• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

witam. chcialem sie zapytac odnosnie podkrecania C2D. dajmy na to taki E4300 (1.8) nie wiem na jakim mnozniku i jakie taktowanie jest ustawione domyslnie. dajmy na to mnoznik x9 i taktowanie 200. czy wystarczy ze teraz np zmienie to taktowanie na 250 zapisanie w biosie wyjde komp sie odpali i juz? czy musze go krecic co np 5Mhz tak aby nic sie nie spalilo? o napiecia sie nie pytam bo to dla mnie wyzsza szkola jazdy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2007 o 20:10, Dominix napisał:

witam. chcialem sie zapytac odnosnie podkrecania C2D. dajmy na to taki E4300 (1.8) nie wiem
na jakim mnozniku i jakie taktowanie jest ustawione domyslnie. dajmy na to mnoznik x9 i taktowanie
200. czy wystarczy ze teraz np zmienie to taktowanie na 250 zapisanie w biosie wyjde komp sie
odpali i juz? czy musze go krecic co np 5Mhz tak aby nic sie nie spalilo? o napiecia sie nie
pytam bo to dla mnie wyzsza szkola jazdy ;]



E4300 ma mnoznik 9 i FSB 200Mhz. Bezpieczniej byloby go krecic co mniejsze czestotliwosci, dajmy na to co 30Mhz. Jesli nie podkrecasz za bardzo to nie musisz napiecia zwiekszac, choc jest to wskazane raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2007 o 20:10, Dominix napisał:

witam. chcialem sie zapytac odnosnie podkrecania C2D. dajmy na to taki E4300 (1.8) nie wiem
na jakim mnozniku i jakie taktowanie jest ustawione domyslnie. dajmy na to mnoznik x9 i taktowanie
200. czy wystarczy ze teraz np zmienie to taktowanie na 250 zapisanie w biosie wyjde komp sie
odpali i juz? czy musze go krecic co np 5Mhz tak aby nic sie nie spalilo? o napiecia sie nie
pytam bo to dla mnie wyzsza szkola jazdy ;]

U mnie na E4300 z 1,8Ghz na 2,4GHz nie musze zmieniac napiecia, wszystko ładnie działa. Dopiero przy podkręceniu do 3GHz zmieniam z 1,25V na 1,35V, jednak robie to bardziej z własnego lenistwa, bo możliwe że procesor działby na mniejszych wartościach napięcia(w testach internetowych serwisów do 3GHz nie musieli zwiększać napięcia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2007 o 20:01, kuba330 napisał:

A co do najnowszych procków: czy to prawda że szykują się (lub już są) procki 4 rdzeniowe??

z tego co wiem to w Chinach (lub Japonii) znajduję się najlepszy komp na świecie (super komputer)który ma chyba 27rdzeniowy proc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2007 o 22:15, Cheed napisał:

> witam. chcialem sie zapytac odnosnie podkrecania C2D. dajmy na to taki E4300 (1.8) nie
wiem
> na jakim mnozniku i jakie taktowanie jest ustawione domyslnie. dajmy na to mnoznik x9
i taktowanie
> 200. czy wystarczy ze teraz np zmienie to taktowanie na 250 zapisanie w biosie wyjde komp
sie
> odpali i juz? czy musze go krecic co np 5Mhz tak aby nic sie nie spalilo? o napiecia
sie nie
> pytam bo to dla mnie wyzsza szkola jazdy ;]
U mnie na E4300 z 1,8Ghz na 2,4GHz nie musze zmieniac napiecia, wszystko ładnie działa. Dopiero
przy podkręceniu do 3GHz zmieniam z 1,25V na 1,35V, jednak robie to bardziej z własnego lenistwa,
bo możliwe że procesor działby na mniejszych wartościach napięcia(w testach internetowych serwisów
do 3GHz nie musieli zwiększać napięcia)


i co ile zwiekszales fsb? i np po zwiekszeniu robiles jakies testy? jakimi programami? czy jak sie odpalil to dalej podkrecales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2007 o 22:31, Pediator napisał:

co powiecie o moi słabym procku AMD Athlon XP 2600+. na mogę go zamienić? i co o nim sądzicie?
jak mocno mogę go podkręcić?


Na początku sprawdź testy tego procesora - przeważnie są tam uwagi o jego podkręcaniu. później próbuj sam powoli podkręcać w BIOS''ie - to jest dosyć mozolne podkręcanie jeśli nie chcesz go zniszczyć. Pamiętaj o sprawdzaniu za każdym podkręceniem czy procek właściwie działa - masz od tego specjalne programy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2007 o 07:39, Dominix napisał:

i co ile zwiekszales fsb? i np po zwiekszeniu robiles jakies testy? jakimi programami? czy
jak sie odpalil to dalej podkrecales?

Na mojej płycie(Asus P5N-E) zwiększałem magistrale z 800MHz na 1066MHz co odpowiada prędkości 2,4GHz na której praktycznie każdy E4300 będzie działał, komputer chodzi na niej bez problemu. Później zwiększyłem magistrale na 1333MHz co odpowiada 3GHz i testowałem programami Prime95 i 3dmarkiem, także nie wykryły żadnych błędów wyżej nie testowałem bo na standardowym coolerze sie nie opłaca(czytaj będzie za głośno) ;-) Na pytanie o temperatury nie potrafię Ci odpowiedzieć ja na 1,8GHz mam około 33 stopni a na 2,4GHz mam około 38 stopni na idle , w stresie dochodzi do 50 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.03.2007 o 16:22, danzelmario napisał:

/.../ > znaczy co robia duzo? w jakiej grze np?konkrety prosze. nie ma narazie gier wielordzeniowych(musze
nawiazac do crysis- on bedzie poczatkiem ery gier wielordzeniowych!)a w obecnych grach to czy
sie ma 2 czy 1 rdzen nie ma roznicy prawie zadnej,dlaczego? /.../

W tym, co piszesz, jest sporo racji, ale nie do końca. Niemal zawsze masz uruchomione w tle jakieś inne aplikacje, , antywirus, firewall, Office Microsoftu też częściowo chodzi w tle. One hamują wydajność jednordzeniowego procesora w grach. A w dwurdzeniowym gra ma więcej luzu... i chodzi szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobra temat E4300 juz nie aktualny bo bede mial E6300 nie pytac dlaczego ale tak wyszlo. ale co do podkrecania to ta sama technika wiec juz mniej wiecej bede wiedzial jak go dostane.
thx all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2007 o 16:03, Dominix napisał:

dobra temat E4300 juz nie aktualny bo bede mial E6300 nie pytac dlaczego ale tak wyszlo. ale
co do podkrecania to ta sama technika wiec juz mniej wiecej bede wiedzial jak go dostane.
thx all

Tylko zaopatrz się w lepszą płytę główną i pamięci, bo przy mnożniku 7x musisz ustawić wyższe fsb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spalił mi się Athlon64 3200+. Był bardzo fajny, jedyny jego mankament to ten, że się spalił ;) Powiedzieli, że wada fabryczna (oczywiście wada fabryczna wyskakuje po gwarancji ;) ). Kupiłem najtańszego procka jakiego mieli pod 939 czyli Athlona64 3500+. Różnicy nie ma prawie żadnej, no może jakieś 1-2fps więcej w grach. Nie chciałem kupować niczego lepszego, bo inwestowanie w płytę główną pod socket 939 bez DDR2 to strata pieniędzy. Jak wymienię płytę główną to jakiegoś wypasionego dual-core''a kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

planuje zakup Athlona AM2 jednordzeniowego, kto mi poradzi czy warto wziac drozszego
AMD Athlon 64 4000+ BOX (Socket AM2) Orleans
czy tanszego
AMD Athlon 64 3800+ BOX (Socket AM2) Orleans
slyszalem opinie ze 4000+ sa warte swojej ceny (jakby nie bylo 2,6 Ghz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2007 o 13:15, KrzysztofMarek napisał:

Niemal zawsze masz uruchomione w tle
jakieś inne aplikacje,

wlasnie ze ja nie mam. jak gram w gry wylaczam wszystko. nawt explorer potrafe wylaczyc choc wcale nie musze bo mam mocny procesor i duzo ramu. ale no w wiekszosci to racja 2 rdzenie daja wiecej chociaz np 4 rdzenie to juz przesada:) bo one nic nie daja w grach a nawet pogarszaja sytuacje o jakis 1,2% dlaczego? a to chyba zrozumiałe:)bo procesor musis zajac sie synchronizacja 4 rdzeni a na to potrzebuje troche mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2007 o 08:49, Jimus napisał:

> co powiecie o moi słabym procku AMD Athlon XP 2600+. na mogę go zamienić? i co o nim sądzicie?

> jak mocno mogę go podkręcić?
>

Na początku sprawdź testy tego procesora - przeważnie są tam uwagi o jego podkręcaniu. później
próbuj sam powoli podkręcać w BIOS''ie - to jest dosyć mozolne podkręcanie jeśli nie chcesz
go zniszczyć. Pamiętaj o sprawdzaniu za każdym podkręceniem czy procek właściwie działa - masz
od tego specjalne programy ;)

dzięki SAME ogólniki ALE sie przydadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cóż, architektem nie jestem i się pogubiłem;) Chodzi mi o architekturę procesora, a dokładnie o to jak mogę to sprawdzić. Mam Durona 1,3 GHz i tyle wiem. W wikipedii Duron (bez częstotliwości taktowania) znalazł się zarówno pod częścią dot. i586, jak i i686. Więc czym to się różni? Dylemat pojawił mi się przy przeglądaniu informacji o jednej z dystrybucji linuxa. Miała ona niby być przeznaczona pod architekturę i686, więc chciałbym się najpierw upewnić, że procek, który mam to właśnie to. Czy mogę coś takiego sprawdzić w systemi (obojętnie windows, linux etc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 13:55, Treant napisał:

Twój procesor należy do rodziny i686. Linuksowym poleceniem dostarczającym tego typu informacji
jest uname -m.


I o to mi chodziło. Dzieki. A polecenie zapisałem (tak na przyszłość). Czyli mogę spokojnie ściągać Gentoo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować