Zaloguj się, aby obserwować  
szczesio

Najgorsze zespoły jakie slyszeliście\widzieliście

113 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2006 o 12:38, Skywalker560 napisał:

Polski hip - hop jest beznadziejny.

kiedys chociaz byla Paktofonika - teraz to Pokahontas zdaje sie, byl Kaliber...

a po co prawdziwe instrumenty jak ma sie gotowe sample ;P techno, muzyka klubowa, jak dla mnie calkiem spoko :)
tak samo moglbym powiedziec, ze tam gdzie piosenki skladaja sie na wrzaski i ryczenie to "i mowia, ze to muzyka"
Wniosek? o gustach sie nie dyskutuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:38, Mr.Sexy napisał:

Dużo by tego wymieniac ale najgorsze sa zespoły gdzie nie ma prawdziwych instrumentów i mówia
ze to muzyka :/



Racja.Kiedyś słyszałem wypowiedź takiego gościa o Peji...Dobrze mówił,że nie jest to muzyka ambitna i niech cwaniak zagra coś na np.gitarze oraz niech nie gada głupot,że ,,reprezentuje biedę" bo ma pełno kasy ze sprzedaży płyt,koncertów,itp.Miał rację.Ba,ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:43, Araondoion napisał:

tak samo moglbym powiedziec, ze tam gdzie piosenki skladaja sie na wrzaski i ryczenie to "i
mowia, ze to muzyka"


Problem w tym,że taka muzyka i tak jest ambitniejsza (oczywiście jeśli chodzi ci o metal,a pewnie tak),bo na gitarze,perkusji czy innym instrumencie trzeba umieć grać,a nie tylko wykorzystać parę sampli i kawałek gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:46, Skywalker560 napisał:

Problem w tym,że taka muzyka i tak jest ambitniejsza (oczywiście jeśli chodzi ci o metal,a
pewnie tak),bo na gitarze,perkusji czy innym instrumencie trzeba umieć grać,a nie tylko
wykorzystać parę sampli i kawałek gotowy.

Bzdury gadasz, ja uloze pare sampli i co mi wyjdzie jakis syf. Jesli taki madry jestes to dalej, zrob mi kawalek przy pomocy sampli by znalazl sie na listach przebojow. Łatwe to nie jest co? Wiec mi nie mow co jest ambitne a co nie. btw. jakbys chcial wiedziec to przy muzyce klubowej/techno widzialem jak grali do tego tez na perkusji (np. sunrise 2004).

Jak pisalem o gustach sie NIE dyskutuje, po co sie klocic? Lubie tylko niektore rockowe kawalki, ale zazwyczaj rzadko mi sie podoba rock i metal, czasem tez sluchalem hip-hopu, tymczasem mam wrazenie, ze zachowujesz sie jak ignorant typu "moja muzyka>Twoja muzyka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:43, Araondoion napisał:


a po co prawdziwe instrumenty jak ma sie gotowe sample ;P techno, muzyka klubowa, jak dla mnie
calkiem spoko :)
tak samo moglbym powiedziec, ze tam gdzie piosenki skladaja sie na wrzaski i ryczenie to "i
mowia, ze to muzyka"
Wniosek? o gustach sie nie dyskutuje :]



Ja tylko powiedziałem ze to sie nie powinno nazywac muzyka bo po to instrumenty wymyslili pomysl sobie muzyke klasyczna na samplach i przymiksowana na konsolecie napewno by była zajebista. albo indianina z laptopem i kolumnami 5.1. Instrumenty powstały do tworzenia muzyki i tak było od zawsze. Jak by komputer miał sie do tego przyczynic to muzyke by my słuchali dopiero od kilkudziesiecu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:52, Mr.Sexy napisał:

Ja tylko powiedziałem ze to sie nie powinno nazywac muzyka bo po to instrumenty wymyslili pomysl
sobie muzyke klasyczna na samplach i przymiksowana na konsolecie napewno by była zajebista.
albo indianina z laptopem i kolumnami 5.1. Instrumenty powstały do tworzenia muzyki
i tak było od zawsze. Jak by komputer miał sie do tego przyczynic to muzyke by my słuchali
dopiero od kilkudziesiecu lat.


A jaka jest definicja instrumentu muzycznego? Co jest a co nie jest instrumentem? Ja na przykład będąc na koncertach jassowych widywalem muzykantów uzywajacych budzików, krzesel, maszynek do golenia jako instrumentow muzycznych. I nikt, ale to nikt na sali nie miał wątpliwości, że dociera do nich muzyka, więc dlaczego by w takim razie nie uznac komputera instrumentem muzycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:51, Araondoion napisał:

Jak pisalem o gustach sie NIE dyskutuje, po co sie klocic? Lubie tylko niektore rockowe kawalki,
ale zazwyczaj rzadko mi sie podoba rock i metal, czasem tez sluchalem hip-hopu, tymczasem mam
wrazenie, ze zachowujesz sie jak ignorant typu "moja muzyka>Twoja muzyka"


Nie zachowuję się tak.Poza tym poza hard rockiem lubię drum''n''bass i widziałem,jak grają na perkusji.Więc nie mów mi,że jestem ignorantem.Lubię (a co tam!Uwielbiam!) muzykę ze Star Wars i WarCrafta,i to jest też ambitna muzyka.Poza tym NIE słucham metalu,nie lubię go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:52, Mr.Sexy napisał:

Ja tylko powiedziałem ze to sie nie powinno nazywac muzyka bo po to instrumenty wymyslili pomysl
sobie muzyke klasyczna na samplach i przymiksowana na konsolecie napewno by była zajebista.
albo indianina z laptopem i kolumnami 5.1. Instrumenty powstały do tworzenia muzyki
i tak było od zawsze. Jak by komputer miał sie do tego przyczynic to muzyke by my słuchali
dopiero od kilkudziesiecu lat.


