• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.02.2008 o 13:11, MLODY2K6 napisał:

> > /.../ > TAK TYLKO TO JEST JUZ DRUGI TERMIN /.../

Dla kogo drugi, dla tego drugi. Dla mnie już czwarty."Mają być" już 6 marca. Z nowego komputera mam, jak dotąd, obudowę aluminiową "Adamas" i zasilacz Chieftec''a 620 W. Produkcja jeszcze Sirtec''a, podobno lepszy od 650 W Chieftec''a i WidowsXP Pro. Reszta , na szczęście, zarezerwowana. Podobno jest duże zapotrzebowanie na Zachodzie, my jesteśmy dalej w kolejce...
Może zresztą wezmę, jak Ty, E8400, bo zdaje się, że ceny rosną a cena E8500 bardziej, niż pozostałych... Za 250 zł różnicy może lepiej będzie wziąźć zapasowy dysk. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No dlatego juz wczesneij ci proponowalem kupic sobie E8400 bo 200zl droga nie chodzi a za to mozesz miec np juz naprawde fajna karte muzyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.02.2008 o 16:46, MLODY2K6 napisał:

No dlatego juz wczesneij ci proponowalem kupic sobie E8400 bo 200zl droga nie chodzi
a za to mozesz miec np juz naprawde fajna karte muzyczna.

200 zł bym dał, 250 już nie. Karta muzyczna mi niepotrzebna; jestem na pierwszym stopniu umuzykalnienia (rozróżniam, kiedy grają a kiedy nie). Wolę dodatkowy dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.03.2008 o 22:41, WindowsXP CoB napisał:

Co lepsze


Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz (S775) BOX

czy

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX


i GeForce 8800GTX 512MB czy GTS 512MB



heh :D wiadomx
Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz (S775) BOX
i
GeForce 8800GTX 512MB
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.03.2008 o 22:47, mati591 napisał:

> Co lepsze
>
>
> Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz (S775) BOX
>
> czy
>
> Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX
>
>
> i GeForce 8800GTX 512MB czy GTS 512MB


heh :D wiadomx
Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz (S775) BOX
i
GeForce 8800GTX 512MB
;)

teoretycznie tak a praktycznie??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.03.2008 o 23:28, blacklio2 napisał:

Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz (S775) BOX
+
EVGA GeForce 8800GTS SSC 512MB DDRIII ( GTX nie podskoczy do niej )


no tutaj sie mylisz. chyba ze sie ma podkreconego GTX-a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2008 o 09:50, MLODY2K6 napisał:

no tutaj sie mylisz. chyba ze sie ma podkreconego GTX-a :D

Nawet wtedy i tak GTX przegra. Jesli nie wierzysz, to odwiedź np. http://www.gph.benchmark.pl/
i porównaj 8800 ULTRA (podkręconego GTX''a w testach nie mają) do GTS''a 512 (niepdokręconego). Ultra wygrywa ledwie setką punktów. Tyle, że z niepodkręconym GTS''em. Wniosek oczywisty - podkręcony GTS zmiażdzy dowolnego GTX''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie dawaj mi linka do gph benchmarku bo tam gupoty pisza. Ja swoim bylym EVGA 8800GTX KO ACS3 biłem ULTRY wiec nie mow ze taki GTS bedzie szybszy. Mam nadzieje ze wzorujesz sie jakimis swoimi dokonaniami a nie benchmarkiem jesli nie to nie am rozmowy i piszesz nie prawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z nowym PC :/
Nie działa mi funkcja C1E od oszczędzania energii - cały czas mam 3GHz, a temp wynosi 52 stopnie w spoczynku.... Przez co komputer głośno chodzi.
Da się coś zrobić? Czy tylko ręcznie zmniejszyć mnożnik do 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Jest jeszcze jedna funkcja w BIOSie, którą trzeba wyłączyć. "Processor stepping" czy coś podobnego - na oknie opisu będzie opisana jako "Processor stepping controlled by system" lub coś w tym stylu - nie pamiętam dokładnie. Nawet ustawienie mnożnika "na sztywno" nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2008 o 18:36, DJ Danielus napisał:

Mam problem z nowym PC :/
Nie działa mi funkcja C1E od oszczędzania energii - cały czas mam 3GHz, a temp wynosi
52 stopnie w spoczynku.... Przez co komputer głośno chodzi.
Da się coś zrobić? Czy tylko ręcznie zmniejszyć mnożnik do 6?



dziwne. u mnie jest wszystko wporzadku zamiast 2,66ghz mam 2,0ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2008 o 17:32, MLODY2K6 napisał:

nie dawaj mi linka do gph benchmarku bo tam gupoty pisza. Ja swoim bylym EVGA 8800GTX
KO ACS3 biłem ULTRY wiec nie mow ze taki GTS bedzie szybszy. Mam nadzieje ze wzorujesz
sie jakimis swoimi dokonaniami a nie benchmarkiem jesli nie to nie am rozmowy i piszesz
nie prawde



no to niestety MLODY2K6 Mylisz się....
ziptofaf ma racje..
8800Ultra podkręcony ledwo wygrywa z GTS NIE podkręconym a gdy sie GTS podkręci to... nawet sieria 9xxx ma marne szanse z nim jak narazie


tyle ze zeby GTS był taki to trzeba umiejetnie i odpowiednio go podkręcić... i tak jak ja dorzucić mu chłodzenie cieczą bo inaczej poczujesz smród z Kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Piszesz do mnie jak bym mial 10 lat i nie mial pojecia o czym mowie. Moze popatrz dobrze o jakim moelu 8800GTX-a mowie. Bo jak narazie nie widzialem zadnego GTS-a bijacego moja byla karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

PS. A temp. w spoczynku wynosząca ok. 58 stopni na niepodkręconego E8400 to raczej za wysoko.... Wentylator kręci się jak oszalały - 3300 obr... A odgłos ma odkurzacza.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2008 o 20:46, DJ Danielus napisał:

PS. A temp. w spoczynku wynosząca ok. 58 stopni na niepodkręconego E8400 to raczej za
wysoko.... Wentylator kręci się jak oszalały - 3300 obr... A odgłos ma odkurzacza....
:/



to napewno cos jest nie tak. sprawdz czy dobrze jest nasmarowany ten wentylator na procku. 58 stopni to ma moj E6750@4GHZ w stresie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chłodzenie BOX jak coś :P Zapewne coś nie tak.... No cóż, pastę trzeba będzie kupić....

PS. Myślałem też nad zmianą chłodzenia na dobre i ciche oraz nad wyborem pasty. Co do pierwszego to chyba pójdzie Scythe Ninja PLUS rev. B, ale na pastach się nie znam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2008 o 22:07, DJ Danielus napisał:

Chłodzenie BOX jak coś :P Zapewne coś nie tak.... No cóż, pastę trzeba będzie kupić....

PS. Myślałem też nad zmianą chłodzenia na dobre i ciche oraz nad wyborem pasty.
Co do pierwszego to chyba pójdzie Scythe Ninja PLUS rev. B, ale na pastach się nie znam....


Scytche jak anjbardziej a pasta kup ZALMANA w takeij tubce z pendzelkiem. Ja jej uzywam i na podkreconym procku nic mi sie nie dzieje tyle ze cena 20zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2008 o 20:46, DJ Danielus napisał:

PS. A temp. w spoczynku wynosząca ok. 58 stopni na niepodkręconego E8400 to raczej za
wysoko.... Wentylator kręci się jak oszalały - 3300 obr... A odgłos ma odkurzacza....
:/

To już są dostępne w Polsce!?
Powiedz gdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować