PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2006 o 12:09, RobeN napisał:

> Skasowalem sterowniki i nic. A monitor sprawdzalem na innym kompie i dzilał... Chyba
musze
> sprawic sobie nowy monitor...

Skoro działał na innym komputerze, to znaczy, że monitor jest raczej OK.
Więc dlaczego chcesz wymieniać???

I tak juz od dluzszego czasu nosilem sie z takim zamiarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:10, Igor FCBayern napisał:

I tak juz od dluzszego czasu nosilem sie z takim zamiarem...


Moim zdaniem musisz wywalić sterki graficzne - przepis w temacie o Kartach Graficznych na górze strony
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=1149#end

Problem masz taki, że przy tej najniższej rozdzielczości wpisane było zbyt wysokie odświeżanie dla Twojego monitora (co sugeruje, że nie miałeś zainstalowanych sterowników monitora i przez to tabelą odświeżań władał sterownik karty graficznej i nie był on ograniczany do parametrów Monitora). Po prawidłowym usunięciu sterków komp powinien wystartować w bezpiecznej rozdzielczości samego Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:10, Igor FCBayern napisał:

> > Skasowalem sterowniki i nic. A monitor sprawdzalem na innym kompie i dzilał... Chyba

> musze
> > sprawic sobie nowy monitor...
>
> Skoro działał na innym komputerze, to znaczy, że monitor jest raczej OK.
> Więc dlaczego chcesz wymieniać???
I tak juz od dluzszego czasu nosilem sie z takim zamiarem...


1. Jaki masz monitor?
2. Podłącz na innym monitorze, swój komp
i zmień rozdzielczość na 640x480 oraz odświeżanie obrazu na 60 HZ z tym możesz uruchomić
ze swoim.
3. ściągnij stery jak nie masz do swojego monitora i zainstaluj powinno cię uchronić
przed [przekraczaniem niedopuszczalnej rozdzielczości, bo to że karta może,
nie znaczy, że monitor MUSI wytrzymać.
4. Jak zainstalujesz stery wtedy eksperymentuj z obrazem.
5. Dziwi mnie fakt, że nie możesz zmienić rozdzielczości w trybie awaryjnym?
w trakcie ładowania kompa należy wcisnąć F2 i wybrać tryb awaryjny.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziwna rzecz się ostatnio u mnie dzieje. Niby wszystko w porządku, ale.. Kiedy klikam na pulpicie prawym przyciskiem myszy to pojawia się tylko ta klepsydra i nic dalej. Kiedy próbuje coś innego zrobić w tym czasie to wszystko się wiesza, ale nie wyskakuje żaden komunikat o błędzie ani nic podobnego. Nie wiem co to może być. Zauważyłem, ze tak jest od cxzasu zainstalowania dema Heores V. Odinstalowałem dziś, ale nadal tak jest. Wie ktoś co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja mam mały problem:
Otóz gdy kopjuje pliki z CD na dysk twardy to wyskakuje mi "nie mozna skopiowac:nazwa_pliku Błąd danych ( CRC )"
Jak myślicie co to moze byc ? Może coś z płyta albo jest źle nagarana albo coś z kablem lub nie mam czegos zainstalowanego ( czyt. sterowników jakis ).
Prosze was o pomoc bo nie wiem co zrobic, zaznacze jeszcze ze to tylko przy wybranych plikach wuskakuje ten blad ( nie przy wszystkich ). Dzis mi sie udal skopiowac plik przy ktorym ten blad wyskoczyl ale jutro pewnie bedzie inaczej....
Wogole to slabo sie ta plyta jakos wczytuje wczesniej było okej a teraz jakos nie chce.....

No to tyle nie bede zanudzal dzis....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U brata na kompie co jakis czas pojawiają się cienkie czerwone paski, np. przesuwające się wraz z kursorem. Problem ten pojawia się w zasadzie od początku. Wygląda to tak, jak na dołączonym screenie. Co moze być przyczyną? Karta graficzna (Ge Force MX 5200) czy raczej monitor (Samsung SyncMaster 795 DF)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrze, patrze i pasków nie widze. wiec albo karta graficzna już na wyjsciu, albo monitor. ew kabel między nimi jakieś zakłucenia łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:43, sig. napisał:

patrze, patrze i pasków nie widze. wiec albo karta graficzna już na wyjsciu, albo monitor.
ew kabel między nimi jakieś zakłucenia łapie


Racja. Faktycznie pasków nie widać :(
Ciężko było mi ocenić, bo jak wklejałam post, na ekranie prawie nic nie było widać (oprócz pasków) :(
Czyli nie sterowniki. Co można więc z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 15:46, Widek napisał:

to chyba najczęstszy problem:) Ale jest na to sposob:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/lofiversion/index.php/t39884.html

dobrym programem jest BadCopy Pro


Dzieki Widek, teraz juz wiem ze cos z płyta jest nie tak, najprawdopodobniej źle ja nagrałem lub w jakis sposób została uszkodzona.....
Zarysowana to napweno nie bo bym widział.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze all.

Mam pytanie co może byc powodem że komputer zaczyna wydawac cichy pisk taki piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!
gdy odpalam aplikacje 3d.
Myslałem że to kondensatory na płycie bo jak wiadomo w lampie błyskowej gdy się ładują to też piszczą i osłuchałem każdy z nich stetoskopem ale nie to nie one.
Myslałem że coś z resztą sprzętu czyli grafa dzwięk ale też nie.

Poprostu dobija mnie to takie cichutkie piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiszczenie.

Gdyby było to głośniczek na płycie to bym wiedział ale to nie on.

Z kąd to piskanie kompa ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 17:02, Epiphany napisał:

Racja. Faktycznie pasków nie widać :(
Ciężko było mi ocenić, bo jak wklejałam post, na ekranie prawie nic nie było widać (oprócz
pasków) :(
Czyli nie sterowniki. Co można więc z tym zrobić?


Być może przegrzewa się karta graficzna.
Takie efekty wówczas widać.
Chcesz sprawdzić czy to to???
Ściągnij i odpal ATItool - Artifact Test => jeśli to wina temperatury, to po minucie-5 się dowiesz :P
http://www.tweaksrus.com/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=548&Itemid=41/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 15:39, Mysza z PC TS napisał:

Dobra ja mam mały problem:
Otóz gdy kopjuje pliki z CD na dysk twardy to wyskakuje mi "nie mozna skopiowac:nazwa_pliku
Błąd danych ( CRC )"
/ciach/


Możesz jeaszcze spróbować najzupełniej w świecie wyczyścić, napęd
i sprawdzić jak się płyta zachowuje z innym napędem,
nalepiej przekopiować płytę, gdy da się gdziekolwiek odczytać bez błędów.
Oczywiście zakładam, że kopiujesz płytę cd-R, którą sobie sam nagrałeś.
Taki fakt na większej ilości płyt może świadczyć o tym, że nagrywarka,
na której była ngrywana zaczyna się sypać, ale została nieprawidłowo nagrana.
No chyba, że chcesz skopiować oryginała, wtedy może być to zabezpieczenie przed kopiowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... piszczec moga Ci stabilizatory na plycie, lub zasilacz. Spotkalem kiedys taki przypadek, ze plyta epoxa bodajze 8rda3i piszczala sobie tak cichutko podczas wiekszego obciazenia. Piszczy do dzis z reszta. Ale warto sprawdzic z innym zasilaczem. Biedaczek moze byc przeciazony. Jak twoja grafa wchodzi w tryb 3D wtedy wzrasta jej zapotrzebowanie na prad ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchom narzędzie konfiguracji, gdyż możesz mieć załączone jakiś program w tle(niewidoczny),
aby to zrobić daj na "URUCHOM"(ze startu) i wpisz msconfig i przejdź na zakładkę "Uruchamianie" i powyłanczaj zbędne programy, o ile będziesz wiedział co masz odłączyć, nie wiem czy kiedyś manipulowałeś tym narzędziem.

Proponuję urzywać od czasu do czasu "odkurzacza systemowego" czyli porządkowanie dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ale nic się nie zmieniło. Wyłączyłem zbędny program, oczyściłem dysk i dalej nie mogę normalnie kliknąc prawym klawiszem myszy. Ale dzieje się tak tylko na pulpicie. Jeśli wcześniej otworzę jakieś okno to mogę na nim klikać prawym klawiszem myszy normalnie. Tak samo na pasku start. Nie wiem co to jest. Demo Heroes V mi bokiem wyszło. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:23, Epiphany napisał:

U brata na kompie co jakis czas pojawiają się cienkie czerwone paski, np. przesuwające się
wraz z kursorem. Problem ten pojawia się w zasadzie od początku. Wygląda to tak, jak na dołączonym
screenie. Co moze być przyczyną? Karta graficzna (Ge Force MX 5200) czy raczej monitor (Samsung
SyncMaster 795 DF)?


Przyczyną może też być słaby zasilacz, lub padający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 08:24, HumanGhost napisał:

Dzięki za rady, ale nic się nie zmieniło. Wyłączyłem zbędny program, oczyściłem dysk i dalej
nie mogę normalnie kliknąc prawym klawiszem myszy. Ale dzieje się tak tylko na pulpicie. Jeśli
wcześniej otworzę jakieś okno to mogę na nim klikać prawym klawiszem myszy normalnie. Tak samo
na pasku start. Nie wiem co to jest. Demo Heroes V mi bokiem wyszło. :-/

W ostateczności możnaby spróbować reinstalke Windy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam, od pewnego czasu, poczekam 2 minuty i potem mogę spokojnie pracować i klikać wszędzie.
Wiem o co ci chodzi, czuję że to wirus, ale ten "złośliwiec" mi nie przeszkadza. Ja wogóle nie mam programów antywirusowych, ani zapory bo(bo mi siadła przez moją głupotę), a trojanów i wirusów u siebie mam no poprostu MULTUM ! !. Jakoś przyzwyczaiłem się je chodować ;] :D.

Zeskanuj sobie dysk mks'' virem to sam zobaczysz ile dziadostwa będziesz mieć.
Jednak tym programem tego nie usuniesz, trzeba zrobić to ewentualnie ręcznie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się