Zaloguj się, aby obserwować  
L0ck3

Splinter Cell: Chaos Theory - temat ogólny

535 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2008 o 18:32, Forgotten napisał:

Ciągle siedzę w misji Kokubo Sosho:/ utknąłem w windzie. Nie wiem jak bezpiecznie zejść z niej
na dół... zawsze się zabijam.


Jak spadasz spróbuj nacisnąć "c" by Sam złapał za belkę czy coś tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 18:46, Revan007 napisał:

Jak spadasz spróbuj nacisnąć "c" by Sam złapał za belkę czy coś tam...

Bardzo pomocna odpowiedz. Tak się składa, że pod klawiszem "c" nic nie mam więc...? Jedyna belka, której mogę się chwycić to ta bezpośrednia naprzeciw wejścia do windy, z której niestety nie udaje mi się przeskoczyć na żadną inną;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy misję BANK można przejść na więcej niż 98%??? bo ja tyle mam nawet jak gram bez zabijania bez żadnego wykrycia itd. Może to przez ten "konieczny" alarm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 18:32, Forgotten napisał:

Ciągle siedzę w misji Kokubo Sosho:/ utknąłem w windzie. Nie wiem jak bezpiecznie zejść z niej
na dół... zawsze się zabijam.


Musisz zwiesić się z belki i puścić o ile pamiętam sam automatycznie chwyci belkę poniżej i tak do samego dołu (nie pamiętam już czy przypadkiem w niektórych miejscach ni trzeba okrążyć szybu żeby znalezc belkę poniżej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 19:05, krl.krl napisał:

Czy misję BANK można przejść na więcej niż 98%??? bo ja tyle mam nawet jak gram bez zabijania
bez żadnego wykrycia itd. Może to przez ten "konieczny" alarm?


Jaki konieczny alarm, ta fotokomórka w skarbcu?
Jak tak to wystarczy strzelić w czujnik z pistoletu (alternatywny strzał "energetyczny" )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol mam kolejny problem. Dochodzę do Otomoto(?) i zatrzymuje się przy szybce aby "coś" podsłuchać. Niestety po usłyszeniu kilku słów wszystko zamiera i pojawia się czarny ekran;/ pomaga jedynie ponowne uruchomienie komputera. Ostatnie sekundy, ostatniej misji, a tu taki błąd:P!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za czwartą próbą w końcu się odblokowało i poszedłem dalej. Doszedłem aż do końca tunelu i w chwil gdy próbuje się podciągnąć gra znowu wysiada;/ co gorsza po kolejnych "razach" w menu pojawił się błąd, iż mój profil jest uszkodzony. Uruchomiłem na wszelki wypadek grę jeszcze raz, ale nic to nie dało. Straciłem profil i wszystka zapisy:(!
Ehh chyba obejrzę zakończenie gry na youtube...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do falcon33.
Ten laser można wyłączyć pistoletem OCP ale dosłownie na 5 sek nie dłużej.

Do krl.krl.
Wszystkie misje można przejść na 100 % na poziomie expert (sam tak przeszedłem).

W związku z tym pytaniem o windę to tak szło:
Jak jedziesz tą windą to tak w połowie usłyszysz głos z interkomu że sie ci komandosi na dole wkurzyli i odłączają zasilanie od wind. Wtedy winda nagle zahamuje i powstanie dziura w podłodze windy. Wejdź w nią i zacznij zwisać. Wtedy przejdź tak żebyś twarzą był do ściany windy i ściany szybu. Wtedy naciśnij klawisz kucania i Sam zacznie spadać i automatycznie chwyci się belki i tak nonstop klawisz kucania wciskaj aż do samego dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel też miał taki problem przy Otomo, powiedział mi że trzeba było cały czas mieć włączoną termowizję (genialny bug)... jeśli będziesz przechodzić grę od nowa, to spróbuj tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 22:09, Qbli napisał:

Mój kumpel też miał taki problem przy Otomo, powiedział mi że trzeba było cały czas mieć włączoną
termowizję (genialny bug)... jeśli będziesz przechodzić grę od nowa, to spróbuj tego.

u mnie takiego bugu nie było (co prawda przy włączonej noktowizji ), macie najnowszy patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób można przejść misję w łaźni na 100% na normalnym poziomie trudności ? Chodzi mi o ten moment gdy I-SDF i najemnicy Shetlanda zaczynają strzelaninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:27, Kubson93 napisał:

A w jaki sposób można przejść misję w łaźni na 100% na normalnym poziomie trudności ? Chodzi
mi o ten moment gdy I-SDF i najemnicy Shetlanda zaczynają strzelaninę.


Tu zaczyna się najtrudniejsza część gry ale da się przejść na 100%. Trzeba mieć tylko wszystkie tasery i kamer od początku (minimum po jednym można było wcześniej użyć. No a więc wyłazisz z szybu i wskakujesz do tego baseniku. Tam jest szyb wentylacyjny. Musisz odpowiednio wyliczyć kiedy ludzie Shetlanda strzelają a kiedy się chowają. Kiedy za sekundę zaczną strzelać wyjdź przez szyb i przejdź powoli do korytarza. Goście nie powinni cię zobaczyć. Następnie idź do kibla a potem aż do końca korytarza przy którym są goście I-SDF. Tu tak samo masz zrobić jak poprzednio. W odpowiedniej chwili przejdź do przeciwległego pomieszczenia. Tym na lewo sie nie interesuj tam nic potrzebnego nie ma. Idź w prawo i regulaminowo rozbrój minę. Teraz najtrudniejsza chwila. Wyjmij pistolet i zestrzel lampy bardzo szybko ale żeby cię goście nie zobaczyli. Najpierw dalszą potem tą przy wejściu. Teraz natychmiast na kuckach na 2 poziomie prędkości wejdź do pomieszczenia i natychmiast skręć w prawo i ukryj się za taką mini ścianką (nie wiem jak to inaczej nazwać) która sięga ci do głowy (oczywiście gdy jesteś na kuckach). Jeśli wszystko odpowiednio zgrałeś w czasie to nikt nie powinien cię zauważyć. Ale najlepsze dopiero przed tobą. Wyjmij SC-20 i przełącz na kamerki. Następnie ustaw celownik tak aby celować w ścianę przed tobą ( ta która jest za gośćmi) celownik nie może zbyt wystawać bo kamerę wystrzelisz za wysoką co w ogóle ci nie pomoże. Następnie wystrzel kamerkę i włącz noktowizję. Obejrzyj dokładnie jak wygląda sytuacja. Jeden gościu powinien kucać i patrzeć w twoją stronę. On jest najważniejszy. Nawet jakbyś wstał to tylko on cię zobaczy inni nie. teraz najważniejsza chwila. wydaj odgłos kamerą. Gościu kucający powinien wstać odejść w lewo na kamerze (twoje prawo) obrócić się w prawo na kamerze (twoje lewo) i wrócić na miejsce. Całość trwa ok. 5 sek. Jeśli gościu tak nie robi musisz wystrzelić kamerę bardziej w lewo i tak próbuj aż do skutku aż nie zobaczysz odpowiedniej reakcji. Jak gościu będzie robić tak jak mówię przygotuj się.Podejdź do najbliżej do prawej krawędzi mini ścianki. Włącz kamerę i wydaj odgłos i natychmiast ją wyłącz i na kuckach na 2 poz. szybkości przejdź po prawej na odległość jakieś 0,5 m o kolumny o którą opiera się gościu. Teraz powinieneś się znajdować w martwym punkcie - nikt nie powinien cię widzieć.Jeśli któryś cię zobaczy próbuj innych odległości od kolumny. Teraz znowu załącz kamerę i znowu wydaj dźwięk i znowu powoli przejdź do drzwi. Jeśli wszystko zrobiłeś tak jak mówię to żaden gościu cię nie powinien zobaczyć. Najtrudniejsza część najtrudniejszej misji już za tobą. Teraz idź tym korytarzem i rozbrój minę. Teraz wstań i włącz se najszybszy poziom prędkości. Wbiegnij do kotłowni i wskakuj na siatkę po prawej i przejdź po niej. Następnie biegnij do pierwszej bomby. Znajduje się tam w zwężeniu. Jak skończysz przygotuj se tasery. Wejdź po schodkach i idź za gościem i wpakuj mu taser w plecy. Następnie przenieś jego ciało na sam dół w miejsce blisko schodów dobrze odizolowane (na wprost trochę w lewo od schodów). Następnie idź do 2 bomby. Powinno ci zostać jakieś 20 sek. więc spokojnie zdążysz. Przeskocz barierkę i rozbrój bombę. Jak to zrobisz to przylgnij do tej samej ścianki przy której jest bomba. Pierwszemu gościowi pozwól przejść nad sobą. Zajmij się drugim. Gdy będzie (drugi) przechodził i nagle się zatrzyma na rozwidleniu "ścieżek" to gdy ruszy się w prawo wpakuj mu taser. Możesz też wejść za nim i go trochę dalej ogłuszyć ( standardową metodą lub taserem - bardziej radzę taserem, będzie szybciej). Gościu upadnie w miejscu mało widocznym dla pierwszego gościa. Pierwszy powinien iść w przeciwnym kierunku do ciebie. Więc skorzystaj z okazji i wpakuj mu taser. Powinno ci zostać od 30 sek do 10 sek. Biegnij do 3 bomby i rozbrój ją. Teraz wyjmij karabin i wyceluj w drzwi przez które wpadnie gość. Jak tylko je otworzy strzelaj taserem. Jeśli odpowiednio to zrobisz porazisz go a on nie wejdzie, nie zobaczy cię ani żadnego leżącego gościa. Teraz biegnij za Shetlandem i zrób z nim co trzeba. Jeśli przed strzelaniną zrobiłeś wszystko jak trzeba, nikogo nie zabijałeś, nie było żadnych alarmów itp. to misja powinna być na 100%. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:42, milaosz napisał:

Tu zaczyna się najtrudniejsza część gry ale da się przejść na 100%. Trzeba mieć tylko wszystkie
tasery i kamer od początku (minimum po jednym można było wcześniej użyć. No a więc wyłazisz
z szybu i wskakujesz do tego baseniku. Tam jest szyb wentylacyjny. Musisz odpowiednio wyliczyć
kiedy ludzie Shetlanda strzelają a kiedy się chowają. Kiedy za sekundę zaczną strzelać wyjdź
przez szyb i przejdź powoli do korytarza. Goście nie powinni cię zobaczyć. Następnie idź do
kibla a potem aż do końca korytarza przy którym są goście I-SDF. Tu tak samo masz zrobić jak
poprzednio. W odpowiedniej chwili przejdź do przeciwległego pomieszczenia. Tym na lewo sie
nie interesuj tam nic potrzebnego nie ma.

są tam granaty jakieś dymne, więc mi się przydały w pomieszczeniu z prysznicami, tylko uwaga na kamerę.
No i jest właśnie komputer, z mailem o tytule "teoria chaosu"...
Ogólnie tę strzelaninę udało mi się przejść bez draśnięcia, bez alarmu, itd. I bez ogłuszania ani używania taserów :) Trzeba wyczuć czas, kiedy przeładowują broń. Nagimnastykować się trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale te granaty nie są potrzebne jeśli wybrałeś opcję uzbrojenia zwiad. A do laptopa to trzeba się wcześnie włamać jeszcze z szybu jak się rozmowę podsłuchuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 13:27, milaosz napisał:

Ale te granaty nie są potrzebne jeśli wybrałeś opcję uzbrojenia zwiad. A do laptopa to trzeba
się wcześnie włamać jeszcze z szybu jak się rozmowę podsłuchuje.

to jasne, że jak ktoś nie wybrał opcji zwiad, lub zuzył co miał to tylko wtedy mu są potrzebne, ale tam są :P
od pzrybytku głowa nie boil, wiec ...\chociaż mi osobiscie nie brakło nic.
lubię grać bez save''ów ;) a wtedy lepiej mieć więcej iż mniej.:P i już wolę użyć dymu niz tasera, bo to zawszee jeden ogłuszony mniej ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 14:04, seles napisał:

> Ale te granaty nie są potrzebne jeśli wybrałeś opcję uzbrojenia zwiad. A do laptopa to
trzeba
> się wcześnie włamać jeszcze z szybu jak się rozmowę podsłuchuje.
to jasne, że jak ktoś nie wybrał opcji zwiad, lub zuzył co miał to tylko wtedy mu są potrzebne,
ale tam są :P
od pzrybytku głowa nie boil, wiec ...\chociaż mi osobiscie nie brakło nic.
lubię grać bez save''ów ;) a wtedy lepiej mieć więcej iż mniej.:P i już wolę użyć dymu niz
tasera, bo to zawszee jeden ogłuszony mniej ;]




No tak tylko że dym zazwyczaj ich zaniepokaja a żadne rzeczy ze sprzętu oprócz taserów się i pistoletu nie przydają. A tak mam do ciebie pytanie. Mówisz: "już wolę użyć dymu niz tasera, bo to zawszee jeden ogłuszony mniej ;]" to czy na tym poziomie (łaźnia) tasery w ogóle używałeś? (nie dało się ich nie używać w pomieszczeniu z bombami) bo jak pamiętam granat dymny ludziom nic nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim pomieszczeniu przed bombami, gdzie są goście z noktowizorami i maskami przeciwgazowymi udało się przebiec po rzuceniu dymnego przy drzwiach gdzie jestem, i 2 granatów błyskowych w ich stronę , lae za n-tą próbą... :( W pomieszczeniu z bombami już, tak jak mówisz, nie da się bez użycia conajmniej taserów. :( A do tego etapu udało się przejść szczęśliwie łaźnię jakby mnie tam nie było xD


I żeby ożywić temat: :)
Która misja w Splinter Cell Chaos Theory była waszą ulubioną? Coop i single.
Wybór nie był łatwy, ale moje to chyba: Seul, Statek Towarowy, Hokkaido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem

Jestem w misji Displace i mam taką dodatkową wytyczną:

Ustal prawdziwą tożsamość Milana Nedicha czy jakoś tak.

Gdzie się mogę tego dowiedzieć? I czy mogę to ukończyć w tej misji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 14:01, Meykan napisał:

Mam problem

Jestem w misji Displace i mam taką dodatkową wytyczną:

Ustal prawdziwą tożsamość Milana Nedicha czy jakoś tak.

Gdzie się mogę tego dowiedzieć? I czy mogę to ukończyć w tej misji??

W Displace? Hmm, z tego co pamiętam, to jest w na pewno celach na Hokkaido...nie pamiętam, czy w displace też , ale dowiesz się tego w Japonii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować