Zaloguj się, aby obserwować  
L0ck3

Splinter Cell: Chaos Theory - temat ogólny

535 postów w tym temacie

Devilish - przejdź sobie najpierw szkolenie wstępne w trybie versus, bo sterowanie i ruchy trochę się różnią. Mi się ciagle myli, ze noktowizor to F1, a nie "2" itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat trochę zamarł. Jednak że może nadal ktoś tu zagląda i powie mi gdzie znajdują się save w SC:CT na Windows Vista ? Wiem gdzie były na XPeku natomiast tutaj nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 23:55, Gothic 1 II III napisał:

Jeśli ktoś jest noobem zapraszam do mojego gramsajta. Objaśniłem tam w średnim skrócie jak
działa Versus i Coop.


OMG faktycznie noob:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę upadł, ale...
Właśnie zacząłem zabawę z Chaos Theory i mam kilka pytanek;P
- ile zajmuje przejście kampanii ?
- ile jest misji ?
- co brane jest pod uwagę w ocenie misji? Przeszedłem właśnie pierwsze zadania i oceniono mnie na 61%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:26, Forgotten napisał:

- ile zajmuje przejście kampanii ?

zależy jaki z ciebie pedant i jak z twoimi umiejętnościami. nie pamiętam już dokładnie ale ja chyba ukończyłem w jakieś 16-18 godzin (to było dawno). przy czym nie miałem wszędzie 100% - tak ambitnie zagrałem na razie jedynie w Double Agent :)
Jak lubisz "speed run" to da się oczywiście skończyć szybciej :)

Dnia 02.01.2008 o 18:26, Forgotten napisał:

- co brane jest pod uwagę w ocenie misji? Przeszedłem właśnie pierwsze zadania i oceniono mnie
na 61%

nie zabijaj - ogłuszaj. nie uruchamiaj alarmów. nie wyłamuj zamków - używaj wytrychów. nie gaś światła pociskami, tylko najwyżej neutralizuj na chwilę. najlepiej w ogóle nie strzelaj, chyba że używasz kamery, albo paralizator ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:26, Forgotten napisał:

Temat trochę upadł, ale...
Właśnie zacząłem zabawę z Chaos Theory i mam kilka pytanek;P
- ile zajmuje przejście kampanii ?

w singlu jeśli się nie spieszysz 20h może mniej. Misje można przechodzić po parę razy i przynajmniej mnie się nie nudziło :) moż4esz sobie utrudnić i iść bez zabijania, a nawet bez ogłuszania, kiedy to nie jest konieczne. Wtedy podsłuchujesz rozmowy najemników. Lub z jakimś efektownym zabijaniem lub speedrun. Osobiście uważam, że większy fun jest jak łapiesz gości i przesłuchujesz - mają czasem fajne teksty ^^. co prawda misja oceniona niżej za ogłuszanie wtedy, ale masz radochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:34, penny napisał:

nie zabijaj - ogłuszaj. nie uruchamiaj alarmów. nie wyłamuj zamków - używaj wytrychów. nie
gaś światła pociskami, tylko najwyżej neutralizuj na chwilę. najlepiej w ogóle nie strzelaj,
chyba że używasz kamery, albo paralizator ;)

no i ukrywaj ciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 09:47, seles napisał:

> nie zabijaj - ogłuszaj. nie uruchamiaj alarmów. nie wyłamuj zamków - używaj wytrychów.
nie
> gaś światła pociskami, tylko najwyżej neutralizuj na chwilę. najlepiej w ogóle nie strzelaj,

> chyba że używasz kamery, albo paralizator ;)
no i ukrywaj ciała ;)

no tak :) drobny detal mi umknął :D
nie pamiętam już jak to wszystko sprawdzało się w chaos theory, bo grałem bardzo dawno, ale double agenta można przejść praktycznie bez wystrzelenia jednego pocisku. wykręciłem w nim pełne 100% na wszystkich misjach :)
teraz chyba wrócę do chaos theory... ale to jak skończę mass effect :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2008 o 12:33, penny napisał:

no tak :) drobny detal mi umknął :D
nie pamiętam już jak to wszystko sprawdzało się w chaos theory, bo grałem bardzo dawno, ale
double agenta można przejść praktycznie bez wystrzelenia jednego pocisku. wykręciłem w nim
pełne 100% na wszystkich misjach :)
teraz chyba wrócę do chaos theory... ale to jak skończę mass effect :)

tak, w DA odejmowali punkty za zbite żarówki, ale w CT nie obniżają oceny, jedynie można hałasem tłuczonego szkła zaalarmować strażników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:34, penny napisał:

nie zabijaj - ogłuszaj

Heh z tym mam najwyraźniej problem:P w drugiej misji w 100% dostosowałem się do innych twoich rad, lecz znowu miałem bardzo kiepski wynik... nie używałem broni, a jedynie "chwytałem" przeciwników - sądziłem, że po ich schwyceniu i obaleniu są oni ogłuszeni, a nie zabici... mógłbyś mi wyjaśni w jaki sposób trzeba ogłuszać wrogów ;P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 15:52, Forgotten napisał:

> nie zabijaj - ogłuszaj
Heh z tym mam najwyraźniej problem:P w drugiej misji w 100% dostosowałem się do innych twoich
rad, lecz znowu miałem bardzo kiepski wynik... nie używałem broni, a jedynie "chwytałem" przeciwników
- sądziłem, że po ich schwyceniu i obaleniu są oni ogłuszeni, a nie zabici... mógłbyś mi wyjaśni
w jaki sposób trzeba ogłuszać wrogów ;P?

A ile miałeś alarmów?
ogłuszasz alternatywnym klawiszem myszki, zabijasz lewym klawiszem myszki. Uważaj też aby nie zostawić ogłuszonego na śmierć, np go nie zrzucić z wysokości. Ciała zostawiaj w cieniu, lub w jakimś pomieszczeniu ukrywaj.
Jeszcze musisz wykonać wszystkie zadania - wytyczne poboczne też. I nie zostać zauważonym jako intruz :) nie włączyć alarmu itd.

BTW, druga misja (statek towarowy) jest akurat najtrudniejsza do przejścia z wysoką oceną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 15:52, Forgotten napisał:

> nie zabijaj - ogłuszaj
Heh z tym mam najwyraźniej problem:P w drugiej misji w 100% dostosowałem się do innych twoich
rad, lecz znowu miałem bardzo kiepski wynik... nie używałem broni, a jedynie "chwytałem" przeciwników
- sądziłem, że po ich schwyceniu i obaleniu są oni ogłuszeni, a nie zabici... mógłbyś mi wyjaśni
w jaki sposób trzeba ogłuszać wrogów ;P?

w zasadzie seles wyczerpał chyba temat :) ogłuszenie z uśmierceniem łatwo pomylić ;)
najważniejsze żeby nikt nie znalazł ciała. najlepiej w ogóle nie ogłuszać (ani oczywiście zabijać) tylko przekradać się obok. wtedy nie ma szans na pozostawienie śladów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 17:27, seles napisał:

BTW, druga misja (statek towarowy) jest akurat najtrudniejsza do przejścia z wysoką oceną ;)


Moim zdaniem "łaźnia" jest znacznie trudniejsza w przejściu na 100% niż statek towarowy. Swoją droga bez sensu jak dla mnie jest to, że zrzucanie przeciwnika w przepaść (np. z słynnej latarni) jest karane (w jakimś stopniu powiedzmy) i przejście misji z takimi trikami na 100% jest niemożliwe. Przecież jest to bardzo efektowne a punktacja taka jaka jest w zasadzie sprawia, że trzeba z takich fajerwerków zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 18:13, dave03 napisał:

> BTW, druga misja (statek towarowy) jest akurat najtrudniejsza do przejścia z wysoką oceną
;)

Moim zdaniem "łaźnia" jest znacznie trudniejsza w przejściu na 100% niż statek towarowy. Swoją
droga bez sensu jak dla mnie jest to, że zrzucanie przeciwnika w przepaść (np. z słynnej latarni)
jest karane (w jakimś stopniu powiedzmy) i przejście misji z takimi trikami na 100% jest niemożliwe.
Przecież jest to bardzo efektowne a punktacja taka jaka jest w zasadzie sprawia, że trzeba
z takich fajerwerków zrezygnować.

no tak, w łaźni musisz zabijać. Chociażby w pomieszczeniu z bombami, tam nie ma opcji "stealth" jak do ciebie strzelają. A gość z latarnii to chyba musi zginąć, ogłuszenie o ile pamiętam nie powoduje ewakuacji ;/ czy ominięcie go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za pomoc:) szukałem w instrukcji i w filmikach szkoleniowym, ale nigdzie nie było powiedziane w jaki sposób ogłuszać.
Właśnie ukończyłem bank i dostałem 88% - wprawdzie zabiłem jednego wroga pistoletem, a dwóch gości ogłuszyłem(za ogłuszenie mam obniżoną ocenę? w instrukcji i w filmikach zalecają przesłuchiwać bn-ów, a bez późniejszego unieszkodliwienia ich nie jest to możliwe) oraz nie wysłałem 4 e maili. Właśnie e maile:P aby wysłać wszystkie trzeba chyba wyczyścić kilka pomieszczeń z przeciwników, a bez użycia ognia jest to prawie niemożliwe...
Hmm czemu ciągle zwracacie tak dużą uwagę na alarmy:P ja np. jeszcze, żadnego nie włączyłem.
Aha tak mnie ciekawi czemu w ekwipunku zalecane mam granaty i inne bajery, których nie używam(wystarcza mi pistolecik). W końcu mówiliście(i tak jest w praktyce), że najlepsze wyniki otrzymuje się za działanie po cichu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 19:55, seles napisał:

no tak, w łaźni musisz zabijać. Chociażby w pomieszczeniu z bombami, tam nie ma opcji "stealth" jak do ciebie strzelają.


Właśnie podobno idzie przejść tą misje bez zabijania. Dokonał nawet tego jeden z tutejszych forumowiczów. Oto link do posta z opisem jak tego dokonał. Szkoda tylko, że opis nie jest zbyt dokładny.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1192&pid=115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować