PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

no to nie pozostaje Ci jak probowac jechac ze wszystkimi sretownikami do live! az w koncu ktorys bedzie pasowac...wpolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Kupiłem nowy komputer z kartą dźwiękową X-Fi Xtreme Music i głośnikami 5.1. Podłączyłem głośniki i ustawiłem je w Panelu Sterowania. Ale niestety nie działają. Nie słyszę żadnych dźwięków. Jak naprawić ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na karcie napicu w stylu CT XYZABC
To będzie najlepszy wyznacznik modelu karty.

Chociaż Creative przeszedł w końcu z CT na SB, więc może Ty już jesteś z tej drugiej serii.

P.S. A ogólny sterownik, który obsługuje wiele CT i SB nie jest zły. Później jużtylko patche i updaty do ogólnego sterownika były wypuszczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 12:59, ShadowG napisał:

Mam następujący problem. Kupiłem nowy komputer z kartą dźwiękową X-Fi Xtreme Music i głośnikami
5.1. Podłączyłem głośniki i ustawiłem je w Panelu Sterowania. Ale niestety nie działają. Nie
słyszę żadnych dźwięków. Jak naprawić ten problem?

musisz zainstalować sterowniki z płytki dołączanej do X-Fi Xtreme lub głośników, ewnetulanie zajrzyj na stornkę Creative''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 13:38, Evil Khan napisał:

> Mam następujący problem. Kupiłem nowy komputer z kartą dźwiękową X-Fi Xtreme Music i głośnikami

> 5.1. Podłączyłem głośniki i ustawiłem je w Panelu Sterowania. Ale niestety nie działają.
Nie
> słyszę żadnych dźwięków. Jak naprawić ten problem?
musisz zainstalować sterowniki z płytki dołączanej do X-Fi Xtreme lub głośników, ewnetulanie
zajrzyj na stornkę Creative''a...

Sterowniki do karty są już zainstalowane, a do głośników nie ma żadnej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 13:45, ShadowG napisał:

Sterowniki do karty są już zainstalowane, a do głośników nie ma żadnej płyty.


pewnie juz sprawdziles ale zobacz czy w systemie nie masz wyciszonego dzwieku. z tego co czytalem o x-fi to jest tam tez jakis przekret z kablami ale nie pamietam dokladnie...
jak rozpracujesz daj znac jak gra bo tez planuje kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie właśnie skłaniam,żeby jednak zainstalować te ogólne sterowniki,bo konkretnych nie moge w ogóle znaleźć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam niesamowicie wileki problem, zmienilem procesor i niby wszystko dziala ok, wlozony ok ale...gram BARDZOO glosno mi harczy wiatrak! niewiem ktory ale chyba na karcie graficznej byla przed chwila wyciagana i wsadzana jeszcze raz znaczy jak byl zdjety stary procek, przedtem na starym to chodzio wszystjko ok cicho i wogle a mimo to sie komp co ok 1 godzine restuje! Tak mi sie nigdy nie dzialo, karta graficzna jest tak goraca ze sie mozna poaprzyc co moge zrobic pls o help bo normalnie nie slysze muzy jak czegos slucham!!! Procesor jest nowka i kara tez ale czemu tak glosno tarabani i czemu sie restuje ale mowie o karte sie mozna poparzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 19:49, SD4HJ napisał:

Mam niesamowicie wileki problem, zmienilem procesor i niby wszystko dziala ok, wlozony ok ale...gram
BARDZOO glosno mi harczy wiatrak! niewiem ktory ale chyba na karcie graficznej byla przed chwila
wyciagana i wsadzana jeszcze raz znaczy jak byl zdjety stary procek, przedtem na starym to
chodzio wszystjko ok cicho i wogle a mimo to sie komp co ok 1 godzine restuje! Tak mi sie nigdy
nie dzialo, karta graficzna jest tak goraca ze sie mozna poaprzyc co moge zrobic pls o help
bo normalnie nie slysze muzy jak czegos slucham!!! Procesor jest nowka i kara tez ale czemu
tak glosno tarabani i czemu sie restuje ale mowie o karte sie mozna poparzyc

Dziwisz się? Jeżeli procek jest wydajny, to i wiatrak musi chodzić na większych obrotach,bo wyższa temperatura procka. Spróbuj wymienić wentylator,oraz zasilacz. Powinno nie być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 19:51, Darkstar181 napisał:

> Mam niesamowicie wileki problem, zmienilem procesor i niby wszystko dziala ok, wlozony
ok ale...gram
> BARDZOO glosno mi harczy wiatrak! niewiem ktory ale chyba na karcie graficznej byla przed
chwila
> wyciagana i wsadzana jeszcze raz znaczy jak byl zdjety stary procek, przedtem na starym
to
> chodzio wszystjko ok cicho i wogle a mimo to sie komp co ok 1 godzine restuje! Tak mi
sie nigdy
> nie dzialo, karta graficzna jest tak goraca ze sie mozna poaprzyc co moge zrobic pls o
help
> bo normalnie nie slysze muzy jak czegos slucham!!! Procesor jest nowka i kara tez ale
czemu
> tak glosno tarabani i czemu sie restuje ale mowie o karte sie mozna poparzyc
Dziwisz się? Jeżeli procek jest wydajny, to i wiatrak musi chodzić na większych obrotach,bo
wyższa temperatura procka. Spróbuj wymienić wentylator,oraz zasilacz. Powinno nie być problemów.


No to fest, ale wiatrak jest nowy i wogle procek nowy nic nie krecony! i ten wiatrak juz byl w pudelku(wiec nie ma prawa zawiezc bo ejst przystoswany do tego procaka) zasilacz 400w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2006 o 19:54, SD4HJ napisał:

No to fest, ale wiatrak jest nowy i wogle procek nowy nic nie krecony! i ten wiatrak juz byl
w pudelku(wiec nie ma prawa zawiezc bo ejst przystoswany do tego procaka) zasilacz 400w

Hmm... no to nie powinno być takich problemów. Jeżeli jednak po zakupie nowego procka komp się restartuje,to znaczy że zasilacz sobie coś nie radzi. Zasilacz też wymieniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 19:57, Darkstar181 napisał:


> No to fest, ale wiatrak jest nowy i wogle procek nowy nic nie krecony! i ten wiatrak juz
byl
> w pudelku(wiec nie ma prawa zawiezc bo ejst przystoswany do tego procaka) zasilacz 400w

Hmm... no to nie powinno być takich problemów. Jeżeli jednak po zakupie nowego procka komp
się restartuje,to znaczy że zasilacz sobie coś nie radzi. Zasilacz też wymieniałeś?


Nie, ale cos mi karta, wogle sie nie chcial wlonczyc! pojechalem do informatyka wyjal i zalozyl karte wtedy ruszyla i teraz jest glosna, goraca i sie wylancza procek ma 49 stopni jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 19:54, SD4HJ napisał:

aha i dlaczego karta jest goroca i to ona taka glosna chyba!

Niektóre karty mają to do siebie że pracują głośno i tyle. Na przykład karty od Gigabyte.
A że jest gorąca... jeżeli jest BARDZO gorąco to znaczy że chłodzenie słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 19:59, Darkstar181 napisał:

> aha i dlaczego karta jest goroca i to ona taka glosna chyba!
Niektóre karty mają to do siebie że pracują głośno i tyle. Na przykład karty od Gigabyte.
A że jest gorąca... jeżeli jest BARDZO gorąco to znaczy że chłodzenie słabe.


Ale jakos przed wymiana procka nic nie bylo takiego!

Aha mam do was BARDZO A TO BARDZO wazne pytanie, znaczy odp mi tez na moj problem i co zardzic ale bylo tak:
Wycciagalem pamiec 2 miesiace temu i wlozylem nowa, komputer sie nie chcial wlonczyc wlanczal ale nei bylo zadnego pikniecia, pojechalem do goscia od ktorego kupilem caly komputer wyslal NIBY na gwa i pwoeidzial ze nie uznali bo jest jakis MINI mikro chip os mi tam pokazal uszkodzony i przez to nie dziala karta, inny infomratyk poweidzial ze to NIEMOZLIWE ze uszkodzilem nawet jakbym mocno walnal czego nei zrobilem w karty to nie powinno jej sie nic stac, a ten gosciu juz NIBY od ktorego kompa kupilem 2 miechy naprawiaja karte i wydaje mi sie ze mnie oszukal bo moze byla tylko zle karta docisnieta do plyty glownej a on mnie oszukal i wzial se karte dobra a dal mi zrabana a tama to radeon x700 i na nim bym teraz zyskal z 350 zl a tak nic! moge ja od niego wziasc ale jaka mam pewnosc ze naprawa nie uszkodzila albo nie dala mi innej karty a karte gwa nie podmienil bo chyba nie podpisalem(wiem idiota ze mnie) i niemam teraz pojecia jak przyjedzie to od niego odbiore ta karte co o tym sadzicie? I Jak rozwiazc problem z glosnym chodzeniem kompa i zeby sie nie resetowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:05, SD4HJ napisał:

> > aha i dlaczego karta jest goroca i to ona taka glosna chyba!
> Niektóre karty mają to do siebie że pracują głośno i tyle. Na przykład karty od Gigabyte.

> A że jest gorąca... jeżeli jest BARDZO gorąco to znaczy że chłodzenie słabe.
>

Ale jakos przed wymiana procka nic nie bylo takiego!

Zdaje sobie sprawe. Procek ścisle wspópracuje z kartą graficzną. Nie dziw się że po wymianie na wydajnieszy,karta nagle zaczyna chodzić na szybszych obrotach.

Co do twojego problemu z kompem... ten gość od którego kupiłeś kompa coś chrzani... zastanawiam się jak można uszkodzić jakiś mikro chip wkładając pamięć RAM do płyty głównej. Według mnie facet sprzedał uszkodzony sprzęt i oszukał ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:15, Darkstar181 napisał:

> > > aha i dlaczego karta jest goroca i to ona taka glosna chyba!
> > Niektóre karty mają to do siebie że pracują głośno i tyle. Na przykład karty od Gigabyte.

>
> > A że jest gorąca... jeżeli jest BARDZO gorąco to znaczy że chłodzenie słabe.
> >
>
> Ale jakos przed wymiana procka nic nie bylo takiego!
Zdaje sobie sprawe. Procek ścisle wspópracuje z kartą graficzną. Nie dziw się że po wymianie
na wydajnieszy,karta nagle zaczyna chodzić na szybszych obrotach.

Co do twojego problemu z kompem... ten gość od którego kupiłeś kompa coś chrzani... zastanawiam
się jak można uszkodzić jakiś mikro chip wkładając pamięć RAM do płyty głównej. Według mnie
facet sprzedał uszkodzony sprzęt i oszukał ciebie.



przed wsadzeniem pameici nowej all dzialalo no ale jak wsadzilem to sie wiatraki rozruszyal ale nie bylo zadnego sygnalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z dźwiękiem już naprawiłem, ale mam kolejny kłopot. Sprawdzałem głośniki (5.1) w programie instalowanym wraz ze sterownikiem do karty dźwiękowej(X-Fi Xtreme Music). Nie działa mi jeden z przednich głośników, a odgłos, który powinien on wydawać, wydaje drugi głośnik("wypowiada" obie kwestie). Raz problem dotyczy przedniego lewego, a po zamianie kabli miejscami, przedniego prawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

? zamianie kabli na karcie? przeciez jedna wtyczka odpowiada za przód, druga za tyl a trzecia za center i sub...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor LCD LG Flatron i mam taką małą szarakropke na monitorze. Ona jest cały czas jak gram, shodze po necie itp. na okna nawet podchodzi o co chodzi. Przeciesz monitor dobry i drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się