PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czuję że coś nieświadomie lub niedokładnie pomajsterkowałeś w biosie.
Ustaw domyślne ustaiwienia Bios''u. Twoja płyta napewno zrobi ponowny automatyczny restart ale Biosu nie systemu.

Nie ma sensu formatować dysku ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2006 o 22:48, Bajuj napisał:

Nie wiem gdyż mija tak szybko i komp sie restartuje :?


To naciśnij klawisz Pause/Break to sekwencja startowa zatrzyma się w wybranym przez ciebie momęcie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 09:47, Hegemon napisał:

Nawet jesli nie bedzie spamowac tutaj, na forum.gram.pl, to prawdopodobnie na innym forum i
byc moze kiedys sam dasz mu sie nabrac.


Ciekawość to pierwszy stopień do...
Nie trzeba klikać każdego linka.
Mieliśmy już przejażdżkę z wesołymimisiami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 23:43, RobeN napisał:

Nie trzeba klikać każdego linka.


Zwłaszcza że na pasku stanu - o ile jakiś syf w JS tego nie zmienia - jest podany adres wskazywany przez link na który najechaliśmy kursorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 22:48, Bajuj napisał:

> dobrze by było jakbyś napisał jaki komunikat ci się wyświetla?
Nie wiem gdyż mija tak szybko i komp sie restartuje :?
Sandisk robiłem też nic. Jeszcze raz :D : naciskam reset, komp załacza sie od nowa piszac,
ze dysk twardy nie jest podłaczony. Gdy wyjme wtyczkę z sieci i załacza ponownie, komp "widzi"
dysk, ale po ekranie ładowania windowska miga szybko komunikat o błedzie i załacza sie od nowa.
Dzieje sie tak aż ponownie nie sformatuje ;>
I tak żyje od resetu do resetu :/


Ja nie chcę cię staraszyć, ale możliwości jest kilka, w/g problematycznosci i kosztów jakie musisz ponieść:
1. źle sformatowany dysk (ile masz partycji i jakie, czym formatujesz),
2. można spróbować wymienić taśmę do dysku (np. pożycz od kumpla, lub zamień między napędami jak masz dwie);
3. uszkodzony port na płycie (spróbuj zamienić na drugi, jak nie pomoże sprawdź pkt. 4)
4. uszkodzony dysk (np. bufor, miałem tak z nową nagrywarką, że znikała mi i się pojawiała)
sprawdzić trzeba by dysk na innym kompie lub programem testującym - jak dysk jest oki
patrz pkt.5
5. za słaby zasilacz lub poziom napięcia zasilającego (to nie żart);

No cóż na razie tyle. Jakbyś miał większy dysk i instalkę WinXP (pierwszą) wiadome by było,
że system nie potrafi prawidłowo rozpoznać dysku bo rozpoznaje do 120 GB, sam się o tym przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 23:43, RobeN napisał:

Ciekawość to pierwszy stopień do...
Nie trzeba klikać każdego linka.
Mieliśmy już przejażdżkę z wesołymimisiami ;)


Sam sie kilka razy dalem nabrac - podaje jakis problem na forum i dostaje odpowiedz: rozwiazanie na >tej< stronie. Wkurza niewiarygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 23:45, W3 napisał:

Zwłaszcza że na pasku stanu - o ile jakiś syf w JS tego nie zmienia - jest podany adres wskazywany
przez link na który najechaliśmy kursorem ;)


Zalezy od przegladarki. W Operze adres pojawia sie z opoznieniem i nie na pasku stanu tylko ponad skrotem. Zreszta: Ty to wiesz RobeN to wie, ja to wiem, a kilkaset osob da sie nabrac, bo sie nad tym nawet nie zastanowi. Co wiecej, wycwanili sie bajtfajtowcy i teraz korzystaja z serwisow typu tinyurl.com.

Te gre sie powinno zwalczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 08:49, Hegemon napisał:

Sam sie kilka razy dalem nabrac - podaje jakis problem na forum i dostaje odpowiedz: rozwiazanie
na >tej< stronie. Wkurza niewiarygodnie.


Całe szczęście, że na 3 fora na których się pojawiam jedno to gram.pl gdzie nie ma pełnego BBCode, na jednym jestem administratorem, a trzecie to polskie forum WordPress, gdzie bajtfajtowcy się nie pojawią. Nigdy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ja miałbym do was spece pytanie otóż ostatnio mój komp przy starcie wyrzuca (niebieski ekran śmierci :-P)
mam XPka i nigdy dotąd ten problem się nie pojawiał, a całą winę zrzuca na sterownik nazywają sie ser2pl. Nie wiecie może od czego jest ten sterownik, lub co mogło spowodować błąd. Dodam że ostatnio kupiłem sobie słuchawki i komp zaczął troszke świrować jak go próbowałem włączyć z nimi podłączonymi do portów Karty dźwiękowej (Słuchawki mają jeszcze mikrofon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 12:58, Łuk4s2 napisał:

ser2pl to sterowniki pod usb do podlaczania telefonu komurkowego itp nie mas zprzypadkiema
czegos takiego podlaczanego?

Owszem owszem to by sie nawet zgadzało bo jak przed chwilą próbowałem zainstalować sterownik do "Rzoszerzony Kontroler Hosta do USB Via" to owszem zainstalował, ale zaraz znowu padł. Nio więc cio mam zrobić, zainstalować jeszcze raz sterowniki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani chybi cos zainstalowales, bo od samego podlaczani sluchawek komputer sie raczej nie zawiesi (chyba, ze sluchawki zrobia jakies spiecie :)

Google mowi, ze ow sterownik ser2pl to taka przejsciowka serial-USB (albo w druga strone) i ze nie jest przystosowany do Windy XP (byl robiony pod 2000). Szukaj po "ser2pl BSOD". Mnostwo wynikow, ale odnosza sie do roznego sprzetu (czasem do GPS, czasem do innych urzadzen), wiec dopasowac musisz sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie w Internet Explorerze zarządza hasłami?W Mozilli wystarczy,że kilkne odpowiedną zakładke i już a w IE czegoś takiego chyba nie ma :( Teraz chce sobie ustawić,żeby mi sie hasła zapamiętywały jak sie gdzieś loguje,ale nie wiem jak a zapytanie nie wyskakuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 17:30, Jarzy napisał:

Jak sie w Internet Explorerze zarządza hasłami?W Mozilli wystarczy,że kilkne odpowiedną zakładke
i już a w IE czegoś takiego chyba nie ma :( Teraz chce sobie ustawić,żeby mi sie hasła zapamiętywały
jak sie gdzieś loguje,ale nie wiem jak a zapytanie nie wyskakuje :(


Włączasz IE -> Narzędzia -> Opcje internetowe -> zakładka Zawartość -> Autouzupełnianie i tutaj powinieneś mieć wszystko czego szukasz :) (opcja Monituj o zapisywanie haseł też jest )

Łuk4s2
>heh ie nie ma manager''a hasel i wpisuje hasla automatycznie

Nie tak do końca, także może nie wprowadzaj w błąd ;) Domyślam się, że lubisz FF/Opere bardziej niż IE, ale to nie znaczy, żebyś Microsoftowej przeglądarce ujmował coś co ma (z tym, że działające na innej zasadzie niż w FireFoxie czy Operze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam G1 i podczas instalacji wyświetla mi się błąd. Pisze coś o programie filesie, ale po angielsku
Proszę niech mi ktoś pomoże. Może Pamowie Moderatorzy wiedzą co to za błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 17:39, Lord pinio_SGSTB napisał:

> > ale jak cos zmienisz w ustwieniach ekranu do brdzie odliczanie 15sec i wszytko wrace
do
> pprzednich
> > ustaniwen jak nie klikniesz ok
> >
> No wiem, ale problem w tym, ze nie ma zadnego odliczania... Naciskam "zastosuj" i nic
sie nie
> dzieje. Jedynie ten przycisk (zastosuj) robi sie cały szary i nie mozna go juz nacisnąć...

> Chyba bede musial gdzies oddac tego kompa... Podobno mozna tez w BIOSie cos pozmieniac,
ale
> ja wole sie juz w tym nie bawic

A sprawdziłeś swój monitor na inym kompie, bo jak dla mnie to może być uszkodzony,
jak usunięcie sterów z grafy nic nie da to możesz mieć ciepło z tym monitorem.

Skasowalem sterowniki i nic. A monitor sprawdzalem na innym kompie i dzilał... Chyba musze sprawic sobie nowy monitor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:02, Igor FCBayern napisał:

Skasowalem sterowniki i nic. A monitor sprawdzalem na innym kompie i dzilał... Chyba musze
sprawic sobie nowy monitor...


Skoro działał na innym komputerze, to znaczy, że monitor jest raczej OK.
Więc dlaczego chcesz wymieniać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się