PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam 2 problemy:
-grałem sobie w demko Titan Questa, użyłem ctrl+alt+del żeby przejśc do pulpitu i za którymś takim razem wyskoczył mi błąd że administrator zablokował menadżera zadań, tylko, że ja pracuje na konicie administrator cały czsa, jak to można zmienić?
-jesli po 10 godzinach gry, pracy i słuchania muzy, mam w biosie napisane, że temperatura procesora to 41 stopni a temaperatura Mb to stopni 42 to dobrze czy raczej gorzej?

Z góry dzięki za odpowiedzi! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 # próbowałem znaleźć odpowiedź ale nie wyszło
2 # 42 ''C to wcale nie taka zła temperatura, szczególnie w lecie. U mnie jest 52 na procku i 49 na mb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2006 o 19:57, SD4HJ napisał:

Gdzie moge sprawdzic temp poszczegolnych czesci kompa?


Programów do mierzenia temperatury jest wiele ale szczególnie polecam dwa:

Motherboard Monitor (Rozbudowany program monitorujący temperaturę, napięcia, prędkości wiatraków w czasie rzeczywistym, statystki, raporty itd, darmowy) oraz HMonitor (malutki programik, w zasadzie tylko do monitorowania, bez udziwnień, 30 dniowy).

MBM 5 : http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=273
Pakiet językowy do MBM (w tym j.polski): http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=39&id=322

HMonitor: http://www.hmonitor.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co jest lepsze Logitech 5.1 X-530 czy może Creative 7.1 Inspire T7900. Chodzi mi o głośność, czystość dziwięku i basów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok sciagnoles ten motherboard i zainstalowalo sie nic nie zmienialem dawlaem non stop next i potem wykrywalo jakies firmy i wogle takie dziwne doszlo do 1100 i nie chcialo ruszyc dalej to dalem cancel i teraz restartuje kompa zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym, który ma problem z kompem i prosi uprzejmie o pomoc :].

Otóż zaczynały się dziać z nim dziwne rzeczy - po ok 20-30 min grania zamoczynnie się wyłączał (gdzieś tak w okresie zimy/wiosny), co wcześniej się nigdy nie zdarzało.
Oddałem w końcu do serwisu - coś tam przedmuchali, oddali i powiedzieli, że działa. Faktycznie działa.

Jednak po 2 tygodniach użytkowania problem niemal identyczny. Gram podobną ilość czasu i siada mi całkowicie obraz - ale komputer nadal działa. Otworzyłem zobaczyłem czy wszystko się kręci, czy każda wtyczka dopchnięta. Nie mam pojęcia z czym to może byż związane.

Dodam jeszcze, że wcześniej (tuz pod odbiorze z serwisu) wiatraczek od karty graf. zaczął "brzęczeć". Aktualnie przestał i, chyba normalnie, się kręci, ale podejrzewam, że problem tkwi albo właśnie w karcie albo w dysku twardym.
Poza tym nie mam ustawione ani w Biosie ani w opcjach monitora wyłączenia zasilania/dysków po określonym czasie czy przy określonej temperaturze.
Zresztą przy łażeniu godzinymi w necie nie ma absolutnie żadnych problemów, a rok temu też w lato grałem ;p.

Tak czy siak gdy obraz siada muszę zrobić resa i szopka od nowa. Gdyby ktoś znał jakąś domową metodę, bo nie chce mi się znowu łazić do sklepu :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zainstalować Nero Express z płyty,którą dostałem razem z nagrywarką CD RW,ale nie moge tego szajsu zainstalować,bo mi ciągle wyskakuje,że na kompie jest wcześniejsza wersja Nero i jedyna opcja to jest ją usunąć a potem zrestartować kompa.Tylko wielka szkoda,że po restarcie jest ot samo!Co mam z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spby bot search and destroy to chyba jakiś wybrakowany program!Za każdym razem gdy jakiś program chce umieścić swój wpis w rejestrze oczywiście spybot musi sie wtrynić.Szkoda tylko,że okno powiadomienia ze spybota jest zawsze nieczytelne i można tylko zablokować zainstalowanemu programowi dostęp do rejestru.Czy da sie jakoś to ominąć,bo naprawde mnóstwo nerwów przed tym kompem strace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę ściągnąć wersję 1.3 (najlepiej bez pakietów językowych - czystą wersję angielską) - u mnie w wersji 1.4 w tym wyskakującym okienku nie wyświetlały się przyciski u dołu (te Allow, Deny itp.). Poza tym z tego, co zauważyłem, to nie ma problemu ze ściąganiem i instalowaniem aktualizacji do wersji 1.3 :).
>Backside
Sugeruję sprawdzić, czy wiatraczek na karcie w ogóle się obraca - mógł się zatrzeć całkiem i dlatego go nie słychać :) (a to grozi nawet spaleniem karty). Może też obracać się na tyle słabo, że nie zapewnia wystarczającego przepływu powietrza - w takiej sytuacji karta też może się przegrzewać. Jeśli to wina wiatraczka, to wymień go jak najszybciej, póki karta nie uległa uszkodzeniu (tymczasowo możesz obniżyć taktowanie karty, by się nie przegrzewała). Ewentualnie możesz spróbować go zdemontować, wyczyścić z kurzu i nasmarować łożysko(a) specjalnym olejem (takim używanym do smarowania maszyn do szycia czy kolejek elektrycznych :)). Tak czy inaczej wizyta w sklepie raczej Cię nie ominie (jak nie po nowy wiatraczek to na serwis w celu jego wymiany, jeśli nie jesteś jej w stanie dokonać sam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2006 o 22:56, upiordliwy napisał:

Skąd ściągnąć i jak zainstalować spolszczenie do FireFoxa ?

z www.firefox.pl (instrukcja też tam jest). jest też tam wersja od razu spolszczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące konfiguracji. Otóż ostatnio postanowiłem, żę kupię nowego kompa. Jednakże ostatnio coraz częściej spotykam się z tym, że problem nie stanowią karty graficzne, sieciowe ani procesory, tylko płyty główne. A więc zastanawiam się jak ją dobrać, żeby nie kolidowała z resztą sprzętu. Mam zamiar kupić AMD Athlon 64 3200+, GeForce 7200, lub inną na jaka mi starczy kasy, 1024 mb ramu ( jeżeli dostane to w 1 kości) i płytę główną Abita na chipsecie nforce i podstawką 939. Z tym wiążą się jeszcze inne pytania. Jakie jądro wybrać (w procesorze) i czy ten zestaw w późniejszym terminie będzie można podkręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się