a jak pewnie wchodzil rock to pewnie tez ludzie gadali, ze tego muzyka nie mozna nazwac. Moze jakby Mozart mial kompa to dopiero by hiciora stworzyl ;)

"Muzyka – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Struktury dźwiękowe składają się z zestawów fal akustycznych o odpowiednio dobranych częstotliwościach i amplitudach oraz ciszy pomiędzy nimi. Celem muzyki jest oddziaływanie na świadomość słuchacza. Jest zjawiskiem odbieranym subiektywnie, zależnym od indywidualnych skłonności, wcześniejszych doświadczeń, społecznych kryteriów wartości, aktualnego nastroju i wielu innych czynników. Od mowy ludzkiej różni się znacznie większą abstrakcyjnością przekazywanych treści oraz wykorzystaniem oprócz głosu ludzkiego również instrumentów muzycznych. W tradycyjnym i najbardziej rozpowszechnionym ujęciu, struktury muzyczne składają się z rytmu, melodii oraz harmonii.

Muzyka jest jednym z przejawów ludzkiej kultury. Można przyjąć, że muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku oraz w obrzędach, najpewniej również od początku łączona była z tańcem i słowem. Z początku muzyka służyła celom praktycznym – pomagała w pracy zespołowej, była formą komunikacji, później stała się także elementem tożsamości zbiorowej. Z czasem wykształciła się jako jedna z gałęzi sztuki."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2006 o 12:57, Jester napisał:


A jaka jest definicja instrumentu muzycznego? Co jest a co nie jest instrumentem? Ja na przykład
będąc na koncertach jassowych widywalem muzykantów uzywajacych budzików, krzesel, maszynek
do golenia jako instrumentow muzycznych. I nikt, ale to nikt na sali nie miał wątpliwości,
że dociera do nich muzyka, więc dlaczego by w takim razie nie uznac komputera instrumentem
muzycznym?


Poszukaj w encyklopedi ale zapewniam Cie ze nic nie znajdziesz tam o komputerze czy samplerze co najwyzej syntezator jakis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:59, Skywalker560 napisał:

Nie zachowuję się tak.Poza tym poza hard rockiem lubię drum''n''bass i widziałem,jak grają
na perkusji.Więc nie mów mi,że jestem ignorantem.Lubię (a co tam!Uwielbiam!) muzykę ze Star
Wars i WarCrafta,i to jest też ambitna muzyka.Poza tym NIE słucham metalu,nie lubię go.


ok :)
Wiec naprawe nie ma powodu by sie klocic, Ty lubisz to ja co innego, wiec lepiej nie mowic nic zlego o muzyce ktorej sie nie slucha bo kogos to moze urazic. A ja mi sie podoba muzyka z Warcrafta a z SW juz nie :P Ciekawa jest tez sciezka dzwiekowa z filmu "Władca Pierścieni" :)

Mowie, wam to co piszemy teraz wchodzi w kwestie gustu i nijak nie mozna dojsc do consensusu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle muszę wejść i rozwiać wasze wątpliwości. Muzyka to połączenie melodii, harmonii i rytmu. To co nazywacie muzyką elektroniczną bardzo rzadko składa się z więcej niz jednego z tych składników, zatem nazywanie tego muzyką jest bardzo naciągane. Jazzmani grający na domowych gratach podtrzymują tą definicję i dlatego nikt nie miał wątpliwości, że to jest muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 13:02, Mr.Sexy napisał:

Poszukaj w encyklopedi ale zapewniam Cie ze nic nie znajdziesz tam o komputerze czy samplerze
co najwyzej syntezator jakis


Prosze bardzo. 2 sekundy szukania.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Instrument_muzyczny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektroniczne_instrumenty_muzyczne

PS. A jaka jest różnica dla odbiorcy muzyki czy została stworzona za pomocą komputera czy syntezatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nienawidze Blog 27, te "..." dzieczyny nawet nie potrafia powiedziec słowa po angielsku ale śpiewać to juz tak-ciekawe jakim cudem. A co do Mandaryny i Dody to ja je nawet lubie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 13:02, Mr.Sexy napisał:

Poszukaj w encyklopedi ale zapewniam Cie ze nic nie znajdziesz tam o komputerze czy samplerze
co najwyzej syntezator jakis

tia?
Elektrofony (Kategoria:Elektrofony) - elektroniczne instrumenty muzyczne, w krórych emiterem dźwięku jest głośnik.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektroniczne_instrumenty_muzyczne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektromechaniczne_instrumenty_muzyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 13:10, plada napisał:

Ja nienawidzę Tokio Hotel, Blog 27, Mandaryny i Dody.Dla mnie oni są jacyś tacy, bynajmniej,
dziwni.

popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 13:05, Jester napisał:

> Poszukaj w encyklopedi ale zapewniam Cie ze nic nie znajdziesz tam o komputerze czy samplerze

> co najwyzej syntezator jakis

Prosze bardzo. 2 sekundy szukania.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Instrument_muzyczny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektroniczne_instrumenty_muzyczne

PS. A jaka jest różnica dla odbiorcy muzyki czy została stworzona za pomocą komputera czy syntezatora?

Wiesz co to syntezator?? takie organki na baterie :-p i to słychac

Wierz mi ze jak sie wsłuchasz to słychac np jak jest automat perkusyjny a reszta to żywe instrumenty. A zreszta to jest tylko moja opini i tylko moja.
Zeby nie było ze jestem anty elkronicznej "muzyce", sa dobre zespoly jak fat boy slim prodigy.
Bo takie techniawy umc umc to MOIM ZDANIEM są produkowane a nie tworzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować