PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2009 o 15:46, abbott123 napisał:

Wklejam Print Screena


Masz swierzutki system :).
Otworz bude i odepnij od plyty glownej napedy dvd, flop jak jest i wszystkie urzadzenia zewnetrzne typu: drukarka,
aparaty,modem internetowy i inne graty :).
Ma zostac jedynie klawiatura. Myszke tez odlacz.
Teraz uruchom komputer.
Napisz czy jest jakas zmiana ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;] Mam neo z liveboxem i chciałbym podzielić prędkość na dwa komputery. Żeby z 1mb zrobić po 512kb na komputer. Można coś takiego zrobić z liveboxem?


Mam jeszcze drugie pytanie. Na stronie http://speedtest.tp.pl/speedtest.jsp jest test od tp i mi wyszło że regularność transmisji download jest słaba (92,09%). Czy to normalne? Chociaż podczas testu grat grał przez neta a mamy neta przez liveboxa na dwa kompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba logiczne że jak sieć jest obciążona to widać to w testach, jedyna możliwość to mieć router z oprogramowaniem Tomato lub programowo ograniczyć ( np. netlimiter ) transfery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na kompie krótki dialog z filmu w formacie mp3. Zna ktoś jakiś program do przeróbki dźwięku? Chciałbym wyciąć z tego pliku kilka słów i wsadzić sobie jako dzwonek na smsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 16:25, xD_ominik napisał:

Mam na kompie krótki dialog z filmu w formacie mp3. Zna ktoś jakiś program do przeróbki
dźwięku? Chciałbym wyciąć z tego pliku kilka słów i wsadzić sobie jako dzwonek na smsa.

Goldwave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 21:50, mariowsad napisał:

mam pytanie do jakiego gniazda na płycie głównej mogę podpiąć wtyczke od wentylatora??
moja płyta to asus P5QL-e


W instrukcji do plyty bedziesz mial taki schemat mobasa i tam powinno to byc oznaczone (zarowno gniazda od chlodzenia do CPU jak i gniada do tych mniejszych wiatraczkow wydmuchujacych/wdmuchujacych powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 22:03, kuba9876543210 napisał:

> mam pytanie do jakiego gniazda na płycie głównej mogę podpiąć wtyczke od wentylatora??

> moja płyta to asus P5QL-e

W instrukcji do plyty bedziesz mial taki schemat mobasa i tam powinno to byc oznaczone
(zarowno gniazda od chlodzenia do CPU jak i gniada do tych mniejszych wiatraczkow wydmuchujacych/wdmuchujacych
powietrze.

a są w sklepach takie rozgałęziacze dzięki którym można podpiąc kilka wentylatorów do jednego wejścia na płycie głównej? bo mam zamiar zainstalować wsumie 6 wentylatorów i ciężko będzie je wszystkie podpiąć osobno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Niedawno kupiłem 3 wentylatory 80mm AAC Super Silient z czujnikami temperatury. To działa jakoś tak, że przy niskiej temperaturze przy wentylatorze, wiatrak kręci się 800obr, a przy 70stC wiatrak przyśpiesza do 250obr.
Kupiłem je w celu stworzenia cyrkulacji powietrza w obudowie. Jeden wiatrak jest z tyłu, a dwa są z przodu, są one oczywiście w prawidłowych kierunkach i są dobrze podłączone. Ale z cyrkulacji są nici bo w obudowie nie zaobserwowałem żadnych ruchów powietrza...Przy 800obr wentylatorki ledwo się kręcą...:/
Czy ktoś wie jak zwiększyć obroty wiatraka żeby doszedł do 2500 obr? Wtedy cyrkulacja na pewno będzie ok.
Tylko jak skasować ten czujnik temperatury? Ma ktoś jakieś porady? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 22:35, mariowsad napisał:

a są w sklepach takie rozgałęziacze dzięki którym można podpiąc kilka wentylatorów do
jednego wejścia na płycie głównej? bo mam zamiar zainstalować wsumie 6 wentylatorów i
ciężko będzie je wszystkie podpiąć osobno...


Powinieneś szukać wśród takich:
1. http://www.allegro.pl/item817541285_aab_c7_rozgaleznik_zasilania_3_pin_2_x_3_pin.html
2. http://www.allegro.pl/item817539844_brak_zlacz_3_pin_szybkie_rozwiazanie_aab_c12.html
3. http://www.allegro.pl/item817540997_aab_c5_rozgaleznik_zasilania_4_pin_na_2_x_4_pin.html

Niedawno kupiłem takie sama rzeczy i wszystkie się świetnie spisują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki właśnie o takie coś mi chodziło... zobaczymy jakie wentylatory mi przyślą bo zamówiłem w komputroniku... skoro widze że wiesz mniej więcej o co chodzi zapytam się jeszcze o jedno :)

jak, gdzie i w jaką stronę najlepiej zamontować wentyle bo zamówiłem narazie dwa jeden napewno pójdzie na przód ale myślę nad drugim mam do wyboru dać go z boku oraz u góry obudowy Gdzie było by lepiej i w jakim kierunku powinny kręcić? dodam że jeszcze jeden wentylator mam z tyłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 22:17, mariowsad napisał:

jak, gdzie i w jaką stronę najlepiej zamontować wentyle bo zamówiłem narazie dwa jeden
napewno pójdzie na przód ale myślę nad drugim mam do wyboru dać go z boku oraz u góry
obudowy Gdzie było by lepiej i w jakim kierunku powinny kręcić? dodam że jeszcze jeden
wentylator mam z tyłu...


Najważniejsze jest to żeby wymusić ruch powietrza w obudowie najlepiej w jednym kierunku. Jeżeli masz już jeden wiatrak z tyłu który wydmuchuje ciepłe powietrze, to trzeba dać następny wiatrak który będzie wdmuchiwał zimne powietrze do budy. Najlepiej z przodu.
Jeden powinien być na dole obudowy tam gdzie są na niego specjalne otwory. A jeżeli pozostałby Ci jeszcze jeden wiatrak to radziłbym ci go umieścić w wnęce na napędy, uprzenio wyjmując niepotrzebne zaślepki.
U siebie właśnie wyjąłem te zaślepki, w ich miejsce wsadziłem odpowiednio wyciętą okładkę z twardego zeszytu, okleiłem ją papierem samoprzylepnym, na środku zrobiłem wielką dziurę i wkręciłem w nią wentylator. Do tego przydaje się jeszcze jakiś filtr przeciwkurzowy, grill i wygląda cudnie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 22:13, blacklio2 napisał:

80mm próbujesz wymusić obieg, powodzenia


Kiedyś wymusiłem obieg 60mm ustawioną na 2500obr.
80mm też powinna dać sobie rade szczególnie, że mam ich 3. A w wymuszeniu obiegu przeszkadza mi tylko czujnik temperatury, który ustawia obroty na 800. Hałas jest mniejszy niż 9db. Bez czujnika wentylator będzie się kręcił z prędkością 2500obr, a hałas <18db na pewno nie będzie mi przeszkadzał... Tylko jak bezpiecznie usunąć taki czujnik temperatury który ogranicza obroty wentylatora do 800obr? Miał ktoś takie coś u siebie? Proszę o odpowiedź.

A moje 3 wentylatory są takie: http://www.allegro.pl/item797124607_aab_cooling_super_silent_fan_8_tc_super_cichy_9db.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki dziwny problem. Otóż od nie dawna w moich głośnikach zacząłem słyszeć głosy. Konkretnie to chyba niemieckie. Tak jakby mój komp odbierał jakieś radio. Internet mam poprzez router, ale jak go wyłączę to dalej gra. Gdy gram, słucham muzyki ciągle to jest. Czasami tylko przycicha. Nie mam tego non stop, ale co jakiś czas ten incydent się powtarza. Jest to niemało irytujące. Czy ktoś mógłby mi cokolwiek poradzić? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Może to duchy :p <żart>
Zrób porządny skan jakimś dobrym antywirem, albo spybootem.
Jeżeli to nie pomoże to chyba jedynym wyjściem będzie reinstalka systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie kabel komputer/głośniki jest słabo ekranowany i działa jak antena. I tak nie przebijesz moich, w których dzięki paradoksowi kwantowemu reakcja wyprzedza akcję (najpierw ''buczą" głośniki, a dopiero potem dzwoni komórka). Szkodniki generujące efekty dźwiękowe wyginęły z dosem, wiec skanowanie kompa nic nie da (to coś w sprzęcie). łapałem też CB-radio w tv, ale siąsiad zlikwidował antenę i już nie łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 17:20, S1G napisał:

pewnie kabel komputer/głośniki jest słabo ekranowany i działa jak antena. I tak nie
przebijesz moich, w których dzięki paradoksowi kwantowemu reakcja wyprzedza akcję (najpierw
''buczą" głośniki, a dopiero potem dzwoni komórka). Szkodniki generujące efekty dźwiękowe
wyginęły z dosem, wiec skanowanie kompa nic nie da (to coś w sprzęcie). łapałem też CB-radio
w tv, ale siąsiad zlikwidował antenę i już nie łapie.



Wyobraź sobie, że u mnie dokładnie tak samo buczą głośniki przed komórki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem posiadam od roku nowy komputer i zauważam że przy włączeniu się po 5 minutach się resetuje przy ponownym włączeniu znów się resetuje początkowo myślałem że wiatrak który chłodzi procesor był popsuty ale wszystko działa z nim . Moje pytanie brzmi co jest problemem i jak zaradzić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się