• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.05.2008 o 20:25, mglu napisał:

Obecnie najlepszym procesorem jest Intel Core2Duo E7200.


Eeee że co ??? Chyba coś Ci się pomyliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2008 o 20:28, blacklio2 napisał:

> Obecnie najlepszym procesorem jest Intel Core2Duo E7200.

Eeee że co ??? Chyba coś Ci się pomyliło


Moze chcial sie pochwalic wiedzą,ale nie wiem czy ma racje,ciezko powiedziec ktory jest najlepszy,jeden spisuje sie w pewnych sprawach dobrze a inny zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 23.05.2008 o 20:28, blacklio2 napisał:

Eeee że co ??? Chyba coś Ci się pomyliło


Oczywiście, według takich jak ty najlepsze są quady... Chociaż programy, które wykorzystują 4 rdzenie można policzyć na palcach jednej ręki.
Chodzi o stosunek ceny do jakości. W tej kategorii E7200 jest najlepszy. Za 400zł otrzymujemy procesor, który ma świetne osiągi w grach i większości programów. No i jeszcze wielki potencjał OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2008 o 20:49, mglu napisał:

Chodzi o stosunek ceny do jakości. W tej kategorii E7200 jest najlepszy. Za 400zł otrzymujemy
procesor, który ma świetne osiągi w grach i większości programów. No i jeszcze wielki
potencjał OC.


O to mi właśnie chodziło czyli potrafisz racjonalnie i logicznie wytłumaczyć dlaczego tak sądzisz, nie mogłeś tego podać od razu. Osoba nie znająca się na sprzęcie, może ślepo zawierzyć w takie słowa, lecz nie są one do końca prawdą. Wszystko rozbija się o budżet jaki możemy przeznaczyć na zakup komputera.

Dnia 23.05.2008 o 20:49, mglu napisał:

Oczywiście, według takich jak ty najlepsze są quady... Chociaż programy, które wykorzystują 4 rdzenie można > policzyć na palcach jednej ręki.


Dlaczego oceniasz książkę po okładce, nie znamy się osobiście, nie tobie oceniać co ja preferuje, bo nie masz o tym zielonego pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie da się ocenić który procesor jest najlepszy są tylko leprze i gorsze to tak jak z pizzą nie ma najlepszej....
wszystko zależy od zdania pojedynczej jednostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Opłaca sie kupić procesor Intel Core 2 Duo E720 i liczyć na płynną grę wszystkich nowych grach? Jaki jest najlepszy procesor w cenie do 450-500zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2008 o 22:33, bzuq99 napisał:

Opłaca sie kupić procesor Intel Core 2 Duo E7200 i liczyć na płynną grę wszystkich nowych

Bez problemu. Sam mam Intel Core2 Duo E4600 2,4GHz i wszystko śmiga znakomicie. Każda gra będzie chodziła na takim procku, możesz kupic nawet słabszy i go podkręcic. Dwóch rdzeni nic nie wykorzytsa (nie licząc WinRar''a :P). Także bez obaw, wszystko będzie chodzic płynnie, jeśli masz odpowiednio dobrą resztę sprzętu.
Co do ceny, to myśle, że każdy taki procek w tej cenie będzie bardzo dobry, a i tańsze są również dobre. Także, jak chcesz wydac mniej to śmiało. Np. http://tnij.org/a8xi czy http://tnij.org/aerv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musze do tego kupić jakąś płyte główną nową (chodzi mi o E720) wiem że to nie jest odpowiedzni temat ale może orjętujecie sie jaką opłacało by się kupić :-) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2008 o 22:33, bzuq99 napisał:

Opłaca sie kupić procesor Intel Core 2 Duo E720 i liczyć na płynną grę wszystkich nowych
grach? Jaki jest najlepszy procesor w cenie do 450-500zł?


W cenie 485 zł dostaniesz E8200, ile masz kasy przeznaczonej na płytę główną

Edit

Czyli masz około 700 zł na całość

Procesor:
Intel Core 2 Duo E6550 /2.33GHz, 4MB, 1333MHz, BOX/
425 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
285 zł

710 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2008 o 17:49, Misquamaqus napisał:


skanowanie wszystimi programikami nic nie dalo,moze jakies inne sugestie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zagladales do linka, ktorego podalem ?.
Tam koles rozprawil sie z tym problemem, ktorym okazal sie antywirus.
Odinstaluj tego rodzaju oprogramowanie (dla sprawdzenia czy aby nie w tym tkwi problem).
U mnie wczoraj wystapil niewielki wzrost uzycia procka w stanie idle i okazalo sie, ze winny byl spybot, w ktorym wlaczona byla ochrona przed wlamaniem do komputera.
Nie musisz od razu wywalac antywirusa czy innego oprogramowania antyszpiegowskiego....chodzi o wyeliminowanie programu/wirusa, ktory zamula komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2008 o 12:41, Misquamaqus napisał:

Zagladales do linka, ktorego podalem ?.
Tam koles rozprawil sie z tym problemem, ktorym okazal sie antywirus.
Odinstaluj tego rodzaju oprogramowanie (dla sprawdzenia czy aby nie w tym tkwi problem).
U mnie wczoraj wystapil niewielki wzrost uzycia procka w stanie idle i okazalo sie, ze
winny byl spybot, w ktorym wlaczona byla ochrona przed wlamaniem do komputera.
Nie musisz od razu wywalac antywirusa czy innego oprogramowania antyszpiegowskiego....chodzi
o wyeliminowanie programu/wirusa, ktory zamula komputer.


Zaglądałem,ale to nic nie dało,już widzialem tamtą rozmowę,nic nie pomaga,wczoraj postanowilem zroic format,ale jest problem,Przy instalacji: 1.nie wykrywa mi dysku , 2. niedziala mi klawisz F8,aby potwierdzic umowę,bo mam klawiaturę multimedialną.Moze ktos ma jakis inny pomysl,naprawde mi na tym zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, posiadam taką płytę główną Gigabyte GA-MA770-DS3. Mam do niej wsadzonego athlona x2 5400 i prosiłbym o szybki kurs podkręcania proca. Niejednokrotnie już podkręcałem procesory jednak były to czasy athlonów xp i 64, a że nie jestem ostatnio biegły w temacie to proszę o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2008 o 07:12, blacklio2 napisał:

> Opłaca sie kupić procesor Intel Core 2 Duo E720 i liczyć na płynną grę wszystkich
nowych
> grach? Jaki jest najlepszy procesor w cenie do 450-500zł?

W cenie 485 zł dostaniesz E8200, ile masz kasy przeznaczonej na płytę główną

Edit

Czyli masz około 700 zł na całość

Procesor:
Intel Core 2 Duo E6550 /2.33GHz, 4MB, 1333MHz, BOX/
425 zł

ja dzisiaj kupiłem za 360zł E7200 :))

Dnia 24.05.2008 o 07:12, blacklio2 napisał:

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
285 zł

a tą płyte główną za 290zł :)

Dnia 24.05.2008 o 07:12, blacklio2 napisał:

710 zł

mi wyszło 650zł :)
no ale to trzeba miec gadane.. trzeba sie kłucic ze sprzedawcą...
i najlepiej powiedziec a kilka sklepów dalej mają za XXX jak mu zalezy to spusci z ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam trochę głupie pytanie:
Otóż posiadam procesem AMD Athlon 64 X2 4200+ i w dodaj/usuń programy nie ma żadnych sterowników, tylko program AMD Dual-Core Optimizer. Mój kolega, który ma ten sam procesor, kupowany w tym samym sklepie mówi, że u niego sterowniki do procka są widoczne. Pytam o to, ponieważ muszę zainstalować najnowsze sterowniki i nie wiem, jak usunąć starsze. Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie słyszałem żeby procesor posiadał jakieś sterowniki.... Może chodziło mu o chipset lub kartę graficzną, etc.?

Edit:
No dobra, coś znalazłem:
AMD Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.06.2008 o 11:34, witkab napisał:

Mam trochę głupie pytanie:
Otóż posiadam procesem AMD Athlon 64 X2 4200+ i w dodaj/usuń programy nie ma żadnych
sterowników, tylko program AMD Dual-Core Optimizer. Mój kolega, który ma ten sam procesor,
kupowany w tym samym sklepie mówi, że u niego sterowniki do procka są widoczne. Pytam
o to, ponieważ muszę zainstalować najnowsze sterowniki i nie wiem, jak usunąć starsze.
Z góry dzięki za pomoc!


U mnie tez ich nie widac w panelu dodaj/usun a mam ten sterownik zainstalowany.
Tak na prawde to jest on zbedny tzn. nic nie wprowadza, ale i nie szkodzi niczemu.
Wazny jest dual core optymizer, ktorego juz masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować