PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2005 o 14:55, WoWmen napisał:

> A po co odinstalowywać
Przed instalacją nowych sterowników lepiej odinstalować stare by nie było żadnego konfliktu
podczas instalacji

> i skąd mam wiedzieć jaki sterownik ściągnąć jak nie wiem dokładnie jaki mam model karty...
Powyżej
napisałem gdzie możesz to sprawdzić jaki masz model i wtedy znajdziesz tam sterownik



Właśnie nie mogę sprawdzić...a przynajmniej nie wiem jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widźe tu karty dźwiękowej :/ Sprawdź w Panele Sterowania/Dźwięk i urządzenia Audio/Audio
Jakie masz urządzenie domyślne, tu powinła być karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 15:10, WoWmen napisał:

Nie widźe tu karty dźwiękowej :/ Sprawdź w Panele Sterowania/Dźwięk i urządzenia Audio/Audio
Jakie masz urządzenie domyślne,
tu powinła być karta.


a ja widze, "Kontroler multimediów audio", z tym ze nie ma do niego zainstalowanych sterownikow (i nie tylko do niego :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:59, upiordliwy napisał:

Właśnie nie mogę sprawdzić...a przynajmniej nie wiem jak.


teraz tego nie sprawdzisz w windowsie bo nie masz zainstalowanych sterownikow od niej

sprawdza sie gdzie sa zlacza z tylu kompa i w ten sposob mozna dowiedziec sie czy karta jest zintegrowana z plyta czy tez nie

jezeli jest osobno na karcie pci to czytamy napisy na niej:P
jezeli jest na plycie glownej to sterowniki sa na CD z plyty glownej (a karta na 99% jest zgodna ac97)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam jeszcze mały problemik - cały czas wywala mi się komp z "niebieskim ekranem błędu" , którego rzekomo powoduje np. win32k.sys albo inny systemowy plik - co może być tego przyczyną - czasami pokazuje mi też na tym ekranie " STOP : ...( tu następuje sekwencja chyba w szesnastkowym)" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 16:40, upiordliwy napisał:

Sorry za kolejny post pod rząd -- czy można gdzieś zapisać w pliku listę ulubionych stron netowych?


Jasne, wlaczasz edytor tekstu i stukasz:
http://... :)

A tak na powaznie, to zalezy od przegladarki. Powiniennes miec gdzies katalog z ulubionymi, czy tez zakladkami i wystarczyloby te skroty stamtad skopiowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 17:26, Hegemon napisał:

> Sorry za kolejny post pod rząd -- czy można gdzieś zapisać w pliku listę ulubionych stron netowych?

Jasne, wlaczasz
edytor tekstu i stukasz:
http://... :)

A tak na powaznie, to zalezy od przegladarki. Powiniennes miec gdzies katalog
z ulubionymi, czy tez zakladkami i wystarczyloby te skroty stamtad skopiowac.



A gdzie to jest domyślnie dla internet explorera - bo ja korzystam z avant browsera a on ma wspólne pliki z ie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze to sie wyda wam banalne ale jak moge usunac ikone kosza z pulpitu?? wiem ze mozna to zrobic gdzies z pod windowsa ale nie pamietam gdzie.Tylko nie polecajcie mi zadnych programow z gory THX :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No!!! zrobiłem :D:D:D dzięki wam za pomoc właśnie instaluje wszyskie programy na nowo :D
PS. ominąłem ten fragment gdzie miałem wpisać: fdisk/mbr bo jak to wpisałem nic się nie działo, a jak wpisałem fdisk to niewiedziałem co z tym zrobic :]
POZDRO!! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 14:27, Olamagato napisał:

Najlepszym wyjściem byłoby zapewne użycie edytora założeń systemowych
(Policy Editor) i pozabranianie dostępu do różnych komponentów systemu. Być może dlawersji Home bedzie tam opcja braku dostepu
do wybranych lub wszystkich połączeń sieciowych. Policy Editor powinien byc dostępny na płycie instalacyjnej, na stronie
Microsoftu w dziale narzędzi administracyjnych, albo na płycie instalacyjnej wersji Serwer lub Pro.


Więc na płycie instalacyjnej XP HE tego nie ma :( Rozumiem, że chodzi o plik gpedit.msc czy jakoś tak w każdym razie nie uruchamia się z okienka "Uruchom...". Czy mógłbys podać linka do strony (coś pisałeś o Microsoftowej) skąd możnaby go ściagnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik.

Niedawno kupiłem komputer i teraz mam doczynienia z formatami dysku NTFS.
Jak ja moge sformatowac partycje C: który mam system plików NTFS czy musze zmienic na FAT32 co mi bardziej by odpowiadało no ale wole bez także need help :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie musisz. starczy odpalić kompa z płyty instalacyjnej win xp, i tam wybrać naprawe systemu jak sie zaptya czy chcesz instalować nowy czy też naprawić istniejący. właczy sie wtedy wiersz poleceń, który będzie miał formata znającego ntfs

co do problemów z dziwiekówką pare postów wcześniej, to aida 32 bezbłednie wykryje jaki jest sprzet w kompie (nawet jak sterowników do niego nie zainstalowałeś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2005 o 17:26, Hegemon napisał:

A tak na powaznie, to zalezy od przegladarki. Powiniennes miec gdzies katalog
z ulubionymi, czy tez zakladkami i wystarczyloby te skroty stamtad skopiowac.


nooo ... ewentualnie otworzyc ie (jesli uzywasz) w menu plik jest opcja eksportuj. mozesz stamtad wyeksportowac cookies i ulubione.
W innych przegladarkach tez jest taka opcja pewnie ...
A jak nie ma, to na dysku c, w folderze documents and settings, jest folderek z nazwa uzytkownika, a w nim, folder ulubione... wystarczy skopiowac gdzie chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 20:32, lajt napisał:

i po co to mbr? co to jest bo niewiem :]?

To jest opcja, która powoduje wymazanie i ponowne nadpisanie master boot program, znajdującego się za tablicą partycji w pierwszym sektorze rozruchomym dysku twardego. Ten program zawiera jedynie kod do sprawdzenia, któa partycja jest aktywna i wczytuje do pamięci boot sektor aktywnej partycji, a następnie wykonuje program boot z tej partycji. Dzieje się dokładnie tak samo gdy procedura bios wczytała do pamięci MBR (master boot record - główny sektor rozruchowy) i uruchomiła master boot program. Oba miejsca z kodem maszynowym (boot program i master boot program) to lubiane przez wirusy miejsca na podmianki i wykonywanie swoich zamierzeń zanim jeszcze uruchomi się system operacyjny.
Efekty wykonania fdisk/mbr nie są w ogóle widoczne. Aby nadpisać również boot program na aktywnej partycji startowej należałoby albo odpalić polecenie "sys c:" (Win9x/Me), albo uruchomić naprawę systemu (Win2k/XP) i odpalić przywrócenie ntloader.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 15:52, upiordliwy napisał:

Poza tym mam jeszcze mały problemik - cały czas wywala mi się komp z "niebieskim ekranem błędu" , którego rzekomo powoduje
np. win32k.sys albo inny systemowy plik - co może być tego przyczyną - czasami pokazuje mi też na tym ekranie " STOP :
...( tu następuje sekwencja chyba w szesnastkowym)" .


A wiesz co też tak miałem i okazało się że to dysk. Musiałem kupić nowy bo staremu już nic by nie pomogło.
Nie lekcewaz tego, bo jeśli to dysk to będzie się psuł dalej aż w końcu szlag jaśnisty go trafi i wszystkie Twoje dane przepadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 14:23, Budo napisał:

> Poza tym mam jeszcze mały problemik - cały czas wywala mi się komp z "niebieskim ekranem błędu" , którego rzekomo powoduje

> np. win32k.sys albo inny systemowy plik - co może być tego przyczyną - czasami pokazuje mi też na tym ekranie "
STOP :
> ...( tu następuje sekwencja chyba w szesnastkowym)" .

A wiesz co też tak miałem i okazało się że to dysk.
Musiałem kupić nowy bo staremu już nic by nie pomogło.
Nie lekcewaz tego, bo jeśli to dysk to będzie się psuł dalej aż w
końcu szlag jaśnisty go trafi i wszystkie Twoje dane przepadną.



Spróbujęnajpierw zastosować magiczną zasadę formatu a później , jeśli okażę się , że rzeczywiście cośz nim nie tak - czas na wymianę w końcu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się