PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2009 o 19:53, sig. napisał:

żeby nie było wątpliwości. bo coś przy 1 chyba namieszałeś
kabel nr 1 od modemu do routera
kable nr 2 i 3 od routera do komputerów

Nie wiem czy to zadziała, ponieważ, żeby działał mi internet, kabel ethernet musi iść od modemu do kompa, a tak jak Ty to napisałeś, to on będzie szedł do routera.

Edit: To ja już chyba wszystko rozumiem, przecież jak kabel ethernet będzie szedł od modemu do routera a potem kabel ethernet do kompa, to internet i tak działać będzie. A trzeci, ten najdłuższy kabel będzie szedł od routera do tego drugiego kompa w drugim pokoju. Dziękówa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.

Pisałem już wcześniej, że około miesiąca temu padła mi karta graficzna. Znajomy, który ją wymienił testował komputer u siebie w pracy - nie było żadnych problemów.
Tydzień temu otrzymałem komputer z powrotem, jednak podczas gry pecet się restartował ( lampka "power" świeciła się, mimo że nie dało się zauważyć ( usłyszeć ) pracy podzespołów. Po kilku takich restartach posypał się Windows razem z całym dyskiem twardym, więc nastąpiła konieczność zabrania komputera do znajomego taty.
Windows został wgrany ponownie, a pecet był znów testowany - bez zastrzeżeń.
Dzisiaj otrzymałem kompa ponownie. Podekscytowany zacząłem instalować wszystkie niezbędne programy. Odpaliłem Far Cry''a 2, a po 5 minutach gry - restart. Wkurzyłem się na maksa, czekałem 1,5 miesiąca, żeby pecet był znów zepsuty.
Podmieniłem więc kabel od zasilacza z drugiego kompa, pograłem w Far Cry, komputer się nie zrestartował.
Zadowolony postanowiłem wgrać wszystkie patche do CoD''a, coby jeszcze dzisiaj postrzelać w sieci. Kiedy skończyłem, odpaliłem ową grę. I jak myślicie co się stało ? Taak ... restart.
Chcę nadmienić, że u znajomego taty chodzi poprawnie, a u mnie w domu się restartuje. Może przydać się jeszcze informacja, że kompa mam podłączonego do przedłużacza, w którym wszystkie gniazda są zajęte przez inne urządzenia.
Jaka może być tego przyczyna ? Pomóżcie, bo już mnie nosi.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio wymieniłem karte graficzną z GeForce 7950Gt na GeForce 9600GT.
Od tego momentu nie moge spokojnie grać. W Gears od War przy włączaniu wyskakuje błąd że "D:\Gears od War\Binaries\wargame-g4wlive.exe: nie możesz uruchomić gry ze zmodyfikowanym kodem wykonawczym. Zainstaluj ponownie". Próbowałem zainstalować ponownie lecz nic to nie dalo. Gdy gram w Crisisa nie doczytuje pewnego momentu i nie moge przejść dalej. Przeinstalowalem, nic. Zainstalowalem patch-a 1.2 i nic.
Zainstalowałem najnowsze sterowniki i dalej nic.
Czy to wszystko przez tą karte graficzną? Jak to naprawić?

Posiadam:
Intel Core 2 Duo 1.86 GHz
2GB RAM
GeForce 9600GT
Windows XP Service Pack 3

P.S. Płyty z grami i Windows-em są oryginalne. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 13:04, DJ Danielus napisał:

Kompletnie usunąłeś stare sterowniki?


Tak, i zainstalowalem najnowsze. Przeinstaluje je i zobacze ponownie bo wyczytalem na stronie nvidi ze czasem antywirus przeszkadza w instalacji i konfiguracji sterowników. Może z systemem jest coś nie tak.
Poza tym jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 12:37, Lucas01 napisał:

> prawdopodobnie jest to wiatraczek te smigielko co chlodzi karte graficzna ma luz
sa
> wibracje i dergania gdy sie kreci

A rozwiązałeś ten problem jakoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem.
Gdy chce wejść do jakiegoś folderu na C (systemowa partycja) komputer się zawiesza na minutę, po czym wraca do stanu normalnego, ale do folderu dalej nie mogę wejść.
Nie mogę również uruchomić "dodaj usuń programy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 13:41, dark mesiah napisał:

> tego problemu sie nieda rozwiazac, chyba ze wymienie karte na inna nowa , bo bylem
w serwisie i mowili ze te typy tak maja. Pokazywali mi nowa i widzialem ze nawet nowa
ze sklepu ma juz luz.. poprostu one tak glosno chodza


Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo wielką prośbe.
Czy mógłby ktoś zrobić print screeny swojej regulacji głośności i nagrywania z wszystkimi odblokowanymi opcjami ? I dać je tutaj. Bo już od jakiegoś czasu nie moge rozmawiać przez mikrofon na TS, skype i wogóle nic nagrywać dźwięków. Próbowalem już różnych sposobów ale nie moge sobie z tym poradzić. Proszę o jak najszybszą odp, bardzo jest mi to potrzebne. Albo przynajmniej jakieś wskazówki co zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może nie na temat ale chyba nie warto zakładać drugiego.

Wie ktoś może jak zrobić Screen całego pulpitu, i gdzie jest on zapisywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 18:06, LuQeMaStEr napisał:

PrtSc, potem do painta i "wklej".
U niektórych screen od razu zapisuje się w folderze z obrazami.


Dobra dzięki kolego:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam kolejny problem z systemem (ale niewielki).
Otóż nie mogę w normalny sposób otworzyć partycji.
Ktoś wie jak temu zaradzić?
Ktoś wie czemu opcja zaznaczona czerwoną strzałką jest nieczynna?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

20090314183716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 18:37, junior17 napisał:

Witam!
Mam kolejny problem z systemem (ale niewielki).
Otóż nie mogę w normalny sposób otworzyć partycji.
Ktoś wie jak temu zaradzić?
Ktoś wie czemu opcja zaznaczona czerwoną strzałką jest nieczynna?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam


Jaki jest powód, co zrobiłeś, że tak się stało?

Nie chcę zgadywać, opisz swój problem, bo nikt Ci nie poda odpowiedzi na podstawie zdjęcia bez strzelania... ;)

Jest wiele możliwych powodów
wygląda na błąd systemu operacyjnego, bo z dyskiem raczej nic się nie stało. Możliwe, że jakiś wirus.
Ja zrobiłbym defragmentacje, uporządkował rejestr, oczyszczanie dysków. Jeśli nie pomoże, uruchom w trybie awaryjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość irytujący problem, którego źródła nie jestem w stanie znaleźć. Problem graficzny, podejrzewam monitor. Otóż przy włączaniu np cod4, czy gtaIV pojawiają się artefakty (zielone kropki, dziwne paski, wiadomo chyba o co chodzi). Kończy się to albo zwiechą kompletną albo taką, z której się da wyjść. Z początku sądziłem, że przyczyną są sterowniki dla GTA IV. Potem artefakty zaczęły się pojawiać przy startowaniu windowsa, skończyło się na tym, że musiałem palnąć formata (bo zwykła reinstalka systemu nie pomogła). I znowu się pieprzy. W cod4 po paru minutach gry, w gtaIV zazwyczaj się nie włącza, ale tę grę to i tak już spisać można na straty. Zdarza się też, że monitor wyświetla okienko dotyczące przekroczenie częśtotliwości. W mount&blade również występują artefakty, w Runes of Magic alt+tab rozwiązuje problem. Co z tym zrobić? W tej chwili sterowniki mam zainstalowane aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 19:21, tomoliop napisał:

Mam dość irytujący problem, którego źródła nie jestem w stanie znaleźć. Problem graficzny,
podejrzewam monitor. Otóż przy włączaniu np cod4, czy gtaIV pojawiają się artefakty (zielone


Pytanie: czy dzieje się to tylko podczas gry w GTA? Czy kręciłeś GPU? Jaka masz kartę?

Odp: możliwy i najbardziej prawdopodobny problem, to uszkodzenie lub przetaktowanie GPU. Monitor jest zapewne sprawny. Nie jest to wina sterowników. Jeśli kręciłeś kartę, to albo wróć do normalnych taktów (jeśli nie jest za późno), albo spróbuj obniżyć częstotliwość PCIE w BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 14.03.2009 o 19:14, Kawosz napisał:

Jaki jest powód, co zrobiłeś, że tak się stało?

Powodu właśnie nie znam, ale wiem co robiłem przez ostatnie 2 dni - skanowałem kompa najróżniejszymi antywirusami itp.

Dnia 14.03.2009 o 19:14, Kawosz napisał:

Jest wiele możliwych powodów
wygląda na błąd systemu operacyjnego, bo z dyskiem raczej nic się nie stało. Możliwe,
że jakiś wirus.

Błąd systemu raczej nie - dzisiaj reinstalowałem. Pewnie pozostałość po wirusie. Bo wykryło mi (przed reinstalką systemu):
- 1xTrojan na PenDriv''ie
- 1xMalware na PenDriv''ie
- 5x Trojan na twardym dysku - z czego 4 były w punktach przywracania system (każdy w innym punkcie)
- chyba miałem sasser''a- przynajmniej były podobne objawy, ale usunąłem programem od M$ i od tamtej pory mam ten problem
- Ten sam program wykrył mi 106 zainfekowanych plików systemowych (ale na starym systemie)
Już na starym systemie miałem ten problem i myślałem, że reinstalka pomoże, ale nie pomogła.
Właśnie zeskanowałem dyski Anti-Malware i już nic nie wykryto.

Dnia 14.03.2009 o 19:14, Kawosz napisał:

Ja (...) Jeśli nie pomoże,
uruchom w trybie awaryjnym.

Jak się uruchamia w takim trybie? I czy to jakoś pomoże?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się