PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2006 o 13:41, sig. napisał:

ja poczekam aż ją na mnie wymuszą

ze mna maja latwiej - za duzo gram a po roku wszystkie nowe gry beda wychodzic pod dx10. hmm, ale o tym braku wspomagania dzwieku nie slyszalem hmm i producenci kart tak spokojnie na to pojda (np creative i jego x-fi)? zreszta jak to sie ma do zalozenia m$ o wspomaganiu rozrywki na pc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam prędkośc Internetu 128kb/s gdy ściagam pliki tradycyjnym sposobem np; przez Mozille czy Explolera to transfer mam 16kb/s na sekunde i sie zulu i ściaga i ściaga. A mi na karcie pisze ze do sciagania mam transfer 58kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 12:54, Treant napisał:

> /.../> Wykluł się z jajka? /.../

Właśnie to wydaje się najbardziej niemożliwe. Bo wychodzi na to, że, niezależnie od tego, co było najpierw, jajko czy kura, to jeszcze wcześniej musiał być kogut. Bez koguta nic się z jajka nie wykluje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 14:37, Filip92 napisał:

mam prędkośc Internetu 128kb/s gdy ściagam pliki tradycyjnym sposobem np; przez Mozille czy
Explolera to transfer mam 16kb/s na sekunde i sie zulu i ściaga i ściaga. A mi na karcie pisze
ze do sciagania mam transfer 58kb/s


i sie zgadza
128Kb to po przeliczeniu 16KB i nic nie poradzisz...

nie rozumiem kwestii o karcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 15:08, KrzysztofMarek napisał:

Bez koguta nic się z
jajka nie wykluje... ;)

No, no. Seksmisji się chyba nie oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jak zwiekszyć ilość pamięci przydzielanej agp? w starym kompie cos takiego sie ustawialo w biosie, w nowym juz tak nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Kiedy akurat dźwięk nie jest odtwarzany(np. w Fable), komputer się zawiesza, ale nie ma pisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 16:31, AgayKhan napisał:

> /.../> No, no. Seksmisji się chyba nie oglądało.

Nawet taką grę gdzieś miałem. Nie dokończyłem i nie pamiętam czy mam ją w piwnicy, czy poszła między ludzi...
Ale tam też na czele stał kogut! (co prawda przebrany za kurę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 13:49, gmx napisał:

pojda (np creative i jego x-fi)? zreszta jak to sie ma do zalozenia m$ o wspomaganiu rozrywki
na pc...

właśnie creavite wykryło sprawę pare miesęcy temu (włąśnie przy okazji tworzenia sterowników dla x-fi pod viste), i od tamtej pory cisza. Albo micorosoft pozwoli sterownikom na bezpośredni dostęp do sprzętu, albo będziemy mieli 1 w histori w pełni legalny program crackujący system (zawsze też istnieje możliwość że producenci kart dźiwekowych zbankrutują, ew vista podzieli los Mule Edition).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 16:38, gmx napisał:

Wie ktos moze jak zwiekszyć ilość pamięci przydzielanej agp? w starym kompie cos takiego sie
ustawialo w biosie, w nowym juz tak nie mam :(

Sorry ze odpowiadam na wlasnego posta ale moze komus sie przyda.

Jak ktos ma plyte gigabyte ga-k8nsc-939 albo pokrewna i nie moze znalezc agp aperature (przydatne np w rise of legends).
W biosie trzeba wcisnac CTRL+F1 i pokaza sie dodatkowe opcje. Nie wiem co za geniusz wymyslil takie maskowanie - w instrukcji nic o tym nie pisza - w biosie tez nie ma wskazowki, dopiero gdzies gleboko w angielskich forach wygrzebalem. moja wersja biosu F8.
wrrr, i tak 2h stracilem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 08:41, BlackBomb napisał:

Nie wie ktoś dlaczego we wszystkich grach przestawia mi się odświeżanie monitora z 85Hz na
60Hz. Przeinstalowałem sterowniki.

Kolega poradził sobie z tym problemem odblokowując w rejestrze (to coś to chyba Coolbits) możliwość wymuszenia w samym sterowniku określonego odświeżania przy zadanej rozdzielczości. Oczywiście cała operacja dotyczy kart NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 08:41, BlackBomb napisał:

Nie wie ktoś dlaczego we wszystkich grach przestawia mi się odświeżanie monitora z 85Hz na
60Hz. Przeinstalowałem sterowniki.


Problem rozwiązałem:

START->Uruchom..., wpisać: dxdiag-> klik OK-> Więcej pomocy-> zastąp-> zaznaczyć "Wartość zastępcza" i wpisać 85 następnie klik OK-> Zakończ.

Ta wartość 85 to tak przykładowo, zależy ona od parametrów monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy, czy ktoś spotkał się z takim problemem.
Podczas uruchamiania komputera (pod win98) po drugim wyskoczeniu start-up''owego logo windows (czyli właściwie w ostatniej fazie ładowania) przed pojawieniem się mojego zdechłego zielonego tła pulpitu windows - wyskakuje komunikat o takiej sympatycznej treści:
"Błąd systemu ochrony windows
Naciśnij dowolny klawisz itd..."
Po naciśnięciu czegokolwiek nic się nie dzieje... Najlepsze jest to, że tak raz na dwa dni komputer wydaje się sprawny (normalnie się ładuje) lecz tylko do pierwszego restartu.
O co come on? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posypal sie windows :) mozliwe ze po instalowaniu jakiegos nieoficjalnego service packa ;) badz tez po poprawkach...niestety ale tak sie dzieje

ten system jest baaardzo niestabilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:08, morthi napisał:

ten system jest baaardzo niestabilny

zalezy jak kto uzywa, ja od ladnych paru lat nie mialem nawet zwiechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:08, morthi napisał:

ten system jest baaardzo niestabilny

a sorry, zwracam honor - doczytalem ze chodzi o win98 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano widzisz:D sie zdziwilem ze masz stabilnego win 98 :D nawet kiedy wymienisz jadro systemu na to z millenium a zostawisz shella 98 to po gora 2 latach siada :D

no chyba ze komputera uzywasz jako maszyna do pisania :) a grasz tylko w pasjansa :P wtedy to moze dzialac dlugo :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się