PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2010 o 10:54, Misquamaqus napisał:

> Co daje wgranie nowego biosu? Warto instalować nowy, jeśli wszystko w kompie działa
jak
> powinno?

Nie kus losu...


XD Ok, w takim razie zostawię tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy płyta główna ASUS P5GC-MX/S ma jakieś ograniczenia, jeśli chodzi o magistralę kart graficznych? Np. max wartość to 128bit, albo 256bit? Czy nie ma czegoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 11:16, Hommicide napisał:

A czy płyta główna ASUS P5GC-MX/S ma jakieś ograniczenia, jeśli chodzi o magistralę kart
graficznych? Np. max wartość to 128bit, albo 256bit? Czy nie ma czegoś takiego?


Nie ma. Możesz wsadzić tam wszystko co ma złącze PCI-Express. Chociaż w sumie...to może mieć pewne ograniczenie, ale natury technicznej - dla przykładu niektórzy producenci tak rozmieszczają gniazda, że nie wsadzisz 2 czy 3-slotowej karty graficznej, bo zablokowałaby np. port PCI w którym trzymasz tuner TV/kartę sieciową itp.
U mnie na drugim kompie złącze pod nagrywarkę było właśnie tak umieszczone, że gdybym wsadzał dłuższą kartę graficzną, to miałbym spory problem z późniejszym podłączeniem napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z programem, który by wyświetlał na ekranie wciskane klawisze? W sensie, ze wciskam "Shift" i w rogu ekranu pojawia mi się klawisz Shift. Istnieje w ogóle coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 14:16, loli80 napisał:

Czy ktoś spotkał się z programem, który by wyświetlał na ekranie wciskane klawisze? W
sensie, ze wciskam "Shift" i w rogu ekranu pojawia mi się klawisz Shift. Istnieje w ogóle
coś takiego?


Co prawda takiego programu nie kojarzę, ale sądzę, że mogę go napisać. Tylko kilka pytań:
To ma ci w rogu ekranu po prostu wyświetlać np. czerwoną czcionką jaki klawisz jest wciśnięty? Czy równie dobrze zadowoli cię małe okienko na którym będzie pokazany obecnie wyświetlany klawisz (nieco mniej roboty dla mnie :P)?
No i czy ma też działać w trybie pełnoekranowym czyt. gdy masz włączoną jakąś grę, która zajmuje całą powierzchnię monitora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 21:03, ziptofaf napisał:

> Czy ktoś spotkał się z programem, który by wyświetlał na ekranie wciskane klawisze?
W
> sensie, ze wciskam "Shift" i w rogu ekranu pojawia mi się klawisz Shift. Istnieje
w ogóle
> coś takiego?

Co prawda takiego programu nie kojarzę, ale sądzę, że mogę go napisać. Tylko kilka pytań:
To ma ci w rogu ekranu po prostu wyświetlać np. czerwoną czcionką jaki klawisz jest wciśnięty?
Czy równie dobrze zadowoli cię małe okienko na którym będzie pokazany obecnie wyświetlany
klawisz (nieco mniej roboty dla mnie :P)?
No i czy ma też działać w trybie pełnoekranowym czyt. gdy masz włączoną jakąś grę, która
zajmuje całą powierzchnię monitora?


Chciałbym, żeby pojawiał się prostokącik z wciśniętym klawiszem. Chciałbym też by reagowało to na wciskane przyciski myszki. Najlepiej, żeby działało z grami w trybie pełnoekranowym. Grafiki przycisków mogę ci zrobić, napisz do mnie na gg: 8252367.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 19:22, Misquamaqus napisał:

Masz wejsc do biosu i ustawic cokolwiek recznie np. dac 1 mhz wiecej dla fsb, kliknac
F10 i enter.

Mógłbyś mnie dokładniej poinstruować z tą zmianą częstotliwości dla FSB? Nie miałem nigdy zbyt wielkiej styczności z BIOSem i nie mam zielonego pojęcia co kliknąć, a i niczego uszkodzić też nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 11:52, Kardithron napisał:

Mógłbyś mnie dokładniej poinstruować z tą zmianą częstotliwości dla FSB? Nie miałem nigdy
zbyt wielkiej styczności z BIOSem i nie mam zielonego pojęcia co kliknąć, a i niczego
uszkodzić też nie chcę.


Tak latwo nie uszkodzisz niczego, chyba ze walniesz od razu jakies duze napiecie na plycie, procku czy pamiatkach.
Do BIOSu zwykle wejdziesz naciskajac ktorys z klawiszy F albo del, chyba bedzie to nawet napisane, ktory trzeba wcisnac, jak juz wejdziesz do BIOSu to byc moze bedziesz gdzies musial zmienic tryb z auto na manual (zalezy jaka plyta) i wtedy dopiero zmienisz FSB. Nawet jak ustawisz za duze FSB to najwyzej komp nie wstanie, to zresetujesz zworke CMOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubencjusz :)) napisal dobrze z tym, ze On juz proponuje ewentualna zmiane fsb jako OC.
Moja wczesniejsza wypowiedz dotyczyla tylko pozbycia sie komunikatu > Warning! CPU has been changed.

Przewaznie po jakiejkolwiek zmianie ustawien w biosie i zaakceptowaniu tej zmiany F10 + enter, komunikat nie jest juz wyswietlany do czasu resetu biosu.
To normalna procedura informacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Wróciłem właśnie z wakacji i mam problem z komputerem:
Otóż gdy naciskam przycisk power słyszę tylko przez sekundę dźwięki wiatraków (jakby normalnie startował komp) i nic poza tym - po tej sekundzie wszystko wyłącza się, dlatego nie zdążę usłyszeć dysków czy zobaczyć czegoś na monitorze. Czego to może być wina? Uszkodzony zasilacz chyba by w ogóle nie odpalił kompa; inne podzespoły "krzyczałyby" w biosie. Więc może płyta główna? Proszę o sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 16:40, Agntx napisał:

Siema. Wróciłem właśnie z wakacji i mam problem z komputerem:
Otóż gdy naciskam przycisk power słyszę tylko przez sekundę dźwięki wiatraków (jakby
normalnie startował komp) i nic poza tym - po tej sekundzie wszystko wyłącza się, dlatego
nie zdążę usłyszeć dysków czy zobaczyć czegoś na monitorze. Czego to może być wina? Uszkodzony
zasilacz chyba by w ogóle nie odpalił kompa; inne podzespoły "krzyczałyby" w biosie.
Więc może płyta główna? Proszę o sugestie.


Tak jak zasugerowales czyli zasilacz na dzien dobry.
Najlepiej wykonac pomiar woltomierzem na liniach 3.3, 5 i 12 volt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taki problem. Jak wsadzam płytę do mojej stacji dysków, nieważne, czy z grą, czy z jakiegoś magazynu, po 30 sekundach i jej wyjęciu jest strasznie gorąca. Jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Czy to normalne?

Mam nagrywarkę firmy Samsung, ok. 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 19:37, sule napisał:

Czy to normalne?

Nie. Płyta może się trochę zagrzać po paru godzinach wirowania, ale na pewno nie po 30 sekundach.
Jak masz możliwość, zdejmij bok z obudowy samego komputera i pomacaj napęd. Prawdopodobnie będzie gorący. Wtedy możesz spróbować go odkurzyć (po 3 latach chyba już nie masz na niego gwarancji, nie?).
Druga sprawa to może być po prostu, że któreś części ruchome w napędzie o siebie trą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma płytę GIGABYTE GA-965P-S3 rev 3.3 z najnowszym biosem F14, kupił Q8300 i niestety mu komp nie startuje. Co może być przyczyną? Tzn. nawet bios nie wstaje. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 21:37, Czarek188 napisał:

Bios sam aktualizował?


Tak, flash i śmiga. Na pewno jest dobrze zrobiony. Już resetowaliśmy go zworką, ale nadal procek nie wstaje. Spytamy w serwisie w sklepie może mają jakiś patent ale wątpię. Prawdopodobnie czeka go kupno nowej płyty, jakiejś taniej bo 775 wymiera, więc za 160zł są już jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz jest odwrotnie. Trudno dostępne podzespoły są drogie. Np kupno pamięci DDR 2 x 1 GB to wydatek około 300zł. Ale są jeszcze w sklepach płyty na s775. I niech się pyta o wersję rev. Bo jak kupi jakąś starą to problem może być ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

możecie mi powiedzieć
1. gdzie co mam ustawić w biosie aby mój e7200 hmm jak to napisać spowalniał Mhz gdy jestem w 2d ??
2. gdzie i czym poustawiać aby BOXowy wentylatorek spowalniał swoje obroty na CPU gdy jestem np na gg ?
3. to samo co w #2 tylko dotyczy gf9600

Proszę o odpowiedź
będe bardzo wdzięczny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 18:06, Misquamaqus napisał:

Tak jak zasugerowales czyli zasilacz na dzien dobry.
Najlepiej wykonac pomiar woltomierzem na liniach 3.3, 5 i 12 volt.


Zasilacz mam bardzo dobry, bo Chieftec 560W. Ale dla spokoju wykonałem test, podpinając inną zasiłkę i dzieje się to samo. Zauważyłem, że nawet przy podłączonej samej mobo jest identycznie, więc ją dokładnie obejrzałem - jeden z kondensatorów jest mocno wypukły i cuchnie spalenizną. Tak więc moja 3.5 letnia płyta główna poszła w piach... ;)
Będę musiał kupić nową i na niej aktywować Win7 oem - mam nadzieję, że nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się