Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Ano, cieńsze to od prącia Eldara.

Trudno mi powiedzieć, ile lat minęło od Final Fantasy, The Movie, ale już nawet tamten film miał o niebo lepsze widoczki (pomijamy tutaj miernotę fabularną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jednak trochę inna działka jest... Takie studia specjalizują się w krótkich dziełkach, pełny metraż wymaga zgoła innego wytwórcy. Wiesz, to jest zupełnie różna organizacja pracy, wymaga innego zespołu, innych narzędzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 16:17, Dexter_McAaron napisał:

Wiesz, to jednak trochę inna działka jest... Takie studia specjalizują się w krótkich
dziełkach, pełny metraż wymaga zgoła innego wytwórcy. Wiesz, to jest zupełnie różna organizacja
pracy, wymaga innego zespołu, innych narzędzi...


no wiem właśnie.. ale marzy mi się właśnie taki pełny metraż w takiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachwycająco to nie wygląda, ale też źle nie jest. Nie ma co oceniać filmu po trailerze. Chociaż mi osobiście marzy się aktorska ekranizacja trylogii Eisenhorna lub serialowa adaptacja (najlepiej CGI) cyklu Horus Heresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 16:17, Dexter_McAaron napisał:

Wiesz, to jednak trochę inna działka jest... Takie studia specjalizują się w krótkich
dziełkach, pełny metraż wymaga zgoła innego wytwórcy. Wiesz, to jest zupełnie różna organizacja
pracy, wymaga innego zespołu, innych narzędzi...


Hmm, innymi słowy gdyby ktoś mógł sypnąć wystarczająco dużo kasy, to i wszystko by się znalazło;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trailer póki co nie wygląda jakoś rewelacyjnie. Oczywiście nie należy z góry tego filmu przekreślać, ale jak na trailer mający zainteresować filmem mogli dobrać lepsze sceny. W dodatku z połowę czasu jego trwania zajmują te sceny w dymie...

Fabuła i bohaterowie pewnie będą specjalnie wymyśleni na potrzeby filmu. GW skąpi z udzielaniem licencji na ekranizacje znanych wydarzeń i bitew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda to bardzo sztucznie i niepoważnie. Jak słaby trailer do Chaos Gate ze zwiększoną rozdzielczością. Myślę, że zabrakło jakichś filtrów. Jeśli całość będzie tak wyglądać, to niestety będzie niezła bieda i wielkie rozczarowanie. Nie wiem co kierowało twórcami, że wypuścili coś takiego. Czekamy od dawna na strzępy informacji i w końcu dostajemy trailer, który zamiast zachęcić do dalszego wyczekiwania, rozczarowuje. Zamiast nakręcić się na maxa, pozostaje nam pocieszać się, że może nie będzie tak źle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się obejrzeć bez zgrzytania zębami, ta? To może kiedyś zobaczę.

A przy okazji-przejrzałem se nowy kodeks Gwardii imperialnej. Czy mi się wydaje czy tylko ogryni przeszli retusz? Armia Mrocznych Eldarów jest całkowicie zmieniona, a u nich tylko Pudziany? Jezuu...

I coś wiadomo o nowych codexach? Coś mi się zdaje, że najbliższe będą dotyczyły inkwizycji i Nekronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To to już wylażło na DVD? Ja myślałem, że będzie rozgłos jak przy drugim Avatarze a tu nic. I fajnie, że dopiero jakiś miesiąc po premierze dowiaduję się o filmie.

Dużo jest walk w filmie? Takie 300 w konwencji W40k to byłoby coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 09:35, SpecShadow napisał:

To to już wylażło na DVD? Ja myślałem, że będzie rozgłos jak przy drugim Avatarze a tu
nic. I fajnie, że dopiero jakiś miesiąc po premierze dowiaduję się o filmie.

Dużo jest walk w filmie? Takie 300 w konwencji W40k to byłoby coś.



Nie było rozgłosu, bo film można nabyć tylko za pośrednictwem oficjalnej strony ( Nie będzie w kinie i nie będzie w sklepach). Koszt to 127 złotych łącznie z przesyłką do Polski. Dobrze, że przynajmniej są napisy PL jako jeden z języków do wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 09:35, SpecShadow napisał:

To to już wylażło na DVD?

Tak, owszem. Ten film wychodził od razu na DVD, nie było go w kinach i nie będzie. No chyba że z okazji jakiegoś Games Day GW dogada się z jakimś małym kinem na wyświetlanie dla małej widowni.

>Ja myślałem, że będzie rozgłos jak przy drugim Avatarze a tu

Dnia 27.12.2010 o 09:35, SpecShadow napisał:

nic.

Bo to film za nie wielkie pieniądze, robiony dla fanów. Niby czemu miałby mieć rozgłos jak Avatar? To już kampania reklamowa Avatara kosztowała pewnie trzy razy tyle co Ultramarines.

Dnia 27.12.2010 o 09:35, SpecShadow napisał:

Dużo jest walk w filmie? Takie 300 w konwencji W40k to byłoby coś.

Jest ich trochę ale to nie 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Uniwersum WH40k znam jak na razie tylko z gier komputerowych, ale mam wielką ochotę wejść w figurkowy świat gry, stąd moje pytanie: od czego zacząć? Zorientowałem się już, że jest to dosyć kosztowne hobby. Rajcowałoby mnie sklejanie i malowanie modeli, ale nie tylko na tym to przecież polega. Możecie polecić jakiś zestaw dla początkującego? Figurki, książka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.rebel.pl/product.php/1,1158/13069/Inwazja-na-Czarna-Gran.html

Nie wiem tylko czy jest sens wydawania tylu pieniędzy na to.
IMO o wiele lepiej już od razu kupować podstawkę i wybrany kodeks armii (część jest w języku polskim).
Jednak najważniejsze jest to czy będziesz miał z kimkolwiek grać, bo jeśli nie, to ewentualnie można sobie kupować pojedyncze figurki w celach kolekcjonerskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 15:07, meryphillia napisał:

Nie wiem tylko czy jest sens wydawania tylu pieniędzy na to.
IMO o wiele lepiej już od razu kupować podstawkę i wybrany kodeks armii (część jest w
języku polskim).


Jeśli planuje grać SM albo orkami, to jak najbardziej "Inwazja" się opłaca. 250zł nawet za jedną z tych armii, to bardzo zachęcająca cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2011 o 16:02, Teokrata napisał:

film oglądałem i powiem tak - klimat bardzo dobry,

Klimat wręcz był wyśmienity, na prawdę bardzo podobało mi się jak oddano stylistykę Warhammera 40 000. Ten gotyk, witraże, sprzęt bojowy, serwitory, modlitwy i przysięgi, gigantyczne budowle, połączenie średniowiecza z zaawansowaną technologią. Na prawdę super.

Dnia 09.01.2011 o 16:02, Teokrata napisał:

scenariusz też

Ten moim zdaniem był tylko niezły i jak piszę w recce, Abnett wyciągnął co się dało z ilości czasu jaki mu przydzielono, gdyby zdecydowano się wydłużyć film o jakieś 30 minut to i fabuła mogła by być znacznie lepsza.

Dnia 09.01.2011 o 16:02, Teokrata napisał:

ale animacja i efekty
słabe...

No rewelacyjne nie były ale należy pamiętać że to niskobudżetowy projekt.

Dnia 09.01.2011 o 16:02, Teokrata napisał:

więc film spodoba się tylko i wyłącznie fanom Warhammera 40.000 i tyle...

Biorąc pod uwagę że to dla nich został nakręcony a nie dla odbiorcy masowego to nie dziwne. ;)

Osobiście mam nadzieje że Codex Pictures dogada się jeszcze z GW w sprawie jakiś filmów, tylko tym razem niech postawią więcej kasy na grafike i animację a nie voice acting. Ewentualnie fajnie jakby zrobiono pełnometrażowy film telewizyjny (tak jak myślano o Last Chancers), szkoda że GW nie rozmawia o tym z np. SyFy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 21:06, Nagaroth napisał:

Osobiście mam nadzieje że Codex Pictures dogada się jeszcze z GW w sprawie jakiś filmów,
tylko tym razem niech postawią więcej kasy na grafike i animację a nie voice acting.
Ewentualnie fajnie jakby zrobiono pełnometrażowy film telewizyjny (tak jak myślano o
Last Chancers), szkoda że GW nie rozmawia o tym z np. SyFy.

Niby tak, z drugiej strony może lepiej zeby za dużo tych filmów nie kręcili? Żeby nie skończyło się tak jak kiedyś z Lord of the Rings, że wszystkie przedszkolaki będa miały to na piórnikach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować