innych ras. Jeszcze przed powstaniem Imperium, kiedy ludzie po raz pierwszy polecieli w gwiazdy próbowali pokojowo współżyć z innymi obcymi, zawiązali różne traktaty, sojusze itp. ale w końcu wszyscy zdradzili ludzkość.

Dnia 08.06.2011 o 13:25, Kpt_Severus napisał:

a np tacy Tau potrfią mieć kolonię na jednej planecie z ludźmi. I nie dochodzi do sytuacji
że owi ludzcy osadnicy koniecznie muszą przechodzić na wiarę większego dobra :)


Primo, Większe Dobro to nie wiara tylko doktryna. Duo, Tau organizują obozy przymusowej pracy oraz piorą mózgi ludziom którzy nie chcą się dostosować. Stosowana jest także kara śmierci. Więc wcale nie są "tymi dobrymi". Zresztą żadna rasa w WH40K nie jest "dobra".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:26, Nagaroth napisał:

Primo, Większe Dobro to nie wiara tylko doktryna. Duo, Tau organizują obozy przymusowej
pracy oraz piorą mózgi ludziom którzy nie chcą się dostosować. Stosowana jest także kara
śmierci. Więc wcale nie są "tymi dobrymi". Zresztą żadna rasa w WH40K nie jest "dobra".

Owszem nie są, są po prostu tym mniejszym złem w porównaniu do wszystkich pozostałych ras które chcą cię wymordować, zjeść, zgwałcić zabić a potem znowu zgwałcić, torturować przez lata, zmienić w potworności Warpowe etc. etc. ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2011 o 14:32, Hubi_Koshi napisał:

Owszem nie są, są po prostu tym mniejszym złem w porównaniu do wszystkich pozostałych
ras które chcą cię wymordować, zjeść, zgwałcić zabić a potem znowu zgwałcić, torturować
przez lata, zmienić w potworności Warpowe etc. etc. ^^;


To prawda, sprzeciwienie się Tau grozi tylko śmiercią :D w przypadku reszty ras jest już gorzej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehhe Dobre dobre :D w sumie i to jest piękne w świecie Młotka że nie ma aż tak wyraźnego podziału na dobro i zło świat nie jest wyidealizowany tak jak w star treku albo gwiezdnych wojnach :P W Hammerze jest wręcz idealnie mroczna wizja i po tym tak naprawdę jacy ludzie są i jaka jest nasza natura to łatwo wywnioskowac że co będziemy robić jak polecimy w gwiazdy bo ten moment na pewno nastanie... a będzięm się prać na całego ^^

jak nie o władzę to o surowce więc panie i panowie czekamy na realne wydanie Imperium człowieka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wogóle ktoś ma więcej informacji na temat krwawych kruków ??? z tego co wiem to zakon ten został stworzony na potrzeby gry ale szukam po necie więcej info i nic nie wiadomo nawet kto mógłbyć ich primarchą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 12:23, Kpt_Severus napisał:

Wogóle ktoś ma więcej informacji na temat krwawych kruków ??? z tego co wiem to zakon
ten został stworzony na potrzeby gry ale szukam po necie więcej info i nic nie wiadomo
nawet kto mógłbyć ich primarchą ???


Trochę różnego info znajdziesz w powieściach z serii Dawn of War. Krwawe Kruki nie miały Primarchy bo to Zakon późnych Powołań. Tylko pierwsze dwadzieścia Legionów Astartes miało Primarchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale z tego co się orientuję to wszystkie Zakonu późniejszych fundacji pochodzą z genoziarna właśnie 20 pierwszych Legionów, a co za tym idzie, można uznać, że pochodzą od jednego z Primarchów, więc pytanie o Primarchę (a co za tym idzie oryginalny Legion) Krwawych Kruków jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było nieprecyzyjne mocno. To tak jakby pytaniem "Kto był ojcem Hitlera?" oczekiwać że dostanie się informacji o jego dziadku.

Zaś co do Kruków to nie wiadomo, jedna z teorii prowadzi do Tysiąca Synów ale nigdzie nie zostało to potwierdzone więc to zwykła spekulacja fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro niedawno była mowa o stosunkach ludzko-nieludzkich takie pytanie:

Blood Axes, najstarszy klan orków nawiązywał kontakty z ludźmi, dzięki czemu zapoznali się trochę z taktyką i sprzętem ludzi, a także służyli jako najemnicy. Nie mogę się dokopać do jednej informacji- kiedy to było? Za czasów Złotej Ery czy po Herezji Horusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nigdzie nie widziałem na ten temat informacji, ale bardzo prawdopodobne że było to jeszcze na początku Mrocznej Ery Technologii kiedy ludzie po raz pierwszy polecieli w gwiazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do utrzymywania kontaktów z innymi rasami - wydaje mi się, że "na chwilę obecną" jedynie Grey Knights nawiązują współpracę z Eldarami (wiadomo, że nie ufają sobie do końca, ale często mają ten sam cel), aczkolwiek nikt tego nie potwierdzi bo przecież sami GK oficjalnie są mitem i tylko garstka osób w Imperium wie o ich istnieniu. Reszta jest albo poddawana dobrowolnemu wymazaniu pamięci (Space Marines) lub zabijana (regimenty IG) w celu utrzymania tajemnicy.

No... jeszcze samej Inkwizycji zdarza się współpracować z Eldarami, ale z reguły obie strony tylko czekają by ci drudzy dali im pretekst do otwarcia ognia...

Co zaś się tyczy Blood Ravens - Lexicanum wyjaśnia kilka kwestii a propos ich pochodzenia, aczkolwiek nadal nie wiadomo skąd się wywodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach Imperium jeszcze działają Jokaero, bo taką jednostkę dostali Grey Knights. Wcześniej ta rasa istniała tylko w tle, była nawet wspominana jako wymarła a tutaj nagle się okazuje, że trochę ich przetrwało.

Przy Blood Ravens najpopularniejszymi teoriami są, że wywodzą się od Black Legion (mało prawdopodobne) lub Thousand Sons (duże nagromadzenie psioników). Ewentualnie Ultramarines (ziew...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są "ulepszenia" jakie Jokaero mogą wprowadzić :P

"With a few moments of inspiration, a Jokaero can transform even a humble lasgun into something formidable. Or he might simply choose to add some decorative knotwork to the barrel - it''s impossible to predict."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 19:42, Arcling napisał:

Przy Blood Ravens najpopularniejszymi teoriami są, że wywodzą się od Black Legion (mało
prawdopodobne) lub Thousand Sons (duże nagromadzenie psioników). Ewentualnie Ultramarines
(ziew...).


Teoria z Thousand Sons też jest raczej mało prawdopodobna, bo ciężko ustalić czy nadmiar psioników w BR bierze się z genoziarna czy też specyficznych cech ludności z planet rekrutacyjnych tego Zakonu.

Według mnie Krwawe Kruki pochodzą od jednego z wymazanych Legionów, jako eksperyment "czy ich genoziarno nadaje się do użytku czy nie". W końcu oba Legiony nie zostały wymazane bez przyczyny - spaczenie Chaosem odpada raczej z oczywistych powodów, natomiast skłaniałbym się ku wadom genoziarna (a ich Primarchowie byli takimi genetycznymi pomyłkami niegodnymi reprezentowania Imperatora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 20:33, Mercuror napisał:

natomiast skłaniałbym
się ku wadom genoziarna (a ich Primarchowie byli takimi genetycznymi pomyłkami niegodnymi
reprezentowania Imperatora).


Dwa "zaginione" Legiony i ich Primarchowie coś zrobili, nie była to wada wrodzona. W Horus Heresy mamy całą masę różnych tropów z których wiemy że jeszcze przed Herezja zrobili coś przez co Legiony rozwiązano a Imperator zabronił o tym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować