PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mi sie ostatnio cos takiego stało: Zmniejszylem rozdzielczosc ekranu do min. i on nagle zrobil sie caly czarny i miga napis "SIGNAL OUT OF RANGE". Od tego czasu jak chcem wlaczyc kompa to wszystko dobrze sie robi i jak ma sie pokazac ekran z profilami uzytkownikow to znowu ekran robi sie czarny i miga ten napis. Próbowalem zpowrotem zwiekszyc rozdzielczość w trybie awaryjnym, ale to nic nie daje. Nie wiecie moze jak to naprawić?
Aha! Jak zawiozłem kompa do kumpla i u niego podłoczylem to wszystko bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oznacza to że parametry sygnału z karty graficznej są poza granicami akceptowanych przez monitor (najprawddopodobniej zbyt wysoka cześtotliwość odświeżania) musisz je na monitorze akceptującym dane ustawienie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 16:46, sig. napisał:

oznacza to że parametry sygnału z karty graficznej są poza granicami akceptowanych przez monitor
(najprawddopodobniej zbyt wysoka cześtotliwość odświeżania) musisz je na monitorze akceptującym
dane ustawienie zmienić.

Probowalem i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było tak, że chciałem sprawdzić co będzie jak zwiększe obszar ekranu do max. No i zwiększyłem jak sie tylko dało i nacisnąłem "zastosuj"... Dalej to tak jak juz pisałem. Kolega z klasy mówił mi, żebym w trybie awaryjnym zpowrotem zmniejszył obszar, ale jak tak robie i naciskam "zastosuj" to nic się nie dzieje... Zauważyłem, że na nowszych monitorach wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jak cos zmienisz w ustwieniach ekranu do brdzie odliczanie 15sec i wszytko wrace do pprzednich ustaniwen jak nie klikniesz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 18:08, Łuk4s2 napisał:

ale jak cos zmienisz w ustwieniach ekranu do brdzie odliczanie 15sec i wszytko wrace do pprzednich
ustaniwen jak nie klikniesz ok

No wiem, ale problem w tym, ze nie ma zadnego odliczania... Naciskam "zastosuj" i nic sie nie dzieje. Jedynie ten przycisk (zastosuj) robi sie cały szary i nie mozna go juz nacisnąć... Chyba bede musial gdzies oddac tego kompa... Podobno mozna tez w BIOSie cos pozmieniac, ale ja wole sie juz w tym nie bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 20:45, blackmati napisał:

Mam mały problem. Posiadam HP 1510 i po zainstalowaniu sterowników /.../

Coś podobnego miałe bardzo dawno temu z HP LaserJet 5L. Sterowniki były na czterech (chyba) dyskietkach, jak instalowałem zgodnie z instrukcja, to była totalna klapa. Dopiero kolega mi podał że trzeba z jednej tylko dyskietki (a sam bym na to nie wpadł) i powiedział z której. Spróbuj poszukać sterowników w Google, ja ostatnio tak sobie poradziłem z karta sieciową. Oryginalne sterowniki wymagały przekładania dyskietki (padła) i płyty instalacyjnej z Windowsa, a ściągnięte z internetu same wszystko zainstalowały. Tak dobrze, że nagrałem je sobie na CD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze pokombinowac. Zobacz czy usuniecie w trybie awaryjnym sterownikow monitora pomoze. Ew mozesz zrobic to ze sterownikami grafiki. Wtedy system znajdzie sobie wszystko na nowo, i teoretycznie powinno wtedy juz normalnie dzialac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kompem nie mam żadnego problemu, ale nie wiedziałem gdzie umieścić tego posta, a nowego tematu nie chciałem już robić. Chodzi mi oto aby zrobić jakiś link np. do bitefight i inaczej go nazwać. Jak wiecie to napiszcie mi jak to się robi i jak macie ogote to przeróbcie mi ten link: http://s7.bitefight.pl/* (UWAGA! Jest on do bitefight- uprzedzam bo nie chce dostać za niego żadnego bana, ani degrada!:P) i nazwijcie go np. "Klik?" pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 23:34, RobeN napisał:

Wszystko zależy w jakim języku piszesz.
Na forach z phpBB może być tak:
[url= http://blablabla.bla.bla] Klik [/url]

w HTMLu wpiszesz go np tak:

<a href=" http://bla.blablabla.bla" class="link">Klik</a>

czyli coś takiego:
[url= http://s7.bitefight.pl/*] Klik? [/url]
lub:
<a href=" http://s7.bitefight.pl/*" class="link">Klik?</a>
?? i potem muszę to całe skopiować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 23:34, RobeN napisał:

Wszystko zależy w jakim języku piszesz.


Dziwie sie, ze pomagasz w takiej sprawie. Bitefight to gra, ktorej celem jest spamowanie na rozmaitych forach i grupach dyskusyjnych i wykorzystywanie czasu i lacz internetowych innych forumowiczow/czytelnikow celem nabijania wlasnych statystyk. Kolega wlasnie pyta o to jak skuteczniej oszukiwac innych (bo na link z nazwa bitefight.pl nikt sie juz nie nabierze), chce zamaskowac skrot jakas nazwa.

Nawet jesli nie bedzie spamowac tutaj, na forum.gram.pl, to prawdopodobnie na innym forum i byc moze kiedys sam dasz mu sie nabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 18:31, Igor FCBayern napisał:

> ale jak cos zmienisz w ustwieniach ekranu do brdzie odliczanie 15sec i wszytko wrace do
pprzednich
> ustaniwen jak nie klikniesz ok
>
No wiem, ale problem w tym, ze nie ma zadnego odliczania... Naciskam "zastosuj" i nic sie nie
dzieje. Jedynie ten przycisk (zastosuj) robi sie cały szary i nie mozna go juz nacisnąć...
Chyba bede musial gdzies oddac tego kompa... Podobno mozna tez w BIOSie cos pozmieniac, ale
ja wole sie juz w tym nie bawic


A sprawdziłeś swój monitor na inym kompie, bo jak dla mnie to może być uszkodzony,
jak usunięcie sterów z grafy nic nie da to możesz mieć ciepło z tym monitorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zaczne od konfiguracji mojego piecyka:
Athlon 2500XP
Pamięc 512 MD DDR KINGSTON
HDD Samsung 80 GB 7200
GeForce FX 5200 128 MB
Problem mam taki, że przy nacisnieciu restartu po zwisie podczasz ponownego załaczanie kompa nie wykrywa mi dysku (mam ten komp 1,5 roku i działał bez zarzutów). Dopiero gdy wyłacze go z sieci wykwrywa dysk ale nei ładuje sie windows tylko na sekunde pokazuje sie jakis napis i załacza od nowa. W BIOSIE nic nie zmieniałem.
Musze potem formatowac by znowu załaczyc kompa i tak znowu do zwisu. :/
Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 20:10, Bajuj napisał:

/ciach/
Problem mam taki, że przy nacisnieciu restartu po zwisie podczasz ponownego załaczanie kompa
nie wykrywa mi dysku (mam ten komp 1,5 roku i działał bez zarzutów). Dopiero gdy wyłacze go
z sieci wykwrywa dysk ale nei ładuje sie windows tylko na sekunde pokazuje sie jakis napis


dobrze by było jakbyś napisał jaki komunikat ci się wyświetla?

Dnia 12.04.2006 o 20:10, Bajuj napisał:

i załacza od nowa. W BIOSIE nic nie zmieniałem.
Musze potem formatowac by znowu załaczyc kompa i tak znowu do zwisu. :/


chodzi ci o to że musisz sformatować dysk? i ponownie zainstalować wszystko od nowa?
troszeczę opisz co dokładnie się dzieje. Bo na razie z tego opisu, to trudno coś wywnioskować.

Ale na pewno ci nie zaszkodzi jak przy wyłaczonym z sieci
kompie (wyjęta wtyczka) zdejmiesz obudowę (pokrywę)
i przejrzysz wszystkie wtyczki czy nie nalezy ich podociskać, a pozatym, czy nie ma za dużo kurzu,
na elementach kompa. Oczywiscie, że masz kompa po gwarancji i nie masz plomb na obudowie.

Poza tym określ w jakim momencie następuje zwis twojego kompa, i czy nie robiłeś czegoś w kompie bez wyłączenia wcześniej wtyczki. Możesz też z poziomu Windowsa przelecieć Dysk ScanDyskiem - z opcją
Dokładnego skanowania, ale tutaj musisz, się uzbroić w cierpliwość, bo trochę to potrwa.

Dnia 12.04.2006 o 20:10, Bajuj napisał:

Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 22:43, Lord pinio_SGSTB napisał:

dobrze by było jakbyś napisał jaki komunikat ci się wyświetla?

Nie wiem gdyż mija tak szybko i komp sie restartuje :?
Sandisk robiłem też nic. Jeszcze raz :D : naciskam reset, komp załacza sie od nowa piszac, ze dysk twardy nie jest podłaczony. Gdy wyjme wtyczkę z sieci i załacza ponownie, komp "widzi" dysk, ale po ekranie ładowania windowska miga szybko komunikat o błedzie i załacza sie od nowa. Dzieje sie tak aż ponownie nie sformatuje ;>
I tak żyje od resetu do resetu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się