PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeśli wiesz jaki masz sensor na płycie, to możesz sprawdzić:
http://www.almico.com/forumsensors.php

Jeśli Twoja płyta nie lubi skanu obszaru SMB to trzeba go wyłączyć ze startu SpeedFana.
Być może są jeszcze inne "ale".

No i jeszcze współdziałanie z chipami:

http://www.almico.com/forumbuses.php

SpeedFan chyba nie pamięta czasów BXa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakiegoś dobre programu przeciw spywarowego!Mam Ad WAre najnowszą edycję,do powstrzymywania mam spyware blastera i spybota search and destoy.Firewall to Agnium Outpost firewall.Ale spyware i tak sie dostaje!Jak go powstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz także skorzystać z "Windows Defendera" lub "Spyware Terminatora". Co do Ad-Aware to wersja darmowa niestety nie ma ochrony w czasie rzeczywistym, zaś moduł Anty-Spyware w Outpost Firewall Pro pomimo, że działa w tle kuleje i nie raz zgłasza wykrycie spyware po fakcie. Mimo tego sam firewall jest chyba najlepszym jaki stworzono. Ze wszelkimi trojanami, spywarem, rootkitami czy reklamami można walczyć w inny sposób - blokując podejrzane adresy w pliku HOSTS. Na stonie http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.htm znajduje się stale aktualizowana lista niebezpiecznych serwerów oraz niezbędne informacje. Jednak nie zastąpi to pożądnego programu monitorującego i własnego umiaru ;-)

Windows Defender: http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx
Spyware Terminator: http://www.spywareterminator.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wiec zaczne od tego ze chciałbym nieco zmodernizować moją wiekową już maszynę. Ze starej chciałbym (na razie) pozostawić tylko procesor: Intel Celeron 2.00 Ghz Northwood-128 D1. Najbardziej interesuje mnie zakup płyty głównej i tutaj proszę o pomoc ponieważ nie wiem jaką najlepiej płytę wybrać. Proszę o opinię. W przyszłości chciałbym móc wpiąć także procesor o większej mocy wiec prosze wziąć to pod uwagę. Interesuje mnie też czy lepiej kupić płytę z AGP czy PCI-E i jakie są różnice (również w cenach). Z góry dziekuje za odpowiedzi. Kazda opinia bedzie dla mnie cenna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zainstalować sterowniki do karty muzycznej zintegrowanej z płytą główną KT4 Ultra :(. Ściągnąłem je, ale nie wiem gdzie mam to rozpakować. Proszę o pomoc i zgóry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można moduł spywarowy w Outpoście jakoś wyłączyć?Czy blokowanie podejrzanych procesów przez edytor startupa ma ten sam efekt co blokowanie adresów w pliku hosts?Używam Startup mastera,żeby sprawdzić czy cos wrednego nie uruchamia mi sie w czasie startu systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 19:23, Jarzy napisał:

edytor startupa ma ten sam efekt co blokowanie adresów w pliku hosts?Używam Startup mastera,żeby
sprawdzić czy cos wrednego nie uruchamia mi sie w czasie startu systemu.

plik hosts jest przodkiem dnsów, system sprawdza najpierw tam a dopiero potem zapytanie do dnsa śle. czyli nie zablokuje uruchamiania się, ale uniemożliwi połączenie sie z swoim serwerem (no chyba że ma ip na sztywno wpisany. a to blokowanie polega na tym że ustawia się adres serwera = ip 127.0.0.1 (czyli komp łączy sie sam ze sobą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 19:23, Jarzy napisał:

Czy można moduł spywarowy w Outpoście jakoś wyłączyć?


Tak można. Opcje -> Ustawienia wtyczek. Z listy wybieramy Anty-spyware i klikamy "Zatrzymaj". W ten sposób zatrzymujemy uruchamianie wtyczki podczas każdego uruchomienia zapory.

>Czy blokowanie podejrzanych procesów przez edytor startupa ma ten sam efekt co blokowanie adresów w pliku hosts?

Nie. To są dwa różne zagadnienia. Zablokowanie programu przez Startupa spowoduje tylko to, że nie uruchomi się on podczas startu systemu. Natomiast dodanie adresu do listy w pliku HOSTS blokuje dany adres przez cały czas trwania sesji w Windowsie - jednak nie blokuje wywołań podanych w jawnym IP np. 70.84.0.10, gdyż wówczas system nie sprawdza czy adres (np. gram.pl) znajduje się w pliku HOSTS. Ogólnie polega to na tym, że w momencie wywołania żadania połączenia z np. gram.pl system nie wie pod jakim IP znajduje się serwis i wysyła zapytanie do serwera DNS aby ustalić IP strony gram.pl. Wcześniej jednak sprawdza czy taki wpis nie znajduje się w pliku HOSTS. Gdyby znajdował się tam wpis "127.0.0.1 gram.pl" wówczas zapytanie nie zostanie wysłane zaś Windows łączy się z adresem 127.0.0.1 czy samym sobą i strona się nie pojawi . W ten sposób można zablokować niechciane adresy np reklamowy Wirtualnej Polski "127.0.0.1 rek.www.wp.pl".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosciej zablokowac niechciane adresy instalujac modul adblock w firefoxie :D i pobrac odpowiedni filtr a w przypadku pojawienia sie reklam dodac strone do filtru :) i nie ma reklam :) zadnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 19:43, Harmegidon napisał:

Mam procesor jeszcze starej generacji Northwood Pentium 2,4 Ghz(C) czy podejdzie on pod LGA
775 ???


Z tego co się orientuję to P4 2,4Ghz z rdzeniem Northwood ma podstawkę Socket478 a nie LGA 775

@morthi

Może i prościej ale dodanie adresu do pliku HOSTS ma wpływ w całym systemie a nie tylko w przeglądarce. Taki adres będzie blokowany pod Operą, Firefoxem czy IE niezależnie od zainstalowanych wtyczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam! po spuchnięciu kondensorków i (wg serwisu) padnięciu kart. graf. musiałem dokonać upgradu...ponieważ gram w gry większość mające swoje lata musiał być to sprzęt który można sterować za pomocą Win 98SE...wybór był więc b.ograniczony - ostatecznie zdecydowałem się zostawić stary proc. na nowej płycie gł. i dokupiłem kartę graf NV 7200...i teraz dopiero mam problem! część gier wogóle nie pokazuje prawidłowo menu (np. Collin 3, NHL 01 i in....) więc nie ma szans w nie grać :-( wiem że przyczyna tkwi w sterownikach - mam je w wersji 88. Dlaczego nie moge po prostu wgrac innych? Otóż wer. 77 nie ma w składzie obsługiwanego sprzętu kart na NV7200, a nowszych sterów na 98 juz nie ma!!! :-( pogrzebałem trochę w ustawieniach samego menu karty NVidiaView..dało to tyle że menusy wogóle nie wyświetlały się lub gra wogóle nie startowała...ogólnie bardzo się zniechęciłem tą sytuacja bo ręce same opadają...po co kupować sprzęt który neguje wszystko co było dotąd i pograć sobie można w najnowsze tytuły? specjalnie wybierałem taki!!! wiem mogę wgrać WinXP jako drugi system ale...czy te i inne gry będą chodziły na XPku? czy oprócz tego rozwiązania można jeszcze cos innego zrobić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze zatwierdzone pod Win98 to 81.98.
A czy sterki do płyty głównej instalowałeś (w szczególności myślę o GART).
Jaka to płyta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro masz kupiony windows xp to jaki problem zebys go zainstalowal i korzystal z niego ?

ja zauwazylem ogolny problem z forceware rzy instalowaniu ich w win 98 - detonatory dzialaja bez problemu zwykle paczki z driverami tez...ale forceware sprawialo mi wielkie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 21:08, RobeN napisał:

Najnowsze zatwierdzone pod Win98 to 81.98.


i pewnie takie wgrałem...pamietałem że to seria 8.. zazwyczaj po niej nr sie powtarzał, albo tylko mi się trak wydaje ;-)

Dnia 02.07.2006 o 21:08, RobeN napisał:

A czy sterki do płyty głównej instalowałeś (w szczególności myślę o GART).


tak, zainstalowałem je najpierw, tych GART nie chciałem ruszać bo...wydawało mi sie że obsługują rzeczy mi nie potrzebne np. kart. sieciowa, oczywiście komp ani myślał sie wyłączać...dopiero po pewnym czasie doszedłem że zainstaluje to i...pomogło

Dnia 02.07.2006 o 21:08, RobeN napisał:

Jaka to płyta??


hmm niestety to Asrock...tylko ona z całej oferty dawała możliwość wgrania Win98...
acha a co do karty graf to jest to MSI6200A...a nie 7200 jak wcześniej napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 21:20, morthi napisał:

skoro masz kupiony windows xp to jaki problem zebys go zainstalowal i korzystal z niego ?

no właśnie jeszcze nie mam XPka...problem jest w tym że moje ulubione gry nie pójdą na nim lub będą zaciachy... teoretycznie wymyśliłem sobie taki system - nowsze gry (takie co teraz wymagaja czegoś w sterownikach, a na starych i NV 440 szły jak trzeba) spróbuje wrzucac na partycję XPową, a stare bez fajerwerków graficznych pod Win98...jak na razie to tylko moja teoria że wszystko bedzioe działało

Dnia 02.07.2006 o 21:20, morthi napisał:

ja zauwazylem ogolny problem z forceware rzy instalowaniu ich w win 98 - detonatory dzialaja
bez problemu zwykle paczki z driverami tez...ale forceware sprawialo mi wielkie problemy


no właśnie ..gdyby detonatory wykryły sprzęt nie byłoby problemu, wcześniej zrobiłem z tej karty NV 5200 na ster. z serii 5 i 6 chyba też i wszystko szło jak trzeba, fakt potem zaczęło sie cos dziać z kompem, nie wykrywał karty i wgrywanie sterów po raz n-ty no i potem już format mnie wtedy czekał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 21:26, jacko napisał:

> A czy sterki do płyty głównej instalowałeś (w szczególności myślę o GART).

tak, zainstalowałem je najpierw, tych GART nie chciałem ruszać bo...wydawało mi sie że obsługują
rzeczy mi nie potrzebne np. kart. sieciowa, oczywiście komp ani myślał sie wyłączać...dopiero
po pewnym czasie doszedłem że zainstaluje to i...pomogło

> Jaka to płyta??

hmm niestety to Asrock...tylko ona z całej oferty dawała możliwość wgrania Win98...
acha a co do karty graf to jest to MSI6200A...a nie 7200 jak wcześniej napisałem


GART to sterownik odpowiadający za komunikację AGP z procem i szyną pamięci.
Bez instalacji sterownika GART karta zamiast z AGPx8 pracuje w trybie PCI!!! (lub AGPx2)
GART jest 100% potrzebnym sterownikiem!!!
Tak jak memmory controler czy SMBus driver.

I chciałbym dokładnie poznać model tego ASRocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 21:34, RobeN napisał:

GART to sterownik odpowiadający za komunikację AGP z procem i szyną pamięci.
Bez instalacji sterownika GART karta zamiast z AGPx8 pracuje w trybie PCI!!! (lub AGPx2)
GART jest 100% potrzebnym sterownikiem!!!
Tak jak memmory controler czy SMBus driver.

hmm no to w takim razie dlatego miałem takie problemy jak jeszcze tego nie wgrałem...kilka nierozpoznanych urządzeń i wogóle...

Dnia 02.07.2006 o 21:34, RobeN napisał:

I chciałbym dokładnie poznać model tego ASRocka.


K7NF2-RAID nVIDIA nForce2 Ultra 400 Socket 462

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się