Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2008 o 15:28, wdowiakm napisał:

To było do przewidzenia, że premierę przesuną ale to dla mnie nie ma różnicy bo FM 2009
przyjdzie razem z Gothic 3 Forsaken Gods więc mi to akurat rybka ;)


Ja mam jeszcze zamówione Fifa Manager , więc też będę miał w co grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 21:00, Pr0fesor napisał:

Demko wychodzi 2 listopada. Wierzcie mi, spodoba się Wam :D.


A skąd to wiesz?
A tak przy okazji wiadomo czy w grze będą zaimplementowane herby polskich klubów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo widziałem na własne oczy.
Co do herbów - licencje zawsze dopinane są do ostatniej możliwej chwili, ale to przecież kwestia pięciu minut i instalacji jednego pakietu plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:33, Pr0fesor napisał:

Bo widziałem na własne oczy.


No to teraz wierzę :)
A gdzie widziałeś jeśli mogę spytać? :)

Dnia 25.10.2008 o 17:33, Pr0fesor napisał:

Co do herbów - licencje zawsze dopinane są do ostatniej możliwej chwili, ale to przecież
kwestia pięciu minut i instalacji jednego pakietu plików.


Masz rację ale wolałbym by były już w grze a nie dopiero żebym je dogrywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... wy to macie farta, wybieracie klub i już.
Ja w tym tygodniu rozpoczynam grę od nowa chyba już 6 czy 7 raz i nie mogę znaleźć sobie miejsca (nawet w Wiśle mi nie pasowało), może jak poprowadzę Real będzie inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:48, jcl99 napisał:

Ehhh... wy to macie farta, wybieracie klub i już.
Ja w tym tygodniu rozpoczynam grę od nowa chyba już 6 czy 7 raz i nie mogę znaleźć sobie
miejsca (nawet w Wiśle mi nie pasowało), może jak poprowadzę Real będzie inaczej...


Wisłę się ciekawie prowadzi ale ciężko jest na początku dobrać piłkarzy ale jakoś mi szło do póki nie przegrałem całego sezonu byłem chyba 6 w tabeli końcowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:44, wdowiakm napisał:

> Bo widziałem na własne oczy.

No to teraz wierzę :)
A gdzie widziałeś jeśli mogę spytać? :)


Na moim piecyku :D W końcu maczam palce w jego produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:12, Pr0fesor napisał:

Na moim piecyku :D W końcu maczam palce w jego produkcji.


No to tylko pogratulować :)
Już nie mogę się doczekać jak odpalę nowego managera i poprowadzę swoją drużynę do zwycięstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 23:02, wdowiakm napisał:

Już nie mogę się doczekać jak odpalę nowego managera i poprowadzę swoją drużynę do zwycięstwa
:)


ja zarówno :P Na początek spróbuję wygrać Premiership Hull City :P Ciekawe jaki będą mieli budżet na transfery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 08:28, wasamir napisał:

ja zarówno :P Na początek spróbuję wygrać Premiership Hull City :P Ciekawe jaki będą
mieli budżet na transfery...


Obawiam się że budżet transferowy będzie podobny do tego z FM2008 chociaż mógłby być troszkę większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 09:12, wdowiakm napisał:

Obawiam się że budżet transferowy będzie podobny do tego z FM2008 chociaż mógłby być
troszkę większy :)


Wiesz,Hull za awans do Premiership zainkasowało więcej niż Manchester United za wygranie LM. Nie pamiętam dokładnych danych, wiem tylko że było tego znacznie więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 09:29, wasamir napisał:

Wiesz,Hull za awans do Premiership zainkasowało więcej niż Manchester United za wygranie
LM. Nie pamiętam dokładnych danych, wiem tylko że było tego znacznie więcej :)


Więc bardzo możliwe, że w FM2009 zmieni się budżet transferowy :)
Ale tego dowiemy się za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 11:02, wdowiakm napisał:

> Wiesz,Hull za awans do Premiership zainkasowało więcej niż Manchester United za
wygranie
> LM. Nie pamiętam dokładnych danych, wiem tylko że było tego znacznie więcej :)

Więc bardzo możliwe, że w FM2009 zmieni się budżet transferowy :)
Ale tego dowiemy się za miesiąc :)


Demko zapewne będzie oparte o ligę angielską, bo i niby jak inaczej, więc dowiemy się za 5 dni :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że FM 2009 będzie działał bez płytki w napędzie oraz po instalacji czeka nas aktywacja tak jak systemu Windows :)
No ale grę kupujemy z licencją na pięć komputerów czyli brzmi bardzo ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2008 o 19:25, wdowiakm napisał:

No ale grę kupujemy z licencją na pięć komputerów czyli brzmi bardzo ciekawie :)


Tzn.? Pięć razy instalacja, czy będę mógł instalować x razy grę na 5-ciu kompach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 21:45, Sob-styl napisał:

Tzn.? Pięć razy instalacja, czy będę mógł instalować x razy grę na 5-ciu kompach? ;)


To zanczy, że grę będziesz mógł zainstalować raz na pięciu komputerach bez łamania regulaminu licencji gdyż licencja na to Tobie pozwoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 21:49, wdowiakm napisał:

To zanczy, że grę będziesz mógł zainstalować raz na pięciu komputerach bez łamania regulaminu
licencji gdyż licencja na to Tobie pozwoli :)


Dobra żeby nie dawać pustych słów bez poparcie:

" Już tradycyjnie demo gry, które ma zostać opublikowane 2 listopada około godziny 1:00 czasu polskiego, wyjdzie w dwóch "smakach" - waniliowym i truskawkowym. Pierwsza wersja będzie ważyła mniej, a to dlatego, że nie znajdziemy w niej zdjęć piłkarzy oraz herbów i strojów klubów, będzie jedynie język angielski, a zagrać będzie można jedynie w Anglii i Szkocji. W bardziej rozbudowanej wersji truskawkowej znajdziemy wszelkiego rodzaju dodatki graficzne, a do wyboru wiele języków oraz możliwość gry w ligach 10 krajów (ich lista zostanie przedstawiona jeszcze w tym tygodniu). Demo w obu smakach będzie, jak zwykle, pozwalało na pół roku wirtualnej rozgrywki, którą będzie można kontynuować po premierze. Skąd będzie można pobrać demo najwcześniej? Wersja waniliowa zostanie udostępniona do ściągnięcia na stronie gazety News of the World, natomiast będą trzy drogi do zaopatrzenia się w truskawkową - najszybciej za pośrednictwem Steama, ale również korzystając z torrenta lub ze strony GameShadow.

Przejdźmy do informacji ważnej zwłaszcza dla eFeManiaków ze słabszym sprzętem, a więc minimalnych wymagań Football Managera 2009. Jak podkreślił jednak Miles Jacobson, dyrektor SI, niekoniecznie musi być tak, że komputer nie spełniający tych wymagań nie poradzi sobie z uruchomieniem gry. Najlepiej i tak ściągnąć demo i przekonać się na własnej skórze - jeśli wersja demonstracyjna będzie działać, to i pełna. Natomiast w przypadku słabszej karty graficznej, jeśli nie będzie sobie ona w stanie poradzić z 3D, domyślnie mecz uruchamiać się będzie w widoku 2D.

Wymagania sprzętowe (PC)

* System operacyjny - Windows Vista lub XP
* Procesor - 2.0GHz dla Visty lub 1.4GHz dla XP
* Pamięć RAM - 1GB dla Visty lub 512MB dla XP
* Karta graficzna - 128MB Nvidia FX 5900 Ultra, ATI Radeon 9800, Intel 82915G/82910GL lub wyższe.

Wymagania sprzętowe (Mac)

* Intel Mac
* System operacyjny - OSX 10.5.5
* Pamięć RAM - 1GB
* Karta graficzna - Nvidia Geforce 7300 / ATI X1600 Radeon

Kolejnym istotnym tematem poruszonym w dzisiejszym oświadczeniu Milesa Jacobsona jest kwestia ochrony przed kopiowaniem, jaka została zastosowana w Football Managerze 2009. Okazuje się bowiem, że w nową odsłonę serii będzie można grać bez płyty w napędzie, co dotychczas miało być namiastką gwarancji oryginalności kopii. Trzeba będzie natomiast po instalacji gry przejść przez proces jej weryfikacji. Na to będą natomiast trzy sposoby. Pierwszy z nich to osławiony już Steam, drugi - inny rodzaj aktywacji przez internet (dla tych, którzy nie chcą instalować Steama, całość ma zająć 30 sekund), a dla graczy bez dostępu do sieci przewidziano aktywację przez telefon. Numer będzie odpowiedni dla każdej lokalizacji gry, a cały proces ma trwać nie dłużej niż 5 minut. Oprócz tego zakup Football Managera 2009 będzie równoznaczny z zakupem 5 licencji do używania gry, a więc będzie go można zainstalować równocześnie na pięciu różnych maszynach."

Źródło: http://www.cmrev.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dla mnie pozostaje tryb 2D który i tak mi się zawsze podobał. Myślałem że mimo 3D silnik będzie mniej wymagający, ale widać ekipa chce pokazać na co ich stać. Ważne aby nie było tradycyjnych błędów, które zawsze są w wersji podstawowej. Dobry patent z instalacją na 5 kompach, bo można poszukać kogoś kto też gra w FMa i podzielić cenę po równo na dwie lub więcej osób, a każdy otrzyma pełnowartościowy produkt. Zapewne jest tak, bo w tym sezonie będzie jeszcze dla wielu osób wydatek na FM Live, a tam już co miesiąć każdy będzie musiał płacić za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnoście FM''a 2009:

1) Czy ten nowy silnik graficzny 3D wygląda jakoś w miarę i daje się na nim grać czy to kaszana?
2) Czy w nowym FM''ie są wreszcie jakieś funkcje związane z budową/rozbudową/przebudową stadionu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować