Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Muzyka Filmowa

594 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2007 o 15:59, Necromancer napisał:

Najlepsza muzyka filmowa to moim zdaniem Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni i Gladiator :D


Jeszcze dodam Piratów z Karaibów.
Sorki za drugi post. Zapomniałem dodać <lol>. Poprawię się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię soundtracki z Trylogii Matrixa, choć i tak z 1 części jest najlepsza. Fajnych jest też kilka kawałków z muzyki z Gwiezdnych Wojen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza muzyka filmowa jaka kiedykolwiek sluchalam pochodzi z "Misji" z Ironsem i De Niro. Wiem, stary film, ale polecam :) A nad soundtrackiem pracowal sam Ennio Moricone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka ulubionych soundtracków z filmów, oto one:
1.Alexander - wszystko skomponowane przez Vangelisa, a ja lubię jego muzykę :)
2.1492: Odkrycie Raju - znowu film Scotta i znowu muzyka Vangelisa ;)
3.Apollo 13 - Na płycie z soundtrackiem można znaleźć kultowe dialogi i świetne utwory takie jak ''Purple Haze'' Jimiego Hendrixa czy ''Blue Moon'' zespołu The Mavericks...
4.Star Wars - tu chyba nie muszę tłumaczyć... ;)
5.Pink Floyd: Ściana (w oryginale The Wall) - tu właściwie nie wiem co było pierwsze, ale i film, i dwupłytowy album Pink Floydów mam i słucham, bo muzyka jest mistrzowska...
6.Polowanie na "Czerwony Październik"
7.Forest Gump za utwór Hendrixa - All Along The Watchtower
8.Szeregowiec Ryan
9.No i Matrix oraz Piraci z Karaibów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-CZTEREJ PANCERNI I PIES - PRZEWODNIK PO SERIALU do książki dodana jest płyta cd z muzyką z filmu ( można ją kupić na allegro)
-płyta złota kolekcja ale seriale wydawca pomatonemi sama piosenka
-płyta czterej pancerni i pies 2001 Polskie Nagrania. Wydawca: Polskie Nagrania ZAIKS-BIEM
Andromeda numer dystrybucyjny ACD 0669
Katalogi, informacje o sprzedaży wysyłkowej: Andromeda 31-464 Kraków 69, P.O. Box 50
tel/fax (012) 411-65-67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówimy o pompatyczności i soundtrackach to uwielbiam pompatyczne, przeze mnie nazywane IMPERIALNYMI, kawałki.

Na koniec będę miał małą prośbę o identyfikację gdzie mogę ten kawałek dostać (konkretna płyta i najlepiej nazwa utworu, abym mógł najpierw w empiku sprawdzić czy to to).

Co do moich typów to oczywiście soundtracki J Williamsa:
1. John Williams; The Lost World- Jurassic Park: 14 Finale and Jurassic Park Theme - to taki bardzie wyszukany, jest w nim wszystko od spokojnego do szybkiego, mocnego imperializmu.
2. Clint Mansell; (wykonanie Kronos Quartet); Requiem for a Dream: Winter. 4 Lux Aeterna - a szczególnie inna aranżacja o czym później.
3.John Williams; StarWars (podczas inspekcji imperialnej szczególnie chociaż inne kawałki też)

1492, Matrixa, Piratów i Władcę pierścieni oglądałem raz wiec bardziej całościowo film ogarnąłem i samych motywów muzycznych nie pamiętam, chociaż coś mi brzęczy, że 1492 muzyka mnie mocno dotknęła pozytywnie (to jest chyba znany kawałek, ale w tej chwili nie mogę sobie tego rytmu skojarzyć). Poamiętam, że muza podczas ataku na białe miasto mi się podobała ale też już teraz nie pamiętam rytmu.
Osoby które wymieniały soundtracki z tych tytułów prosiłbym o podanie nazw konkretnych ścieżek z konkretnych płyt (szczególnie w przypadku trylogii Władcy i Matrixa oraz dwulogii Piratów) tych najbardziej pompatyczno - imperialnych kawałków.

Co do mojej drugiej pozycji:
Lux Aeterna z Requiem dla snu to bardzie mi się podoba modyfikacja przez wydawcę Nettwerk Music Group pod tytułem Requiem for a Tower - Jest to kawałek często wykorzystywany w trailerach do filmów, chociaż w filmie nie występuje, ten był podobno do Dwóch Wież, ale na płycie Dwóch Wież go nie znalazłem (przynajmniej po tytułach), obecnie użyty został w trailerze SunShine (W stronę słońca):
http://www.youtube.com/watch?v=WNZwrgFo3GE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 10:08, PioMrex napisał:

Osoby które wymieniały soundtracki z tych tytułów prosiłbym o podanie nazw konkretnych ścieżek
z konkretnych płyt (szczególnie w przypadku trylogii Władcy i Matrixa oraz dwulogii Piratów)
tych najbardziej pompatyczno - imperialnych kawałków.


ha, to coś dla mnie.

najlepsze kawałki z Piratów (poszukaj na YouTube, są na pewno).
The Kraken, He''s a Pirate, Davy Jones, Bootstrap''s Bootstrap''s, Tia Dalma, Dinner is Served, Barbossa is Hungry, Skulls and Crossbones.

a z Władcy to IMO:

The Bridge of Khazad-Dum, A Knife in the Dark, The last march of the Ents, Theoden rides forth, The Treason of Isengard.

do tego dorzuciłbym bardzo ''imperialne'' "Returns a King" z filmu 300. wgniata w fotel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wszystkim polecić muzykę z Amelii - jeżeli ktoś lubi nastojowe, instrumentalne i odczuwalnie francuskie utwory i muzykę z Good Bye Lenin - trochę bardziej mroczna... Obie ściezki dźwiękowe zostały stworzone przez francuskiego kompozytora Yanna Tiersena - myślę, że warto zaznajomić się z jego twórczością...
Część osób na pewno miała możliwość usłyszenia jednogo utworu z Amelii - leci w reklamie nowego Lexusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:08, PioMrex napisał:

Lux Aeterna z Requiem dla snu to bardzie mi się podoba modyfikacja przez wydawcę Nettwerk
Music Group pod tytułem Requiem for a Tower - Jest to kawałek często wykorzystywany
w trailerach do filmów, chociaż w filmie nie występuje, ten był podobno do Dwóch Wież,
ale na płycie Dwóch Wież go nie znalazłem (przynajmniej po tytułach), obecnie użyty został
w trailerze SunShine (W stronę słońca):
http://www.youtube.com/watch?v=WNZwrgFo3GE

Zapomniałem, czy ktoś z Was wie gdzie mogę kupić tę konkretną aranżację z tego trailera, tudzież też z Dwóch Wież, chociaż nie wiem, czy to też nie był wtedy tylko trailer z tą muzyką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:08, PioMrex napisał:

Lux Aeterna z Requiem dla snu to bardzie mi się podoba modyfikacja przez wydawcę Nettwerk
Music Group pod tytułem Requiem for a Tower - Jest to kawałek często wykorzystywany
w trailerach do filmów, chociaż w filmie nie występuje, ten był podobno do Dwóch Wież,
ale na płycie Dwóch Wież go nie znalazłem (przynajmniej po tytułach), obecnie użyty został
w trailerze SunShine (W stronę słońca):
http://www.youtube.com/watch?v=WNZwrgFo3GE

Zapomniałem, czy ktoś z Was wie gdzie mogę kupić tę konkretną aranżację z tego trailera, tudzież też z Dwóch Wież, chociaż nie wiem, czy to też nie był wtedy tylko trailer z tą muzyką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:16, Azrathel napisał:

do tego dorzuciłbym bardzo ''imperialne'' "Returns a King" z filmu 300. wgniata w fotel.

Super dzięki, 300 oglądałem tydzień, dwa temu, ale oczywiście teraz muzyki też nie pamiętam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować