PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2006 o 10:31, Olamagato napisał:

ps. Poza tym chodzi Ci chyba o Wordpada. "Worldpad", to chyba raczej narzędzie (edytor) Boga
lub coś. :)

Niezła ironiczna sugestia.
A tak wogóle jak by miał czytnik rozpięty to by mu rzanej płyty nie widziało ;]. A jemu się nie chce załączyć instalacja ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ten problem dotyczy windy kupionej osobno, czy takiej co przyszła razem z kompem? niektórzy producenci dają do sprzętu windę, która jest trochę zmodyfikowana. w uproszczeniu - takiej płytki praktycznie nie da się normalnie używać a tą windę instaluje się zmodyfikowanym na potrzeby producenta sprzętu instalatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 13:26, PirO 17 napisał:

> nie wiem o co chodzi o jaką winde?
winda - windows, system operacyjny M$ (czyt. Microsoft) ;)

Więc tego mojego Windowsa kupiłem tak osobno po zakupie komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 15:26, morthi napisał:

nie- on chce tylko doinstalowac wordpara :) ktory sie skasowal przypadkiem

A nie można w miśku zrobic tego w dodaj/usuń programy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 23:43, Veilaine napisał:

> "Application failed to initialize: 0x80010534. Nie zostało wykonane mapowanie między nazwami
Nie tylko Ty masz ten problem (patrząc po forach). Ale na rozwiązanie całkowite nie trafiłem.

Jeszcze tego nie sprawdzałem, sprawdzę dopiero, jak będę robił ogólne porządki na dysku i format. Zaczynam myśleć, że Win Defender ma pewien błąd, który miał kiedyś Star Office (obecnie Open Office) - prawidłowo instalował się tylko, jeśli był jeden profil użytkownika. Dopiero po instalacji można było tworzyć nowe profile, inaczej nic nie działało. Na razie tego nie sprawdzam, ale za dwa tygodnie będę robił formatowanie i wtedy dowiem się na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ależ instalował sie i przy wielu, trzeba jednak było instalator z odpowiednim parametrem uruchomić (o ile mnie pamieć nie myli /net)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 22:04, sig. napisał:

ależ instalował sie i przy wielu, trzeba jednak było instalator z odpowiednim parametrem uruchomić
(o ile mnie pamieć nie myli /net)

Uściślijmy: Tobie się instalował, a mnie nie chciał. Ja nawet dzisiaj nie widziałbym, gdzie ten parametr wstawić. Korzystałem z instalatora, króry był dołączony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - posiadam, AMD 3000+ Vience (756), 1 GB RAM, Zasilacz 400W, GEForca 6600.
Wczoraj podczas gry w SINa komputer się zresetował...wchodzę do biosu patrzę a tam temp. procka 92 st. C !!!
Wiatraczki działają, Coller na procku kręci się z 1200-2500 obrotów, w czym więc rzecz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie podkęcałeś procesora(nie umiejętnie) to może radiator źle przylega do procesora, bo sądze że go kiedyś ściągałeś i czyściłeś, a jeżeli nie czyściłeś to radziłbym bo pewnie tam jest pełno kurzu.
92 stopnie celcjusza na jakimkolwiek procku to DRAAMAAT !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 08:38, Evil Khan napisał:

patrzę a tam temp. procka
92 st. C !!!
Wiatraczki działają, Coller na procku kręci się z 1200-2500 obrotów, w czym więc rzecz ?


1. Sprawdź czy radiator przylega do procesora, czy pasta termoprzewodząca na rdzeniu w ogóle jest.
2. Według mnie cooler na procku kręci się za wolno. Ale z tym to różnie bywa. W biosie powinno się dać go przyspieszyć.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jak musisz ten komputer mordować, to rozkręć przynajmniej obudowę i postaw jakiś przenośny wiatrak, żeby wiał na procesor. W innym przypadku w niedługim czasie może się zrobić "śmierdząco".
Acha, może być jeszcze kwestia zbyt dużej ilości kurzu. Walcz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 09:51, Veilaine napisał:

I jeszcze jedno, jak musisz ten komputer mordować, to rozkręć przynajmniej obudowę i postaw
jakiś przenośny wiatrak, żeby wiał na procesor. W innym przypadku w niedługim czasie może się
zrobić "śmierdząco".
Acha, może być jeszcze kwestia zbyt dużej ilości kurzu. Walcz :D

OK. - POWALCZĘ :)
Dzięki za porady. Procek był kupiony wraz z płyną i już był na niej zamontowany - może faktycznie zalega tam kurz...Cooler montowali mi w sklepie komputerowym jak kupowąłem obudowę więc chyba położyli pastę.....
Wraz z płytą Gigabyta jest taki programik do kręcenia procka pod windowsem - pokazuje też temp. oraz ilość obrotów wiatraczka...
Podczas normalnego używania windowsa temp. to około 35 st. natomiast obroty 2500 ale to mi wywyala jako Error (że niby za wolno)... Sam komp przy grach grzeje się jak nie wiem... jak dostawiłem obudowę do ściany (ograniczając cyrkulację powietrza) to po 5 minutach się przegrzewał i resetował (na szczęście)..
Są to dla mnie nowe doświadczenia gdyż wcześniejszy AMD Athlon 2400 nie miał takowych problemów..
Może problem tkwi w wentylatorze na procku - choć ten jest ponoć jeden z lepszych - Pentagram QC-92 Cu
jednym słowem - HELP !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, jaki powinienem mieć procek do 1GB ramu DDR i GeForce''a 6800 z odblokowanymi potokami do 16 żeby móc wykorzystać jak największy potencjał tych części? :D Aktualnie mam P2.4GHZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się