PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Posłańca wyłączasz:

Panel Sterowania/Narzędzia Administracyjne/Usługi/Posłaniec (prawy klik - Właściwości => Wyłącz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z programikiem CD-Ejector - korzystałem z niego prawie tydzień i było OK, ale wczoraj zaczął się dziwnie zachowywać - wg. Menedżera Zadań pochłaniał 95 mocy procesora, czy ktoś się spotkał z czymś takim? Czy przyczyną takiego zachowania może być np. działający w tle program wykorzystujący CD-ROM?
I drugie pytanie - jaki pobór prądu może mieć taki wiatraczek na grafikę za 15 zł (niestety, producent poskąpił jakichkolwiek informacji, poza tym, że "Made in China" :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da sie jakos sprawdzic co jest przyczyna niedzialania wiatraczka na karcie graficzniej, i czy mozna jakos taki wiatraczek domowymi sposobami naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jest to z powodu kurzu i zatarcia lozysk :) kup nowy wiatraczek :) albo cale chlodzenie :) bedzie szybciej i prosciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 20:04, HumanGhost napisał:

Może to wina sterowników do karty graficznej. Bo ramu na pewno nie. Sprawdź czy są nowsze sterowniki,
zainstaluj i wtedy sprawdź jak działa.


sterowniki mam najnowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 23:53, Munio2 napisał:

Proszę o odpowiedź bardzo mi na tym zależy. Dzięki z góry :-))

Nie widziałem, aby Ci ktoś odpowiedział, więc spróbuję to zrobić na podstawie lektury pism komputerowych. Tylko nie traktuj tego jako obowiązującej wykładni, ja jestem za słaby, żeby moja odpowiedź była wiążąca. Radeon 1600 XT, mimo 128 bitowej szyny jest o około15% szybszy od Radeona 9800 Pro, na szynie 258. Ale jeszcze raz podkreślam, lepiej będzie, jeśli potwierdzi to ktoś, kto lepiej sią na tym zna...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytania, jak mykam Chkdsk-iem (dawny ScanDisk) po partycji glownej, to potem wyswietla raport (chodzi mi o ten tryn dos-owy), ale ten raport miga tak szybko, ze nie sposob go przeczytac a chcialbym sie dowiedziec co tam jest napisane:( moze gdzies windows zapisuje rezultaty skanowania? Bo diablo bym chcial wiedziec coz takiego tam znalazl na dysku:) plz help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Radeona, to ja się zgadzam że to jest słuszny wybór. Sam ostatnio trochę w kompa zaiwestowałem, i przy Athlonie x64 3200+, 1 Gb Ramu, płycie Asus A8N32-SLI Deluxe, ta grafika sprawdza się bardzo dobrze. Wszystkie najnowsze gry itd chodzą na najwyższych bez ścięć. Bynajmniej oczywiście mówię o tych, które posiadam. I jakoś nie zauważyłem momentu, aby były opory przy chodzeniu. W 3D Marku też uzyskała pokaźne wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raport z chkdsk''a można zapisać, przekierowując wyświetlane przez niego informacje do pliku, przykładowo wpisując:

chkdsk c: > d:\raport.txt

otrzymamy plik raport.txt na partycji D. Ważne jest, aby wszystkie opcje chkdsk''a znalazły się przed znakiem ">". W tym przypadku w "Wierszu poleceń" nie pojawią się żadne komunikaty, ponieważ są one od razu zapisywane do pliku.

Inną metodą obejrzenia raportu bez zapisywania do pliku jest uruchomienie "Wiersza polecenia" (Start Menu -> Uruchom -> i wpisać cmd) a następnie wydanie polecenia: chkdsk [dysk] [opcje]. Wówczas chkdsk wyświetli komunikaty z poszczególnych etapów, a na samym końcu raport (bez zamykania okna "Wiersz polecenia"), dzięki czemu można zobaczyć rezultat działania programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. W Evereście mi pisze że nazwa mojej płyty głównej to DFI AK75-EC / Octek Rhino KT133A-ASP. Jaki to jest socket czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z lagami w darmowej grze (a raczej modyfikacji) Tremulous .
Podczas grania co jakieś 20 sekund mam... Lag :| Ping 999... Lag ten trwa jakieś 2-4 sekundy i naprawdę denerwuje...

Moglibyście mi polecić jakiś dobry program do monitorowania "internetu"? Chciałbym ażeby ten program pokazywał jakie aplikacje "używają" łącza... I "jak" go używają ;).

Jakieś dwa tygodnie temu nie było tych lagów :| Napewno nie jest to wina serverów na których gram.
Mam neostrade 256 :).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy to jest problem, ale chyba warto napisać. Przed chwilą nastapiła dziwna sytuacja. Mianowicie przy odpaleniu Guild Wars trochę długo wczytywało mi ekran startowy i zauważyłem ściągnięcie ponad 11 MB plików. Natomiast dziwniejsze jest to, że po wyjściu w gry, kiedy próbuje wejsc na stronkę na której jestem zawsze od razu logowny musze się zalogować. Sprawdzałem na trzech forach i dwóch stronkach tematycznych. Hmm trochę to dziwne prawda? Jeszcze czegoś takiego nie miałem. Czy istnieje wirus/trojan, który wylogowuje podczas nieobecności a potem przechwytuje hasła, które się wpisuje przy próbach logowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz IE sprawdź czy przypadkiem nie został opróżniony folder "Cookies" w twoim profilu. Warto też na wszelki wypadek przeskanować system Spybotem czy Ad-Awarem i co najważniejsze sprawdzić czy nie zagościł jakiś rootkit - najlepiej programem GMER: http://www.gmer.net/files.php?lang=pl (Jeżeli w systemie będzie rootkit pojawi się na zakładce "Procesy" jako czerwony wpis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej sprawdź programami z posta wyżej ale wątpie. powód: dużo łatwiej i bez wzbudzania podejrzeń było by sniferem sprawdzać wszystkie dane wysyłane do internetu w poszukiwaniu loginów/haseł. wtedy ty sie nie orientujesz że coś jest nie tak, a włamywacz dostanie hasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się