PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mozna uruchomic komputer z konsolo odzyskiwania i przeskanowac dysk chkdisk''iem, uzyc nakich narzedzi dyskowych jak Paragon Paritition Manager(mozna takrze stworzyc bootable cd z tym programem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał profesjonalnie programu Adobe Photo Shop powyżej piątki ???
Potrzebuję uaktualnienia do tego programu, łatki(path''e) i inne dodatkowe rozwiązania.

Bardzo proszę o zapodanie jakiś linków(ale proszę nie radźcie mi z wyszukiwarki google).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem nagrac na plyte DVD plik powyzej 2GB i wyskoczyla mi informacja ze nie mozna w ISO i trzeba w UDF. Tak tez nagralem i po nagraniu skasowalem plik. Niestety okazalo sie ze normalnie przgladajac foldery plyta jest pusta (w nero pod discinfo pisze ze plytka jest nagrana)

Jak odczytac ten plik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 16:21, Łuk4s2 napisał:

jest taki program ''IsoBuster'' albo ''Bullet pro file copy''


A windowsa jakimis sterownikami zmusic sie nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 21:53, Łuk4s2 napisał:

tylko po co odzyskujesz dane za pomoca IsoBuster''a i wypalasz na nowo ;)


Bo jak bede chcial nagrac raz jeszcze to bedzie dokladnie tak sam probelm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam bardzo dziwny problem:
moj komp wyłącza sie podczas uruchamiania gier: po jakis 15-20 minutach od uruchomienia jakiejkolwiek gry komp nagle resetuje sie (twardy reset). gdy dziala pod windows moze grac godzinami, tak samo przy ogladaniu filmow. sprawdzalem czy karta graficzna sie nie przegrzewa, ale jest ciepla po takim restarcie, a nie goraca. Prosze o jakies porady!!!!!!!
Moja konfiguracja: P IV 3.0 HT 512 MB RAM płyta ABIT IS7 Radeon 9600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie majsterkowałeś przy Hormonogranie zadań ??
Ja też tak miałem jak bawiłem się w podkręcanie procka, gdyż jak procesor się przegrzeje a ma on zapezpieczenia termiczne to tak sie dzieje kiedy się przegrzeje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może podkręcałes procka? I naprzyklad jak jest w stresie i nie wytrzymuje, nastepuje restart, ale pewnie nic nie podkrecales?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, nic nie podkrecalem. nic nie zmienialem od czasu zakupu i przez prawie rok wszystko bylo ok. dopiero od jakiegos czasu tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 10:48, elfmag napisał:

nie, nic nie podkrecalem. nic nie zmienialem od czasu zakupu i przez prawie rok wszystko bylo
ok. dopiero od jakiegos czasu tak sie dzieje

Kończący żywot zasilacz daje podobne objawy. Otwórz obudowę i sprawdź markę zasilacza; niezależnie od tego na tabliczce z boku odczytaj jakie natężenie prądu daje na poszczególne napięcia i ile to razem daje watów.
Zasilacz, nominalnie 300 watów potrafi dawać tylko 200 (a nawet jeszcze mniej). Jeśli zasilacz jest niemarkowy, to będziesz musiał go wymienić, osobiście polecałbym Chieftec''a 360 W. Chyba, że masz kartę grafiki typu GF 6800 lub wyżej, to przydałby się silniejszy zasilacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 12:26, KrzysztofMarek napisał:

jest niemarkowy, to będziesz musiał go wymienić, osobiście polecałbym Chieftec''a 360 W. Chyba,
że masz kartę grafiki typu GF 6800 lub wyżej, to przydałby się silniejszy zasilacz...


osobiscie to radzilbym 420W - 360W zajezdzilem. Mocniejszy zasilacz = nizsze obciazenie = wyzsza trwalosc = niskie obroty chlodzacych go wiatrakow.

Ale chieftec byl na tyle uprzejmy ze ta padnieta 360 wymienil w ramach gwarancji na 420 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 12:47, gmx napisał:

> /.../> Ale chieftec byl na tyle uprzejmy ze ta padnieta 360 wymienil w ramach gwarancji na 420 :D

Niby prawda, ale elfmag kupił gotowy komputer. Na taki 360 wystarczy, sam mam taki od ponad dwóch lat (ach, ta skleroza! Jak działa, to nie trzeba pamiętać;), może nawet trzech i spisuje się dobrze. Ale następny zasilacz, to już będzie markowe 650 W (kaloryfer będę zimą zakręcał)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 13:20, elfmag napisał:

a dlaczego tak dzieje sie tylko przy wlaczaniu gier, a przy wielogodzinnym ogladaniu filmow
nic sie nie dzieje?


Film nie potrzebuje takiej mocy obliczeniowej komputera jak gra. Więc procek, karta graficzna i ram nie mają dużo do roboty. No, może procek trochę ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 12:56, KrzysztofMarek napisał:

Niby prawda, ale elfmag kupił gotowy komputer. Na taki 360 wystarczy, sam mam taki od ponad
dwóch lat (ach, ta skleroza! Jak działa, to nie trzeba pamiętać;), może nawet trzech i spisuje
się dobrze. Ale następny zasilacz, to już będzie markowe 650 W (kaloryfer będę zimą zakręcał)...

oj, to byla uwaga tylko na marginesie - elfmag ma pentiuma a te w spoczynku jedza wiecej niz moj amd w stresie :) a w moim 360w padl albo pomiar temperatury albo dolny wiatrak wiec niby nie wina konstrukcji chiefteca.
A na przyszlosc - tego kompa co mam oddam dziewczynie - do nowego zasilacz minimum 500w ale tu bede patrzyl na firme i halas - jak sie uda to jakis na pasywnym chlodzeniu (mi wystarczy - nie bawie sie w krecenie)

a co do zimy - niby mialem najgorzej ogrzewany pokoj w domu a jednak zima bylo w nim najcieplej :) cos w tym jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 13:20, elfmag napisał:

a dlaczego tak dzieje sie tylko przy wlaczaniu gier, a przy wielogodzinnym ogladaniu filmow
nic sie nie dzieje?

Bo oglądanie filmów i praca w Windowsie nie powoduje duzego obciążenia procesora. Poszukaj jakiegoś programu kontrolującego napięcia i temperatury to pierwsza rzecz (ja mam płytę asusa więc używam Asus Probe). Następnie ściągnij memtest-a (wrzuć w google memtest) i sprawdź pamięci - to też może być przyczyną. Poza tym, otwórz sprzęta, wyczyść go z kurzu i podociskaj wszystkie karty, złącza i pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się