Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

Prince of Persia 4

1197 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2009 o 17:41, Wojman napisał:

A czytam te recenzje na GOLu. Bardzo "profesjonalna" jest ona musze przyznac, na przyklad
mozemy sie dowiedziec, ze Maciej Zakościelny podłożył głos pod księcia i Elikę. Ciekawe,
nie ma co.

Noo to trochę głupie... rozumiem, mała wzmianka, ale o ile dobrze pamiętam to pół strony recenzji było poświęcone tekstem o lokalizacji, który nic nie mówił praktycznie, a był długi.

Dnia 18.01.2009 o 17:41, Wojman napisał:

Sterowanie jak wspomnialem w poprzednim poscie jest bardzo wygodne i intuicyjne. Niestety
w recenzji na GOLu bzdury pisza.

Domyśliłem się, bo po co niszczyć bardzo dobre sterowanie, które sprawdziło się w trzech poprzednich częściach, jeśli powstała czwarta? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:34, Kalejdoskop86 napisał:

Zasmuciło mnie to, bo sterowanie w PoP: WW było bardzo intuicyjne, wygodne i w ogóle
super.

O nie. Błagam tylko nie słuchaj w żadnych tam recenzjach jeśli chodzi o sterowanie.

Oni tylko piszą o własnych odczuciach. To gracz musi sam przysiąść. Niestety ale czy to z oglądania gameplayów czy z czytania recenzji nie zobaczysz jakie sterowanie gra ma. Najlepszym wyjściem jest iść do kolegi jeśli ma lub w jakimś sklepie MM czy Saturn pograć jeśli dana gra jest. Lub demo jeśli owe powstało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzis zainstalowalem najnowszego ksiecia podchodzilem sceptyczne do tego tytułu glownie ze wzgledy na grafike wydawala mi sie zbyt bajkowa dziecinna nawet, gdy pierwszy raz wlaczylkem gre mile zostalem zaskoczony weglug mnie grafika jest wprost gra sama w sobie warta uwagi polecam a co do strerowania to mi jakos nie przeszkadza powiedzial bym nawet ze sterowanie jest proste oczywiscie sie troche zmienilo np w odniesienui do dwoch tronow ale i tak nie duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:27, Sand Wraith napisał:

Myszka+ klawiatura IMHO lepsze od pada. Gram w wersję na PC i specjalnie dla tej gry
kupiłem Logitecha Rumblepada 2, i myszka jest lepsza gdyż za zmianą kierunku automatycznie
następuje zmiana kamery, a na padzie trzeba sobie głowę zawracać drugim "grzybkiem" sory,
ale nie mam 3 kciuków ...

Też dopowiem, że przy padzie to jak wejdziemy do menu nic nie można zrobić( w wersji PC) i tylko klawiatura czy myszką można wybierać sobie skiny czy wczytywać grę(może to tylko u mnie jest). Ze zmianą kierunku/kamery przy padzie nie mam żadnych problemów. Kwestia przyzwyczajenia i opanowania mięśni palców, to obracanie kamery na padzie w czasie wykonywania kombosa możliwe. :]
Grałem na padzie jak i mycha/klawiatura, konwersja na kontrolery PeCeta wzorowa, jednak dla mnie i tak w grach typu PoP góruje pad w kwestii wygody rozłożenia się na łóżku.

btw Nie sprzedawaj tego pada, zawsze się przyda do slasherów rodem z konsol.

Kalejdoskop86
Ze sterowaniem w nowym PoP dopowiem jeszcze, że cały system ruchów(5 przycisków odpowiadających za wszystkie akcje) jest zapożyczony z Assasins Creed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z zebraniem 4 ostatnich ziaren światła w startowej lokacji Alchemika pod nazwą Kocioł. Ziarenka są na najwyższej platformie w tej lokacji, na swego rodzaju balkoniku. Z prawej strony nie ma dojścia, ponieważ są rury, trochę poniżej jest winorośl.
Link do screena: http://img89.imageshack.us/my.php?image=princeofpersia2bn8.jpg
Dodam, że nie da się tam doskoczyć w normalny sposób, ani z pomocą Eliki, bieg po ścianie też nie pomaga. Wydaje mi się, że powinnam się tam dostać przy pomocy jakiejś płyty, np. Oddech Ormazda, ale nigdzie nie mogę takowej znaleźć...
Ktoś zdobył te 4 ziarenka światła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem, ale po dłuższym namyśleniu dałem sobie spokój : p. Szczerze to nie szukałem jakiegoś innego rozwiązania oprócz zwykłego skoku i pomocy Eliki, ale sądzę, że można się tam dostać jakoś od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się to jedno co jest najniżej udało zdobyć za pomocą Eliki skacząc pod dziwnym kątem, ale tych pozostałych też nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dotarłem. Musicie iść po kolei po platformach tak, jakbyście chcieli dostać się na samą górę (zaczynacie od początku) i z jednej platformy da się zejść do takiego jakby słoika (?) w którym używamy zielonej mocy i tym sposobem dostajemy się do tego miejsca. Nie wiem, czy zrozumiecie, o co mi dokładnie chodziło, ale ciężko będzie to wytłumaczyć bez screena.

Jak idziecie po tych platformach, to z jednej będzie się dało odbić w lewą stronę w dół. Po prostu idźcie powoli i każdą sprawdzajcie a na pewno znajdziecie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka, nie mogę już edytować poprzedniego posta, a chciałbym Wam dokładnie wytłumaczyć, jak tam dotrzeć na podstawie screena.

Na obrazku stoję na tej platformie, o której wcześniej pisałem. Teraz wystarczy podążać za narysowaną czerwoną strzałką a później sami już sobie poradzicie.

Mam nadzieję, że to Wam pomoże, też się z tym długo męczyłem.

Kliknijcie w poniższy link, aby zobaczyć obrazek.
http://a.imagehost.org/0340/pop4.jpg

EDIT: O sorry, widzę, że kolega wyżej mnie ubiegł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wszystkich zebrać, by skończyć grę czy kupić moc :) Idzie się do innej lokacji uzdrowionej i tam zbiera do końca :) Co do gry... Sterowanie super... ale myliło mi się podczas walk. Niestety nie mam pada z xcrapa360. A gra, bardzo fajna, ale krótka... Zbytnio krótka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 19:18, jendrek1988 napisał:

Człowieku rafekx12 KUPUJ! :)
Co chcesz wiedzieć? Powiem, ile wiem. Koledzy i koleżanki pomogą :)



:)

No najlepiej wogle,tak opisz krótko grę jak możesz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 19:20, rafekx 12 napisał:

...


No to tak ogólnie, to nowy PoP nastawiony jest bardziej na efektowną walkę z jednym przeciwnikiem naraz i eksplorację obszaru, a nie tak jak w poprzedniej trylogii na siekę z masą przeciwników. Pod względem rozgrywki przypomina teraz trochę bardziej AC, niż poprzednie PoP''y (to tylko moje zdanie, inni gramowicze mogą się nie zgadzać), szczególnie podczas walki. Co do samej walki to w każdej lokacji mamy co najmniej jedną walkę z bossem danego regionu, ale pomiędzy regionami można trafić na dużo łatwiejszych do pokonania zwykłych wojowników. Właściwie jest to raczej gra na jedno przejście, choć słyszałem, że ma do niej wyjść jakieś DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak powiedział kolega. Gra bardzo efektowna. Kombosów duuużo mniej niż w Trylogii. Animacja - cudowna. Baśń aż czuć :) Wkurzają tylko przerywane (znaczy, takie... ucięte są) kwestie mówione. Polonizacja jednak ma wady, ale gdyby nie to, to było by ok... choć... Czasem też tych kwestii mówionych... znaczy, ledwo co je słychać. Mi się nie podobał też brak manipulowania czasem, ale to nowy PoP, nie stary. Grę skończyłem i ogólnie jestem zadowolony. Choć ja jestem fanem Księcia od "Piasków czasu", więc nie miałbym innego zdania ;) Jak nie masz pada od xcrapa360, to nic. na myszy i klawiszach gra się ok. Szkoda, że nie można użyć innego pada, ale właściwie mi się wygodniej na klawiaturze grało. Wiem, chaos w tym poście, ale starałem się napisać jak najwięcej, jak najzwięźlej, by Ci nie odbierać satysfakcji z gry :) Podsumowując - Będziesz zadowolony, ale graj oszczędnie, bo jak będziesz grał, jak ja, to gra wyda Ci się strasznie krótka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Czy istnieje jakiś poradnik, w którym jest opisane jak zdobyć wszystkie ziarna światła?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak nie masz pada od xcrapa360, to nic. na myszy i klawiszach gra się ok. Szkoda,

Dnia 18.01.2009 o 20:30, jendrek1988 napisał:

że nie można użyć innego pada, ale właściwie mi się wygodniej na klawiaturze grało.



Ja bez problemu grałem na padzie od Apollo :), i nie wyobrażam sobie gry w Prince of Persia na klawie i myszcze :D (choć niektórym to nie przeszkadza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować