PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witajcie , mam pewien problem z laptopem Asus Z53J , mianowicie system nie widzi nagrywarki dvd , ponowna instalacja sterowników nie pomaga i nie wiem co z tym zrobić

20080428111157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:10, Logan10 napisał:

Ale jak go stworzyć na taka odległośc między 2 kompami ?


VPN? Każdy z kompów mający dostęp do internetu wyposaża się w specjalne oprogramowanie. Jednym z nich jest Hamachi. Co prawda większość ludzi używa go do grania gdy nie mogą używać standardowych połączeń internetowych. (Ja na przykład nie mogę grać ze szwagrem w Starcrafta poprzez BN bo mamy zablokowane porty przez dostawców internetu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:17, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Ale jak go stworzyć na taka odległośc między 2 kompami ?

VPN? Każdy z kompów mający dostęp do internetu wyposaża się w specjalne oprogramowanie.
Jednym z nich jest Hamachi. Co prawda większość ludzi używa go do grania gdy nie mogą
używać standardowych połączeń internetowych. (Ja na przykład nie mogę grać ze szwagrem
w Starcrafta poprzez BN bo mamy zablokowane porty przez dostawców internetu.)


I myślisz że wysyłanie plików audio czy zdjęć będzie możliwe poprzez Hamachi ? ja na nim tylko grałem ,nic ponad to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:19, Logan10 napisał:

I myślisz że wysyłanie plików audio czy zdjęć będzie możliwe poprzez Hamachi ? ja na
nim tylko grałem ,nic ponad to.

to tylko jeden z wielu programów do tego służących, jak się nie uda hamanci to zainstalujesz inny program. Ale z tego co wiem powinno się dać.
ps to za daleko dla eternetu, trzeba by światłowód ciągnąć (a to już wymaga biurokratycznych przepychanek, studzienek itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie :)
jednakze do przesylania plikow wg mnie bardziej nadaje sie ftp (jesli masz tylko port 21 wolny)
skorzystaj z darmowego oprogramowania filezilla http://filezilla-project.org/

jesli masz wieksza ilosc zdjec/plikow do rozeslania wsrod swoich znajomych mozesz tez pokusic sie o stworzenie torrenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:25, morthi napisał:

oczywiscie :)
jednakze do przesylania plikow wg mnie bardziej nadaje sie ftp (jesli masz tylko port
21 wolny)
skorzystaj z darmowego oprogramowania filezilla http://filezilla-project.org/


Tylko, żeby ustawić serwer FTP trzeba mieć publiczne IP...

Dnia 28.04.2008 o 11:25, morthi napisał:

jesli masz wieksza ilosc zdjec/plikow do rozeslania wsrod swoich znajomych mozesz tez
pokusic sie o stworzenie torrenta


Utworzenie torrenta według mnie jest nie opłacalne... tak czy siak trzeba się umawiać aby w tym czasie być dostępnym na obuch końcach...
Myślę że bardziejopłacalne by było wykupienie kona na serwerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Mój komputer strasznie zwolnił. Ma problemy z wyświetlaniem pulpitu! Kilka sekund ładuje się menu start, a gdy przeglądam dyski jest to samo. Programy ładują się strasznie długo, a liczba FPS w grach spadła ponad o połowę! Normalnie bym nie pisał bo windows po pewnym czasie zawsze padnie ale minęły dopiero 3 miesiące od instalacji a to spowolnienie stało się prawie "z dnia na dzień".

Nie wiem czy to może mieć jakiś związek ale podczas włączania komputera:
1. Od pewnego czasu wyświetla mi sie przed ładowaniem windows napis: "Nieprawidłowy plik boot.ini rozruch z C:\windows
2. Po drugie, czasami tuż przed pojawieniem się ekranu "zapraszamy" i pulpitu ekran monitora czernieje i komp po pewnym czasie restartuje się i uruchamia (najczęściej) normalnie.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:17, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Ale jak go stworzyć na taka odległośc między 2 kompami ?

VPN? Każdy z kompów mający dostęp do internetu wyposaża się w specjalne oprogramowanie.
Jednym z nich jest Hamachi. Co prawda większość ludzi używa go do grania gdy nie mogą
używać standardowych połączeń internetowych. (Ja na przykład nie mogę grać ze szwagrem
w Starcrafta poprzez BN bo mamy zablokowane porty przez dostawców internetu.)


Ale VPN-a trzeba chyba stworzyć jakoś ,czy od razu Hamachi i po sprawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 08:52, sig. napisał:

przestawienie na pio pomaga? może w takim razie spróbuj tylko trochę spowolnić napęd?
np za pomocą cd bremse.

Jasne ! - ale czemu PIO spowalnia mi całego kompa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi to bo nie kumam tego. Wkładam do napędu czystą osiemsetkę a Nero wykrywa tylko 700 MB...;/;/;/ Ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Na pewno wkładam płytę 800MB żeby nie było...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:28, TetraGramaton napisał:

Jasne ! - ale czemu PIO spowalnia mi całego kompa ?


już tłumaczę otóż w trybie pio dane podróżują wg schematu napęd (takowym może być zarówno dysk twardy jak i napęd optyczny) - procek - ram oraz ram - procek - napęd. natomiast w trybie dma, procesor jest pomijany (dane przenoszone są bezpośrednio między napędem i pamięcią). A że każde przełączenie się procesora między zadaniami zajmuje czas (musi się do tego przygotować, nie da się tak od razu), to praca w trybie pio zauważalnie go spwalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem że:gram w grę załóżmy 2 godz to wyskakuje mi na pulpit i pisze directx3derror i pełno cyferek czy może tu chodzić oto ze skasował mi sie ten directx czy co ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:13, wiedx1 napisał:

ja mam taki problem że:gram w grę załóżmy 2 godz to wyskakuje mi na pulpit i pisze directx3derror
i pełno cyferek czy może tu chodzić oto ze skasował mi sie ten directx czy co ?!


Dla swietego spokoju zainstaluj nowego directa:

http://www.pobieralnia.pl/plik-540-directx.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:48, wiedx1 napisał:

zainstalowałem go już wcześniej włączyłem grę gram gram i wyłączył sie ekran ;// wygasł


Moze karta sie przegrzewa ?.
Sterowniki zmieniales ?.
Zasilacz tez warto by podmienic dla proby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:15, miszczu707 napisał:

Zawsze jak grałem w CoD 4 z detalami na maxa miałem ok 80 fpsów. Dzisiaj wchodze i mam
ok. 10 fpsów. O co chodzi ??


Zobacz w sterownikach karty czy czasem AA nie jest wlaczony na np x8.
To samo zrob w opcjach gry.
Jak AA jest w pozadku to zmien sterowniki do karty grafiki.
Od czegos trzeba zaczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:15, miszczu707 napisał:

Zawsze jak grałem w CoD 4 z detalami na maxa miałem ok 80 fpsów. Dzisiaj wchodze i mam
ok. 10 fpsów. O co chodzi ??

Lepiej sprawdź czy ci jakiś uciążliwy program w tle nie chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się