PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam najnowszego Biosa do mojej płyty głównej , ale przed aktualizacją jak i po to samo :/
Stery do grafiki też mam najnowsze i jak przy płycie przed i po to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 17:26, Virus 500 napisał:

Kurde przejrzałem wszystkie opcje BIOSU i nie znalazłem opcji Timingu :/

Na pewno znalazłeś, tylko nie wiedziałeś które to. xP

Najlepiej podeślij zdjęcie każdego z menusów i wskażę ci które są te timingi. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam DUŻY problem z gothiciem2, zapisywanie i ladowanie trwa dlugo, nie moge wylaczyc filmikow, a jak nacisne spacje, to mi sie nie pauzuje, ale wiesz do restartu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nawiedzony jesteś czy co ?!
Na poprzedniej stronie ktoś ci już odpowiedział !

Najlepiej kup sobie inny komputer albo ten co masz rozwal młotkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 22:55, Virus 500 napisał:

Oj teraz patrzę przy stresie to ma 75 stopni


Wyciagnij bios z karty na dyskietke.
Sciagnij nibitora i otworz biosa karty.
Ustaw temperature graniczna na 110 st i zapisz bios do karty.
Przynajmniej jedna niewiadoma pojdzie precz :).

http://www.idg.pl/ftp/pc_17194/NVIDIA.BIOS.Editor..NiBiTor..3.8.html

Jak chcesz moge pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdzie sie ktoś to szybko zna odpowiedź co począć to bardzo mu za to dziękuję.
Otóż złożyłem dzisiaj komputer z płytą główną ASUS A7V333 i włączyłem go, ekran dochodzi do logowania kont na Windowsie i się okazuje ze nie działa klawiatura (PS2) i myszka (USB). Restart i szukam szczegółów i okazuje się ze do momentu wlaczenia i ładowania Windowsa klawiatura działa, tylko potem jakoś się blokuje. Wie ktoś omze w czym tkwi problem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy operacja, którą zamierzam dzisiaj przeprowadzić tj. odłączenie starego napędu i podpięcie w niedługim czasie nowego, jest wymagająca ? Dodam, że moje doświadczenie ogranicza się jedynie do zmiany zasilacza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:29, Virus 500 napisał:

W Biosie musisz ustawić na Enabled opcję USB Support czy coś takiego i PS2 Enabled

Też się zastanawiałem nad tym i jak tylko dostane sie do Biosu to poszukam tych opcji. A nie mogę wejść bo prosi o dyskietkę aby zgrać z niej Ez-Flash a której nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam procka E8200, wiem że mają zwalone czujniki temp. ale nie myślałem, że aż tak.
I jak myślicie o ile przekłamuje, mi się wydaje, że gdy temp. wzrasta o 1 stopień to pokazuję, że wzrosła o 2 stopnie.
W spoczynku mam ok 60 stopni, a w stresie nawet 100.

20080426200635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 20:08, uchal napisał:

Mam procka E8200, wiem że mają zwalone czujniki temp. ale nie myślałem, że aż tak.
I jak myślicie o ile przekłamuje, mi się wydaje, że gdy temp. wzrasta o 1 stopień to
pokazuję, że wzrosła o 2 stopnie.
W spoczynku mam ok 60 stopni, a w stresie nawet 100.

1 rdzeń ma na screenie temperaturę ujemną, zakładając że nie masz aż tak dobrego chłodzenia pokazuje chyba losowe wartości.
ps zainstaluj program do pomariu temperatury który dostałeś z płytą główną, może jest jakiś czujnik pod prockiem. ew zerknij do biosu (tam też są temperatury podane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 01:14, TetraGramaton napisał:

Taki...

Aaaaaaaa ten komunikat. zacznij od usunięcia napędów wirutalnych typu alchohol/daemon (o ile takowe posiadasz).

Problemy może też sprawiać antywirus (któremu szukanie wirutalnych napędów przez zabezpieczenia antypirackie (bo to właśnie ono generuje ten błąd) mogło się nie spodobać).

Jeśli masz napęd optyczny samsunga, to marne szanse żę pograsz w cokolwiek bo takowe niezbyt lubią się z zabezpieczeniami.

Problemem może też być chipset nforce 4, ale w jego przypadku już sobie chyba z tym poradzili wiec starczy zaktualizować sterowniki do "płyty głównej".

ps. Jak to wszystko nie pomoże, zrób wątek na podforum technicznym, może konsule coś pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się