PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jak sie wyłącza firewalla w Win XP?Czy jest jakiś szybszy sposób skołowania Service Packów do Win XP niż ściąganie ich przez windows update?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 12:38, Jarzy napisał:

Jak sie wyłącza firewalla w Win XP?Czy jest jakiś szybszy sposób skołowania Service Packów
do Win XP niż ściąganie ich przez windows update?


nie jestem pewien czy ci chodzi o "ZAPORE" ale ją sie tak wyłoncza ;]

start>Panel Sterowania>Centrum Zabespieczeń i pierwsza od gory opcja "zapora" i tam ja wyłonczasz ;]

a jesli chodzi o SP do XP to znajduje sie na płucie instalacji XP ale oczywiscie tych nowszych wersjach systemu jak pamietam chyba od wersji 2002 wiec wystarczy włozyc płyte i zainstalowac SP ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 13:36, Jarzy napisał:

Może jestem ślepy,ale nie widze tego centrum zabezpieczeń :/


ona bedzie dopiero po zainstalowaniu SP2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem początkującym uzytkownikiem i mam następujący problem - mianowicie gdy w cos gram resetuje mi sie komputer ... po jakis pol godziny potem juz niemal co chwile (gdy gram). Na poczatku mylalem ze moze to miec zwiazek z chlodzeniem i posprzatalem w srodku... troche syfu bylo jednak nie pomoglo czyszczenie. Wystepuje komunikat o bledzie w ktorym zawarte sa kluczowe 2 linie C:\WINDOWS\Minidump\Mini012404-04.dmp i C:\DOCUME~1\michal\USTAWI~1\Temp\WER2.tmp.dir01\sysdata.xm Jesli ktos wie jak mi pomoc prosze o odpowiedz aha podaje konfiguracje mojego kompa : Athlon 2600+ Radeon 9600SE 512Mb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz po resecie pisze Komputer odzyskal nie chyba stabilnosc po powaznym bledzie i tam jest wyslij raport do microsoft i wlasnie w tej ramce pisza te 2 linijki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 14:36, Krax666 napisał:

a reset pojawia sie w trakcie gry np. w F.E.A.R po ladowaniu mapy jakiejs a PoP:WoW w dowolnym
momencie

A może byś się tak przyznał jaką konfiguracją kompa dysponujesz i czy masz orginal system ?:D.
Po overlockingu czego(ewentualnie) ?.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System nie jest oryginalny (XP pro) a konfiguracji juz mowilem ...nic nie jest podkrecane moge dodac ze dysk 80...giga i zasilacz 230V plyta, Asrock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 14:45, Krax666 napisał:

System nie jest oryginalny (XP pro) a konfiguracji juz mowilem ...nic nie jest podkrecane
moge dodac ze dysk 80...giga i zasilacz 230V plyta, Asrock

To chłopie w takich czasach masz jeszcze taki sasilacz i jeszcze do takiej gry jak FEAR.
Płyta Asrock - pewnie komp kupowany w hipermarkecie TESCO itp. :P, weź wymień płytę bo badziewie takie kulejącę, że już wolałbym układy ESC. Po za tym niedobór mocy(a zasilaczem jakim dysponujesz jest to bardzo możliwe) też powodują restarty. Wiele powodów tu może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no w Tesco nie ale historia z plyta jest taka ze nalepsza pod athlona ktora mialem miec spalili...chociaz fakt czuje sie oszukany i gdyby mial wiedze te 2 lata temu kiedy kupowalem kompa zapewne nie kupilbym u tych PANOW ... dzieki za pomoc cos sie z tym zrobi ale czemu te 2 linijki wyskakuja...? czy sa one zwiazane wlasnie z chlodzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie procka.
Mam od niedawna AMD Athlona 64 . Kupiłem taką obudowę z bocznym ujściem (na wyskości procka) do lepszej cyrkulacji powietrza. Przed zakupem była tam taka gumowa tuba (niejako) do odprowadzania temperatury. Jak mi zmontowai kompa to tego nie mam. I czasem się komp przegrzewa (do 90 st) i restart. Czy to moze być wina braku tego elementu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Ona tylko kieruje powietrze na zewnątrz obudowy, ale jest na wysokości procków Intela. Dlatego wymontowali. Mam ten wynalazek, czy coś daje - nie wiem. Temperatura procka nie przekracza 44 stopni nawet w najgorętsze dni. Może masz coś nie tak z wiatraczkiem na procku - źle założony np.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 15:00, Evil Khan napisał:

Mam pytanie odnośnie procka.
Mam od niedawna AMD Athlona 64 . Kupiłem taką obudowę z bocznym ujściem (na wyskości procka)
do lepszej cyrkulacji powietrza. Przed zakupem była tam taka gumowa tuba (niejako) do odprowadzania
temperatury. Jak mi zmontowai kompa to tego nie mam. I czasem się komp przegrzewa (do 90 st)
i restart. Czy to moze być wina braku tego elementu ??


szczerze nie sadze zeby to miało zbyt duza roznice ;] ale 90"C !! ze Ci jeszcze komp sie włancza bo norlamnie to by sie wszystko potopiło [ ta temperature masz na wyswietlaczu na obodowie czy w biosie ew. jakims programie ??]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 15:08, TTBoS napisał:

szczerze nie sadze zeby to miało zbyt duza roznice ;] ale 90"C !! ze Ci jeszcze komp sie włancza
bo norlamnie to by sie wszystko potopiło [ ta temperature masz na wyswietlaczu na obodowie
czy w biosie ew. jakims programie ??]

Taką temp pokazuje mi po restarcie w Biosie - nie wiem czy to nie wiatraczek właśnie bo tam też pokazuje jego obroty w granicha 1200-1300 zamiast oczekiwanych 2500-2900...
Jak odczekam chwilę to jest lu - temp spada i obroty wiatraczka w normi. Pod windowsem wskazania temp procka - 34 - 44 st - więc luzik..
A przegrzewa się podczas różnych gierek (SIN, HOMM5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 15:15, Arclight napisał:

Mój wiatraczek (wprawdzie z wersji BOX, ale jest dobry) ma 5200 obrotów...

ups...to chyba czas pomyśleć o wymianie wiatraczka...choć ten mój tj. Pentagram QC-92 Cu podobno jest OK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się