PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2006 o 16:07, Blackhand napisał:

Cóż, nie mam pojęcia, jaki sensor jest na tej płycie (nie ma takiej informacji w dokumentacji),
ale czy to właśnie niezgodność SpeedFana z czujnikiem lub chipsetem mogła być przyczyną reseta?
Czy to może objaw czegoś poważniejszego (ale od czasu tego reseta już mi się coś takiego nie
powtórzyło)?


Owszem niezgodność może być przyczyną reseta, jak i próba dostępu do chronionego rejonu danych przez SpeedFana (jak w przypadku DFI eXpert - gdzie trzeba wyłączyć funkcję SMBscan)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 20:15, Jack Bauer napisał:

mam problem :)


mam nowszego kompa, i mam semprona 2500 ale komp widzi go jako athlona 1100, a jak zaktualizuje
BIOSa i juz widzi go jako 2500 to jak chce podkrecac to jak zmienie coś to rozwala winde :|


Nie każdego proca da się podkręcać.
Nie każda płyta pozwala podkręcać.
Aby podkręcać trzeba mieć jakąś wiedzę na temat chłodznia, napięć, szyny FSB, pamięci, timingów, etc, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 08:22, Munio2 napisał:

Mam pytanko czy Ati Radeon X1600XT ma jakieś ukryte potoki do odblokowania??


nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalic kompa z klawiatury?? Mam płyte MSI K8N Neo 4f i w manualu pisze, że trzeba przestawić na Endabled jedną opcję w Power Up Mangament. Po przestawieniu opcji nie działa. Co zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam juz zainstalowanego windowsa xp okol 2 lat i wszystko chodzilo mi bez problemow i wogole nie musialem robic formatu.Wchodze dzisiaj na kompa i wyskakuje mi znaleziono nowe urzadzenie.. monitor. Pozniej wyskakuje instalacja sterownikow ale nie przeszly one zgodnosci wiec daje zatrzymaj instalacje.No i nastepnie ze moj sprzet nie zostal zainstalowani i moze nie dzialac poprawnie.Wiec mam pytanie skad po 2 latach moglo wyskoczyc ze musze zainstaloac monitor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jakiś wirus mógł usunąć informację o Twoim monitorze i dlatego Windows XP chce go od nowa zainstalować. Chociaż nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, że Windows chce zainstalować monitor :D. Najlepiej przeskanuj komputer na obecność wirusów. Jeśli program antywirusowy ich nie wykryje to ja już nie wiem co może być przyczyną tak dziwnego działania Windows''a XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 09:40, Munio2 napisał:

Jak odpalic kompa z klawiatury?? Mam płyte MSI K8N Neo 4f i w manualu pisze, że trzeba przestawić
na Endabled jedną opcję w Power Up Mangament. Po przestawieniu opcji nie działa. Co zrobić
??

poza przestawieniem opcji, trzeba jeszcze wcisnąć odpowiednią kombinacje klawiszy (dowolnym go nie włączysz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 12:24, Munio2 napisał:

A jaka jest ta kombinacja?? Powiedz proszę.



Taka jaką ustawisz w BIOSie. Może to być dowolny klawisz, lub kombinacja CTRL-(coś).
Na niektórych płytach i tak to nie działa.
Jeśli klawiatura jest USB, to na płycie być może trzeba poprzestawiać zworki na +5VSB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że sterowniki Monitora nie mają WHQL to nie jest problem.
Jeśli jesteś pewien, że instalują się sterowniki Monitora, to nie ma problemu aby zainstalowały się takie bez WHQL (czyli bez testów zgodności).

Sterowniki do monitora zapewne masz też gdzieś wśród swoich płyt dostarczonych ze sprzętem (ewentualnie na dyskietce).
Możesz również poszukać sterowników na stronie producenta monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sciagalem se 3d marka 06 i mialem ok 50% wlanczam gre i sie cos zaciela a mam przegladarke opere i juz raz tak mialem no to ja daje alt+f4 i takie tam kombinacje ale nic gra sie wylonczyla i wlanczam opere i daje zeby kontynowala przerwana sesje i neichce sie sciagac dalej stoi w miejscu a keidys jak kontynuowalo to potem byl plik zrabany:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 13:25, SD4HJ napisał:

Kurde, sciagalem se 3d marka 06 i mialem ok 50% wlanczam gre i sie cos zaciela a mam przegladarke
opere i juz raz tak mialem no to ja daje alt+f4 i takie tam kombinacje ale nic gra sie wylonczyla
i wlanczam opere i daje zeby kontynowala przerwana sesje i neichce sie sciagac dalej stoi w
miejscu a keidys jak kontynuowalo to potem byl plik zrabany:(


Zrabany to jest twoj nauczyciel polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 13:32, rebuw napisał:

> Kurde, sciagalem se 3d marka 06 i mialem ok 50% wlanczam gre i sie cos zaciela a mam przegladarke

> opere i juz raz tak mialem no to ja daje alt+f4 i takie tam kombinacje ale nic gra sie
wylonczyla
> i wlanczam opere i daje zeby kontynowala przerwana sesje i neichce sie sciagac dalej stoi
w
> miejscu a keidys jak kontynuowalo to potem byl plik zrabany:(

Zrabany to jest twoj nauczyciel polskiego.


Ja tu widze 2 bledy, a jak nie masz nic do powiedzenia to niepisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MIałaem przed kilkoma minutami blue screena. Wywaliło plik kmixer.sys co zrobić, bo komp resetuje mi się co jakieś 45 min gdy jest obciążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 14:57, Munio2 napisał:

MIałaem przed kilkoma minutami blue screena. Wywaliło plik kmixer.sys co zrobić, bo komp resetuje
mi się co jakieś 45 min gdy jest obciążony.


Moze zmien wentylator i wiatraki bo skoro sie resetuje to ma zamalo mocy i za male chlodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 14:57, Munio2 napisał:

MIałaem przed kilkoma minutami blue screena. Wywaliło plik kmixer.sys co zrobić, bo komp resetuje
mi się co jakieś 45 min gdy jest obciążony.

lato, upal - otworz go - moze sie grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...z tego co zauwazylemto moj komp ma nizsza temperature kiedy mam zamknieta obudowe a wyzsza jak ja otworze :)

ale to zapewne dlatego ze mamm go w pokoju gdzie nie mozna otworzyc okna i nie ma przewiewu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, że mój problem był już trochę podejmowany.
Otóż podczas grania nieraz komp się od taka resetuje, wiem, że jest to wywołane kartą - grzeje się.
Mam niby dodatkowy wiatrak, ale mało on daje, zna ktoś może jakieś "amatorskie domowe" sposoby chłodzenia ?
Oczywiście obudowe mam otwartą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem jest wymiana chlodzenia na bardziej wydajne :) to bedzie na pewno zdrowsze dla kompa :)

zawsze mozesz postawic zwykly wentylator - ustawic go na maxa i w ten sposob chlodzic komponenty komputera ;)

dziala nawet z zasilaczem ;) i mozna go ochlodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się